Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Wojty - a kto u ciebie robi te kafelki - pan Waldek może?

Czy inna ekipa?

 

hmm, czy kladzie kafelki - tia, kladzie od miesiaca w malej lazience... :evil: Wczesniej przez ponad 2 miesiace przyklejal styropian, a od prawie 2 miesecy walczy z ocieleniem poddasza :evil: . Tragedia :(

 

To dziwne. U nas robili przez cztery miesiące (czerwiec - połowa września) sufity (nie mamy stropu murowanego), ocieplenie sufitu (stropu drewnianego), łazienki, wszystkie podłogi (ok 140 m, w tym panele i płytki), malowanie, masę innych drobnych rzeczy. Cała wykończeniówka, w tym poprawki tynków. Potem poprawki ocieplenia i tynki, taras ... Wszystko zrobili znacznie szybciej, więc dziwne że teraz tak zwolnili tempo ... Samą łazienkę robili ok tygodnia, w tym szlifowanie narożnych, mozaika, obudowa z płyt gk, na którą potem szły kafelki etc. I chyba nie jest tak że zarabiają kokosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK

 

tia, mi tez mowil, ze kiedys mial inna ekipe i wszystko szlo szybciej, ale tez powtarzal, ze zaraz maja przyjsc nowi pracownicy, nowi fachowcy i prace nabiora tempa. Niestety, nigdy to nie nastapilo. Zreszta pamietasz, kiedy sie pytalam Ciebie o referencje, kiedy to bylo... Zreszta, wtedy gdy byl u nas Secam ogladac okna (ok 12 X - patrzylam wlasie w historii postow) to lazienak miala byc lada chwila gotowa - byly juz polozone regipsy, a dzisiaj dopiero montowali kibelki :o.

Jednym slowem od sierpnia do dzisaij mam zrobione:

- ocieplenie domu z zewnatrz (bez tynku) no i jescze nie ma zalozonych rynien spustowych

- ocieplenie poddasza, ale jeszcze niedokonczone - maja jeszcze szlifowac pomieszczenie nad garazem

- wstawione 2 pary drzwi

- mala lazienke na dole - jeszcze do dokonczenia (bez malowania)

 

To chyba nie jest duzo, jak na 3 miesiace prac?

 

 

 

BK, a ile osob u was pracowalo? I jakcy to byli ludzie - Bo u nas pracowaly 2-4 osoby i poza p. Waldkiem byli to glownie mlode chlopaki, ktorzy sie uczyli - do czego zreszta glosno sie przyznawali :-?

A poza tym, ze tego co wiem, nie tyko u nas ta ekipa ma takie opoznienia....

 

Nie wiem, czemu teraz nie robi rownie sprawnie i fchowo, jak kiedys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja ekipa potrafi za to niosac profile pisac po swiezych tynkach (podobno przypadkowo) pojedyncze literki i slowa :evil:

 

Boże... tylko sie nie denerwuj Wojty - pamiętaj, że nie wskazane to jest teraz.

 

 

kulka, spox :D

 

to juz prawie 38tc. Na szczescie najwiekszy napis Wojcio zakryl przede mna swym cialem ;). Wygadal sie tylko o tym, jak ostanio zauwazylam kilka "H" - oznakowiania godne Zorro :lol:

Wiesz teraz sobie mysle, ze moze i mi sie uda cos jeszcze znalezc, to mi porod szybciej pojdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam- ale mi się trafiła ekipa od pokryć dachowych. Znalazłem ich w Gazecie wrocławskiej z ogłoszenia i wydawali się wiarygodni. Umówiliśmy się na drugi dzień na pomiary i niestety nie przyjechali, ale zadzwonili i przełożyli spotkanie na następny dzień. I tak było przez cały tydzień. W końcu w piątek powiedzieli że już jadą do mnie i ...... nie dojechali :evil:

Ale zadzwonili wieczorem że w poniedziałek będą o 6.30 więc wstałem rano przed pracą i pojechałem na budowę i..... nie przyjechali i nie zadzwonili :evil: :evil:

Szlak mnie trafił na miejscu :x

Witam,

 

Możemy podac sobie ręce.

Dachowca polecił mi gość , który stawiał mi dom. Nam się spieszyło a on sam miał kilka budów rozpoczętych więc wolał robotę przekazać w inne dobre ręce. Fakt gość wieźbie zaczął robić w wyznaczonym terminie i skonczył w miare szybko ----------------inspektor nadzoru jego prace oceniła dobrze.

