Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Kulka czy te 3 domy które wyrastają z ziemi w Gajkowie przy głównej drodze na przeciw firmy produkującej kostkę to twoja budowa ????

 

Jeżdże ta trasą do pracy to sobie podglądam :lol: :lol:

 

Nie nie - to nie te:) Kiedys je ogladaliśmy, ale stwierdziliśmy, że są za blisko drogi i tej hurtowni:)

 

Ale w sumie te domki sa odnośnikiem do kierowania różnych dostawców na nasze budowy:)

 

Bo za tymi domkami trzeba skręcić w ul. Piaskową i jechać dalej szukając ul Wspólnej i naszych budów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Art-p

 

a po co ci "prawdziwe" drzwi?? NIe wolisz zabic otworow deskami, ew. plyta OSB?? Jesli nie masz tam nic cennego to nie ma co sie bawic w kupowanie/zalatwianie jakis drzi. My na zime nawet nie zabilismy drzwi - bo wtedy dzialali jescze dachowcy :evil: , a dopiero na wiosne, po wstawieniu okien, kiedy zaczal pracowac elektryk, tynkarze itp. I prawde mowiac do tej pory tak mamy, bo drzwi zewnetrzne maja instalowac do konca miesica. Mam nadzieje, ze LAKBUD dotrzyma warunkow umowy i nie spozni sie....

 

Wojty z tego wynika, że będa nam montować drzwi w tym samym czasie.. jestem umowiony na motaż we wtorek. Co do dotrzymywania terminu to Lakbud jest solidną firmą, ale co z tego skoro w fabryce nawalają i drzwi (moje) już dwa razy nie wiadomo dlaczego nie dotarły. Mam nadzieję że do trzech razy sztuka... Dobrze że chociaż Lakbud podchodzi do sprawy w profesjonalny sposób.

 

My też coraz bardziej zaczynamy się liczyć z tym że nie zdążymy na święta - a taki mieliśmy plan odkąd ruszyliśmy w VII 2005. Nie braliśmy pod uwagę masowych emigracji i takiego boomu budowlanego ...

 

oj Anndy, chyba jednak nie bedziemy mieli montowanych drzwi w tym samym czasie - wczoraj zadzwonili do meza i powiedzieli , ze przez te swieta troche sie obsunie termin :(. Ja liczylam termin (wg umowy max 6 tygodni) od chwili zamowienia i mi wyszlo na 1 listopada, wiec mialam nadzieje, ze zamontuja do konca miesiaca. No coz, bede musiala jeszcze troche czekac. Chociaz dobrze, ze ktos zadzwonil i wytlumaczyl sprawe, a nie musialm sama interweniowac. Zeby tak wszyscy trzymali reke na pulsie ...

 

A co do przeprowadzki przed swietami to mimo, ze u nas terminy wala sie na leb, na szyje to to ja nadal wierze ze sie przeprowadze na swieta. Poporostu nie widze innego wyjscia. Oczywiscie zadaje sobie sprawe ze od tego czasu nie bede miala jescze skonczonego dolu, ale marzy mi sie skonczona gora i 2 lazienki. Walcze jeszcze o kuchnie - moze sie uda na koniec grudnia, a jesli nie to pozycze kuchenke palnikowa i podlacze ja do butli :o,a lodowke tak czy inaczej mialam wziac ze starego mieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

oj Anndy, chyba jednak nie bedziemy mieli montowanych drzwi w tym samym czasie - wczoraj zadzwonili do meza i powiedzieli , ze przez te swieta troche sie obsunie termin :(. Ja liczylam termin (wg umowy max 6 tygodni) od chwili zamowienia i mi wyszlo na 1 listopada, wiec mialam nadzieje, ze zamontuja do konca miesiaca. No coz, bede musiala jeszcze troche czekac. Chociaz dobrze, ze ktos zadzwonil i wytlumaczyl sprawe, a nie musialm sama interweniowac. Zeby tak wszyscy trzymali reke na pulsie ...

 

No właśnie, gdyby tak wszyscy mieli takie podejście, ujęli mnie tym bardzo. To kolejny argument świadczący o ich profesjonaliźmie. Ale jak we wtorek tych drzwi nie będzie to .....~!@@!%$

 

Ja już powoli odpuszczam święta .... Ale Tobie życzę samozaparcia i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam grupę!

Gdzie kupowaliście wełnę mineralną we Wrocku?

 

Jesli chodzi o wełne to ciezko zdobyc wełne, ja kupuje Knaufa w tej samej firmie, co kupoalam okna czyli c-gips na Krakowskiej (kupowalam u nich tez okna dachowe chyba najnizsze ceny we WRoclawiu - b. solidna firma)

wlasnie licze ile wełny na ocieplenie poddasza potrzebuje...

pozdrawiam Flowercia

WROCŁAW C-GIPS-ZG ul. Krakowska 93-105 0713413994

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Huhrak oglądałam kominki Dovre i kurcze nie podoba mi się rozwiązanie popielnika. Żeby wyrzucić popiół trzeba całkowicie wygasić kominek i poczekać aż ostygnie bo popielnik jest pod spodem paleniska i wyciągany od środka a nie na zasadzie szuflady. Wydaje mi się to strasznie niewygodne....

