Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Dzisiaj panowie zakończyli murowanie ścian fundamentowych. Teraz już widać że coś wystaje z ziemi :)

Mam nadzieję że zaprawa zwiąże przed nadejściem mrozów...

Z izolacją trzeba teraz chwilkę poczekać, aż słoneczko znowu zaświeci i sprawdzą się przepowiednie o późnej i ciepłej zimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

wiesz, gdyby podziwial piekno kraobrazu za oknem do 10 to bym sie nawet nie odezwala, ale on podziwial te piekne widoki do 19!!! A przeciez wiedza, ze nie chodzi mi tylko o wykonanie planu, ale przede wszystkim o terminowe wykonanie planu!!! Poza tym inaczej sie czeka na skonczenie garazu, a inaczej na przeprowadzke, zwlaszcza jesli twoje warunki mieszkaniow sa fatalne, a do tego dni dziela cie od przyjscia na swiat upragnionego dziecka.

 

uoj, ale ten wykonawca to nie jest moj znajomy, nie krzycz na mnie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, gdyby podziwial piekno kraobrazu za oknem do 10 to bym sie nawet nie odezwala, ale on podziwial te piekne widoki do 19!!! A przeciez wiedza, ze nie chodzi mi tylko o wykonanie planu, ale przede wszystkim o terminowe wykonanie planu!!! Poza tym inaczej sie czeka na skonczenie garazu, a inaczej na przeprowadzke, zwlaszcza jesli twoje warunki mieszkaniow sa fatalne, a do tego dni dziela cie od przyjscia na swiat upragnionego dziecka.

 

uoj, ale ten wykonawca to nie jest moj znajomy, nie krzycz na mnie;)

 

nie chcialam krzyczec na ciebie - zle to zinterpretowalas - wykrzykiniki co najwyzej miay podkreslic moje emocje i nerwy (na ekipe), ktore sa na skraju wyczerpania :roll: No i doczytalam sie ze to nie chodzilo o towja budowe, tylko o budowe twojej sasiadki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam budujących

Gratuluję tempa jesiennym budowniczym

Wojty - tylko spokojnie, kiedyś muszą skończyć. Jak twoja PC? Zainstalowana?? Jak wrażenia???

 

poazdrawiam

Aga

 

zara ,

 

ja przestaje wierzyc, ze oni to kiedykolwiek skoncza, niedlugo zaczne ich traktowac, jak moich pracownikow na etacie ;). Termin skonczenia rbot mieli na koniec pazdziernika, a teraz nawet nie sa w polowie roboty. Dlatego juz ich "odciazylam" z kladzenia kafelek.

 

PC mialam miec montowana w zeszla srode, czyli 25 pazdziernika, ale okazalo sie ze Szwedzi przyslali zla pompe (miala byc z osobnym zbironikiem na wode, a przyslali 2w1, czyli z wbudowanym zbiornikiem). Potem (w sobote) mieli przyslac na budowe pompe, ale okazalo sie, ze UPC pomylilo sie udzielajac informacji moim instalatorom i nawet za specjalna doplata nie przywioza mi PC na budowe w sobote (w miedzyczasie UPC dzownilo do nas i pytalo sie o adres, bo gdzies zgubili... :o). Dlatego tez instalacje PC bede miala dopiero w przyszly poniedzialek (przesuiecie spowodowane glownie tymi swietami).

 

Jak widac, sila zlego na jednego... :evil:

 

Zara, a wy czym bedziecie grzac domek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaką masz pompę Wojty i czy mozeszna prv powiedzieć how much is the fish?

tak sobie tez mysle...nie masz zadnej mozliwosci zmiany wykonczeniowca?

dodam

nie martw sie Wojty

na nic się Twoje zmartwienie nie zda - ani nie przyspieszy to roboty ani Tobie nie pomoze

jestem przekonana,że zdążysz;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty u nas już grzeje PC z austriackiej IDM. Ciepełko jest fajniutkie, czekam teraz na odczyty licznika, zimę i takie tam. Cieszę się że to naprawdę działa tzn.Coś tam w ziemi krąży, spręża, skrapla i jest ciepło :wink: :lol: Mam nadzieję że pozostała część w postaci rachunków też będzie ok. Z misiami to faktycznie nie zazdroszczę ale chyba wszyscy budujący muszą (sic!!!!!) mieć jakieś cyrki. Nam dała popalić ekipa od stanu surowego -brrrrrrrr.

