Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Witam budujących!

Poszukuję:

 

- speców od obudowy kominka- poproszę o namiary :)

 

Proszę o info bo nie wiem gdzie to znaleźć :cry:

 

 

No i ja mam podobny probel, dlatego tez zaweze pytanie o Miskow - cos a'la murarzy-regipsiarzy którzy umieja stawiac kominki... Do tej pory kontakotowalam sie z wieloma firmami kominowymi, ale nigdzie cena samej obudowy nie byla mniejsza niz 8 000!!! Oczywiscie panowie nie mieli nawet wygorowanych cen na robocizne - tak do 2 000, ale za to wszystko nadrabiali maerialem - nieraz wychodzilo ze za plyty GK, czy bloczki z BK i 2 kratki chca 3 000zl!! Nie mwiac ze marmur, ktorego, ajk wszyscy sami podkreslaja jest bardzo malo kosztuje kolejne 5 000-7 000zl :o (kamien chcialam tylko naokolo wkladu). Dlatego tez wolalabym zatrudnic osobno luidzi od kominka a materialem sam sie zajac :), tye ze nie znam nikogo kto to umie robic :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Cześć witam grupę !

 

DABELL - gratulacje i powodzenia w budowie

 

halszka - śliczne zdjęcia , w takim tempie to już o stropie pewnie myślisz???

 

kulka - na liście odszukaj telefon do Szymanskiego , on mieszka w Gajkowie to może się zdecyduje , bo będzie miał blisko

 

Wojty - jak poszukiwania płytek ?? Zobacz sobie stronę http://www.cerkolor.pl śliczne płytki do kuchni

 

pozdrawiam MARPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć witam grupę !

 

Wojty - jak poszukiwania płytek ?? Zobacz sobie stronę http://www.cerkolor.pl śliczne płytki do kuchni

 

pozdrawiam MARPA

 

Dzieki za namiary z plytkami :)

 

My juz chyba 70% plytek zamowilismy, tzn mamy juz do 1 lazienki, holu na górze, salonu, na stryszek-ten nad garazem (mialy byc panele, ale okazalo sie ze plytki wyjda tanej i beda lepsze do ogrzewania podlogowego) , do kotlowni. No, to chyba koniec ;). Mamy juz praktycznie wybrane kafelki do gornej lazienki i do przedpokoju - dzisiaj, albo jutro z rana che je zamowic :) Z reszta i tak ujz nie mam powoli miejsca, gdzie to trzymac ;). Co do kuchni to mam mala zagwozdke, bo nie wybralam jeszcze mebli - caly czas chodzi mi po glowie kolor wenge, tylko ze wszyscy mowia ze to taka trumna,a nie kuchnia moze wyjsc :-? . Nie wiem sama co mam myslec..., bo tak mi sie podoba - mam juz dosc bebow, olch itp (teraz takie mam i mi sie opatrzyly), raz chce isc na calosc i zaszalec, koniec z pragmatyzmem! :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani mam problem z zamówieniem odpowiedniej długości belem na więżbę. Potrzebuję krokwie koszowe dłogości 12,5 m i jak na razie nie mam skąd.

Czy ktoś może polecić tartak co takie zrobi? Czy też ew. łączyć z 2 kawałków?

Poradzcie

 

Oczywiscie mozna laczyc, tyle ze ciesle zawsze sie beda burzyc :-? . MI tez to grozilo - wymiar chyba mialam taki jak twoj. Nawet w tartaku facet powiedzial, ze mu do komory sie nie zmiesci (impregnacja ciśnieniowa) i powiedzial ze niestety przetnie, ale ostatecznie udalo mu sie jedanak jakos upchac i na budowe doslalam w 1 kawalku :). Wiezbe mialam z Drewbetu, za Czestochowa - polecam - adres mozesz znalezc na stronie www.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo gorąco. Na wstępie chciałbym podziękować za wszystkie pozytywne opinie zanjdujące się na forum na temat naszej firmy :D :D :D . Wszystkie osoby pracujące w naszej firmie są bardzo zadowolone, że efekt ich pracy został zauważony i doceniony. Jeszcze raz bardzo dziękujemy...

 

Gdyby mieli Państwo jakieś pytania odnośnie stolarki okiennej i drzwiowej chętnie odpowiemy. W branży okiennej i drzwiowej działamy o 1997 roku i chętnie podzielimy się z "forumowiczami" zdobytą wiedzą.

 

Serdecznie pozdrawiamy: Piotr Piotrowski (salon w budynku Mebli Polonia) oraz cała ekipa firmy LAKBUD.-WROCŁAW

 

 

 

GG5807418 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć witam grupę

 

halszka - śliczne zdjęcia , w takim tempie to już o stropie pewnie myślisz???

