Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Witam grupę!!!!!

 

Mam do Was pytanie ile kosztuje położenie gładzi? Chodzi mi o robociznę. Niestety moje tynki cementowo-wapienne są do poprawy - tynkarz oczywiście nie przyszedł na poprawki i muszę wybrnąć z tej sytuacji. Zresztą zdecydowanie nie podobają mi się te tynki (rychło w czas się zorientowałam 8) )

 

zara poproszę o namiar do gościa od kominków- ja szukam kogoś kto mi go obuduje.

 

Mam do was pytanie- potrzebuję dwa zbiorniki na deszczówkę (mogą być używane) najlepiej betonowe kręgi- czy ktoś wie gdzie można takie nabyć za rozsądną cenę???

 

 

Betty&M wspolczuje Ci z powodu spie*** tynku i lacze sie w bolu, gdyz moj podobny tynk jest wlasnie poprawiany gladzia gipsowa. Tyle ze nie pamietam za ile...

Musze nadmienic, ze trefny wykonawca byl polecany przez Ciebie, jest na liscie misiow:

Andrzej Roch tel. 608-070-541 polecali Betty&M; robili u mamy Betty&M (tynk maszynowy) - bardzo szybko i solidnie (duża firma)

teraz pod tym numerem jest inny facet ktory ma ekipy chyba z lapanki... szkoda nerwow by wracac do szczegolow tamtego niemilego incydentu...

 

Betonowe kregi kupowalem w Gadowie, bo ja na pd-zach sie buduje... na pewno znajdziesz w poblizu siebie kogos kto robi takie rzeczy.

 

Ja tez poprosze zara o namiar na goscia od kominkow, jesli nie ona to moze Betty&M mi podasz jak juz dostaniesz ;)

 

Widzisz jak to jest - nie daję za nikogo głowy ani ręki i nie czuję się odpowiedzialna za żadnego z Misiów. Ta sama ekipa raz robi dobrze a raz do d...py :-?

 

Dzięki wszystkim za namiary na kręgi. Po rozeznaniu tematu na deszczówkę kupiłam dwa plastikowe zbiorniki po 1000 l z demobilu (za 160 zł całość) i będą spełniać swoją rolę.

 

Proszę o opinię na temat robocizny 10 zł za 1 m2 za położenia na ścianę rotbandu. Czy to dobra cena? Nie chcę gładzi gipsowych bo tu znowu jest szlifowanie a ja jakoś nie wierzę, że można to zrobić bez dziur :wink:

 

Mój kafelkarz kładzie w łazience rotband i wychodzi gładki jak masełko- śliczny :)

 

Doradźcie mi coś w tym temacie- czy szukać kogoś do gładzi - jakie są wtedy koszty? Czy iść w ten goldband/rotband (czym to się różni? ) ???

 

Wojty wychodzi na to, że mocno trzeba ważyć namiary do polecanych przeze mnie fachowców 8)

 

anndy dzięki - sprawa nieaktualna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Doradźcie mi coś w tym temacie- czy szukać kogoś do gładzi - jakie są wtedy koszty? Czy iść w ten goldband/rotband (czym to się różni? ) ???

 

Jak robiłem remont w domu uzywałem goldbandu i rotbandu. Bardzo dobrze się je nakłada i są dużo twardsze niż klasyczny gips do gładzi. Ja bym w to poszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Secam musze poczekać , aż mój mężyk wróci z delegacji i wtedy ruszymy na poszukiwania . W listopadzie juz powinnam coś wiedziec to ci dam znać .

 

pozdrawiam MARPA

 

 

MARPA ---weź pod uwagę, że w tej chwili czas oczekiwania na okna to 5-6 tyg od podpisania umowy ---i to na PCV ----na drewniane ponoć czeka się dłużej ...

 

Ostatnio nachodziłam się trochę w tej sprawie....Ale jutro już mam pomiar

 

POZDR

MTW1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kulka i dabell - dajcie znać co u was, nie trzymajcie w napięciu...

 

Halszko

Murowanie ścian fundamentowych skończone !!! :p Jutro będą zdjęcia w dzienniku.

Na środę - czwartek w przyszłym tygodniu planujemy zalać chudziak.

Nie wiem jak to logistycznie będzie, bo małżon wybiera się służbowo na trzy dni na wojaże, a mnie szykuje się przynajmniej jeden dzień, poniedziałek lub wtorek, poświęcić na Warszawkę :-?, a potem trzy dni szkolenia od 8-16 (nawet telefonu nie będę mogła odebrać :-? ).

Jaki stan jest u Was?

Kulko a jak Ciebie postęp prac?

pozdrawiam

dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff skonczyłam stan surowy otwarty.... teraz chwila odpoczynku

ale w międzyczasie pytanko - czy Grupa robiła sobie może odgromy?

Cos mi się obiło o uszy że odgrom i ubezpieczalnia się lubią

 

XENA Z XARY

Czesc, mysmy zdecydowali się zrobic i nie mialo to wględów ubezpieczalniowych, a raczej bezpieczeństwa uzytkowników :-), spytam sie dokladnie meza, co kupowalismy, robocizna zalozenia odgromu (ciesla) kosztowala ok 1500 zł. pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murowanie ścian fundamentowych skończone !!! :p Jutro będą zdjęcia w dzienniku.

