Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Wojty, magdusia113 - właśnie o czymś podobnym myślałam, zwłaszcza, że u nas najpóźniej (jak mówią w Gminie) do 30.10 będzie uruchomiona kanalizacja, więc ten baraczek z desek moznaby postawić nas studzienką:-P

 

Huhrak - jeszcze nie podziękuję, bo jeszcze parę dni do ruszenia nam zostało:) Aczkolwiek mnie już roznosi i najchętniej zaczęłabym dzisiaj. Czekamy jeszcze na uprawomocnienie się poz. na bud.

Ale juz zamawiamy materiał, rezerwujemy cegły, ustawiamy się z Panem od koparko-spycharki, żeby od razu ruszyć.

 

P.S. a propos cegieł. Murujemy z silikatow. Silki Xelli już nigdzie nie ma w takich ilościach jak nam potrzeba, albo dostepność jakaś kosmiczna.

 

Wyceniono nam Silikaty z Ludyni na:

Silikat N18 2,01 zł netto

Silikat N24 2,54 zł netto

Silikat N12 1,20 zł netto

(od 23.09 ma być kolejna podwyżka więc chcemy zamówić jeszcze przed nią, tylko czy to dobra cena, czy szukać dalej?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Murujemy z silikatow. Silki Xelli już nigdzie nie ma w takich ilościach jak nam potrzeba, albo dostepność jakaś kosmiczna.

 

Wyceniono nam Silikaty z Ludyni na:

Silikat N18 2,01 zł netto

Silikat N24 2,54 zł netto

Silikat N12 1,20 zł netto

(od 23.09 ma być kolejna podwyżka więc chcemy zamówić jeszcze przed nią, tylko czy to dobra cena, czy szukać dalej?)

My murowaliśmy z silikatów z Teodorów. Teodory sprzedaje Ryczkowski w Kamieńcu.

My braliśmy bezpośrednio z fabryki, rozmawialiśmy tam z kierownikiem działu handlowego

(z tego co pamietam mieliśmy ponad 22% rabatu od cennika i braliśmy w sztaplach - są wtedy tańsze i nie płacisz za palety,

ale musisz mieć kogoś do rozładunku ręcznego - ewentualnie u Ryczkowskiego ponoć można wynająć taką machinę do wyładunku sztapli.

Do tego doliczali sobie za pełny transport ok 500zł za dojazd)

Teodory też najbliżej Kamieńca sprzedaje Madar.

 

Wojty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów!

Poszukuję namiarów na sprawdzone w Waszych domach okna ( i drewniane, i plastiki: jeszcze nie wiem, na które się zdecyduję ). Chodzi mi o adresy porządnych firm. Please...

Czesc ja mam okna z firmy M&S http://www.ms.pl -> mają okna drewniane i PCV (przedstawiciel Karfil z ulicy czekoladowej), wykonanie okien idealne, montaz tez przebiegł bardzo sprawnie, mam okna z potrójną szybą nie byly dużo droższe mam nadzieje że się sprawdzą.. pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów!

Poszukuję namiarów na sprawdzone w Waszych domach okna ( i drewniane, i plastiki: jeszcze nie wiem, na które się zdecyduję ). Chodzi mi o adresy porządnych firm. Please...

Czesc ja mam okna z firmy M&S http://www.ms.pl -> mają okna drewniane i PCV (przedstawiciel Karfil z ulicy czekoladowej), wykonanie okien idealne, montaz tez przebiegł bardzo sprawnie, mam okna z potrójną szybą nie byly dużo droższe mam nadzieje że się sprawdzą.. pozdrawiam flowercia

flowercia a masz plastiki czy drzewniane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów!

Poszukuję namiarów na sprawdzone w Waszych domach okna ( i drewniane, i plastiki: jeszcze nie wiem, na które się zdecyduję ). Chodzi mi o adresy porządnych firm. Please...

