Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

A chcialm sie pochwalic, ze dzisiaj z jedna z naszych symaptycznych forumowiczek bylysmy w hurtowni na przybyszewskiego, gdzie dfali mi nawet ciekawe ceny na "pstryczki-elektryczki" :D. Moze ktos jeszcze szuka tego typu asortymentu, to moze wywalczymy jeszce wieksze rabaty ;) ?

 

Wojty a jaki osprzęt wybraliście? może ja się dołączę do zakupów...

na przybyszewskiego kupowałam wszystkie materiały elektryczne. Dostałam u nich najlepsze ceny :-)o właśnie sobie przypomniałam, że za jeden kabel im jeszcze nie zapłaciłam :oops:

 

pozdrawiam

 

WYbralysmy kontakty SImon - clasic i Ospel - gazela :D.

A ty jakie masz tam rabaty, bo ja tam bylam pierwszy raz i dostalysmy 10% i do tego ceny wyjsciowe byly o wiele nizsze, niz w innej hurtowni, gdzie do toej pory kupowalam.

 

TO moze umowimy sie na poczatku przyszlego tygodnia i zaatakujemy ;)

 

Wojty zrobimy tak, że ja wyślę do nich zapytanie o wycenę. Zobaczymy ile zaproponują i wtedy na początku przyszłego tygodnia ich zaatakujemy :-) Mi pasuje wizualnie Simon-classic.

Rabaty dostawałam od nich rózne od 10 do 25% w zależności od produktu. Wyślij mi na priv Twoją wycenę jeśli możesz.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z Was ma strop drzewnianny? co dawaliście jako podłogę- OSB24 czy dechy?

 

 

My mamy strop drewniany - na podłogę dawaliśmy płyty OSB 24- tylko tam gdzie będzie się chodzić. W miejscach na schowki daliśmy płyty po rozmontowanych skrzyniach transportowych :) Trzeba sobie radzić :wink:

 

marzka chętnie sią z wami wybiorę powalczyć o rabat :) Tylko czy zdążę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , witam!

 

dabell - a ten twój fachowiec z czego robi te szafy i czy można sobie wszystkie pierdoły w środku zażyczyć ( kosze, półki, szuflady ), lustra ?O ile taniej to wychodzi od Komandora czy Senatora ? Ja mam 3 szafy wnękowe i dużą garderobe do zrobienia .

 

pozdrawiam MARPA

 

marpa - robi z MDF (chyba tak to się nazywa)- płyt zgodnie z kolornikiem, który ma zawsze przy sobie. Można mieć co się chce - ja mam np. szufladę i lustro jako środkowa część szafy (dzielona na 3). Do tego dodatki - typu listwy przeciwkurzowe itp. Cena jest wypadkową tego co się chce - wiadomo, że tafla lustra podroży sprawę, szuflada też jest osobno wyceniana. Można się z nim dogadać co do VAT-u - w zależności czy ktoś chce fakturę czy nie. Bierze zazwyczaj ok. 30% zaliczki na materiały - reszta po montażu. Ma swój katalog z wykonanymi szafami. Robi też różne zabudowy np. ściankę z meblami (i np. TV) i szafą zabudowaną w ciągu.

Jak robiłam swoją szafę (2,5 roku temu) to cena w komandorze czy w senatorze była ok. 20-30% większa za to samo. Gość jest kreatywny i proponuje naprawdę rozwiązania dobrane do sytuacji (ja dostałam namiar na niego od znajomego, który też dostał od znajomego :lol: ). Montaż szafy 2,60m trwał niecałe 3 godziny !!! Prawie bezgłośnie - miałam własnie 10 dniowe dziecię w domu :p .

