Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Dabell, prośba o namiary na piasek który masz w takiej dobrej cenie.

Pozdrawiam

Kedob

namiary na piasek podawała Marzka - chyba stronę w tył. Facet przywiózł mi piasek rzeczny do zaprawy, ale teraz niestety miał jakąś większą robotę i był dostępny od środy, więc znalazł nam wykonawca piasek w podobnej cenie i już wozi. Wieczorkiem wpiszę te i inne namiary na piasek, bo w międzyczasie z autogiełdy też znalazłam za rozsądną cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

secam - jeśli chodzi o stropy, a dokładnie o pustaki stropowe, to ja dałam się zbajerować panu z hurtowni tekstem że - betonowe w nocy świecą :lol:

No i wzięłam keramzytowe :roll: .

 

A w ogóle to aktualnie układamy strop, i we środę, no może we czwartek :wink: , zalewamy....

Ja jak na razie mam mętlik. W hurtowniach prawie wszyscy oferują betard (no i zachwalają) .

Słyszałem dzisiaj od sąsiada że podobno bardzo dobre są STROPEX-u z Fabianowa ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie kochani po krótkiej nieobecności:)

 

Troszkę mnie nie było, ale juz jestem i zdaję relację:)

 

Ekipa (nie chcę zapeszyć) sprawuje sie wzorowo.

 

Najpierw podrównali na pozostalych 2 budowach (wzięli nasze wszystkie 3 budowy, a tamci byli w tyle za nami).

 

Więc najpierw pieknie dorównali na tamtych placach boju, żeby im się sprawniej pracowało, potem wzięli się za murowanie ścian.

 

W miedzyczasie okazało się, że nasz poprzedni magik tak wypoziomował nasze ławy, ze między jednym naroznikiem, a drugim narożnikiem była różnica w wysokościach 12 cm !

 

Kolejny powód do radosci, ze juz się go pozbylismy.. Całe szczęście, że nowa ekipa wie co z tym zrobić...

 

A więc - sciany fund. praktycznie juz stoja, na pozostalych budowach etap porównywalny, we środę zalewanie:)

 

Jutro muszę dowieźć hydromax, rury do wody i kanalizy (żeby juz je zalać).

 

Maleństwo kopie i wierci sie niemiłosiernie i wszystko jakoś leci do przodu:-)

 

 

Co do piasku kontakt podawała marzka. Sprawdziłam pana i jestem zadowolona:) Jego telefon: 601 173 135.

 

Mam jeszcze jedno pytanie - ile płaciliscie za 1m3 więźby dachowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kulka - bardzo się cieszę, naprawdę - pewnie inni też - że zaczęło dobrze iść :lol: .

 

Wszyscy jesteśmy bardzo bardzo bardzo zadowoleni:) Mam nadzieje, ze ten stan się utrzyma:))

 

kulka - kiedy planujesz robić dach ?

 

Zobaczymy jak wyjdzie z tempem prac - ale plany mamy jeszcze na ten rok. Póki co zamawiam juz więźbę - bo w tartakach mówia, ze czas oczekiwania MINIMUM miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art-p

 

a po co ci "prawdziwe" drzwi?? NIe wolisz zabic otworow deskami, ew. plyta OSB?? Jesli nie masz tam nic cennego to nie ma co sie bawic w kupowanie/zalatwianie jakis drzi. My na zime nawet nie zabilismy drzwi - bo wtedy dzialali jescze dachowcy :evil: , a dopiero na wiosne, po wstawieniu okien, kiedy zaczal pracowac elektryk, tynkarze itp. I prawde mowiac do tej pory tak mamy, bo drzwi zewnetrzne maja instalowac do konca miesica. Mam nadzieje, ze LAKBUD dotrzyma warunkow umowy i nie spozni sie....

 

Greg

 

a co wy sie tak cackacie z drzwiami - wyslij ogloszenie do AutoGieldy i w po kilku dniach powinno byc juz po problemie ;)- (takie drzwi to dobra sprawa, zwlaszcza jak ktos duzo chomikuje na budowie lub zamierza ciagnac budowe przez dluzszy czas), a tak to strach ze wam jeszcze z budowy drzwi ukradna.

 

A co kafelkarzami??? - macie jakies namiary???? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą jak zostawialismy stany surowe otwarte na zimę? zabijaliscie otwory drzwiowe/okienne? czy mozna to po prostu zostawić otwarte z kazdej strony mój wykonawca mowi ze tak lepiej, niech wiatr sobie po tym pohula... jesli zabijac to tylko od dolu do polowy (zeby nie nawiało sniegu).ale czy mu wierzyć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie szukam takich drzwi co by można było przez nie wejść do domku bo wszystkie otwory zabije płytą OSB :lol:

Chce całkiem zamknąć nie ze względu na złodzieji (chociaż kto wie czy przy mroźnej zimie nie przyszli by wyciąć słupków konstrukcji do palenia :D ) tylko ze względu na śniegi i deszcze bo mam już zrobione posadzki na gotowo i nie chce żeby deszcz dostał się pod styropian bo w zimie może podłoga popękać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie szukam takich drzwi co by można było przez nie wejść do domku bo wszystkie otwory zabije płytą OSB :lol:

Chce całkiem zamknąć nie ze względu na złodzieji (chociaż kto wie czy przy mroźnej zimie nie przyszli by wyciąć słupków konstrukcji do palenia :D ) tylko ze względu na śniegi i deszcze bo mam już zrobione posadzki na gotowo i nie chce żeby deszcz dostał się pod styropian bo w zimie może podłoga popękać.