 

marpa - ano myślę, myślę aż mi czaszka dymi. Nasza pani kierbud, coś jeszcze musi przeliczyć, bo dopiero teraz wykombinowaliśmy sobie

że chcemy taki balkonik przy sypialni na poddaszu - jak na zdęciu:

 

http://www.projekty.murator.pl/pliki/dom_382_18.jpg

 

A w ogóle to mamy podobny projekt, tylko mniejszy, ale znowu powiększony - proste prawda :lol:

 

Narazie Pa muszę do hurtowni coś popłacić, bo mnie ścigają :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty kuchnia w ciemnym kolorze wyglada super .

Moi znajomi mają taką , ściany i sufit białe + ciemne meble , a do tego małe płytki białe w niebieskie kwiatki a cerkoloru . wygląda ślicznie .

Te płytki są na pewno w BATERZE boczna OPOLSKIEJ ( teraz to oni się jakoś inaczej nazywają ) no i w CERMAGU . Na ekspozycji nie ma wszystkich wzorów , ale z katalogu można zamawiać .

 

Robespierre - podaj do siebie telefon

 

pozdrawiam MARPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marpa

 

a nie wiesz czy w Adeko maj te plytki - Cermag, mimo ze mam niedaleko, omijam szerokim lukiem - ceny sa powalajace, nie mowiac ze z rabatami tez krucho. W Adeko za to mam juz swoj rabat - 15%, nie mowiac, ze ceny wysciowe maja tez kilka zl nizsze. Ewentulanie zobacze jeszcze w Baterze-tam jeszcze nie bylam.

A Ci twoi znajomi maja tez np. cala sciane zabudowana takim wenge (chodzi mi o wysokie szafki), bo ja chcialam postawic 3 wysokie szafki - jedna z pieekarnikiem i mikrofala, jdo cargo i jedna taka podreczna ;) i wlasnie tej sciany sie troche boje bo moze wyjsc bardzo ciemna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

dabell gratuluję rozpoczęcia budowy i takiego tempa tylko pozazdrościć. Wysłałam Ci wiadomość na priva ale nie wiem czy doszło.;)

 

HDS już nie potrzebny bo nie ma płyt co to chcieliśmy na drogę buuu...

A od wczoraj piękny metalowy szkielet na magazynek budowlany stoi na działce... i jabłka z moich jabłonek pyszne...

 

A propos papierologii, to czekam nieustająco na warunki zabudowy, bo mam działeczkę w samym Wrocku na osiedlu Widawa. Ojć czeka, się czeka, brak planów zagospodarowania przestrzennego na danej działce to poważny defekt. Nie wiem czy dziś nie szukałabym działki 100 m od granicy wrocka. ;) :roll:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty

 

Zadzwoń do cerkolor to podadzą listę dystrybutorów we Wrocku . W Adako

chyba też są .

 

Kuchnia moich znajomych zabudowana jest w L . zaczyna się wielką , wysoką lodówką ,potem niskie szafki , nad najdłuzszym blatem 2 małe wiszące potem wielki pochłaniacz nad kuchenką . Na przeciwległej ścianie wielka 3 częściowa szafa , składająca się z - po bokach szafki zamknięte w środku na górze i na dole małe szafki , a między nimi mikrofalówka i piekarnik . Duży mebel , ale wcale nie razi .No i piękny stół .

 

pozdrawiam MARPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani mam problem z zamówieniem odpowiedniej długości belem na więżbę. Potrzebuję krokwie koszowe dłogości 12,5 m i jak na razie nie mam skąd.

Czy ktoś może polecić tartak co takie zrobi? Czy też ew. łączyć z 2 kawałków?

Poradzcie

 

Oczywiscie mozna laczyc, tyle ze ciesle zawsze sie beda burzyc :-? . MI tez to grozilo - wymiar chyba mialam taki jak twoj. Nawet w tartaku facet powiedzial, ze mu do komory sie nie zmiesci (impregnacja ciśnieniowa) i powiedzial ze niestety przetnie, ale ostatecznie udalo mu sie jedanak jakos upchac i na budowe doslalam w 1 kawalku :). Wiezbe mialam z Drewbetu, za Czestochowa - polecam - adres mozesz znalezc na stronie www.

Dzięki, sprobuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec kochani:)

 

Co do naszej kochanej ekipy: przyjechali dzisiaj w końcu na murowanie ścian.

 

Zajechali ok 13.30 pomaziali dysperbitem ławy fundamentowe i o 16.30 już byli w drodze powrotnej:)

 

Wiem, że tacy sa budowlańcy ale wierzę, że nie wszyscy aż tacy:)

Umawialiśmy się (ba podpisaliśmy umowę) na zadaszenie sso do zimy. Pogoda ładna, słońce swieci, czas ucieka, a Ci przyjeżdżają maźnąć fundament i w droge powrotną (na inną budowę? do domu?)

