Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

 

Lektura tego wątku http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1355567&highlight=dach+kopertowy#1355567 na pewno Ci pokaże jak trudna jest odpowiedź na to pytanie.

 

Anndy dzięki za linka. Przeczytałem i jedyne co mogę powiedzieć to że wiem, że nic nie wiem;)

A tak na poważnie to niezły materiał do przemyśleń.

 

--------

 

Wartownik także wielkie dzięki.

 

Prześpię się z tym chyba;)

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mtw1

 

witaj,

 

namiary na gościa od dachu: facet ma zarejestrowaną firmę. Zajmuje się wszystkim od A do Z: kupno drzewa na więźbę, postawienie więźby, sprzedaż dachówki, położenie dachówki, opierzenie, orynnowanie, montaz okien dachowych. Pan Andrzej Karwacki z Miłoszyc tel. 604 428 025. Ma w Miłoszycach biuro i wystawkę dachówki. Negocjuj cenę :)

W razie pytań pisz na prv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xena z Xsary

 

Taki kominy obmurowywuje się przed wyjściem nad poziom dachu. Najpierw zrobili u nas szalunek i wylali podstawę betonową a póżniej poniżej dachu murowali cegłą czerwoną natomiast przy wyjściu z dachu cegłą klinkierową. Ważne jest żeby przynajmniej dwa-trzy ostatnie rzędy klinkieru były wymurowane cegłą klinkierową pełną.

 

Popatrz na zdjęciu może to Ci rozjaśni temat:

 

http://foto.onet.pl/upload/9/59/_626129_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xena z Xsary

 

Taki kominy obmurowywuje się przed wyjściem nad poziom dachu. Najpierw zrobili u nas szalunek i wylali podstawę betonową a póżniej poniżej dachu murowali cegłą czerwoną natomiast przy wyjściu z dachu cegłą klinkierową. Ważne jest żeby przynajmniej dwa-trzy ostatnie rzędy klinkieru były wymurowane cegłą klinkierową pełną.

 

Popatrz na zdjęciu może to Ci rozjaśni temat:

 

http://foto.onet.pl/upload/9/59/_626129_n.jpg

 

 

witaj. Betty

 

Jak planujesz rozwiazać później zamaskowanie tej róznicy ----czy takie kominy można obudowywac płytą regipsową czy masz inny pomysł .

Ja na razie swój komin / sytem schiedel / mam wyciągnięty do stropu ----więc moze cos wykorzystam ----Zostawiać otynkowanego nie chcę a do samych płytek klinkierowych nie mam zaufania --podobno odpadaja czasem /

Najlepsza by była cegła klinkierowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak sam siebie zacytuję;)

 

Pozdrawiam Wszystkich z Grupy Wrocławskiej. Bardzo chętnie się do Was przyłączę. Od jakiegoś czasu czytam Wasze forum i duuużo się uczę (mam nadzieję, że jeszcze sporo wiedzy od Was wyssam;)

Kilka dni temu kupiłem działkę w Wilkszynie, zdobyłem WZ, więc nie pozostaje mi nic innego jak wybrać projekt i zabierać się do walki o pozwolenie na budowę..

 

I tu pojawiają się moje pytania:

1. Wszędzie można przeczytać, że dach kopertowy jest droższy od dwuspadowego, do tego dosyć droga jest każda lukarna etc. I tak się zastanawiam o ile..

Przymierzam się wstępnie do projektu Bryza 4

z pracowni MTM Styl

 

Planuję rezygnację z bocznej lukarny. Czy ktoś byłby w stanie choć w przybliżeniu określić o ile przewidziany w projekcie dach (bez wspomnianej lukarny) byłby droższy od dachu dwuspadowego (załóżmy, że oba domy byłyby z poddaszem użytkowym i miały podobną powierzchnię tj. 130m + 30 garaż). Wiem, że 'to zależy' ale chciałbym wiedzieć jakiego rzędu kwota wchodzi w grę (zakładając pokrycie z dachówki ceramicznej). Pytanie jest trudne, ale liczę na Waszą odwagę i inwencję

 

2. Z jakimi nakładami trzeba się liczyć przy budowie przewidzianego w projekcie balkonu (w tym balustrada)?

 

Z góry dziękuję za pomoc i niech moc będzie z Wami;)

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

 

 

A może ktoś z Was podzieli się wrażeniami na temat Bryzy 4, która chodzi mi po głowie. Jestem naprawdę świeży w tych klimatach i każda sugestia będzia na wagę złota:)

(wiem do czego służy 'szukaj', ale to co znalazłem na forum to jak dla mnie za mało;) )

Może ktoś się jeszcze pokusi o odpowiedz na moje wcześniejsze pytanie o koszt balkonu?

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !

 

Właśnie tu zaglądnełem - i olśnienie - tyle ludzi ! :)

Więc się przyłącze.

Na wiosne planuje wystartować z budową domku w Chrząstawie Małej - koło Jelcza. Już prawie wybrałem projekt - taki mały domek:

http://www.e-projektydomow.pl/projekt/450

 

No i sobie i wszystkim życze chyba przede wszystkim powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mtw1 komin w salonie został otynkowany jak ściany (tynk cementowo wapienny) a różnicy nie będę wyrównywać - to co widać na zdjęciu to jest nieużytkowe poddasze czyli strych i zostanie tak jak widać.

 

a widzisz ....

 

a u mnie by to było w pokoju ---a 2 komin w łazience ...

Chyba muszą zostac jednak płyki klinkierowe ----macie jakieś dobre sposoby , aby zostały już tam na wieki .... / powiedzmy 50 lat ....

 

 

Podobno klei się je na jakąs siatke ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę nikt nie może mi polecic tartaku , w którym mogę dostac dobrą wieźbę ?

