Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Pełne deskowanie to alternatywa dla folii. Nie stosuje się wtedy foli pod dachówkę. W takiej postaci dom może stać i stać...

 

 

Teraz rozumiem. Myslałam, ze to deskowanie i papa to tylko zabezieczenie do czasu dachówki.

 

 

Deskowanie to droższa wersja ( koszt desek ok. 500 zł. za m.sze. ) ale w niektórych przypadkach może być lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dabell - cieszę się że u Ciebie idzie tak dobrze, ale przy Twojej wiedzy, i umiejętności planowania MUSI iść dobrze :lol: .

 

kulka - ile osób tyle opini, ale też słyszeliśmy, i trafiło to nas, że deskowanie i papa mają wiele zalet,

a w sytuacji - gdy więźba musi postać , taki wybór wydaje się jedynym słusznym :wink: .

 

Na nasz dach ok 240 m2 potrzeba 6 m3 desek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kulka - ile osób tyle opini,

 

No wlasnie:))) Rozmawialam juz chyba z kilkoma cieślami, dekarzami, panem co nam więźbe tnie, budowlancami, kierownikami różnych budów, znajomymi, nieznajomymi i kazdy cos innego wrzuca do tego ogrodka:)

 

ale też słyszeliśmy, i trafiło to nas, że deskowanie i papa mają wiele zalet, a w sytuacji - gdy więźba musi postać , taki wybór wydaje się jedynym słusznym :wink: .

 

Pogadam z naszymi facowcami o tym rozwiązaniu.

 

Czlowiekowi się budowy zachcialo, to teraz codziennie musi podejmowac mase decyji, o ktorych nie wie za wiele :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dabell - a jakie macie plany dachowe? Będziecie w tym roku kłaść więźbę i dachówke?

 

kulko

będziemy robić więźbę i kłaść dachówkę :p .

Mamy umówioną firmę od dachu - zrobią od A do Z - więźba +nadbitka+ dachówka. Facet ma jakieś tartaki zaprzyjaźnione, więc mam nadzieję, że załatwi drewno na połowę grudnia. Dachówka Bogen będzie zamówiona już w tym tygodniu i będzie w pierwszym tygodniu grudnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli się zimy nie boicie:))

 

To dobrze - my tez podjeliśmy decyzję.

 

Drzewo już się wycina, dachówka zamowiona (ma być za 2 tygodnie-niech sobie czeka w Gai).

 

Ten sam fachowiec który będzie robił nam dachówke i resztę - wejdzie na początku stycznia z więźbą (moze wcześniej mu się uda), a potem w lutym połozy dachówke (moze wcześniej). A chlopaki murarze dzialówki na piętrze domuruja potem. Na wiosnę, jak temperatura skoczy. Dla nich to kwestia max 2 dni.

 

A z dachowca sie cieszę bo to koles o ktorym piszą i mówia same dobre rzeczy i tu na forum i w gminie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

szukam wolnego fachowca od płytek klinkierowych -----------potrzebuje obłozyc 1 komin Bez niego nie ruszę z dalszą robotą ---zachciało mi się systemowego komina schiedla --to mam ------------sam tynk na kominie mi sie nie podoba, obmurowanie cegłą klinkierową komina systemowego --odpada --bo już weźba zrobiona i nie ma na to miejsca przy krokwiach. Pozostają płytki klinkierowe ....

 

Bo raczej komin muszę "oklinkierować " przed założeniem foli i dachówki ? Czy ktoś praktykował inaczej np. po założeniu dachówki?

pozdr

MTW1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie najlepiej (najtaniej)we Wrocławiu można kupić styropian na posadzki FS 20?

Ja kupowałem w Liroju bo było taniej niż w hurtowniach z rabatem więc podjedź tam i zobacz. Szkoda że wcześniej się nie zdecydowałeś kupić bo w Liroju do niedawa była promoocja że po 20tej dawali 10% rabatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivonesca - widzialam w Twoim dzienniku budowy, ze masz 2 koty:)))

 

Gratuluję dokocenia i nie martw się tym, ze starszy kot jest zazdrosny:) To normalna reakcja która przejdzie (ważne, ze go nie tłucze i ze sie krew nie leje). Daj im kilka dni, moze 2 tygodnie - zobaczysz jak starszy bedzie Ci wdzięczny za towarszysza zabaw. Tylko teraz więcej glaskaj seniora a nie juniora:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivonesca - widzialam w Twoim dzienniku budowy, ze masz 2 koty:)))

 

