Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Niniejszym chwalę się, że stan 0 zakończony !!! :p :p :p - łącznie z ociepleniem ścian styropianem ekstrudowanym.

http://foto.m.onet.pl/_m/0fa602bbe2f6b224d8d373971464bbc3,10,19,0.jpg

Teraz tydzień stać będzie - bo chcemy układać palety z silikatami, a dawaliśmy folię pod chudziak, więc woda nie będzie tak szybko odchodzić w dół, więc beton dłużej może być bardziej mokry.

Bloczki z silikatów z Ludynii 24P+W czekają grzecznie w MSM Gaja i przyjadą w piątek na budowę.

 

Kulko - macie zamówiony już beton? Jak w środkę usiłowałam załatwić chudziaka na piątek, okazało się, że jest to bez szans, bo betoniarnie koło mnie mają terminy do przodu o ok. tydzień pozajmowane. Cudem w Abecie na 8 rano było wolne :roll: :-? .

 

Sprawdzałam pogodę na yahoo - w przyszłym tygodniu mogą być ulewy i nawet deszcze ze śniegiem :o :-? . Już teraz zaczęło kropić - co mnie cieszy bo betonu nie trzeba będzie podlewać, ale wolałabym żeby pogoda była taka jak w ostatnie dni.

 

pozdrawiam

Dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłam przy elektryce, czasami nie wiesz jak coś ma wyglądać i nie warto sobie zawracać głowy robiąc coś wcześniej. Wszyscy moi znajomi robili w trakcie elektryki, bo przy fundamentach nikt nie miał do tego głowy. Odwodnienie też robiłam później i wszystkie dziury w fundamencie. Dogadywałam się, że robili to w kosztach. Troche inaczej jak tu radzą, ale to moja budowa.

Acha miałam zostawiony przepust na kanalizacje. Woda, gaz, elektryka Wykonawcy brali tyle samo kasy u mnie jak u znajomych, a czasami różniło się w metrach i to znacznie. Nikt Ci nie powie, że będziesz miała taniej jak sobie wcześniej zrobisz przejście w murze, no chyba, że robisz to sama (wtedy ogromna różnica i lepiej zrobić przy fundamencie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niniejszym chwalę się, że stan 0 zakończony !!! :p :p :p - łącznie z ociepleniem ścian styropianem ekstrudowanym.

 

GRATULACJE!!!

 

Bloczki z silikatów z Ludynii 24P+W czekają grzecznie w MSM Gaja i przyjadą w piątek na budowę.

 

Ja swoje juz ściągnęłam na budowę w polowie, a druga połowa dojedzie w poniedziałek. Żeby się aby nikomu na Gai nie pomyliło i nie sprzedali nikou drugi raz :wink:

 

Po ile brałaś tam 24kę?

 

Kulko - macie zamówiony już beton? Jak w środkę usiłowałam załatwić chudziaka na piątek, okazało się, że jest to bez szans, bo betoniarnie koło mnie mają terminy do przodu o ok. tydzień pozajmowane. Cudem w Abecie na 8 rano było wolne :roll: :-? .

 

Nasz wykonawca już zamówił na poniedziałek na 15tą:) Tylko ta pogoda na najbliższy tydzień mnie martwi...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie jest za późno na montaż bednarki gdy juz fundamenty i ściany fundamentowe stoją? Ile taka przyjemność kosztuje??

 

A kto powiedział że instalacja odgromowa musi byc połączona ze zbrojeniem fundamentu? Można ją położyc na koniec inwestycji tyle tylko że będzie to na pewno droższe.

Pozatym jelsli lałas ławy w folie to i tak Ci to nic nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział że instalacja odgromowa musi byc połączona ze zbrojeniem fundamentu?

 

Ano nie wiem:) Nie znam się na tym jeszcze, ale poczytałam przed chwila trchę o uziomach fundamentowych:) Dlatego pytam tych co już to maja za sobą:)

 

Pozatym jelsli lałas ławy w folie to i tak Ci to nic nie da.

 

My nie laliśmy w folii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochana GRUPO

potrzebuję świeżej gliny do zasypania fundamentów - nie będziemy robić drenażu, i chcemy wrzucić prawdziwą glinę i zagęścić przy fundamentach robiąc nieprzepuszczalną warstwę przy samych ścianach.

 

Ktoś coś wie na temat źródeł pozyskania ??? Jakaś kopalnia w pobliżu Wrocławia ??