Będzie dobrze tylko wytrzymaj :roll: :D

 

pozdrawiam

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty znalazłaś kogoś do kafli? U mnie też nie jest różowo tym bardziej, że po sławnej ucieczce tynkarza doszła sprawa kładzenia rotbandu w całym domu- dodatkowo ok 200 m2. Umówiłam się z moim kafelkarzem na 9 zł za m2 robocizny za ten rotband. Dlaczego ten materiał? W sumie nadaje się on do pomieszczeń wilgotnych i jest droższy o 5 zł na worku (30 kg) od goldbandu. Ale ma lepszą przyczepność do podłoża i można go kłaść cieńszą warstwą. W sumie nam chodzi o ukrycie szpetoty tynków i ich pęknięć. Tynki są w miarę równe więc dużo materiału nie idzie (średnio 2-3 kg na m2). Nakłada się go na mokro i piórem uzyskuje gładką płaszczyzną. O gładziach gipsowych nie chciali w ogóle rozmawiać. Pewnie materiał jest o niebo tańszy ale trzeba go szlifować- pylić a u mnie nie ma gdzie sie wykompać :) moi wkończeniowcy mieszkają u mnie i korzystają z wody ze studni :)

 

Ja już sie nie nastawiam na przeprowadzkę przed narodzinami- zostało 4 tygodnie. Musiałby się cud stać żeby to wszystko się udało :) Tym sposobem doszła robota mojemu M. w postaci odświeżenia naszego pokoju i wymiana w nim okna :-? Nie mamy innego wyjścia... A mój tato idzie mieszkać na budowę... A miało być tak pięknie! Może na święta się uda :roll:

 

Jeśli jest to dla Ciebie jakieś pocieszenie to nie jesteś sama w takiej sytuacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xena z Xsary

 

co do ceny za PC to ci wysle na prv, chociaz ja chyba juz w jakims watku pompowym wypisywalam koszta.

Zas co do zmiany ekipy - hmm, tu jest problem, bo chlopaki jeszcze jednego nie skonca, a juz zaczynaja drugie, efektem tego mam wszystko na budowie rozgrzebane, mimo moich grozb i prozb, zeby pokolei zamykali etapy. Przyznaje, ze teraz nawet trudno byloby sie rozliczyc bo ceny najczesciej mamy uzgodnione za cale pomieszczenia, ale jesli beda nadal sobie tak poigrywac to i to nie bedzie dla mie problemem...

 

Narazie w czwartek porozmawiam z kolesiami nt. kafelek i mam nadzieje, ze moja "stara ekipa" wezmie sie w garsc, bo chyba nie trudno bedzie im sie domyslec, ze jak dalej beda olewac terminy to i z innych rzeczy moge ich "zwolnic" :-?

 

A podsumowujac moje zmagania z wykonczeniowka to teraz widze,z e nigdy w zyciu nie popelnilabym takiego beldu, jakim jest zatrudnienie jednej ekipy od wszystkiego!! I wam tez tego nie radze. Najlepiej miec mimo wszystko ekipy do kolejnych etapow robot - chlopaki pospieszaja sie nawzajem, wytykaja bledy poprzednikom itp.

 

zara

 

a ja mam szwedzka pompe z IVT. Ta twoja jest z bezposrednim czy z posrednim parowaniem?

 

Ja tez najbardziej czekam na rachunki za pompe... Taka inwestycja musi sie przeciez zwrocic ;), chociaz jak teraz widze, ze za "zwykla" instalacje gazowa + oczywiscie grzejniki, zbiornik itp. ludzie dostaja oferty na 50 000 juz nie uwazam, ze pompa jest inwestycja na lata :).

Daj znac, jak dostaniesz pierwszy rachunek :) - jesli bedzie bardzo wysoki to moze przeslij mi wiadomosc na prv, zeby sie "gazownicy" i "olejarze" z naszych babskich inwestycji nie zasmiewali ;) :lol: :lol:

 

Betty&M

 

widze, ze ty tez zaczynasz nabierac syndromu wicia gniazdka i opustaszasz mieszkanko ;). Ja narazie wywiozlam gazety na budowe, troche ksiazek tez tam wywiozlam, troche mam zamiar posprzedawac na ALlegro. Problem mam z Muratorami bo wiekszosc podostawalismy od znajomych i teraz sama nie wiem, czy chca je spowrotem, czy moge sie ich pozbyc :roll: No i jesze zauwazylam , ze mimo iz od miesiac co 2 dni wywoze po kilka kartonow to nadal chodze po pokoju sciezkami :o

 

 

Teraz mam tylko problem z psiurem...:(. Psina rataczej nie nalezy do najmniejszych, ani do najlagodniejszych, ani tez do spokojnych. Wystarczuy male stukniecei, zeby jej szczekanie bylo slychac w bloku. Kurde chyba nawet jesli mnie nie wezmie babyblus to szczekanie polaczone z placzem Malenstwa wyrowadzi mnie z rownowagi. Ciemno to widze :-? . Z drugiej strony co robic, psina kochana, lat tez troche ma - w grudniu skonczy 8, zawsze jej obicywalismy ze na 8 urodziny bedzie miala swoj ogrodek, wielkie pokoje no i ogrzewanie podlogowe ;). Oj to bedziemy mieli wesoly grudzien...