Czesc ja mam okna z firmy M&S http://www.ms.pl -> mają okna drewniane i PCV (przedstawiciel Karfil z ulicy czekoladowej), wykonanie okien idealne, montaz tez przebiegł bardzo sprawnie, mam okna z potrójną szybą nie byly dużo droższe mam nadzieje że się sprawdzą.. pozdrawiam flowercia

flowercia a masz plastiki czy drzewniane?

 

Hej ja mam plastiki ale z lenistwa ;-) (koserwacja) naprawdę są solidnie zrobione każdy element po przyjeżdzie byl opisany i miał naklejkę firmową, okna sa b.b. starannie wykonane, i mamy ciepłą ramke w środku (czyli nie pusty profil tylko wypełniony) Drewniane są nieduzo drozsze od PCV w MS (tak mi sie wydaje sądząc po cenniku)

 

oto zdjątko naszej stodoły widac okna troszkę (na rysunku był mniejszy ;-)

http://republika.pl/bogusiawr/DomOkna1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie jako do specjalistów w dziedzinie wiedzy budowlanej i kontaktów:)

 

Czy zna ktoś nazwisko Wojciech Szymankiewicz? Kierownik budowy.

 

Witaj Maggi:))) My bedziemy zaczynać budowę (mam nadzieję lada moment) w Gajkowie:))

 

P.S.

a tu cos optymistycznego dla budujących o takiej porze jak ja, albo dla tych, którzy martwili się rachunkami za ogrzewanie :D

 

http://wiadomosci.onet.pl/1405053,69,item.html 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, forumowicze!

Jestem trochę zawiedziona podejściem grupy wrocławskiej do forum i zadawanych tam pytań. Okazuje się, że tylko flowercia ma okna w domu, inni mieszkają w stodołach bez okien. Widać "nowi" na forum nie uzyskają porady, tylko stali bywalcy. Przykre to jest.

 

ElaMa

w mojej stopce pod postem i w stopce Wojty jest link do strony naszej grupy z zebranymi namiarami na misiów. Stali bywalcy wiedzą, a nowi mogą się zorierntować czytając do tyłu strony forum :p .

 

Szanowna GRUPO :p , miło mi było poznać kilkoro z Was, niestety jak widzę niektórzy dotarli po moim odejściu, szkoda.... mam nadzieję na powtórkę :-).

Pozdrawiam

Dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no własnie apropos spotkania sobotniego

Betty&M i Wojty (2 połowa)

moja żona po spotkaniu przebąkuje że też chce mieć takie "Coś" jak Wy :wink:

A miałem takie spokojne życie :o

 

A mnie się wydawało, że na poczatku spotkania miała kompletnie inne zdanie i nie dopuszczała takiej możliwości :lol: Widać łatwo zarazić się można... :lol: 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ElaMa na FORUM tak jak w życiu " pukajcie - a będzie wam otworzone" :p

Ja też jestem nowa na FORUM, ale gdy prosiłam o namiary na budowlańców, i okazałam jak bardzo mi zależy - informacje posypały się; odzew był , nie zniechęcaj się :wink:

 

A co do okien - to nic nie poradzę, mam dopiero stan O :(

 

halszka.ka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów!

Poszukuję namiarów na sprawdzone w Waszych domach okna ( i drewniane, i plastiki: jeszcze nie wiem, na które się zdecyduję ). Chodzi mi o adresy porządnych firm. Please...

Czesc ja mam okna z firmy M&S http://www.ms.pl -> mają okna drewniane i PCV (przedstawiciel Karfil z ulicy czekoladowej), wykonanie okien idealne, montaz tez przebiegł bardzo sprawnie, mam okna z potrójną szybą nie byly dużo droższe mam nadzieje że się sprawdzą.. pozdrawiam flowercia

flowercia a masz plastiki czy drzewniane?