Do Bolesławca za daleko po glinę do ceramiki :roll:

 

Poratujcie proszę !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chudziaka nie ma potrzeby zbroic, a dylatacja sama się tworzy między wylewką a scianą fundamentową /izolacja p.wilgociowa pionowa/

 

Nie jestem konstruktorem więc zacytuję mojego kierownika, kóry ma bardzo , bardzo duże doświadczenia w konstrukcjach:

1. wylewka jest jak tafla lodu, która jeżeli nie będzie zdylatowana ( oddzielona ) od ścianek fundamentowych a piasek/ziemia pod nią osiądzie to po prostu pęknie. Stanie się tak ponieważ bez dylatacji będzie ona połaczona na stałe z ściankami fundamentowymi co nie pozwoli jej pracować.

2. To zagrożenie wzrasta jeżeli nie użyjemy siatki zbrojeniowej. Bez niej płyta jest bardzo sztywna ale i krucha. Jeżeli piasek/ziemia osądzie w jednym miejscu jest duże zagrożenie, że w tym miejscu beton pęknie.

 

Innymi słowy siatka zespala całą płytę a dylatacja odseparowuje od fundamentów i pozwala pracować.

Biorąc pod uwagę, że koszty siatki i dylatacji są znikome. Ja zdecydowałem się zastosować oba zabiegi. Mimo, że pod płytą mam ponad 1 metr ubitego piachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innymi słowy siatka zespala całą płytę a dylatacja odseparowuje od fundamentów i pozwala pracować.

Biorąc pod uwagę, że koszty siatki i dylatacji są znikome. Ja zdecydowałem się zastosować oba zabiegi. Mimo, że pod płytą mam ponad 1 metr ubitego piachu.

Ja zastosowałam siatkę fi 3 mm, układaną na kawałkach z elementów betonowych - koszt 237 zł z VAT , ale nie robiliśmy celowej dylatacji. Wylewaliśmy beton w wyłożoną folię, która miejscami zachodziła na scianki, tworząc swoisty rodzaj dylatacji :p .

http://foto.m.onet.pl/_m/9cbc3539968093afa9007b8f960c7d07,10,19,1.jpg

Mamy pod chudziakiem ok. 1,2m ubijanego warstwami po 30cm piachu, zlewanego w celu lepszego ubicia wodą. Myślę , że to wystarczy.

Dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innymi słowy siatka zespala całą płytę a dylatacja odseparowuje od fundamentów i pozwala pracować.

Biorąc pod uwagę, że koszty siatki i dylatacji są znikome. Ja zdecydowałem się zastosować oba zabiegi. Mimo, że pod płytą mam ponad 1 metr ubitego piachu.

Ja zastosowałam siatkę fi 3 mm, układaną na kawałkach z elementów betonowych - koszt 237 zł z VAT , ale nie robiliśmy celowej dylatacji. Wylewaliśmy beton w wyłożoną folię, która miejscami zachodziła na scianki, tworząc swoisty rodzaj dylatacji :p .

http://foto.m.onet.pl/_m/9cbc3539968093afa9007b8f960c7d07,10,19,1.jpg

Mamy pod chudziakiem ok. 1,2m ubijanego warstwami po 30cm piachu, zlewanego w celu lepszego ubicia wodą. Myślę , że to wystarczy.

Dabell

 

 

Ja mam podobnie + styropian jako dylatacja. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem konstruktorem więc zacytuję mojego kierownika, kóry ma bardzo , bardzo duże doświadczenia w konstrukcjach:

1. wylewka jest jak tafla lodu, która jeżeli nie będzie zdylatowana ( oddzielona ) od ścianek fundamentowych a piasek/ziemia pod nią osiądzie to po prostu pęknie. Stanie się tak ponieważ bez dylatacji będzie ona połaczona na stałe z ściankami fundamentowymi co nie pozwoli jej pracować.

 

1.Wylewka nie jest na stałe połączona ze ścianami fundamentowymi! Na styku ściany i wylewki tworzy się dylatacja która pozwala pracować płycie.

 

2. To zagrożenie wzrasta jeżeli nie użyjemy siatki zbrojeniowej. Bez niej płyta jest bardzo sztywna ale i krucha. Jeżeli piasek/ziemia osądzie w jednym miejscu jest duże zagrożenie, że w tym miejscu beton pęknie.