Szafa sprawuje się super, wszystko pasuje - naprawdę polecam. Sąsiadka była też bardzo zadowolona, najpierw z mężem pooglądali naszą szafę i wykonanie i pojeździli po punktach i potem zadzwonili do niego. :p

pozdrawiam

Dabell

DABELL czy mozna prosic o namiary na tego Pana, a przy okazji dziewczyny Marpa Dabell kiedy wpadniecie zobaczy okna? ;-)

moze wspolnie wpadniecie na herbatke+ciacho nawet mamy juz 4 krzesełka i stoliczek? ja zawsze jestem w kazda sobote od 14- do oporu

pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani mam pytanie, czy możecie poratować namiarmi na cieśli i dekarzy. Co prawda nie wiem czy będziemy dach stawiać zimą czy na wiosnę ale jeszcze nie załatwiłam ekipy i pewnie będę w opałach.

 

Cepin i Karwacki z Miłoszyc może zrobiliby w styczniu (jak będzie pogoda, bo potem nie mają czasu).

 

Mam jeszcze namiary do Pana Janika i Jasińskiego, ale nie wiem czy u kogoś robili i jak robili.

Może moglibyście "wrzucić" jeszcze jakieś namiary na wykonawców, podzwoniłabym troszku 8)

 

a jeszcze sie pochwalę..... a co........ juro przyjeżdzają do nas kominy :)

 

no i pogoda cudna - ponoć ciplutko conajmniej do wtorku :lol: tak więc za wszystkich budujących późną jesienią :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś prosił o rade co zrobić z kominem, widziałem w hurtowni zrobiny komin z płytki - rewelacja,nazywa się struktonit i jest grafitowy ,czerwony i brązowy i chyba biały.To udaje łupek i jest święty spokój.Pdali gdzie można zobaczyć takie wykonczenia - to wygląda świetnie, na Jugosłowiańskiej jest nawet kawałek szczytu domu, rewelka!

Napiszcie czy ktoś ma to na kominie czy dachu,czy jest zadowolony.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo - a nie wiesz czy drogi jest struktonit?

 

czesc

 

W zeszłym tygodniu dekarz z Chrząstawy specjalizujący się w łupku -wycenił mi robociznę --------odeskowanie 2 kominów i przybicie do nich " łat z łupka " + łupek na deskach czołowych-------na 2,5 tys zł

Kostz materiału to ponoć 13 zł /m 2

 

Podobno bardzo dobrze chroni komin i drewno desek czołowych przed deszczem ....Ale mi się to nie za bardzo podoba ...

 

MTW1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cepin i Karwacki z Miłoszyc może zrobiliby w styczniu (jak będzie pogoda, bo potem nie mają czasu).

Śmiejus

Pan Karwacki robi u mnie cały dach w II połowie grudnia :-) mniej więcej. Jeżeli nie będzie strasznych mrozów, to bez problemu stawia dachy i zimą. Mrozów być takich jak w zeszłym roku nie powinno - w tym będzie działał El Nino, więc pogoda powinna być cieplejsza niż standardowo.

Spis polecanych dachowców jest również na stronach Lech-budu - hurtowni z dachami z ul. Irysowej we Wrocławiu http://www.lech-bud.pl - spróbuj tam zajrzeć. My bierzemy od nich dachówkę BOGEN Innovo 12 kolor czekolada.

 

Flowerko - namiar na pana od szaf jest kilka postów wyżej od zacytowanego przez Ciebie, jak również w liście misiów - firma EFEKT.

Mówisz, że jesteś zawsze od 14 na działce w soboty? Będziemy się musieli przymierzyć do wizyty, ale tyle spraw po drodze, że o wielu rzeczach zapominam w gonitwie :roll: . Chcemy jeszcze w kwestii okien zajrzeć do p. Sitaka z Lubszy - robi świetne okna ale drewniane - cały czas się zastanawiamy. Zdecydowaliśmy się na rekuperator, więc okna to tym bardziej poważna sprawa.

pozdrawiam

Dabell

Pozdrawiam

Dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FLOWERKA- po pierwsze wielkie dzieki za zaproszenie , zdzwonimy sie , żeby ustalić szczegóły no i termin oczywiście

- po drugie jakis tydzień temu wysłałam ci wiadomość na priva i ?????, chyba jesteś mocno zapracowana , albo mój serwer znowu nawala .