Gratuluję dokocenia i nie martw się tym, ze starszy kot jest zazdrosny:) To normalna reakcja która przejdzie (ważne, ze go nie tłucze i ze sie krew nie leje). Daj im kilka dni, moze 2 tygodnie - zobaczysz jak starszy bedzie Ci wdzięczny za towarszysza zabaw. Tylko teraz więcej glaskaj seniora a nie juniora:)

 

na razie minął tydzień i starszy jest obrażony dalej ;-) ....jak go młody zaczepia to on wychodzi na dwór :o

mam nadzieję że mu minie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

szukam wolnego fachowca od płytek klinkierowych -----------potrzebuje obłozyc 1 komin Bez niego nie ruszę z dalszą robotą ---zachciało mi się systemowego komina schiedla --to mam ------------sam tynk na kominie mi sie nie podoba, obmurowanie cegłą klinkierową komina systemowego --odpada --bo już weźba zrobiona i nie ma na to miejsca przy krokwiach. Pozostają płytki klinkierowe ....

 

Bo raczej komin muszę "oklinkierować " przed założeniem foli i dachówki ? Czy ktoś praktykował inaczej np. po założeniu dachówki?

pozdr

MTW1

 

Po położeniu dachówki to raczej odpada. Komin uszczelnia się z dachem kołnierzem a ten przychodzi na dachówki.

Więcej nie mogę pomóc ale przyjrzyj się sprawie dokładnie ponieważ słyszałem że płytki od komina mogą odpadać. Wahania temperatury źle działają na zaprawę.

Szkoda że fachowcy do więźby nie pomyśleli o tym wcześniej. Ech Ci nasi fachowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

szukam wolnego fachowca od płytek klinkierowych -----------potrzebuje obłozyc 1 komin Bez niego nie ruszę z dalszą robotą ---zachciało mi się systemowego komina schiedla --to mam ------------sam tynk na kominie mi sie nie podoba, obmurowanie cegłą klinkierową komina systemowego --odpada --bo już weźba zrobiona i nie ma na to miejsca przy krokwiach. Pozostają płytki klinkierowe ....

 

Bo raczej komin muszę "oklinkierować " przed założeniem foli i dachówki ? Czy ktoś praktykował inaczej np. po założeniu dachówki?

 

ja tam słyszałam, że płytki na komin to nie jest dobry pomysł - podobno przeciekają (tak ma sąsiad) może więc lepiej pozostać przy dobrym tynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

szukam wolnego fachowca od płytek klinkierowych -----------potrzebuje obłozyc 1 komin Bez niego nie ruszę z dalszą robotą ---zachciało mi się systemowego komina schiedla --to mam ------------sam tynk na kominie mi sie nie podoba, obmurowanie cegłą klinkierową komina systemowego --odpada --bo już weźba zrobiona i nie ma na to miejsca przy krokwiach. Pozostają płytki klinkierowe ....

 

Bo raczej komin muszę "oklinkierować " przed założeniem foli i dachówki ? Czy ktoś praktykował inaczej np. po założeniu dachówki?

 

ja tam słyszałam, że płytki na komin to nie jest dobry pomysł - podobno przeciekają (tak ma sąsiad) może więc lepiej pozostać przy dobrym tynku?

 

Jest metoda Wąchocka i Andegaweńska obie tak samo dobre

 

ja mam na schiedlu kamień który dochodzi do obróbki blacharskiej i nic nie cieknie inni robią okładzinę z płytek i na to dopiero wataflex

 

proponuje ściągną instrukcje systemowe schiedla zęby zobaczyć jak proponuje robić to producent. ze szczególnym uwzględnieniem części dot. przejścia przez dach (stężenia) tak przy okazji.

 

kiedy płytka przecieka?

myślę że jest kilka sytuacji

1. "dziurawa" czapa - warto pamiętać o kapinosach

2. przesiąkliwe płytki z pseudo kamienia

3. źle klejone płytki na zaprawę i to kładziona bez grzebienia

4. nieodpowiednia i źle położona fuga

5. źle wykonane obróbki blacharskie - złe uszczelnienie lub np. brak przeciwspadków od strony szczytu dachu Dziś mało kto o tym pamięta a "za Niemca" jęśli komin nie był w kalenicy przeciwspadki były zawsze (tak zreszta mówi norma)

 

widziałem setki kominów obłożonych płytka i tylko jeden problem z przeciekaniem - jak dla mnie wyjątek potwierdzający, że generalnie to działa

 

aha generlanie lepiej zrobić to przed dachówkami (i tynk i płytkę) bo później łatwo je zababrać klejem, tynkiem czy farbą - a każda jedna trudna do usunięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...