Wiedzieliśmy , że po wieźbie nastąpi 2 tyg przerwy--------bo miał skończyc dach gdzie indziej -------więc cierpliwie czekaliśmy ---ale po 2 tyg się nie odezwał, nie odbierał telefonów i maili . Udało nam się ustalić , że uczy się ....do egzaminów i potrzebuje parę dni... Po paru dniach odezwał się , że zaczyna i obłożył 1 komin płytkami i znowu przestał odbierać telefony . Po 1,5 tyg odpisał na SMS -a , ze wejdzie na dach jak będzie dobra pogoda ---------i jak się polepszyła to się nie pojawił ...........Trzeba było się rozstać .....nie mogliśmy przecież czekać do wiosny .........a tak to się zapowiadało.............Zostaliśmy z niedokonczonym 1 kominem i całą resztą ..........................Ale dziś jest dobry dzień... Fachowiec co stawiał nam dom znalazł gościa od płytek do komina a sam będzie kończył dach..... Myśle , że znowu budowanie będzie przyjemnoscią .....

 

Jednak ciągle zadziwia mnie fakt , że większość "fachowców"w tej branży totalnie olewa Klientów.............ja gdybym sobie pozwoliła na takie traktowanie Klientów ---------znikła bym z rynku w kilka miesięcy ...[/size]Żale wylewała...

MTW1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mtw1

 

oj umiem cie zrozumiec, zwlaszcza ze podobna sytuacje przechodzilam rowno rok temu - opisywalam ja niedawno.

 

Dobrze, ze tego roku wszyscy budujacy maja szczescie do dobrej pogody :D

 

A co do budowania i dostrzegania w nim pozytywow to moge powiedziec, ze mimo moich obecnych nerwow to budowanie nie jest takie zle :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chcialm sie pochwalic, ze dzisiaj z jedna z naszych symaptycznych forumowiczek bylysmy w hurtowni na przybyszewskiego, gdzie dfali mi nawet ciekawe ceny na "pstryczki-elektryczki" :D. Moze ktos jeszcze szuka tego typu asortymentu, to moze wywalczymy jeszce wieksze rabaty ;) ?

 

Wojty a jaki osprzęt wybraliście? może ja się dołączę do zakupów...

na przybyszewskiego kupowałam wszystkie materiały elektryczne. Dostałam u nich najlepsze ceny :-)o właśnie sobie przypomniałam, że za jeden kabel im jeszcze nie zapłaciłam :oops:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK

 

tia, mi tez mowil, ze kiedys mial inna ekipe i wszystko szlo szybciej, ale tez powtarzal, ze zaraz maja przyjsc nowi pracownicy, nowi fachowcy i prace nabiora tempa. Niestety, nigdy to nie nastapilo. Zreszta pamietasz, kiedy sie pytalam Ciebie o referencje, kiedy to bylo... Zreszta, wtedy gdy byl u nas Secam ogladac okna (ok 12 X - patrzylam wlasie w historii postow) to lazienak miala byc lada chwila gotowa - byly juz polozone regipsy, a dzisiaj dopiero montowali kibelki :o.

Jednym slowem od sierpnia do dzisaij mam zrobione:

- ocieplenie domu z zewnatrz (bez tynku) no i jescze nie ma zalozonych rynien spustowych

- ocieplenie poddasza, ale jeszcze niedokonczone - maja jeszcze szlifowac pomieszczenie nad garazem

- wstawione 2 pary drzwi

- mala lazienke na dole - jeszcze do dokonczenia (bez malowania)

 

To chyba nie jest duzo, jak na 3 miesiace prac?

 

 

 

BK, a ile osob u was pracowalo? I jakcy to byli ludzie - Bo u nas pracowaly 2-4 osoby i poza p. Waldkiem byli to glownie mlode chlopaki, ktorzy sie uczyli - do czego zreszta glosno sie przyznawali :-?

A poza tym, ze tego co wiem, nie tyko u nas ta ekipa ma takie opoznienia....

 

Nie wiem, czemu teraz nie robi rownie sprawnie i fchowo, jak kiedys.

 

 

U nas było najczęściej dwóch - pan Waldek, pan Rysiu, i czasami pan Piotrek. Bardzo porządnie wszystko robili. Można się czepiać szczegółów, ale w porównaniu z tym co widzieliśmy u innych to byliśmy zadowoleni.

 

Niestety teraz trudno o pracowników - wszyscy w Irlandii. I tak jest wszędzie - szukamy kogoś od szaf, i pan powiedział że termin ne wykonanie dwóch szaf to koniec grudnia - nie ma pracowników.

 

Jeśli masz namiar na inną ekipę to pogoń tych i bierz kogoś innego.