 

Grunt pod wylewką powinien być zagęszczony, więc minimalne osiadania płyta przeniesie bez konieczności jej zbrojenia chyba że ktoś planuje jakieś duże obciążenia punktowe np. kocioł CO pod którym powinien być osobny fundament - zazbrojona płyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń:

DYLATACJE MUSZĄ BYĆ

U nas są dytatacje na wylewce jak trzeba. Wylewka wyszła cacy. Mimo to, w kątach, tam gdzie są przycinane płytki, nie wytrzymały i pękają - być może to pracuje wylewka.

 

Zbrojenie nie kosztuje dużo. My nie daliśmy zbrojenia na chudym betonie ale to dlatego wykonawca olał :evil:

Warto dać to zbrojenie i mieć święty spokój.

Na wylewce na tarasie, brak dylatacji na płycie 10 m dł spowodował pęknięcia - trzeba był ratować kuciem, zbrojeniem i punktowym "cerowaniem" tzw betonem - skałą. ale to inny temat - jak rozumiem chodziło wam o zbrojenie chudego betonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tak nietypowo, ale jest tu juz troche osób z domkiem z ogrodem i z wielkim sercem na pewno i może coś się uda wymyslec...

 

Ok 2 tygodnie temu ktos wywalil małego czarnego pieska przy BP w

Gajkowie.

 

Nie jest juz mlody, ma siwawy pyszczek. Chowa się jak probuje do niego podejść, śpi w kukurydzy przy stacji, chowa się tam jak tylko się do niego podchodzi.

 

Jeżdże tam codziennie, żeby mu nasypac coś do jedzenia.

 

Ale jak sobie pomyslę o nadchodzącej zimie, o dzisiejszym gradobiciu i o tym, ze mu ten jego kukurydziany dom niedługo skoszą - to mi się az serce kroi....

 

On tej zimy nie przezyje jak tam zostanie, a ja jeszcze nie mam go gdzie zabrać...

 

Nie ma nikt wolnego kąta dla tej biednej psiny? Albo nie zna kogoś kto ma??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń:

DYLATACJE MUSZĄ BYĆ

U nas są dytatacje na wylewce jak trzeba. Wylewka wyszła cacy. Mimo to, w kątach, tam gdzie są przycinane płytki, nie wytrzymały i pękają - być może to pracuje wylewka.

 

Uściślijmy sobie niektóre rzeczy. Wcześniej pisałem o chudziaku wylewanym bezpośrednio na grunt a nie o posadzce wylewanej już na kolejnych warstwach izolacji . Beton posadzki to zupełnie inna sprawa - i nie mylmy tych tematów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, dylatacje musza byc ale na wylawkach - jastrychu, a nie na podbudowe, czyli chudziaku. Chudziak, ktory wylewa sie na piasku to tylko podbudowa. Nie trzeba go wiec zbroic, tak jak plyte.

 

Poza tym nie mozna siatki z pretow fi 3mm nazwac zbrojenim w pelnym tego slowa znaczeniu - jest to tylko zbrojenie przeciwskurczowe - czyli w celu przeciwdzialania skurczom glownie w pierwszej dobie po wylaniu chudziaka. Z zalozenia nie uczestniczy ono w przenoszeniu jakichkolwiek obciazen.

 

BK, a to ze ci pekla wylewka w narozach to niestety chleb powszedni - wylewki prawie zawsze pekaja w narozach - my tez "podskoczylismy" w kacie w salonie i peklo... Na szczescie wylewkarz przychodzil jeszce garaz dokonczyc, wiec poprawil to :). Niektorzy mowa, ze jak sie chce kots czepic do wylawkarzy to mozna wlasie podskoczyc w narozniku ;) - typowy kij na psa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki...

Jutro kończą u mnie murarze ściany fundamentowe, materiał na izolację pionową już zakupiony i czeka... a tu z pogodą kiepsko. Temperatur wysokich to już się nie spodziewam, ale ten deszcz...brrr

Dobrze że już mi niewiele na ten rok zostało do zrobienia ;-)

 

Dzisiaj to mi ten deszcz pasuje - przynajmniej nie muszę podlewać wczoaja wylanego betonu. Sprawdzaliśmy dzisiaj rano - można juz po nim chodzić.

Inna rzecz. że wolałabym aby nie padało - jeszcze są ściany do wymurowania i dach do postawienia :p .

Czyli wszyscy czekają na ciepłą późną jesień i zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...