 

A rotband to fajna sprawa - mialam to w swoim rodzinnym mieszkanku - sama nawet kladlam w lazience - super - sciana gladziudka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo kominków nie wiecie gdzie mozna kupić same wkłady kominkowe? pozdrawiam flowercia

W Sconto na Krakowskiej - wczoraj kupilismy Chazelles 701L.

pozdr

 

Czesc a gdzie jest dokladnie Sconto na krakowskiej, czy tam jest jakas firma sprzedająca kominki Chazelles? Dzieki serdeczne flowercia

PS. Wlasnie juz mnie glowa boli od szukania kominków... potrzebuje miec szybe pryzmatyczną ale bez takiego duzego czegos nie wiem jak to nazwac nad kominkiem :-) bo nie miesci sie w nasza dziure kominek musi byc zaraz nad szybą płaski)

pozdr flowercia

PS Czy mozesz podać cenę?

 

Sconto jest/było obok Praktikera tzn przylega do niego, I tak naprawdę to Sconto było w tym miejscu kiedyś , teraz ten pawilon nazywa sie chyba inaczej nie wiem jak. JA używam starej nazwy bo taką zapamiętałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a ja welne kupowalam w Leroy:

 

Toprock 15 - 67,50zl/3,5m

Unimata 15 - 106zl/6,90m

 

i -10% za znizke za smartczeka :)

 

A stelaze w MB03, na Wojnowie i w LM - czyli gdzie popadlo ;)

 

tylko w Leroy-u ani w Castoramie nie mieli i nie mają 18 cm wełny. Zresztą wkurzyłam sie na Leroya bo usiłowałam kupić styropian na wylewki, wpłaciłam zaliczkę i czekałam, czekałam i się nie doczekałam bo styropian nie dojechał :-( kupiłam gdzie indziej w tej samej cenie co w Leroyu.

 

pozdrawiam

Ja wkurzyłem się Leroy-a po raz kolejny - znowu zamówiłem coś (tym razem parapety zewnętrzne) przyjeżdzam po 10 dniach i co? nie ma brązowych, a może chce Pan bordowe tylko takie nam przywieźli... Żadnego telefonu o braku tego towaru, żadnego przepraszam, jedynie możemy panu oddac zaliczkę brrrr... . Za każdym razem jak coś tam zamawiam są takie problemy, trzeba tracić nerwy, echhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta branża to jedno wielkie bagno. Z kim nie rozmawiam to ma same negatyne opinie.

:evil:

Zdarzają się wyjątki....

 

Wojty,

Donoszę, że moje CAL-owe drzwi z LAKBUDU już zamontowane. 10 punktów dla Lakbudu za profesjonalizm. Szkoda że tak mało jest firm poważnie podchodzących do sprawy.

 

 

No to GRATULUJE!!!! :D

 

Fajnie ci. My na swoje niestety musimy jeszce poczekac, ale mam nadzieje, ze za kilka dni bede mogla rowniez pochwalic sie rownie sprawnie i fachowo zamontowanymi drzwiami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a ja welne kupowalam w Leroy:

 

Toprock 15 - 67,50zl/3,5m

Unimata 15 - 106zl/6,90m

 

i -10% za znizke za smartczeka :)

 

A stelaze w MB03, na Wojnowie i w LM - czyli gdzie popadlo ;)

 

tylko w Leroy-u ani w Castoramie nie mieli i nie mają 18 cm wełny. Zresztą wkurzyłam sie na Leroya bo usiłowałam kupić styropian na wylewki, wpłaciłam zaliczkę i czekałam, czekałam i się nie doczekałam bo styropian nie dojechał :-( kupiłam gdzie indziej w tej samej cenie co w Leroyu.

 

pozdrawiam

Ja wkurzyłem się Leroy-a po raz kolejny - znowu zamówiłem coś (tym razem parapety zewnętrzne) przyjeżdzam po 10 dniach i co? nie ma brązowych, a może chce Pan bordowe tylko takie nam przywieźli... Żadnego telefonu o braku tego towaru, żadnego przepraszam, jedynie możemy panu oddac zaliczkę brrrr... . Za każdym razem jak coś tam zamawiam są takie problemy, trzeba tracić nerwy, echhh

 

no ja, jak narazie nie moge narzekac - roblam 2 duze zamowienia - razem chyba na 20 000 i wszystko dostalam prawie terminowo - chyba z welna mielismy kilka (ok 4 dni) spozniena, ale nasi panowie nie nudzili sie ;), zreszta do tej pory nie wykorzystali jeszce tej welny, ktora lezy juz od 2 miesiecy (jak zreszta wiele inych materilow :evil: ). Zamowienia skaladalam bezposrednio u kierownika dzialu.

 

Teraz zamowilam drzwi do brodzka - maja przyjsc za tydzien, chociaz powiedziano, ze juz po 31 paz. moge sie ich spodziewac - mam zadzwonic.

Postaarm sie jeszcze dzsiaj zadzwonic i sprawdzic, ewent. sprawdze realizacje zamowienia w necie.

 

Moze chociaz do sklepow mam wiecej szczescia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...