 

Ale teraz ciężko o ludzi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niestety teraz trudno o pracowników - wszyscy w Irlandii. I tak jest wszędzie - szukamy kogoś od szaf, i pan powiedział że termin ne wykonanie dwóch szaf to koniec grudnia - nie ma pracowników.

 

BK

robisz szafy do zabudowy? Jeśli tak to czy dzwoniłaś do gościa , którego polecałam - EFEKT- MArek Lewandowski (373-74-41, 501-497-815), jest na liście misiów. Ostatnio robił u sąsaidki (może miesiąc temu) - max tydzień czekała od pomiarów. Jest bardzo dokładny, myślący i naprawdę go polecam - sama z niego skorzystam jak będę wykańczać dom (robił u mnie szafę w mieszkaniu).

pozdrawiam

Dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chcialm sie pochwalic, ze dzisiaj z jedna z naszych symaptycznych forumowiczek bylysmy w hurtowni na przybyszewskiego, gdzie dfali mi nawet ciekawe ceny na "pstryczki-elektryczki" :D. Moze ktos jeszcze szuka tego typu asortymentu, to moze wywalczymy jeszce wieksze rabaty ;) ?

 

Wojty a jaki osprzęt wybraliście? może ja się dołączę do zakupów...

na przybyszewskiego kupowałam wszystkie materiały elektryczne. Dostałam u nich najlepsze ceny :-)o właśnie sobie przypomniałam, że za jeden kabel im jeszcze nie zapłaciłam :oops:

 

pozdrawiam

 

WYbralysmy kontakty SImon - clasic i Ospel - gazela :D.

A ty jakie masz tam rabaty, bo ja tam bylam pierwszy raz i dostalysmy 10% i do tego ceny wyjsciowe byly o wiele nizsze, niz w innej hurtowni, gdzie do toej pory kupowalam.

 

TO moze umowimy sie na poczatku przyszlego tygodnia i zaatakujemy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , witam!

 

mtw1- może warto zastanowić się nad otynkowaniu tych kominów i pomalowaniu ich na kolor dachówki , tak zrobili moi znajomi wygląda bardzo dobrze i jest to praktyczne i nie kosztowne rozwiązanie

( kolor farby dograli do antracytowej dachówki ). Farbę na tynk możesz kupić w dowolnym kolorze z mieszalnika w sklepie Polifarbu na ul.Kwidzyńskiej

 

Wojty- napisz kochana nazwę tej super hurtowni z Przybyszewskiego

 

dabell - a ten twój fachowiec z czego robi te szafy i czy można sobie wszystkie pierdoły w środku zażyczyć ( kosze, półki, szuflady ), lustra ?O ile taniej to wychodzi od Komandora czy Senatora ? Ja mam 3 szafy wnękowe i dużą garderobe do zrobienia .

 

halszka , kulka , dabell - trzymam kciuki za pogodę i życze realizacji w tym roku zakładanych planów

 

Kilka razy na forum toczyła się ożywiona dyskusja na temat wyglądu elewacji , ponieważ nie każdy umie sobie wyobrazić wygląd swojego przyszłego domku proponuje odwiedzić stone http://www.mtmstyl.com.pl

Tam większość z proponowanych projektów posiada aktywną opcje KOLORNIK . Super zabawa - wybieramy projekt najbardziej zbliżony do naszej chatki i bawimy się kolorami , elementy są wyszczególnione w różnych grupach więc możemy sobie malować rynny , podbitki , cokoły , dach , ściany w dowolnych kolorach , w ten sposób możemy naocznie zobaczyć elewacje naszego domu - serdecznie polecam ( ja spędziłam tam 2 godziny)- SECAM zobacz koniecznie

 

pozdrawiam MARPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz namiar na inną ekipę to pogoń tych i bierz kogoś innego.

 

juz praktycznie zakonczyulismy "wspolprace". Niestety z tego co widzisz duzo zostalo rzeczy do dokonczenia :-? .

 

Co do terminow to ja sie juz do tego przyzwyczailam - kuchnie zamawialam w pazdzierniku na styczen (i to tylko po blaganiach i dzieki brzuszkowi ;) ) bo inaczej pewnie w lutym bym ja miala.

 

Teraz za to czekam juz 7 tydzien na drzwi wewnetrzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty zazdroszczę optymizmu- mi wszystko opadło, oprócz brzucha :cry: i nie mam siłki na działanie. Już nawet nie chodzi o budowanie. Jestem totalnie zmęczona i trzeci tydzień męczy mnie przeziębienie. Chciałabym mieć troszkę luzu i spokoju. Jeśli byłoby to możliwe to przeniosłabym się do mojego domku choćby dzisiaj........

