Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Witam,

 

 

Mam pytanie czy orientujecie się czy można gdzieś we Wrocławiu pożyczyć podkaszarkę spalinową i glebogryzarkę? Jaki to mniej więcej koszt za 1 dzień?

 

Waham się, czy kupic spalinową podkaszarkę (to pewnie 400-600zł z nożem oprócz żyłki) czy lepiej wypożyczyć.

 

Pzdr,

TS

Wypożyczalnia maszyn budowlanych dla osób fizycznych jest na krzywoustego. ( sam bedę chciał tam wypożyczyc zagęszczarke)

moze glebogryzarke tam znajdziesz .

btw. a nie lepiej jakiegoś lokalesa z ciągnikiem i odpowiednia przystawką na działkę zaprosić ?

 

Co do podkaszarek to zalezy od obaszaru jaki chcesz obrabiac, jeśli sporo jest warto w spalinówkę zainwestowac .

Miłego rozwiazywania dylematów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Co do podkaszarek to zalezy od obaszaru jaki chcesz obrabiac, jeśli sporo jest warto w spalinówkę zainwestowac .

Miłego rozwiazywania dylematów :)

 

Dzięki - sprawdzę namiar na Krzywoustego.

 

Teren spory, bo ponad 2000m2, a z tego duży pas z drzewami i do tego nierówny, więc zwykła kosiarka nie dałaby rady. Do tego na razie jest tam sporo grubych chwastów, więc najlepsza będzie kosa spalinowa z nożem (żyłka nie dałaby rady).

 

Spalinowa musi być, bo na razie jeszcze nie mam energii :wink: .

 

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podkaszarek to zalezy od obaszaru jaki chcesz obrabiac, jeśli sporo jest warto w spalinówkę zainwestowac .

Miłego rozwiazywania dylematów :)

 

Dzięki - sprawdzę namiar na Krzywoustego.

 

Teren spory, bo ponad 2000m2, a z tego duży pas z drzewami i do tego nierówny, więc zwykła kosiarka nie dałaby rady. Do tego na razie jest tam sporo grubych chwastów, więc najlepsza będzie kosa spalinowa z nożem (żyłka nie dałaby rady).

 

Spalinowa musi być, bo na razie jeszcze nie mam energii :wink: .

 

Pzdr,

TS

 

kup sobie dodakowo albo kask z taka przyłbicą z siatki , albo okularki.

z takowej spalinowej kosy fajnie potrafią latać koncówki pociętych pędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Wojty ile płacicie za ocieplanie domu i ocieplanie poddasza? bo mam ofertę na 30 zł/m2 za robociznę i nie wiem dużo to czy mało?

 

pozdrawiam

 

Czesc Marzka, wydaje mi sie, ze 30 zl to nie jest duzo, moja ekipa ktora budowala mi dom chce 35 zł inna ktora znalazłam 32, wiec moim zdaniem nie jest to duzo, a mozna wiedziec kto zaproponowal Ci taka cene na priva? ja szukam tez ekipy od ocieplen powoli...

pozdrawiam flowercia

 

MARZKA

Czesc Dopisuje cos jeszcze -> znalazłam ekipę z okolic Ząbkowic ktora robi tylko elewacje, koszt ocieplenia + tynk to tylko 23 zł znalazłam jeszcze jedną ekipę za 26 zł ale ta jest mocno zajeta. Nie wiem czy chcesz namiary? flowercia

PS Znalazłam ich ... w autogieldzie dolnosląskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też interesuje się szambem. Moi znajomi z firmy która sprzedaje przydomowe oczyszczalnie ścieków mają podobno kolesia co robi betonowe i to po dość dobrej cenie- jak wezmę namiary to Wam napiszę. U mnie dzisiaj wchodzą geodeci na działkę i się zacznie....

 

Witaj wyciągnęłam Twojego maila z naszej grupy masz moze namiary a tego gościa od szamb? pozdrawiam flowercia

 

 

Witam,

 

ja też jestem na etapie poszukiwania szamba betonowego do Nadolic Wielkich. Mam kilka namiarów z Wrocławia, ale tu koszt szamba z montażem to około 5000,00 netto (bez montażu to ok. 3000,00 bez dojazdu).

Koło Radomia też sprzedają szamba betonowe za około 2000,00 zł netto, z tym, że przewóz jednego szamba do Nadolic to koszt 2200,00zł. Jak jest więcej to koszt się rozkłada.

 

Jutro napiszę wszystkie namiary na szamba jakie znalazłam i ceny na priva.

