Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

orientujecie się, gdzie najlepiej kupić drewniane słupki we Wrocławiu/okolicach do prowizorycznego ogrodzenia działki (słupki+siatka)?

Pzdr,

TS

 

 

TS147- może ogłoszenia w autogiełdzie rozwiążą problem, czasami ludzie sprzedają fajne i niedrogie rzeczy budowlane. Docelowe ogrodzenie z siatki, a właściwie elementy do montażu( siatka,druty,przelotki, słupki) kupowaliśmy w Krzykowie koło Dobrzykowic.

pozdrawiam

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

 

Drugie pytanie - orientujecie się, gdzie najlepiej kupić drewniane słupki we Wrocławiu/okolicach do prowizorycznego ogrodzenia działki (słupki+siatka)?

 

Na prowizoryczne słupki drewniane to może wystarczą stemple z jakiejs budowy? Ja tak zrobiłem. Jeden stempel 2zł. Do tego siatka leśna z jakiejs castoramy albo LM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.deko.wroc.pl/

firma z Bralina, oddział mają też w Sycowie.

Bardzo dobrej jakości siatka i słupki, ogrodzenie ma z niej Marzka. Bardzo nam sie spodobała podczas wizyty na jej działce. Towar dowieźli jej gratis, w czasie rozmowy z włascicielem nam też obiecał transport za free. Można też zamówić wykonanie ogrodzenia : robocizna ok. 8 zł za mb siatki ze słupkami, ogrodzenia z siatki osadzonej na elementach betonowych - koszt ok. 50 zł netto z materiałem (cena z czerwca/lipca), można bez faktury. Robią też bramy.

pozdrawiam

Dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć grupo !

 

TS147 - radzę z ogrodzeniem trochę poczekacz , np: do zakończenia stanu surowego otwartego ( tak jest w moim przypadku ), ponieważ im więcej miejsca w koło domu tym lepiej , rozładunek towaru możliwy z każdej strony , wygodnie dojedzie kazdy długi samochód , betoniarka , polecam natomiast ustawienie baraku lub budy na rózna niezbędne rzeczy .

 

W tej chwili u mnie cały teren dało się elegancko posprzątać , teraz rozplantujemy ziemie z wykopów pod fundamenty i miodzio , a ogrodzenie przed kolejnym etapem się zrobi . Materiał który pozostał a jest go mało , bo hurtownie teraz wszystkie resztki przyjmują , upakowaliśmy do garażu . Dom zostanie zabity i kłopot z głowy .

 

Chyba , że u ciebie kradną i trzeba się zabezpieczyć , albo działka duża i masz sporo miejsca z każdej strony .

 

Na ogrodzenie rzeczywiście można wykorzystać stemple od stropu + siatka , fajnie to wygląda i stabilna konstrukcja , tyle , że cena podawana przez pierwka juz dawno nie aktualna 1 stempel 6-8 zł

 

pozdrawiam marpa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba , że u ciebie kradną i trzeba się zabezpieczyć , albo działka duża i masz sporo miejsca z każdej strony .

 

cena podawana przez pierwka juz dawno nie aktualna 1 stempel 6-8 zł

 

 

Cena sprzed roku - stemple używane. Można zerknąć do AutogiełdyDolnośląskiej są nieraz ogłoszenia o stemplach. Cena 6-8zł to raczej cena nowych.

Takie ogrodzenie to zabezpieczy tylko przed tym żeby ktoś przypadkiem nie wszedł na budowę bo siatke leśną to się w parę sekund rozcina jak ktoś by chciał. Poza tym jak nie masz ogrodzenia to każdy może sobie wejść oficjalnie bo niby skąd ma wiedzieć gdzie jest granica posesji. Takie ogrodzeni to bardziej efekt psychologiczny daje bo zabezpieczenie to żadne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena sprzed roku - stemple używane. Można zerknąć do AutogiełdyDolnośląskiej są nieraz ogłoszenia o stemplach. Cena 6-8zł to raczej cena nowych.

Takie ogrodzenie to zabezpieczy tylko przed tym żeby ktoś przypadkiem nie wszedł na budowę bo siatke leśną to się w parę sekund rozcina jak ktoś by chciał. Poza tym jak nie masz ogrodzenia to każdy może sobie wejść oficjalnie bo niby skąd ma wiedzieć gdzie jest granica posesji. Takie ogrodzeni to bardziej efekt psychologiczny daje bo zabezpieczenie to żadne.

 

Tak jak napisałem wyżej - nie chodzi o zabezpieczenie sprzetu/materiałów, ale ogrodzenie działki tak, aby było wiadomo jak przebiega - aktualnie z jednej strony w ogóle nie ma nic, a widzę że na działkach obok zaczyna coś się dziać. Lepiej działkę wytyczyc i ogrodzić już teraz, aby uniknąć nieporozumień później :wink: . Poza tym tak jak napisałeś - będzie to jakaś bariera psychologiczna dla obcych osób.

 

Pomysł ze stemplami jest niezły - za jeden słupek musiałbym dać 5-7zł, a tak z jednego stempla będą dwa słupki :wink: .

 

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem wyżej - nie chodzi o zabezpieczenie sprzetu/materiałów, ale ogrodzenie działki tak, aby było wiadomo jak przebiega - aktualnie z jednej strony w ogóle nie ma nic, a widzę że na działkach obok zaczyna coś się dziać. Lepiej działkę wytyczyc i ogrodzić już teraz, aby uniknąć nieporozumień później :wink: . Poza tym tak jak napisałeś - będzie to jakaś bariera psychologiczna dla obcych osób.