 

Tą tajemniczą osobą towarzyszącą na Przybyszewskiego Wojty byłam ja :)

 

Coś niesamowitego zaczyna się dziać- dzwonią do mnie wykonawcy i sami proponują wykonanie roboty np. obudowy kominka :o Matko koniec świata! Albo przeczuwają srogą zimę- wtedy dostaną w d....pę za te nasze letnio-jesienne nerwy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , witam!

 

dabell - a ten twój fachowiec z czego robi te szafy i czy można sobie wszystkie pierdoły w środku zażyczyć ( kosze, półki, szuflady ), lustra ?O ile taniej to wychodzi od Komandora czy Senatora ? Ja mam 3 szafy wnękowe i dużą garderobe do zrobienia .

 

pozdrawiam MARPA

 

marpa - robi z MDF (chyba tak to się nazywa)- płyt zgodnie z kolornikiem, który ma zawsze przy sobie. Można mieć co się chce - ja mam np. szufladę i lustro jako środkowa część szafy (dzielona na 3). Do tego dodatki - typu listwy przeciwkurzowe itp. Cena jest wypadkową tego co się chce - wiadomo, że tafla lustra podroży sprawę, szuflada też jest osobno wyceniana. Można się z nim dogadać co do VAT-u - w zależności czy ktoś chce fakturę czy nie. Bierze zazwyczaj ok. 30% zaliczki na materiały - reszta po montażu. Ma swój katalog z wykonanymi szafami. Robi też różne zabudowy np. ściankę z meblami (i np. TV) i szafą zabudowaną w ciągu.

Jak robiłam swoją szafę (2,5 roku temu) to cena w komandorze czy w senatorze była ok. 20-30% większa za to samo. Gość jest kreatywny i proponuje naprawdę rozwiązania dobrane do sytuacji (ja dostałam namiar na niego od znajomego, który też dostał od znajomego :lol: ). Montaż szafy 2,60m trwał niecałe 3 godziny !!! Prawie bezgłośnie - miałam własnie 10 dniowe dziecię w domu :p .

Szafa sprawuje się super, wszystko pasuje - naprawdę polecam. Sąsiadka była też bardzo zadowolona, najpierw z mężem pooglądali naszą szafę i wykonanie i pojeździli po punktach i potem zadzwonili do niego. :p

pozdrawiam

Dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , witam!

 

dabell - a ten twój fachowiec z czego robi te szafy i czy można sobie wszystkie pierdoły w środku zażyczyć ( kosze, półki, szuflady ), lustra ?O ile taniej to wychodzi od Komandora czy Senatora ? Ja mam 3 szafy wnękowe i dużą garderobe do zrobienia .

 

pozdrawiam MARPA

 

marpa - robi z MDF (chyba tak to się nazywa)- płyt zgodnie z kolornikiem, który ma zawsze przy sobie. Można mieć co się chce - ja mam np. szufladę i lustro jako środkowa część szafy (dzielona na 3). Do tego dodatki - typu listwy przeciwkurzowe itp. Cena jest wypadkową tego co się chce - wiadomo, że tafla lustra podroży sprawę, szuflada też jest osobno wyceniana. Można się z nim dogadać co do VAT-u - w zależności czy ktoś chce fakturę czy nie. Bierze zazwyczaj ok. 30% zaliczki na materiały - reszta po montażu. Ma swój katalog z wykonanymi szafami. Robi też różne zabudowy np. ściankę z meblami (i np. TV) i szafą zabudowaną w ciągu.

Jak robiłam swoją szafę (2,5 roku temu) to cena w komandorze czy w senatorze była ok. 20-30% większa za to samo. Gość jest kreatywny i proponuje naprawdę rozwiązania dobrane do sytuacji (ja dostałam namiar na niego od znajomego, który też dostał od znajomego :lol: ). Montaż szafy 2,60m trwał niecałe 3 godziny !!! Prawie bezgłośnie - miałam własnie 10 dniowe dziecię w domu :p .

Szafa sprawuje się super, wszystko pasuje - naprawdę polecam. Sąsiadka była też bardzo zadowolona, najpierw z mężem pooglądali naszą szafę i wykonanie i pojeździli po punktach i potem zadzwonili do niego. :p

pozdrawiam

Dabell

 

Ja odpuściłem szafy w systemie "zabudowa" policzyłem i taniej wyszedł PAX z ikei ( ze wszytkimi pierułkami) w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...