Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

pytanko do grupy - ktos kupuje aktualnie veluxy?

Witaj ja znalazłam tania firme na krakowskiej chyba najtansze Veluxy we Wroclawiu firma oficjalnie znajduje sie jako przedstawiciel na stronie Veluxa -> na allegro nick ventana75. Do konca wrzesnia jest jakas super promocja i od kupna okien dostaje sie rabaty, dodatkowo oprocz tych niskich cen. Mam nadzieje kupic okna do konca wrzesnia czekam na kolejna transze z banku.....

pozdrawiam Flowercia

PS Nie zauwazylam maila powyzej to dokladnie ten niamiar, ceny sa na prawde super np. cena, ktorą inna hurtowania dala mi za same okno byla 1400 tutaj 1200 z kolnierzem!!! zaoszczedzam ok 3 tys!!! bo mam az 8 okien

Informacja o promocji:

" Do 30 września br. trwa promocja. Przy zakupie 2 typów okien np.

GZL+GGU bon na 150 żł. Każdy następny typ dodatkowo bon 100 zł

(np. przy 3 typach będzie to 250 zł) "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - co radzicie zrobić z TARNINĄ? Rośnie u mnie na działce trochętakich drzewek i nie wiem czy je wykosić i posadzić na ich miejsce coś innego (np. brzozy) czy zostawić?

 

Martwi mnie, że mają BARDZO ostre kolce, a że dwa pędraki małe są w drodze :wink: to martwię się czy za kilka lat nie zrobią sobie krzywdy?

 

Drugie pytanie mam o olchy? Część z nich jest wysoka (ponad 10m), część mniejsza - zostawić czy usunąć?

 

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - co radzicie zrobić z TARNINĄ? Rośnie u mnie na działce trochętakich drzewek i nie wiem czy je wykosić i posadzić na ich miejsce coś innego (np. brzozy) czy zostawić?

 

Martwi mnie, że mają BARDZO ostre kolce, a że dwa pędraki małe są w drodze :wink: to martwię się czy za kilka lat nie zrobią sobie krzywdy?

 

Drugie pytanie mam o olchy? Część z nich jest wysoka (ponad 10m), część mniejsza - zostawić czy usunąć?

 

Pzdr,

TS

 

ja się odniosę do tych pędraków :-) bo ja też miałam od razu dwa tylko teraz już są 10 letnie :-) gratuluję

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki milaczki - teraz ogólnie jest własnie taka promocja w Veluxie

Do 30 września br. trwa promocja. Przy zakupie 2 typów okien np.

GZL+GGU bon na 150 żł. Każdy następny typ dodatkowo bon 100 zł

(np. przy 3 typach będzie to 250 zł)"dlatego własnie pytam co kupujecie milaczki i kiedy bo bym się może do kogoś do-parowała?

będę wybadywać ta firmę co ją polecacie.

A jeszcze jedną rzecz bym chciała się zapytac, Czy ma ktos z Was może E32 holenderke lub Alegrę Mullera czarna na daszku? bardzo chciałabym zobaczyc jak to wygląda ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TS147

 

Po pierwsze gratulacje serdeczne składam .

 

Po drugie w sprawie TARNINY wszystko zależy jak ma wyglądać twój ogród , czy raczej naturalny czy zaplanowany do ostatniego krzaczka z piękną trawką . Myślę , że Tarnina w jakimś jednym miejscu będzie tylko elementem dekoracyjnym i nie będzie takim problemem przy maluchach , natomiast rosnąca po całej działki może okazać się kłopotem .

 

W moim przypadku do zakończenia budowy pozostało jeszcze sporo czasu ale już próbujemy zaplanować nasz ogród , ponieważ działki zostało całkiem sporo , postanowiliśmy podzielić ją na 2 połowy na jednej będzie mały sad z drzewami owocowymi i krzewami ( rozrysowaliśmy sobie w którym miejscu jakie duże korony drzew i lokalizacja od płotów przyblizona ilość drzew ), na drugiej części rekreacja tzn. dużo trawy do grania w piłkę , paletki , opalania się . Na końcu tego terenu przy płocie postanowiliśmy zrobić leśny koncik , posadzimy kilka brzóz , śweirki i sosny ( może kiedyś grzybki urosną ), teren przed domem będzie obsadzony różnościami jako najbardziej reprezentacyjna część ogrodu .

Uwzględniając nasze plany zaczynamy wyrównywać teren i sadzić roślinki w tych miejscach gdzie nie ulegną zniszczeniu podczas dalszych prac .

 

Spróbuj sam usiąść i naszkicować , co gdzie będzie u ciebie nie zapominając o placu zabaw dla maluchów ( piaskownica , slizgawka , basenik) wtedy zobaczysz jak bardzo przeszkadza ci ta TARNINA i OLCHY i co można z nimi zrobić .

 

pozdrawiam MARPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze gratulacje serdeczne składam .

Dzięki :wink: .

...Spróbuj sam usiąść i naszkicować , co gdzie będzie u ciebie nie zapominając o placu zabaw dla maluchów ( piaskownica , slizgawka , basenik) wtedy zobaczysz jak bardzo przeszkadza ci ta TARNINA i OLCHY i co można z nimi zrobić...

Aktualnie jestem na etapie doprowadzania działki do stanu "0" :wink: . To znaczy staram się uptrzątnąć niepotrzebne krzaki/chwasty/dzikie drzewka. Działka jest duża, bo około 27arów, a dodatkowo z jednej strony graniczy z końcem lasu. Z drugiej strony, dłuższym bokiem (około 90m) mam rząd samosiejek i to własnie tutaj aktualnie pracuję. Jest jesion, dąb, kilka olch, czarne bzy, wiąz i wspomnaina tarnina. Z jednej strony szkoda mi usuwać za dużo drzew i krzaków, bo osłaniają dziłkę od drogi. Z drugiej strony musze zrobić z tym parządek, bo zabiera mi to 10m szerokosci działki. Na razie chcę oczyścić teren wokół drzew z chwastów i krzaków. Pytanie czy ze wszystkich (chociaż i tak kiedyś wzdłuż płotu zasadzę tuje lub inne drzewka)?

 

Poniżej zdjęcie z drzewami/krzakami/chwastami z którymi staram się zrobić porządek:

http://img145.imageshack.us/img145/7001/7qp6.jpg

 

Pzdr,

TS

 

p.s. Szkic wstępny ogodu zrobiliśmy, ale na razie tak jak napisałem chcę doprowadzić ogród do stanu zero ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyczka to poważny i przyzwoity człowiek ale do pilnowania budowy ma za mało czasu. Pewnie na prowadzienie dziennika by znalazł ale chyb ani eo to ci chodzi

 

Ano dokładnie. Nie o to chodzi. I tego się właśnie obawiam w jego przypadku, że nie będzie miał czasu ma kierownikowanie osobiście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,TS 147 moja rada co do wycinki drzew czy krzewów-poczekaj jak długo masz działkę?zobacz czy drzewa dają cień,który nie koniecznie ci pasuje,usiądz na krzesełku vel leżaku popatrz,zanim podejmiesz decyzje,osobiscie wole tarnine jak tuje,ale to rzecz gustu,tarnina kwitnie pięknie na wiosnę na biało,na jesieni ma fajne fioletowe owoce-jadalne po przymrozkach i jest super przeszkoda dla nieproszonych gości,więc przemysl to mam działkę od 13 lat też pod lasem i dużo nauczyłam sie od przyrody,wszystkim służe jeśli tylko potrafie radą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...