 

Pomysł ze stemplami jest niezły - za jeden słupek musiałbym dać 5-7zł, a tak z jednego stempla będą dwa słupki :wink: .

 

Do tego taki płot się nada. Ale z 1 stempla nie wyjda raczej 2 słupki. Przecież będziesz potrzebował wkopać go ponad 0,5m w ziemię żeby stał stabilnie. Poza tym pracę ułatwi dołownik. Taki świder ręczny do robienia ładnych okrągłych dziurek w ziemi. W castoramie powinni miec za ca 50zł.

Przejdz siępo okolicznych budowach i popytaj czy nie majązbędnych stempli. Ja znalazłem niepotrzebne poprzedniemu właścicielowi stemple przez znajomego budowlańca który widział ich stos na sąsiedniej budowie. Moje miały 2,5-2,8m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flowercia ale superowy domek!!! :D Ciekawi mnie jaki masz rozkład pomieszczen, no naprawde pieeekny z zewnatrz jest!

 

AKA DZIEKI!

Umieszczam rzuty są też w moim dzienniku musze go w koncu uzupelnic a cierpie na brak czasu,

Teraz troche cierpię na syndrom wysokiej scianki kolankowej dom wydaje sie ... wielgasny.. moze po zalozeniu ocieplenia nawiezieniu ziemi troche sie przydusi do ziemi) pozdrawiam flowercia

 

W srodku wygląda na większy niz z zewnątrz :) A syndrom masz ciekawy

8) na pewno Ci przejdzie. Szczególnie jak posadzisz wysokie drzewa w ogrodzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.deko.wroc.pl/

firma z Bralina, oddział mają też w Sycowie.

Bardzo dobrej jakości siatka i słupki, ogrodzenie ma z niej Marzka. Bardzo nam sie spodobała podczas wizyty na jej działce. Towar dowieźli jej gratis, w czasie rozmowy z włascicielem nam też obiecał transport za free. Można też zamówić wykonanie ogrodzenia : robocizna ok. 8 zł za mb siatki ze słupkami, ogrodzenia z siatki osadzonej na elementach betonowych - koszt ok. 50 zł netto z materiałem (cena z czerwca/lipca), można bez faktury. Robią też bramy.

pozdrawiam

Dabell

 

potwierdzam, mam od nich siatkę i jestem zadowolona :D

 

Dabell kiedy ruszacie z budową ?

 

U nas tynki zakończone. Ekipę można śmiało dalej polecać.

 

pozdrawiam

marzka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem wyżej - nie chodzi o zabezpieczenie sprzetu/materiałów, ale ogrodzenie działki tak, aby było wiadomo jak przebiega - aktualnie z jednej strony w ogóle nie ma nic, a widzę że na działkach obok zaczyna coś się dziać. Lepiej działkę wytyczyc i ogrodzić już teraz, aby uniknąć nieporozumień później :wink: . Poza tym tak jak napisałeś - będzie to jakaś bariera psychologiczna dla obcych osób.

 

Pomysł ze stemplami jest niezły - za jeden słupek musiałbym dać 5-7zł, a tak z jednego stempla będą dwa słupki :wink: .

 

Do tego taki płot się nada. Ale z 1 stempla nie wyjda raczej 2 słupki. Przecież będziesz potrzebował wkopać go ponad 0,5m w ziemię żeby stał stabilnie. Poza tym pracę ułatwi dołownik. Taki świder ręczny do robienia ładnych okrągłych dziurek w ziemi. W castoramie powinni miec za ca 50zł.

Przejdz siępo okolicznych budowach i popytaj czy nie majązbędnych stempli. Ja znalazłem niepotrzebne poprzedniemu właścicielowi stemple przez znajomego budowlańca który widział ich stos na sąsiedniej budowie. Moje miały 2,5-2,8m.

Takie stemple to tez mozna kupic u lesniczego. Kupuje sie to na tzw. klatki i slupek ok 2,6 wys wychodzi cos po 2,5. Ja tak kupilem w zeszlym roku. Z tym, ze chcac zeby takie ogrodzenie postalo troche dluzej to trzeba te slupki okorowac - bo robaki dosc szybko zabieraja sie za to, i czesc, ktora idzie do gleby to albo nasmolowac, albo opalic, albo widzialem tez patent ze wkladaja to do workow na smieci i wtedy zakopuja, worek potem odcina sie na rowno z gruntem. Niby troche fatygi, ale znacznie wudluza to zywotnosc takiego ogrodzenia.

Dodam jeszcze od siebie, ze nie polecam siatki lesnej, jest to niby tanio, ale te siatki sa bardzo podatne na uszkodzenia, a oczka maja takie ze but w nie idealnie wlazi. Lepiej za pare zlotych wiecej kupic najtansza siatke ogrodzeniowa.

A patent z slupkami sprawdzony. Znam ogrodzenie ktore stoi juz czwarty rok i ma sie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MTW1!!!Witaj Agnieszko. Byłam dziś na twojej budowie - bardzo mi sie podobało, ładna okolica, na budowie czyściutko. Spotkałam tam również pana A. Tkaczyka. Wziął ode mnie projekt do wyceny.

Mam do ciebie parę pytań:

1. Ile będzie kosztowała robocizna za za stan surowy otwarty?

2. W jakim przedziale czasowym to sie zmiesci(nie liczac schnięcia fundamentow)?

Pozdrawiam. Jeśli nie chcesz podawac ceny na forum, to:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...