Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

witam i pozdrawiam grupę wrocławską. Chetnie przyłączę się do Was, bo mam już za sobą 1 roczek budowania, teraz jestem na etapie wykończeniówki. Powiem Wam że to fajna sprawa ta lista Misiów, korzystałem z jednego P. Zenka glazurnika- potwierdzam że zrobił nam łazienkę nawet solidnie, ale facet nie ma czasu, roboty ma do stycznia.

Mam pytanie do wszystkich którzy kupowali ekogroszek, proszę o namiary do zaufanych dystrybutorów z okolicy Wrocka tego paliwa bo chciałbym nabyć kilka ton- trzeba będzie zrobic rozruch pieca i grzać .

pozdrawiam

scur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

witam i pozdrawiam grupę wrocławską. Chetnie przyłączę się do Was, bo mam już za sobą 1 roczek budowania, teraz jestem na etapie wykończeniówki. Powiem Wam że to fajna sprawa ta lista Misiów, korzystałem z jednego P. Zenka glazurnika- potwierdzam że zrobił nam łazienkę nawet solidnie, ale facet nie ma czasu, roboty ma do stycznia.

Mam pytanie do wszystkich którzy kupowali ekogroszek, proszę o namiary do zaufanych dystrybutorów z okolicy Wrocka tego paliwa bo chciałbym nabyć kilka ton- trzeba będzie zrobic rozruch pieca i grzać .

pozdrawiam

scur

 

 

Cześć Scur

Mam nadzieję,że będziesz "służył" doświadczeniem :p

Pozdrawiam

Damro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Damro.

Czeka Cię długa droga ale w miarę przyjemna, bo to fajnie widzieć efekty swojej pracy i wydawania niemałych pieniążków. Życzę cierpliwości i zadowolenia z budowania. Gdybyś potrzebował firmę do więźby dachowej i kładzenia dachu, daj znać miałem solidną.

pozdrawiam :D

scur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MTW1!

 

Adres jest aktualny, ale między natalia a stanko jest podkreślenie. Możesz wysłać na priv'a, dochodzą wiadomosci od innych formowiczów. W czwartek mam spotkanie z nim (p. A.T.) w sprawie wyceny budowy i ewentualnej umowy. Wiec baardzo proszę o informacje cenowe.

 

Pozdrowienia Natalia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Damro.

Czeka Cię długa droga ale w miarę przyjemna, bo to fajnie widzieć efekty swojej pracy i wydawania niemałych pieniążków. Życzę cierpliwości i zadowolenia z budowania. Gdybyś potrzebował firmę do więźby dachowej i kładzenia dachu, daj znać miałem solidną.

pozdrawiam :D

scur

 

Dzięki za wsparcie.

Poszukuję również murarzy ,chcę już teraz mieć zaklepane

Damro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MTW1!

 

Adres jest aktualny, ale między natalia a stanko<[email protected]> jest podkreślenie. Możesz wysłać na priv'a, dochodzą wiadomosci od innych formowiczów. W czwartek mam spotkanie z nim (p. A.T.) w sprawie wyceny budowy i ewentualnej umowy. Wiec baardzo proszę o informacje cenowe.

 

Pozdrowienia Natalia

 

Poszło na priv -może się uda tym razem-MTW1 :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprowadzenie powietrza do kominka rurą na poziomie posadzki to nie najlepszy pomysł. Taka rura powinna miec min 110 mm średnicy i trudno ją będzie od góry ocieplić by zimno nie dostawało się do domu od podłogi...chyba że ktoś ociepla podłogę 20cm styropianem...

 

a jeśli chodzi o doprowadzenie wody do domu to nie potrzeba pozostawiać w ławie przejść, ponieważ poziom posadowienia fundamentów wynosi u nas 80 cm p.p.t a wodę powinno się doprowadzić min 120cm p.p.t więc pod ławą fundamentową

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xena z Xsary my kupowaliśmy z Kom-Wentu z Karmelkowej. Polski producent, atrakcyjni cenowo a jakością dorównują schiedlowi. Murarze byli zadowoleni- bardzo łatwo je wymurować.

Betty dzieki, jak znajde ten komwent?

a jak na dachu?obmurowywaliscie to klinkierem?

Komwent:

http://www.kom-went.wroclaw.pl/

też brałem od nich. polecam. Jak zostaną jakieś eleementy można oddać.

 

U mnie jest tak, że na ostatnim pustaku pod połacią dachu, wylana jest tzw.czapa i na niej kładziony jest klinkier.

 

I uważajcie na zaprawę, którą murowany jest klinkier. U mnie podczas ostatnich zacinających deszczy sporo wody nakapało do domq. Nie była to bynajmniej wina złej obróbki dekarskiej. Woda dostawała sie do fugi między cegłami klinkierowymi i spływała w dół. Nie wiem czy to wina złego materiału czy niedbalstwa murarza. Bo nie można murować przysychającą zaprawą, jesli zrobi się jej za dużo i zacznie wiązać w wiadrze to nie można jej ponownie rozmieszać i użyć. U mnie być może tak zrobili a może nie, może to wina samej zaprawy. Nie wiem. Nie było mnie tam wtedy. Bląd. Trzeba być na każdym kroku. Faktem jest że wiele pionowych spoin na kominie jest po prostu kruchych podczas gdy inne są twarde tak samo jak klinkier. I właśnie przez kruche spoiny dostawała się woda po czym spływała w dół komina aż do czapy a potem kap kap na dwutygodniową posadzkę :evil: . Te widoczne gołym okiem kruche spoiny zostały wydłubane i poprawione a cołość (komin) potraktowany specjalnym mazidłem do impregnacji klinikieru. Ostatnie deszcze pokazały że pomogło, ale nie wiadomo czy descz był równie silnie zacinający jak poprzednio.. Oby i oby to był koniec tej historii. Dodam jeszcze, że wczesniej mimo wielu deszczy, ulew, burz, itd kominy były szczelne i nic z nich nie kapało... Aż tu nagle po 11 miesiącach taki suprise... Tak więc uważajcie na kominy, na to jak je robią i czym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy mozecie mi polecic / udostepnic namiary na Fadrome do zdjecia humusu w okolicach Wilczyc / Kielczowa