Generalnie nie ma dużego wyboru kominków z boczną szybą (bo taki chcę). Najchętniej kupiłabym Tarnavę ponieważ jest to monolit i wygląda solidnie ale nie mają z boczną szybą. Coraz bardziej skłaniam się do kominka z kratki.pl - model Zuzia z boczną szybą 16KW. Ma ktoś taki?

 

pozdrowienia

Jak kupowałem kominek nie zastanawiałem sie nad tym popielnikiem. Docelowo kominek ma byc u nas dodatkiem wiec nie przeskadza to ,ze trzeba go wygasic całkowicie .

A jak narazie ratuje nam on życie - bo od 12 października juz mieszkamy na wsi ! Extremalne podejscie jaskiniowcow ... wprowadzilismy sie na beton i ogien mamy w kominku :)

A jeśli chodzi o róźnych misiów ... to temat rzeka.. zwłaszcza pod koniec budowy osiąga się maxymalne napięcie nerwowe. Ale dalej jestem szczęśliwym optymistą .

PS . Ciepła woda ma byc w przyszłym tygodniu .. wiec dalej pozostaja nam wycieczki do rodziców aby zaczerpnąc luxusu prysznica :)

pS.2

Przy montowaniu drzwi bądźcie przy tej czynnosci - trzeba dopilnować osobiscie wymiarów .. u nas zamocowali 3cm za nisko .. no i przemontowali .. po interwencji działu prawnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huhrak, a kto ci montowal drzwi??? I co to znaczy "dzial prawny" - z kim sie kontaktowales??

 

I kto ci staiwal kominek???

 

Widze ze z ciebie chyba iekszy ekstremista niz my ;). U nas pompe maja instalowac w poniedzilek, wiec w razie czego ciepla wode bede miala, chociaz bardzo teoretycznie, bo narazie w lazience mam wykafelkowana tylko "laweczke" w brodziku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huhrak, a kto ci montowal drzwi??? I co to znaczy "dzial prawny" - z kim sie kontaktowales??

 

I kto ci staiwal kominek???

 

Widze ze z ciebie chyba iekszy ekstremista niz my ;). U nas pompe maja instalowac w poniedzilek, wiec w razie czego ciepla wode bede miala, chociaz bardzo teoretycznie, bo narazie w lazience mam wykafelkowana tylko "laweczke" w brodziku ;)

 

drzwi montowała zewnętrzna ekipa, ktorą salon gdzie kupowałem drzwi wynajmuje do montażu. Nie chcę podawac nazwy salonu .. bo moze to wylko wypadek przy pracy. Zobaczymy jak im pojdzie z drzwiami wewnętrznymi. :)

"Dział Prawny "- to zaprzyjaźniona kancelaria , ktora działa w moim imieniu jak mi się nie uda porozumieć z wykonawcą . W tym przypadku , prezes firmy osobiscie przybył na moja budowe by stwierdzic , że drzwi nie-za-zbytnio poprawnie są zamontowane.

 

"kominek " - no tu przepraszam, nadużyłem słownictwa .. na razie wkład stoi i daje radosc .. na obudowe przyjdzie czas ciut poźniej, bo budżet ostatnio ciut nadwyrężony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"kominek " - no tu przepraszam, nadużyłem słownictwa .. na razie wkład stoi i daje radosc .. na obudowe przyjdzie czas ciut poźniej, bo budżet ostatnio ciut nadwyrężony ;)

 

my mieszkaliśmy 2 lata bez obudowy :D

dało radę ;-) wręcz jak zabudowalismy wreszcie to znajomi się dziwili że juz sie przyzwyczaili do kosmicznych rurek i kabelków :lol:

pozdrawiam i życzę aby obudowa pojawiła się szybciej niż u nas :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halszko

GRATULACJE !!!

Marzę, żebyśmy mieli chociaż +10 stopni C podczas zalewania stropu.

Ile w sumie czasu zabrało wam od rozpoczęcia murowania ścian do zalania stropu?

I skąd brałaś beton? Ja dzisiaj cudem załatwiłam beton z ABETU na sobotę :roll: , bo we wszystkich betoniarniach mają terminy na tydzień do przodu zaklepane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... od 12 października juz mieszkamy na wsi ! Extremalne podejscie jaskiniowcow ... wprowadzilismy sie na beton i ogien mamy w kominku :)

A jeśli chodzi o róźnych misiów ... to temat rzeka.. zwłaszcza pod koniec budowy osiąga się maxymalne napięcie nerwowe. Ale dalej jestem szczęśliwym optymistą .

PS . Ciepła woda ma byc w przyszłym tygodniu .. wiec dalej pozostaja nam wycieczki do rodziców aby zaczerpnąc luxusu prysznica :)

pS.2

Przy montowaniu drzwi bądźcie przy tej czynnosci - trzeba dopilnować osobiscie wymiarów .. u nas zamocowali 3cm za nisko .. no i przemontowali .. po interwencji działu prawnego.