 

No to moze zbij jeszcze kilka desek, dokup zawiasy i sam zmontuj takie drzwi. My tez mielismy jedne takie "ruchome" - nestety zadne zdjecia sie z tego okresu nie uchowaly :/, a "drzwi" juz dawno zdemontowane, a na ich miejsce wstawione zwykle ocynkowane.

 

Aha - jest jeszcze jeden patent - jesli bedziesz w przyszlosci potrzebowal drzwi technicznych, np. do przejscia z garazu do domu to mozesz je teraz kupoic (np. takie jak te moje - zwykle ocynkowne za ok 250zl) i wstawic je tymczasowo, jako wejsciowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty - płytkarz MARIAN SIPURZYŃSKI 071 3631963 , robił mi mieszkanie juz dość dawno ale wiem ,że dalej działa mojej koleżance robil dwa mieszkania , robi tez mebelki . W razie wątpliwości o jakość to może ci pokazać ostatnia robotę .

 

XENA - nie wiem z czego masz dom ja z betonu komórkowe , który jest dośc nasiąkliwy więc przy okazji dachu załozylismy rynny zabijamy też otwory okienne i drzwiowe , żeby snieg na nich nie leżał i nie dostawał się do środka i żeby mi ludziska chaty nie zwiedzali . Załozyła 1 dzwi stalowe reszta zabita na głucho do wiosny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Ja zaczolem budowe z poczatkiem pazdziernika w Wilczycach. Jak czytam wasze posty o postepach szczegolnie ze sciankami fundamentowymi (4-5 dni i gotowe) to mi sie plakac chce. Gdziescie takie firmy znalezli, moja jakosc ma akceptowalna ale predkosc maja tragiczna od 12.10 muruja scianki (w miedzyczasie pracownicy dostali wyplate i znikneli na 3 dni) mam nadzieje ze jutro skoncza co daje 2 tygodnie na scianki a dodam ze jest dwoch murarzy i 2 pomocnikow. Poniewaz w tym roku planuje tylkko stan 0 wiec umowe podpisalismy na dosc dlugi termin - niestety.

 

Lada chwila bede potrzebowal piach wiec na pewno skorzystam z waszych namiarow.

 

Halszka na hydromax dajesz jeszcze folie kubelkowa czy bezposrednio ziemie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Grupo.

Jest tu sporo osób które (tak jak ja) chcą murować ściany i stropy pomimo zbliżającej się zimy. Do jakich temperatur zamierzacie murować i lać beton i przy jakich mrozach zrobicie przerwę ?? Co na to Wasze ekipy i kierownicy ?? Jak planujecie zabezpieczyć budowę na zimę jeśli nie zdążycie przykryć dachem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XENA - nie wiem z czego masz dom ja z betonu komórkowe , który jest dośc nasiąkliwy więc przy okazji dachu załozylismy rynny zabijamy też otwory okienne i drzwiowe , żeby snieg na nich nie leżał i nie dostawał się do środka i żeby mi ludziska chaty nie zwiedzali . Załozyła 1 dzwi stalowe reszta zabita na głucho do wiosny .

z porothermu 30stki

dach juz mam przykryty

no wlasnie mysle czy to zle, ze snieg sie dostanie do srodka:)

ale z tym zwiedzaniem to racja:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art-p

 

a po co ci "prawdziwe" drzwi?? NIe wolisz zabic otworow deskami, ew. plyta OSB?? Jesli nie masz tam nic cennego to nie ma co sie bawic w kupowanie/zalatwianie jakis drzi. My na zime nawet nie zabilismy drzwi - bo wtedy dzialali jescze dachowcy :evil: , a dopiero na wiosne, po wstawieniu okien, kiedy zaczal pracowac elektryk, tynkarze itp. I prawde mowiac do tej pory tak mamy, bo drzwi zewnetrzne maja instalowac do konca miesica. Mam nadzieje, ze LAKBUD dotrzyma warunkow umowy i nie spozni sie....

 

Wojty z tego wynika, że będa nam montować drzwi w tym samym czasie.. jestem umowiony na motaż we wtorek. Co do dotrzymywania terminu to Lakbud jest solidną firmą, ale co z tego skoro w fabryce nawalają i drzwi (moje) już dwa razy nie wiadomo dlaczego nie dotarły. Mam nadzieję że do trzech razy sztuka... Dobrze że chociaż Lakbud podchodzi do sprawy w profesjonalny sposób.

 

My też coraz bardziej zaczynamy się liczyć z tym że nie zdążymy na święta - a taki mieliśmy plan odkąd ruszyliśmy w VII 2005. Nie braliśmy pod uwagę masowych emigracji i takiego boomu budowlanego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...