Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Cześć kochani!

Zamierzam postawić chałupę w przyszłym roku w Strzeszowie - gm. Wisznia Mała. Ponieważ widzę, że dorwać budowlańca to nie taka łatwa sprawa, poradźcie proszę kiedy najlepiej zaklepać ekipę.

Czy ktoś z Was budował z biurem Arkis z Warszawy?

Czy ciąża w czasie budowy to dobry pomysł? :lol: :lol: :o :o :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

secam, jestem laikiem i piszę po babsku (przepraszam szanowne koleżanki),

W ścianie fundamentowej należy zostawić tzw. peszele(kilka), którymi do budynku zostaną doprowadzone przewody : prąd, alarm chyba coś jeszcze,

a wyjdą np. oświetlenie posesji, prąd do bramy, domofonu...

 

halszka.ka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

secam, jestem laikiem i piszę po babsku (przepraszam szanowne koleżanki),

W ścianie fundamentowej należy zostawić tzw. peszele, którymi do budynku zostaną doprowadzone przewody : prąd, alarm chyba coś jeszcze,

a wyjdą np. oświetlenie posesji, prąd do bramy, domofonu...

 

halszka.ka

No a ja polecam sprawdzić na projekcie jaki kabel prądowy wchodzi do domu bo nieraz peszel nie wystarczy. Ja do prądu dałem przepust Dz50mm (rura kanalizacyjna).

Do misiów dodałem ekipe godną polecenia od posadzek i mam nadzieje że u innych będą się sprawdzali tak dobrze jak u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damro

 

Budimpol na ul. Brucknera ---daje może dobre rabaty na kominy Schiedla -----ale jezeli chodzi o dachówki ---to wystawka marna ----a na ofertę sie nie doczekałam ....

 

Hurtownia MSM /Gaja UL. Opolska- --POLECAM ---doradca P. Artur Malinowski --- powiedział , że za 3 godz-będzie gotowa wycena dachowki / chciałam dla porównania 4 rodzaje / i za 3 godz miałam ofertę na fax-ie . Tego samego dnia spotkaliśmy się , zeby na "żywca" zobaczyć dachówki. Facet zna się na rzeczy i widać , że zalezy mu na Kliencie --poświęcił nam sporo czasu i odpowiadał na mase pytań --sporo tez podpowiadał ---jeszcze tego samego dnia ----- dopieliśmy zamówienia -----

 

Z pozostałych firm do tej pory ---brak odzewu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

secam, jestem laikiem i piszę po babsku (przepraszam szanowne koleżanki),

W ścianie fundamentowej należy zostawić tzw. peszele(kilka), którymi do budynku zostaną doprowadzone przewody : prąd, alarm chyba coś jeszcze,

a wyjdą np. oświetlenie posesji, prąd do bramy, domofonu...

 

halszka.ka

 

No to mnie totalnie zbiłaś z tropu bo ja do tej pory słyszałem (i tak robię) że wystarczy tylko w fundamentach zostawić przepustyy do powietrza od kominka, przepust do wody i rozprowadzić rury kanalizacyjne pod chudziakiem :o Mówiono mi że elektryczne rzeczy idą po ścianach i nie trzeba ich wprowadzać przez sciany fundamentowe - muszę się dokładnie wypytać żeby nie dać plamy.

 

A czy wy przypadkiem nie budujecie się w tej samej gminie co ja ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halszka.ka mam innego kierownika budowy :wink: Też fajny ale nie ma czasu na wzięcie innych budów.....

 

secam święta racja z tymi przepustami- my na prąd zostawiliśmy rurę 50 mm z drutem i tak wciągneliśmy kabel przez fundament do środka. Druga sprawa to bednarka- zapomnieliśmy ją dospawać do zbrojenia w fundmentach i później elektryk musiał się tam z powrotem dostać (czyli kuł beton), dodatkowo rura do kominaka (napowietrzenie), rura do wody (ta włściwa zakończona w domu licznikiem) oraz kanalizacja. Można jeszcze wypuścić kable pod automatykę do bramy wjazdowej, domofonu itd.

 

Ulkaszpulka umawiaj się jak najwcześniej na roboty i dobrze jak będziesz pierwsza w sezonie (nie ma groźby przesunięcia terminów). My zamawialiśmy ekipę końcem grudnia i zaczęli u nas murowac w marcu. Nic nie stoi na przeszkodzie zaklepać wykonawców dużo szybciej.

 

mtw1 zgadzam się w Gai na Opolskiej można liczyć na sprzedawców. My mamy kontakt z p. Rafaelem Arentem. Polecam również jego- można na niego liczyć.

 

Ulkaszpulka nie wiem czy ciąża podczas budowy to dobry pomysł ale jak siła persfazji :) Poza tym to jakoś tak się składa- nowy domek, dzidziuś i wszyscy szczęśliwi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betty&M - to faktycznie zrobię te przepusty pod prąd zawsze lepiej zrobić niż potem kuć. Ja wprawdzie nie wypuściłem też bednarki ze zbrojenia ale specjalnie - lałem ławy w folię a podobno jak się ułoży ławy w foli to i tak odcina się kontakt z ziemią

 

Halszka - powietrze do kominka możesz doprowadzić w ścianie lub w podłodze cieńszą rurką - nie jest wielki problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betty&M i inni - a co zrobić jeśli nie położono rury doprowadzającej powietrze do kominka....... :-?

 

stan - zalane fundamenty.

 

halszka.ka

 

 

Podobno można też na chudziaku .... znajomi też zapomnieli....Położyli na chudziaku i daje im radę ----------kominek służy im do ogrzewania domu ok 110 m kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...