 

Hej ja mam plastiki ale z lenistwa ;-) (koserwacja) naprawdę są solidnie zrobione każdy element po przyjeżdzie byl opisany i miał naklejkę firmową, okna sa b.b. starannie wykonane, i mamy ciepłą ramke w środku (czyli nie pusty profil tylko wypełniony) Drewniane są nieduzo drozsze od PCV w MS (tak mi sie wydaje sądząc po cenniku)

 

oto zdjątko naszej stodoły widac okna troszkę (na rysunku był mniejszy ;-)

http://republika.pl/bogusiawr/DomOkna1.jpg

Fajnie masz podzielone okienka.

Czy to co widać nad oknami to roletki typu Integro?

Napisz jak to się sprawują. Ja przewiduję BeClevera, ale mam taki wykusz, że BeClever nie wejdzie i tak się zastanawiam... Tylko, że nie znam nikogo kto to ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów!

Poszukuję namiarów na sprawdzone w Waszych domach okna ( i drewniane, i plastiki: jeszcze nie wiem, na które się zdecyduję ). Chodzi mi o adresy porządnych firm. Please...

 

Może problem polega na źle sformułowanym pytaniu? Jeśłi chodzi o okna kupiliśmy je w oknoplaście na Legnickiej (okna z Krakowa) chociaż panowie są bardzo mili to gościa od rolet mieli zupłenie do bani - dużo nerwów nas kosztował. I czy to jest porządna firma? I tak i nie :) I raczej nie sądzę żeby mój dom przypominał stodołę :wink:

 

 

secam jakby to powiedzieć.... jak kobieta się uprze to nie ma wyjścia :) Powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, forumowicze!

Jestem trochę zawiedziona podejściem grupy wrocławskiej do forum i zadawanych tam pytań. Okazuje się, że tylko flowercia ma okna w domu, inni mieszkają w stodołach bez okien. Widać "nowi" na forum nie uzyskają porady, tylko stali bywalcy. Przykre to jest.

 

ElaMa

w mojej stopce pod postem i w stopce Wojty jest link do strony naszej grupy z zebranymi namiarami na misiów. Stali bywalcy wiedzą, a nowi mogą się zorierntować czytając do tyłu strony forum :p .

 

Szanowna GRUPO :p , miło mi było poznać kilkoro z Was, niestety jak widzę niektórzy dotarli po moim odejściu, szkoda.... mam nadzieję na powtórkę :-).

Pozdrawiam

Dabell

 

ElaMa

 

hmm, troche nie rozumiem tego co napisalas i skad ten sarkazm...

Chcialas namiary na sprawdzone firmy, wiec jesli jak narazie nikt poza Flowera nie poleca "swojej" firmy to moze poporstu nie jest z niej zadwolony. A poza tym, tak jak napisala Dabell-wystarczy troche poczytac o czym tu piszemy, a wiadomo skad sie bierze namiary na sprawdzone ekipy ;)

 

 

Dabell

 

A ty co tak tylko na chwilke wpadlas?? Oj, trzeba bylo poczekac troche. Tak jak pisalam - niektórzy moga przyjsc dopiero jak im hurtownie pozamykaja, ekipy z budowy zejda, goscie z dzialki uciekna... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no własnie apropos spotkania sobotniego

Betty&M i Wojty (2 połowa)

moja żona po spotkaniu przebąkuje że też chce mieć takie "Coś" jak Wy :wink:

A miałem takie spokojne życie :o

 

ha, ha, ha

 

ja po tym co dzisiaj uslyszalam w szkole to sie zastanawiam, jak bardzo bylam niedoinformowana w tej kwesti/naiwna itp. ze w ogole sie zdecydowalam :lol: Kobieta wykladajaca naprawde umie zniechecic ;). POslij moze tam zone, niech jej przypomni co nie co to moze zmieni zdanie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

P.S.

a tu cos optymistycznego dla budujących o takiej porze jak ja, albo dla tych, którzy martwili się rachunkami za ogrzewanie :D

 

http://wiadomosci.onet.pl/1405053,69,item.html 8)

 

Nie chcę nikogo straszyc ale lato miało byc zimne i deszczowe, a co było każdy z nas chyba pamięta...

Tak czy inaczej do zimy jeszcze troche czasu ida sie zrobic "małe co nieco" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...