 

Pozdrawiam

 

Magda

Witam

Kto z Was jest na etapie kupowania szamba? Jestem chętna do wspolnego zakupu

pozdrowka

 

Czesc Dziewczyny, ja ostatecznie zdecydowalam sie kupic szambo z montazem za 5300 z Oławy - gdzie przez przypadek trafilam (nasz murarz nam powiedzial), wszystkie namiary, ktore ostatnio udalo mi sie zebrac od Magdy, byly albo z montazem w dalekim terminie albo szamba dwukomorowe, a my potrzebujemy monolit, pytalam sie goscia czy jakbysmy zamowily w 3jke byloby taniej niestety nie, bo oni i tak musza dojechac zalatwic koparki dla kazdego z osobna i jest to caly dzien pracy na jednej budowie: podaje Wam namiary:

http://www.betoniarnia.olawa.prv.pl -> szamba wydaja sie b. solidne betonowe (ja musze miec takie z mozliwoscia parkowania na nim,

i profesjonalna obsluga -> na dodatek okazalo sie, ze czeka sie tylko 1 gora 2 tygodnie a nam chyba nawet w tym tyg. zamontuja bo ktos wypadl z kolejki. Ja juz nie mam sily szukac tanszych szamb, jestem juz koszmarnie zmeczona budowa, wlasnie nam wstawili okna, drzwi garażowe, i urlop caly 2 tygodniowy spedzamy na budowie roboty kupa....

takie duperele ale duzo czasu zajmuja.

pozdrawiam Was cieplutko flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM , WITAM

 

A WIĘC OGŁASZAM JESZCZE RAZ SPOTKANIE OBECNIE BUDUJĄCYCH Z GRUPY WROCŁAWKIEJ ODBĘDZIE SIĘ

16.09.2006 O GODZ. 17.30 W RYNKU

ZBIÓRKA W OGRÓDKU SPIŻA , KTO SIE SPÓŹNI TEN TAM NAS ZNAJDZIE

ZNAK ROZPOZNAWCZY MURATOR W RĘKU

 

 

Jak dobrze, że weszłam na forum. :p :p :p

Jeżeli nic się nie zmieni to się pojawię, bo małż będzie się odstresowywać przed rozpoczęciem budowy na Mazurach w męskim towarzystwie :roll: , więc będę słomiana wdowa :lol:, dzieciaki podrzucę babci a sama chętnie przyjdę:-)

Nareszcie Was poznam :).

Przyda mi się nalładować pozytywnie energią, jak się napatrzę na Wasze domki, bo my zaczynamy z początkiem października i będziemy ciągnąć maksymalnie długo jak aura pozwoli.

Pozdrawiam serdecznie

Dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup sobie dodakowo albo kask z taka przyłbicą z siatki , albo okularki.

z takowej spalinowej kosy fajnie potrafią latać koncówki pociętych pędów.

 

Okularki już kupione :wink: . Niestety część chwastów/samosiejek i tak będę musiał usuwać "ręcznie" (czyli sekator+toporek) - przez najbliższe 2-3 tygodnie... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zamontujesz tarcze zamiast linki to rżniesz wszystko aż wióry lecą :)

mona sie odstresowac .. ehh :)

 

Zatem już się nie mogę doczekać walki z chwastami :wink: .

 

Szkoda tylko, że najlepszym dniem na to jest dla mnie Niedziela (w tygodniu w firmie do późna :( ) - ale z racji ciszy w okolicy mojej działki wolę się nie narażać już na początku sąsiadom . :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem już się nie mogę doczekać walki z chwastami :wink: .

 

Szkoda tylko, że najlepszym dniem na to jest dla mnie Niedziela (w tygodniu w firmie do późna :( ) - ale z racji ciszy w okolicy mojej działki wolę się nie narażać już na początku sąsiadom . :wink:

 

mnie chyba juz skleli bo w niedziele wierciłem płot :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję wszystkim za rady odnośnie moich zbolałych pleców. Już jest zdecydowanie lepiej :-)

 

wiecie co mam dzisiaj doła strasznego. Normalnie dochodzę do wniosku, że nie potrafię się dogadywać z ekipami :-( Hydraulik stroi fochy. Zapomina o uzgodnieniach i robi po swojemu a jak chcę żeby poprawiał to się wścieka. Normalnie ręce mi opadają.

Dzisiaj byli wylewkarze i robili posadzki na piętrze i "mądrzy" wzięli styropian hydraulika pod podłogówkę (z folią) pocieli i poukładali na górze. No normalnie słów mi brak. A ich szef oczywiście z gębą na mnie, że tak zawsze jest jak z kobietami robi interesy i on nie ponosi żadnej odpowiedzialności. Albo ja jestem dziwna albo mi się trafiają takie kfiatki. Dochodzę do wniosku, że większość z nich chyba ma problem z akceptacją kobiety w interesach :-( Babeczki kochane czy wy też tak macie pocieszcie proszę :-)

 

pozdrawiam

marzka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heeeej:)

sto lat mnie tu nie było. Wpadłam, nie ukrywam, bo mam wieeeelki kłopot. A właściwie: malutki, miauczący i puchaty.