Na środę - czwartek w przyszłym tygodniu planujemy zalać chudziak.

 

Ściany fundamentowe wymurowane naprawdę super. Tylko pogratulować ekipy. U mnie przychodzą murować we wtorek, zobaczymy czy też tak to ładnie zrobią...

Dabell, prośba o namiary na piasek który masz w takiej dobrej cenie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dabell Murowanie ścian fundamentowych skończone !!!

Moje gratulacje, ściany wyglądaja przecudnie;)

 

A ja właśnie będę odbierać mapę do celów projektowych, warunki zabudowy uprawomocniają się 26 października, zaraz potem kupuje projekt i do architekta... Jakoś powoli się rusza, w tę sobote jak tylko nie bedzie mocno kapać na głowę przygotujemy baraczek... Pozdrówka i dalszych sukcesów dla wszystkich

AgaB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Secam - strop TERIVA brałam z Betardu z Długołęki , są 2 rodzaje jeden jest grubszy , a drugi cieńszy w zależności od tego co ma być na górze domu jak poddasze użytkowe to lepiej grubszy , jak strych to nie warto przepłacać . Do TERIVY są dwa rodzaje pustaków betonowe ( kolor szary ,lepiej tłumią dźwięki i są tańsze ) keramzytowe ( kolor buraczkowy , są bardziej akustyczne , ale cieplejsze no i droższe ) . Zamawiając strop musisz się określić , który rodzaj pustaków kupujesz , belki są w różnych wymiarach jeśli w projekcie masz belką o wymiarze , który trudno dopasować , kupuje się dłuższą i docina na budowie . Radze zakup przez hurtownie , bo zawsze można oddać nadwyżkę towaru . Ilość pustaków jest trudna do wyliczenia , czasami przy układaniu jakiś pęknie więc zamawia sie z górką , a potem zwraca . PAMIĘTAĆ PO WYMUROWANIU ŚCIAN SPRAWDZIĆ DŁUGOŚCI POTRZEBNYCH BELEK , CZASAMI PROJEKTANT ZAKŁADA PODPARCIE BELKI NA ŚCIANIE MINIMALNE 5-6 cm , GDY MURARZOM ROZJADĄ SIĘ TROCHE ŚCIANY WYCHODZI 3-4 cm , A TO JUŻ ZA MAŁO WIEC NAJPIERW KONTROLA , A POTEM EWENTUALNA KOREKTA BELEK , TRZEBA KUPIĆ DŁUŻSZE I PODOCINAĆ .

 

mtw1- dzięki za rade , ale ja okna będę montować na wiosne , teraz chce podpisać umowę i zapłacić zaliczkę , żeby mieć z głowy wiosenne zakupy .

 

Xena z Xsary - gratulacje , to jesteśmy na tym samym etapie , rozumie , że teraz mała przerwa do wiosny , tak jak u mnie . Odgromu nie mam choć był w projekcie , ale odpuściliśmy

 

Dabell - ty to masz tempo koleżanko , gratulacje

 

pozdrawiam MARPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Secam - strop TERIVA brałam z Betardu z Długołęki , są 2 rodzaje jeden jest grubszy , a drugi cieńszy w zależności od tego co ma być na górze domu jak poddasze użytkowe to lepiej grubszy , jak strych to nie warto przepłacać . Do TERIVY są dwa rodzaje pustaków betonowe ( kolor szary ,lepiej tłumią dźwięki i są tańsze ) keramzytowe ( kolor buraczkowy , są bardziej akustyczne , ale cieplejsze no i droższe ) . Zamawiając strop musisz się określić , który rodzaj pustaków kupujesz , belki są w różnych wymiarach jeśli w projekcie masz belką o wymiarze , który trudno dopasować , kupuje się dłuższą i docina na budowie . Radze zakup przez hurtownie , bo zawsze można oddać nadwyżkę towaru . Ilość pustaków jest trudna do wyliczenia , czasami przy układaniu jakiś pęknie więc zamawia sie z górką , a potem zwraca . PAMIĘTAĆ PO WYMUROWANIU ŚCIAN SPRAWDZIĆ DŁUGOŚCI POTRZEBNYCH BELEK , CZASAMI PROJEKTANT ZAKŁADA PODPARCIE BELKI NA ŚCIANIE MINIMALNE 5-6 cm , GDY MURARZOM ROZJADĄ SIĘ TROCHE ŚCIANY WYCHODZI 3-4 cm , A TO JUŻ ZA MAŁO WIEC NAJPIERW KONTROLA , A POTEM EWENTUALNA KOREKTA BELEK , TRZEBA KUPIĆ DŁUŻSZE I PODOCINAĆ .

MARPA JESTEŚ WIELKA :D

Zastrzeliłaś mnie tymi stropami cały czas nastawiałem się na keramzytowy ALE O TYM ŻE BETONOWE SĄ MNIEJ AKUSTYCZNE NIE WIEDZIAŁEM :o Musze się teraz zastanowić czy nie brać jednak betonowych. Ciepłośc chyba u mnie nie ma znaczenia bo i tak na dole i górze będzie ogrzewane.