 

Proszę o informacje czy sami ją impregnowaliście?

 

MTW1

 

My kupilismy już zaimpregnowaną w Zakrzowie koło Marcinkowic. Dobra cena i facet ma nowe maszyny - nasi dekarze byli bardzo zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xena z Xsary my kupowaliśmy z Kom-Wentu z Karmelkowej. Polski producent, atrakcyjni cenowo a jakością dorównują schiedlowi. Murarze byli zadowoleni- bardzo łatwo je wymurować.

 

Ja mam kominy IBF tańsze od Schiedla a równie dobre a niektórzy mówia że nawet lepsze ze względu na ocieplenie. Dużo by pisać.

Zainteresowanym podam na priva namiary na firmę, która tanio sprzedaje kominy i specjalizuje sie w dachówce - zadna wrocławska hurtownia nie dała nam takiej atrakcyjnej ceny. Do tego rewelacyjna obsługa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My kupilismy już zaimpregnowaną w Zakrzowie koło Marcinkowic. Dobra cena i facet ma nowe maszyny - nasi dekarze byli bardzo zadowoleni.

 

Witaj xedo

 

Widzę w opisie , że jesteś z Siedlc pod Wrocławiem ---od kilku osób słyszłam, że jest tam fajny tartak --------------właśnie mieliśmy jechać go szukać ----------masz namiary ? Czy decyzja o Twoim zakupie w Zakrzowie wynikała z tego , że ten z Siedlc nie ma dobrej wieźby ?

pzodr. MTW1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My kupilismy już zaimpregnowaną w Zakrzowie koło Marcinkowic. Dobra cena i facet ma nowe maszyny - nasi dekarze byli bardzo zadowoleni.

 

Witaj xedo

 

Widzę w opisie , że jesteś z Siedlc pod Wrocławiem ---od kilku osób słyszłam, że jest tam fajny tartak --------------właśnie mieliśmy jechać go szukać ----------masz namiary ? Czy decyzja o Twoim zakupie w Zakrzowie wynikała z tego , że ten z Siedlc nie ma dobrej wieźby ?

pzodr. MTW1

 

Witam!

Moje Siedlce to bardziej pod Oławą są niż pod Wrocławiem ;-) i w mojej wiosce nie ma tartaku, a Zakrzów to wioska obok ale z tego co wiem to i dalej wożą. Namiary na tartak w Zakrzowie 0 71 381 15 10 lub do szefa Pana Marka 608 014 889.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !

 

Właśnie tu zaglądnełem - i olśnienie - tyle ludzi ! :)

Więc się przyłącze.

Na wiosne planuje wystartować z budową domku w Chrząstawie Małej - koło Jelcza. Już prawie wybrałem projekt - taki mały domek:

http://www.e-projektydomow.pl/projekt/450

 

No i sobie i wszystkim życze chyba przede wszystkim powodzenia!

 

Witaj))) jest tu kilku Chrząstawian))) domek sliczny) bedzie

pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja- ciągle w zawieszwniu, z jedenej strony dwie, a maże nawet trzy ekipy mówią - że być może...,

 

z drugiej strony nie chcę, aby się okazało, że za chwilę wszyscy będą mieli zajętą wiosnę :evil: :evil: :evil:

 

Normalnie płakać się chce.... A jeśli ktoś jeszcze, ma namiary na innych budowniczych - dajcie znać :lol:

 

halszka.ka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mtw1 komin w salonie został otynkowany jak ściany (tynk cementowo wapienny) a różnicy nie będę wyrównywać - to co widać na zdjęciu to jest nieużytkowe poddasze czyli strych i zostanie tak jak widać.

 

a widzisz ....

 

a u mnie by to było w pokoju ---a 2 komin w łazience ...

Chyba muszą zostac jednak płyki klinkierowe ----macie jakieś dobre sposoby , aby zostały już tam na wieki .... / powiedzmy 50 lat ....

 

 

Podobno klei się je na jakąs siatke ..

 

Moim zdaniem taki komin należy obudować cegłą pełną aby zwiększyć wytrzymałość komina, że tak powiem wystającego z dachu. Jeśli komin przechodzi przez pomieszczenia użytkowe - obudowywuje się go płytą k-g lub tynkuje jak ściany. Natomiast przy samym wyjściu z dachu idzie obmurówka z cegły. Nie wiem jak jest u Ciebie ale i tak wolałabym w domu obmurować go zwykłą cegłą (kratówką) i następnie otynkować natomiast ponad dachem obłożyć go śliczną klinkierówką. Zrobisz jak zechcesz. Weż pod uwagę, że płytki klinkierowe sa niewiele tańsze od cegły klinkierowej- taka mała ciekawostka :wink:

 

xedo spróbuj przedzwonić listę, która jest w stopce u "Wojty" tam umieszczamy sprawdzonych misiów.

My wchodzimy z ociepleniem od poniedziałku. Mam ekipę, która będzie ocieplała strop (parterówka), dokończy ocieplenie zewnętrzne, położy płytki w domu i takie tam roboty wykończeniowe zrobi. Nie ma ich na liście a znajdą się tam jak się sprawdzą :)

Też kupowałam w tartaku w Zakrzowie łaty i kontrłaty. Spoko koleś go prowadzi - można się dogadać ale niektóre łaty były strasznie pożarte kornikowo :-? Oczywiście wymieniliśmy. Też się tam wybieram po materiał na podbitkę.

 

Krzysiek_Wilkszyn osobiście nie lubię takich sfiksowanych dachów (dwie lukarny, balkon) Oczywiście wszystko kwestia gustu. Jednak jeśli myślisz o oszczędnościach - wybierz inny dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...