Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Kochani - do tych co maja hydromax. Jaką grubość na swoje sciany fundamentowe kładliście?

 

Dzisiaj mają przyklejac u mnie hydromax. Miała przyjechac 8-ka, a jest w hurtowni tylko 10cm i 5 cm.

 

I nie wiem co brac.

ja mam na czesc bardziej tarasową hydromax 5-tkę a na dom styrodur 8-mkę. Weź może 10-tke jesli masz zaskórniaki;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani - do tych co maja hydromax. Jaką grubość na swoje sciany fundamentowe kładliście?

 

Dzisiaj mają przyklejac u mnie hydromax. Miała przyjechac 8-ka, a jest w hurtowni tylko 10cm i 5 cm.

 

I nie wiem co brac.

Czesc mi się właśnie przykleili 10tkę), kupuj śmiało 10tkę) warto dobrze ocieplic dom, a jesli chcesz koniecznie 8mkę to ja jak tydzien temu szukalam hydromaxu to np w Gai na opolskiej mieli tylko 8mkę

pozdr. flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na hudromaxa dajecie folie kubelkowa czy bezposrednio ziemie, czytalem ze hydromaxa nie trzeba dawac foili, ale ciekawi mnie jaka jest praktyka.

 

pozdrawiam

 

U nas wlasnie konczą robic ocieplenie, ostatecznie moj Mąż zadecydował zeby dac folię kubełkową... jako dodatkową rzecz, jaki bedzie tego efekt zobaczymy za parę lat. pozr. Flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty,

drzwi daliśmy solidne na czas budowy, bo wkurzyli nas złodzieje, a właściwie złodziejaszki, którzy pewnie szukali czegoś, zeby sprzedać za butelke wina. Jak wiesz mieliśmy już zaczęte instalacje, a nie chcieliśmy ryzykować wyrwania kabli z muru. Wy chociaż macie sąsiadów, a my nie. U nas się przeszli Ci złodzieje po kilku budowach i porozwalali niektórym zamki w budach, bo myśleli, że coś na sprzedaż zdobędą.

Więc tak nas wkurzyli, że woleliśmy spać spokojnie. Myślę, ze predzej by okno wyłamali, niż dostali się przez drzwi. Wczesniej kupiliśmy g*niane drzwi z castoramy. Nic trudnego, rozwalili i poszli.

Oby tej zimy się nie panoszyli.

 

Pozdrawiam i tego życzę wszystkim budującym

 

Stefa od Grega

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dałam folię kubełkową na styro.

Ale właśnie wczroaj usłyszałam, że za 10 lat i tak tej folii nie będzie....

Czyli co?

nie dawac tej folii?

gubie sie powoli :D

My na poczatku nie dalismy tej folii kubełkowej i podczas robienia drenazu wokół domku,

jak odkopalismy fundamenty to ją jednak połozyliśmy.

Zauważyłem przy okazji że w niektorych miejscach w styropian ekstrudowany (a wiec troche twardszy niż hydromax) zaczęły wrastać

kłącza perzu czy też innego zielska, więc jednak taka folia to jest pewnie jakies zabezpieczenie przed takimi sytuacjami.

 

Wojty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wiec pytanie - nie znacie jakiegos wolnego kafelkarza??? Wiem ze to trudna sprawa, ale moze jednak znacie kogos, komu przypadkowo wypadla luka w kalendarzu robot... :roll:

 

Wojty bardzo współczuje, ale chyba jakos to bedzie nawet jak sie przeprowadzka opózni :( Wszyscy kafelkarze jakch znam zawaleni robotą, jutro jeszcze bede sie widziala z zona takiego jednego to zapytam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dałam folię kubełkową na styro.

Ale właśnie wczroaj usłyszałam, że za 10 lat i tak tej folii nie będzie....

 

Czyli co?

nie dawac tej folii?

gubie sie powoli :D

 

 

Folia izoluje przeciw wilgoci i chroni hydromax przed uszkodzeniami mechnicznymi. Zwróć uwagę żeby położyli folię dobrą stroną. Nie wiem jakiej firmy używasz ale niektóre folie mają strukturę membrany.

Jak to nie bedzie za 10 lat ? Przecież nie jest z papieru więc się nie rozpuści :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem folie kubełkową warto położyć. Jak ktoś zauważył koszt jest znikomy, a folia generalnie ma zabezpieczyć styropian czy styrodur przed uszkodzeniami mechanicznymi /np gryzonie/ wrastaniem roślin i zapewnić odprowadzenie wody i wentylację.

Myślę więc że warto.

 

Secam:

Zauważyłem w Twoim dzienniku, że jak lałeś chudziaka to miałeś ułożoną folię. W jakim celu ją dawałeś?[/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty,

drzwi daliśmy solidne na czas budowy, bo wkurzyli nas złodzieje, a właściwie złodziejaszki, którzy pewnie szukali czegoś, zeby sprzedać za butelke wina. Jak wiesz mieliśmy już zaczęte instalacje, a nie chcieliśmy ryzykować wyrwania kabli z muru. Wy chociaż macie sąsiadów, a my nie. U nas się przeszli Ci złodzieje po kilku budowach i porozwalali niektórym zamki w budach, bo myśleli, że coś na sprzedaż zdobędą.

Więc tak nas wkurzyli, że woleliśmy spać spokojnie. Myślę, ze predzej by okno wyłamali, niż dostali się przez drzwi. Wczesniej kupiliśmy g*niane drzwi z castoramy. Nic trudnego, rozwalili i poszli.

Oby tej zimy się nie panoszyli.

 

Pozdrawiam i tego życzę wszystkim budującym

 

Stefa od Grega

 

No to niezle, nawet nie wiedzialm, ze wam sie kradli mimo jednych drzwi (tych z castoramy) :-? . Nam sie tylko raz wradli - jak mielismy te drewniane prowizoryczne i wiecej napsuli mi nerwow niz ukradli - ukradli tylko jakas pianke montazowa, jakies folie budowlane i stare narzedzia robotnikow. Najgorsze w tym wszystkim bylo to ze wlamali sie tydzien przed montazem bramy garazowej :evil:. Moze jesli bysmy mieli chociaz takie drzwi jak te wasze z astoramy to by sie nie wlamali :roll: . Szczesciem w nieszcesciu bylo tez to ze my od poczatku staralismy sie za duzo na budowie nie trzymac. Nawet teraaz jak mamy alarm to boje sie wywezc np. ksiazki. Wiekszosc budowlanych rzeczy mamy w mieszkanku, albo w naszym malym autkowym bagazniku (juz nieraz bylo tak, ze zawartosc auta byla drozsza od nego samego ;) ). Mam nadzieje, ze jak zamontuja drzwi zawnetrzne to nabiore troche wiecej zaufania do mojego domku :).

 

Dlatego tak jak pisalam, jesli ktos chce cokolwiek chomikowac na budowie (nawet glupia lopate, stara wiertarke itp.) to dobrze jak sie zaopatrzyc w takie drzwi jak wasze - bo to fakt, prawdziwi zlodzieje moze i sie nie polaszcza "zlomem", ale okoliczne pijaczyny tylko marza o takich rzeczach :evil: . No, a jesli ktos chce tylko zabezpiczeyc domek przed sniegiem i wiatrem no i moze kilka razy w zimie wejsc do domku, zeby chociazby troche powzdychac na jego widok to wystarcza takie samorobki ;).

 

Aha- pisalam wam? - rowno 2 tygodnie po wlamaniu przypadkowo odezwal sie do nas pan z firmy ochronbiarskiej... CO za przypadek.... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...