Co do okien czytałem chyba w ostatnim muratorze i Ładnym domu że te o których rozmawialiśmy (z Aluplastu 3 uszczelkowe i 6 komorowe) są podobno dużo cieplejsze. Profil jest szerszy ii sztywniejszy a okucia są umieszczone między 2 i 3 uszczelką więc nie mają kontaktu z wilgocią. Coraz bardziej się nad nimi zastanawiam.

http://www.cosgan.de/images/smilie/froehlich/a010.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej marpa

zostało mi rozplantowanie górki humusu, myślę tez czy nie zakopać juz teraz szamba...może sobie na zimę stac (w sensie byc sobie zakopane)takie napełnione wodą? pytanie lamerskie ale co tam.....

 

Pozwolę sobie odpowiedzieć :wink:

Ja też będę zakopywał szambo szybciej żeby nie grzebać się potem w ziemi przy wykończeniówce. Jak najbardziej powinnaś zalać szambo wodą (żeby je obciążyć) w 1/3 lub połowie. Dzięki temu masz pewność że wody gruntowe w zimie nie podniosą Ci szamba. Nic się z wodą nie stanie nie stanie bo jest zakopane w ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej marpa

zostało mi rozplantowanie górki humusu, myślę tez czy nie zakopać juz teraz szamba...może sobie na zimę stac (w sensie byc sobie zakopane)takie napełnione wodą? pytanie lamerskie ale co tam.....

 

Pozwolę sobie odpowiedzieć :wink:

Ja też będę zakopywał szambo szybciej żeby nie grzebać się potem w ziemi przy wykończeniówce. Jak najbardziej powinnaś zalać szambo wodą (żeby je obciążyć) w 1/3 lub połowie. Dzięki temu masz pewność że wody gruntowe w zimie nie podniosą Ci szamba. Nic się z wodą nie stanie nie stanie bo jest zakopane w ziemi.

no wlasnie trzeba bylo wiedziec o tej magicznej 1/3;) dzieki secam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[no wlasnie trzeba bylo wiedziec o tej magicznej 1/3;) dzieki secam;)

Nie ma sprawy http://www.cosgan.de/images/smilie/froehlich/k025.gif

A i jeszcze. Nie wiem czy u Ciebie jest grunt podmokły. Są specjalne szamba betonowe z "wylanymi" po bokach "skrzydełkami" uniemożliwiającymi "wysadzenie" szamba gdy jest puste. Podobno warto to kupić gdy wody gruntowe podnoszą się często powyżej zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

secam - jeśli chodzi o stropy, a dokładnie o pustaki stropowe, to ja dałam się zbajerować panu z hurtowni tekstem że - betonowe w nocy świecą :lol:

No i wzięłam keramzytowe :roll: .

 

 

:lol:

 

no to naprawde dalas sie zbajerowac ;), jesli zuzlowe pustaki mialyby swiecic, to na tej samej zasadzie musialby swiecic: beton, tynk, wszelka ceramika budwolana, bloczki betonowe, kostka brukowa, zaprawy itp., itd. W obecnych czasach nie da sie wybudowac bomu bez udzialu UPSu - ubocznych produktów spalania :)

 

My mamy zuzlowe pustaki prawie wszedzie, tylko nad garazem, wykuszem i tarasem mamy keramzytowe - tam, gdzie strop ma stycznosc z zimnym powietrzem - Zrobilam to wychodzac z zalozenia, ze keramzytowe pustaki sa cieplejsze, ale prawde piszac to tez bajki marketingowe - zwlaszcza patrzac ba bilans wydanych pieniedzy na drozsze pustaki i zwrot za ogrzewanie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak zmieniajac temat....

 

mam problem - moja ekipa ma wielkie opozniania (dom mial byc skonczony pod koniec pazdziernika, tzn bez paneli i malowania, bo tym mielismy sie sami zajac) i patrzac na tempo robot nie widze mozliwosci wprowadzenia sie nawet na pieterko do swiat :( (jeszcze nie mam ocieplonego calego poddasza, lazienki tez nie zaczete, regisy nie ruszone itp). Jestem zalamana :( Mlode kopie niemilosiernie, lada moment sie pojawi, a u nas budowa rozgrzebana, mieszkani malutkie zawalone gratami pomiedzy ktorymi biega nasza 40kg psina :(. Doslo do tego ze weekend sama z mezem ukaldalam kafelki w kotlowni, zeby tylko nie opzonic momonetu instalowania pompy, ale wiecej juz ne jestesmy w stanie robic. Dlatego postanowilam zatrudnic jeszcze jakas ekipe od kafelek - robota wydaje sie prosta - 2 hole, salon, kuchnia (lazienki i regipsy zostawimy obecnej ekipie). Mam wiec pytanie - nie znacie jakiegos wolnego kafelkarza??? Wiem ze to trudna sprawa, ale moze jednak znacie kogos, komu przypadkowo wypadla luka w kalendarzu robot... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...