 

Pozdrawiam

 

WITAJ

 

Do ściągnięcia humusu brałam gościa z Długołęki

 

p.Łukasiewicz---0607 396-477

 

Gdybys potrzebował hydraulika --choćby do rozprowadzenia rur --to polecam p. Łukasiewicza ---OJCA ----poleciły mi go babki z ZUK-u w Kiełczowie / ---BARDZO SOLIDNY GOŚĆ i dotego TERMINOWY --zaklepałam go na następne etapy

 

pozdr. MTW1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam Wszystkich z Grupy Wrocławskiej. Bardzo chętnie się do Was przyłączę. Od jakiegoś czasu czytam Wasze forum i duuużo się uczę (mam nadzieję, że jeszcze sporo wiedzy od Was wyssam;)

Kilka dni temu kupiłem działkę w Wilkszynie, zdobyłem WZ, więc nie pozostaje mi nic innego jak wybrać projekt i zabierać się do walki o pozwolenie na budowę..

 

I tu pojawiają się moje pytania:

1. Wszędzie można przeczytać, że dach kopertowy jest droższy od dwuspadowego, do tego dosyć droga jest każda lukarna etc. I tak się zastanawiam o ile..

Przymierzam się wstępnie do projektu Bryza 4

z pracowni MTM Styl

 

Planuję rezygnację z bocznej lukarny. Czy ktoś byłby w stanie choć w przybliżeniu określić o ile przewidziany w projekcie dach (bez wspomnianej lukarny) byłby droższy od dachu dwuspadowego (załóżmy, że oba domy byłyby z poddaszem użytkowym i miały podobną powierzchnię tj. 130m + 30 garaż). Wiem, że 'to zależy' ale chciałbym wiedzieć jakiego rzędu kwota wchodzi w grę (zakładając pokrycie z dachówki ceramicznej). Pytanie jest trudne, ale liczę na Waszą odwagę i inwencję

 

2. Z jakimi nakładami trzeba się liczyć przy budowie przewidzianego w projekcie balkonu (w tym balustrada)?

 

Z góry dziękuję za pomoc i niech moc będzie z Wami;)

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Planuję rezygnację z bocznej lukarny. Czy ktoś byłby w stanie choć w przybliżeniu określić o ile przewidziany w projekcie dach (bez wspomnianej lukarny) byłby droższy od dachu dwuspadowego (załóżmy, że oba domy byłyby z poddaszem użytkowym i miały podobną powierzchnię tj. 130m + 30 garaż). Wiem, że 'to zależy' ale chciałbym wiedzieć jakiego rzędu kwota wchodzi w grę (zakładając pokrycie z dachówki ceramicznej). Pytanie jest trudne, ale liczę na Waszą odwagę i inwencję

 

Z góry dziękuję za pomoc i niech moc będzie z Wami;)

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

:roll: max.25-30 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam Wszystkich z Grupy Wrocławskiej. Bardzo chętnie się do Was przyłączę. Od jakiegoś czasu czytam Wasze forum i duuużo się uczę (mam nadzieję, że jeszcze sporo wiedzy od Was wyssam;)

Kilka dni temu kupiłem działkę w Wilkszynie, zdobyłem WZ, więc nie pozostaje mi nic innego jak wybrać projekt i zabierać się do walki o pozwolenie na budowę..

 

I tu pojawiają się moje pytania:

1. Wszędzie można przeczytać, że dach kopertowy jest droższy od dwuspadowego, do tego dosyć droga jest każda lukarna etc. I tak się zastanawiam o ile..

Przymierzam się wstępnie do projektu Bryza 4

z pracowni MTM Styl

 

Planuję rezygnację z bocznej lukarny. Czy ktoś byłby w stanie choć w przybliżeniu określić o ile przewidziany w projekcie dach (bez wspomnianej lukarny) byłby droższy od dachu dwuspadowego (załóżmy, że oba domy byłyby z poddaszem użytkowym i miały podobną powierzchnię tj. 130m + 30 garaż). Wiem, że 'to zależy' ale chciałbym wiedzieć jakiego rzędu kwota wchodzi w grę (zakładając pokrycie z dachówki ceramicznej). Pytanie jest trudne, ale liczę na Waszą odwagę i inwencję

 

2. Z jakimi nakładami trzeba się liczyć przy budowie przewidzianego w projekcie balkonu (w tym balustrada)?

 

Z góry dziękuję za pomoc i niech moc będzie z Wami;)

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

 

Lektura tego wątku http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1355567&highlight=dach+kopertowy#1355567 na pewno Ci pokaże jak trudna jest odpowiedź na to pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...