 

Betty - o matko :o toż to ci już wielkie dzwony biją , trzymam kciuki za pomyślne rozwiązanie i życze ci ślicznego, zdrowego bobaska.

 

Dabell - wielkie dzieki za wyczerpujące informacje o misiu od szaf .

 

woprz kolego sympatyczny a co to jest ten PAX z IKEI , z czego to cudo i jak wygląda . Mówiąc szczerze ja mam złą opinie o wyrobach z tego sklepu , raczej mało solidne no i troche mnie wpienia fakt , że kupujesz kartoniki do samodzielnego skręcania , a jak coś popierniczysz to sory gregory - twoja wina .

 

MARPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy i koleżanki - że tak pozwole sobie oficjalnie .

 

Wszyscy tak jesteśmy zajęci budowami naszych domów , że zapominamy o rozrywkach , a tu nie długo ANDRZEJKI i SYLWESTER .

 

Napiszcie co robicie , jaki sposób na odstresowanie , a może namiary na tanie imprezki .

 

Ja jestem ostatnio taka zakręcona ,że też jeszcze brak konkretnych planów .

 

Nasze miłe ciężarówki ( Betty i Wojty ) oczywiście polecą nam porodówkę , ale myśle , że dla nich będzie to niezapomnianie przeżycie .

 

pozdrawiam MARPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FLOWERKA- po pierwsze wielkie dzieki za zaproszenie , zdzwonimy sie , żeby ustalić szczegóły no i termin oczywiście

- po drugie jakis tydzień temu wysłałam ci wiadomość na priva i ?????, chyba jesteś mocno zapracowana , albo mój serwer znowu nawala .

 

Betty - o matko :o toż to ci już wielkie dzwony biją , trzymam kciuki za pomyślne rozwiązanie i życze ci ślicznego, zdrowego bobaska.

 

Dabell - wielkie dzieki za wyczerpujące informacje o misiu od szaf .

 

woprz kolego sympatyczny a co to jest ten PAX z IKEI , z czego to cudo i jak wygląda . Mówiąc szczerze ja mam złą opinie o wyrobach z tego sklepu , raczej mało solidne no i troche mnie wpienia fakt , że kupujesz kartoniki do samodzielnego skręcania , a jak coś popierniczysz to sory gregory - twoja wina .

 

MARPA

 

system Pax wygląda tak

 

http://www.ikea.com/webapp/wcs/stores/servlet/CategoryDisplay?cattype=sub&topcategoryId=15597&categoryId=15857&parentCats=15597*15852*15855&storeId=19&catalogId=10103&langId=-27

 

fronty szaf mogą być białe szklane (lustrzane) albo z sosny patynowanej

system jest bardzo elastyczny - szafy 100 i 50 + dwa warianty wysokości co fajnie pozwala wykorzystać skosy no i oczywiście bardzo duży wybór akcesoriów do wnętrz od półek na buty po szuflady na krawaty.

jak policzyłem szafy pod zabudowę w różnych systemach (senatory i inne takie) z drzwiami innymi niż zwykłą tania płyta wiórowa

 

Warto podejść, popatrzeć i policzyć mi wyszło jakieś 30% taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOPRZ

Czesc Czy mozna Cie prosic o podanie namiarów na kogos kto robi łupek na elewacji jaka jest u Ciebie i na archipelagu? Wiesz moze gdzie mozna kupic łupek, ja szukam jasnożóltego chyba na jednym z domów na archipelagu takai jest (do polowy i wejscie) chcielibysmy podobnie sobie zrobic na wiosnę, bedę wdzięczna za wszelkie namiary

pozdrawiam Bogusia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...