 

Huhrak gratulacje ! napisz jak Wam służy malińskie powietrze ? :lol: też chciałabym już mieszkać a jeszcze tyle przed nami. My się właśnie docieplamy zewnętrznie i wewnętrznie i już w środku ciepło, wiatr nie chula :-)

Za chwilę montujemy podbitkę, postawimy kominek, rozprowadzimy DGP i zima nie straszna :-) no chyba że drogę zasypie :D

 

Flowera ile za wełnę płacisz? bo ja też Knaufa kupiłam - na inną nie było szans.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... od 12 października juz mieszkamy na wsi ! Extremalne podejscie jaskiniowcow ... wprowadzilismy sie na beton i ogien mamy w kominku :)

 

Huhrak gratulacje ! napisz jak Wam służy malińskie powietrze ? :lol: też chciałabym już mieszkać a jeszcze tyle przed nami. My się właśnie docieplamy zewnętrznie i wewnętrznie i już w środku ciepło, wiatr nie chula :-)

Za chwilę montujemy podbitkę, postawimy kominek, rozprowadzimy DGP i zima nie straszna :-) no chyba że drogę zasypie :D

 

pozdrawiam

 

o kurczę - rośnie w siłę ligocko-malińska grupa :wink: :lol:

może kiedys jakieś spotkanko?

 

marzka - poprzedniej zimy było OK - odśnieżali regularnie i bardzo wcześnie tak, że wyjeżdżając rano do pracy droga była przejezdna :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Huhrak gratulacje ! napisz jak Wam służy malińskie powietrze ? :lol: też chciałabym już mieszkać a jeszcze tyle przed nami. My się właśnie docieplamy zewnętrznie i wewnętrznie i już w środku ciepło, wiatr nie chula :-)

Za chwilę montujemy podbitkę, postawimy kominek, rozprowadzimy DGP i zima nie straszna :-) no chyba że drogę zasypie :D

 

pozdrawiam

 

Jest wyśmienicie !!! ale pracy przed nami masa.....

 

trzymam za was kciuki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam gorącą sprawę: potrzebuję namiary na ludzi, którzy wyciągną po około 5 m dwa kominy systemowe. Sprawa bardzo pilna. Niestety zostaliśmy zrobienie na szaro przez poprzednią ekipę i jesteśmy bez kominów, które są potrzebne do robienia konstrukcji dachu. Proszę o odzew !!!!!! Teraz znalezienie kogoś graniczy z cudem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Huhrah ja taki kominek mam ponad dwa lata (nieobudowany). Mam rury na wierzchu w bruzdach i kable (tak jak miała Ivo :wink: ) Myśle że tej zimy zrobię obudowe,zamówie granit ,i w końcu będę miał etap z kominkiem zakończony. Wiech

 

 

mam juz łupki granitowe .. chcemy z nich sami machnac obudowe .. tylko czas .. to najbardziej deficytowy towar ( jeśli wykluczymy sfere budżetową :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani!

poszukuję na gwałt koparki, ale takiej "czołgowej" :lol: na gąsienicach bo inne nie daja u nas rady z wykopami pod pompę ciepła...

wiecie może skąd można wydobć taki czołg?

Z góry mocno dziękuję!

mon

Witaj,

a jaki masz problem dokladnie kopareczka do nas przyjechala zwykła na kółkach i nie mamy problemów z wykopami pod pompę ciepła nie skopujemy wiekiego dołu (wiem, ze tak najczesniej się robi, ale kopiemy łopatą wąski na ok 80 cm i tam mój mąż zakopuje kolejne nitki...

pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... od 12 października juz mieszkamy na wsi ! Extremalne podejscie jaskiniowcow ... wprowadzilismy sie na beton i ogien mamy w kominku :)

A jeśli chodzi o róźnych misiów ... to temat rzeka.. zwłaszcza pod koniec budowy osiąga się maxymalne napięcie nerwowe. Ale dalej jestem szczęśliwym optymistą .

PS . Ciepła woda ma byc w przyszłym tygodniu .. wiec dalej pozostaja nam wycieczki do rodziców aby zaczerpnąc luxusu prysznica :)

pS.2

Przy montowaniu drzwi bądźcie przy tej czynnosci - trzeba dopilnować osobiscie wymiarów .. u nas zamocowali 3cm za nisko .. no i przemontowali .. po interwencji działu prawnego.

 

Huhrak gratulacje ! napisz jak Wam służy malińskie powietrze ? :lol: też chciałabym już mieszkać a jeszcze tyle przed nami. My się właśnie docieplamy zewnętrznie i wewnętrznie i już w środku ciepło, wiatr nie chula :-)

Za chwilę montujemy podbitkę, postawimy kominek, rozprowadzimy DGP i zima nie straszna :-) no chyba że drogę zasypie :D

 

Flowera ile za wełnę płacisz? bo ja też Knaufa kupiłam - na inną nie było szans.

 

pozdrawiam

Mam jedną ofertę od Goscia na Allegro:

-gr. 18 cm 18,85 zł/m2 (brutto)

-gr. 12 cm 12,60 zł/m2

i na druga czekam z Firmy C-Gips (krakowska)

pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...