 

Nie zamierzam sie aż tak bardzo stresować, ale też i takiej rzeźby w g... tolerować :wink:

 

Jesteśmy po rozmowach z konkretnym poleconym człowiekiem, który tylko po znajomości ma sie zająć naszymi budowami.

Jak się jutro dogadamy co do ceny - to w poniedziałek wjeżdżają na nasze budowy i ruszają z kopyta, a obecnych Panów uwalniamy od męki w Gajkowie.

Jak się nie dogadamy, to szukam dalej, a miedzyczasie meczę się z robotnikami co "pracują aż wióry lecą":)

 

Zadzwonię też wtedy do Pana Szymańskiego.

 

Do Pana Tyczyńskiego też wczesniej dzwoniłam - ale ma zlecenia aż do 2008 roku :lol:

 

Trzymajcie kciuki żeby się wszystko jutro dobrze ułożyło.

I dzięki wszystkim za słowa otuchy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga grupo..

 

chciałam zapytać czy nie macie jakichś namiarów na sumiennego inspektora nadzoru który będzie pilnował naszych interesów (zarówno od strony ewentualnych błędów w projekcie jak i niedoróbek wykonawcy).

Dopiero teraz zaczynamy tyle że z wykonawcą który miewał problemy z jakością roboty. Chciałabym go więc wspomóc "aniołem stróżem".

Może możecie polecić kogoś sensownego.

Budowa w Czernicy, kierownikiem jest Tyczyński ale jakoś mam watpliwości czy nie pozwoli na odwalenie pańszczyzny :-?

 

 

pozdr.

Dorota

 

PS. i pochwalę się po cichu że mamy zalane ławy, więc coś drgnęło :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję po sąsiedzku:))

 

Jak ja szukałam kierownika, to zadzwonilam do Pana Piekarka z listy wrocławskich misiów.

 

Nieźle sensowny i ostry facet. Nie dogadaliśmy sie w końcu bo dastałam z polecenia kogoś innego - ale ten na pewno potrafiłby dopilnować nieźle interesów.

 

Ci, kórzy Go tam polecali pewnie potwierdzą:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów!!!

 

Ivonesca dzięki za namiary na kominki - muszę się tam wybrać

 

dabell ja brałam beton z RMC na Borowskiej rok temu i przyjechali z taśmą- nie pamiętam już ceny...

 

Betka, dilbert życie mi uratowaliście z tymi listwami - nikt o nich nie słyszał, dziwne :-? uderzam we wskazane przez was miejsca :)

 

blondyna ja podpisałam umowę z Progasem. Koszt instalacji 1000 zł w tym fundament betonowy. Po mojej stronie było wykopanie dziury. Cena gazu gwarantowana do 2007 potem dzierżawa zbiornika to 30 zł + vat. Nie pamięta jaka ilość gazu jest w umowie. Z przegladniętych firm ich oferta była najlepsza. Papierologię załatwiają w cenie.

Jeśli będziesz zainteresowana podam ci namiar do przedstawiciela.

 

Wojty ja się teraz nastawiłam na venge a ty masz wątpliwości ? :) Mnie ostatecznie przekonał argument, że przy otwartych kuchniach ciemne kolory są bardziej reprezentatywne i przy tym pozostanę.... Umówiłam się na podpisanie umowy na wykonanie mebli :) Będą w styczniu trudno- wigilia na podłodze :)

 

niestety komp mi się popsuł i rzadko mogę zaglądać do internetu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty ja się teraz nastawiłam na venge a ty masz wątpliwości ? :) Mnie ostatecznie przekonał argument, że przy otwartych kuchniach ciemne kolory są bardziej reprezentatywne i przy tym pozostanę.... Umówiłam się na podpisanie umowy na wykonanie mebli :) Będą w styczniu trudno- wigilia na podłodze :)

 

 

tia, odezwla sie ta, ktora zawsze niby marzyla o ciemnych meblach ;) :lol:

 

Czyli co, zdecydowalas sie na te pania? Hmm, no coz ja sie tez musze z nia w przyszlym tyg. spotkac i mam nadzieje, ze termin bede miala podobny, a na pewno nie pozniejszy. Czyzby to znaczylo, ze swieta znowu na wygnaniu?? :roll: Z drugiej strony chyba i tak nie bede miala sily na jakies wieksze kucharzenie :-?

A moze sie spotkamy jeszcze raz razem, w trojke i wezmiemy pania na litosc-moze skroci ten termin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...