 

Dziś po południu na działkach w swojej wsi znalazłam zamkniętego w klatce po królikach kociaczka. Ma około 6 tygodni, jest w dobrym stanie, czyściutki z doskonałym apetytem - widziałam uciekających chłopców, którzy go tam zamknęli i porzucili na pastwę losu. Najwyraźniej ktoś go do niedawna trzymał w domu - niemiłosiernie jedzie perfumami :-? Kiciuś ma biały brzuszek i łapki, a łepek i grzbiet szaro-tygrysi. Jest ufny i spragniony towarzystwa.

 

Trzeba mu znaleźć dom. Ja niestety nie mogę go (w sumie to nie wiem, czy to kocurek czy kotka) zatrzymać, bo mam już 3 koty i Dziecko w Brzuchu :lol:

 

Ludzie - liczę na Was. Mogę go dowieźć do Wrocławia.

Mam nadzieję, że Grupa jak zwykle nie zawiedzie. Proszę o kontakt mailowy: [email protected]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję wszystkim za rady odnośnie moich zbolałych pleców. Już jest zdecydowanie lepiej :-)

 

wiecie co mam dzisiaj doła strasznego. Normalnie dochodzę do wniosku, że nie potrafię się dogadywać z ekipami :-( Hydraulik stroi fochy. Zapomina o uzgodnieniach i robi po swojemu a jak chcę żeby poprawiał to się wścieka. Normalnie ręce mi opadają.

Dzisiaj byli wylewkarze i robili posadzki na piętrze i "mądrzy" wzięli styropian hydraulika pod podłogówkę (z folią) pocieli i poukładali na górze. No normalnie słów mi brak. A ich szef oczywiście z gębą na mnie, że tak zawsze jest jak z kobietami robi interesy i on nie ponosi żadnej odpowiedzialności. Albo ja jestem dziwna albo mi się trafiają takie kfiatki. Dochodzę do wniosku, że większość z nich chyba ma problem z akceptacją kobiety w interesach :-( Babeczki kochane czy wy też tak macie pocieszcie proszę :-)

 

pozdrawiam

marzka

Co prawda nie jest to regula ale ja tez tak mam. Tak naprawde to ja bardziej angazuje sie w nasze budowlane sprawy niz moj maz, ale jak jestesmy na budowie razem i rozmawiamy z jakims fachowcem, to z raguly wszyscy mowia do meza, nawet jak ja zadaje pytanie.

Mojemu mezowi jest wtedy glupio, ale ja sie nie zrazam.

 

Serdecznie pozdrawiam budujace panie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marzka

 

pociesze cie, ja tez mam podobnie. Nie wiem czy juz pisalam w tym watku, jak mi facet powiedzial, ze na drugi raz jak bedzie umawial sie na spotkanie w interesach z kobita to sie spyta, czy przypadkiem nie jest w ciazy :lol: A chodzilo o to ze chcialam sie wytargowac o troche kasy-to chyba normalne, zwlaszcza jak sie zamawia pompe ciepla za klkadziesiat tysiecy :evil:

 

No i zabawnie bylo w Drewbecie (Xena - mozesz tam uderzac, jesli szukasz wiezby, tylko nie wiem jakie teraz maja etrminy, adres na str www), gdzie zamawialam wiezbe - tak sie targowalam, ze podobno do tej pory, jak ktos dzwoni to wspomina targowanie ze mna ;).

 

Ale nie pociesze cie piszacm, ze z mojego doswiadczenia rozmowy z misiami to nic w porwnaniu z rozmowami z hanndlowcami.... Ostanio poszlam do sklapu z drzwiami. Chcilam kupic drzwi Kosza, a koles do mnie - czemu wlasnie do niego przychodze z tym zamowieniem?? :o Czy nie moglam gdzie indziej ich zamowic :o Gdyby nie to ze Kosz ma b. malo przedstwicieli we Wrocku odwrocilabym sie na piecie...

 

Albo ostnio poszlam kupic podokienniki. Grzecznie sie spytalam, czy te parapety na wystawie to nie przypadkiem gorszy gatunek (niektórzy producenci mocno dziela swoje podokienniki wg gat, np . w Szymanowie), a facet do mnie, ze o sliczne parapety, ze moze maja kilka spekan, troche "piegów" i moze nie sa do konca równe, ale tego nie widac z 10m :o . Czego ja sie czepiam, i ze w ogole to on mi nie sprzeda tych parapetów, bo ostnio tez mial taka pania, z ktora mial tyle problemow.. Stalam jak wryta, jak to gadal. Na koniec pozegnalam sie i smialam sie na glos przez cala droge :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...