Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

WOPRZ

Czesc Czy mozna Cie prosic o podanie namiarów na kogos kto robi łupek na elewacji jaka jest u Ciebie i na archipelagu? Wiesz moze gdzie mozna kupic łupek, ja szukam jasnożóltego chyba na jednym z domów na archipelagu takai jest (do polowy i wejscie) chcielibysmy podobnie sobie zrobic na wiosnę, bedę wdzięczna za wszelkie namiary

pozdrawiam Bogusia

 

Ten dom jest obłożony wapieniem i o ile pamiętam matriał brali gdzieś z pod Bielska. więcej nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

WOPRZ

Czesc Czy mozna Cie prosic o podanie namiarów na kogos kto robi łupek na elewacji jaka jest u Ciebie i na archipelagu? Wiesz moze gdzie mozna kupic łupek, ja szukam jasnożóltego chyba na jednym z domów na archipelagu takai jest (do polowy i wejscie) chcielibysmy podobnie sobie zrobic na wiosnę, bedę wdzięczna za wszelkie namiary

pozdrawiam Bogusia

 

Ten dom jest obłożony wapieniem i o ile pamiętam matriał brali gdzieś z pod Bielska. więcej nie wiem

 

Acha a masz jakies namiary na fachowca który Wam robił elewacje?

pozdrawiam Bogusia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marpa, kulka, adam dzięki za kibicowanie :D Jeszcze Wam troszkę pomarudzę 8)

 

Co do dachowców -mojego należy zdjąć z listy ponieważ wyjechał do... USA :) Ale mogę polecić innego, który kierował ekipą u mnie na budowie (osobiście nie robił dachu leczy rozliczaliśmy się właśnie z nim). Trzeba sprawdzić jego własnoręczne wykonanie dachu a na polecenie zasługuje z tego względu, że po roku od wykonanej pracy gdy okazało się, że przeciekają kominy - przyjechał i własnoręcznie uszczelnił je na nowo bez mrugnięcia oka. Byliśmy w szoku, że tacy wykonawcy są na świecie :) On był na liście ale po kilku potknięciach został z niej zdjęty. Więc dzwonicie do niego na własną odpowiedzialność Marek Gawliński 510251122.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojty- napisz kochana nazwę tej super hurtowni z Przybyszewskiego

 

"Rynel" , Przybyszewskiego 82A - takie dane mam na FA proforma :D. Po lewej stronie, jak sie jedzie od strony Kasprowicza.

 

tez tam kupowałam dawno temu :-) taka malutka hurtownia, że trzeba ja szukać dobrze - ale bardzo porządna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 27.11 :D

 

Betty&M toż to juz lada moment!! Trzymaj się cieplutko!

 

A Ty Wojty kiedy dokłanie?

 

ha, ha, dobre pytanie :lol:

Ja wyliczylam na 6 grudnia, moj gin poczatkowo na 10 grudnia, ale ostanio straszy mnie ze jeszcze w listopadzie sie rozdwoje. Wiec mamy szanse z Betty lezec na jednej sali ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś prosił o rade co zrobić z kominem, widziałem w hurtowni zrobiny komin z płytki - rewelacja,nazywa się struktonit i jest grafitowy ,czerwony i brązowy i chyba biały.To udaje łupek i jest święty spokój.Pdali gdzie można zobaczyć takie wykonczenia - to wygląda świetnie, na Jugosłowiańskiej jest nawet kawałek szczytu domu, rewelka!

Napiszcie czy ktoś ma to na kominie czy dachu,czy jest zadowolony.

Pozdrawiam

 

ja mam struktonit na kominie. Zależało mi żeby miał kolor taki sam jak dach. Na razie jestem zadowolona. Nic nie przecieka, pokrycie na lata..mam nadzieję

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/eb39cbc15b928d5b.html

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: Kulko - cena tego struktonitu,który udaje łupek to 1,77 zł za szt

-ten jest taki mały na kominy właśnie, a drugi 3,29 zl za szt. Jak liczyłem w hurtowni to za 1 mb. wychodzi b.dobra cena , z kwadratowym troche gorzej ale Marzka ma racje to spokój na bardzo dlugo ale nie do każdej dachówki chyba pasuje ,wygląda jednak rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie/prośbę o porade madre forumowe głowy:))

 

Z moją ekipą od murowania jesteśmy umówieni na pewna kwotę za ich prace.

 

W podanym przez nich zakresie prac jest równiez wylanie tarasów i schodów betonowych.

 

Rzecz w tym, ze my zrezygnowalismy z tarasów wylewanych na rzecz ziemnych układanych z kostki, a schodow betonowych nie planowalismy nigdy (mamy w projekcie drewniane i takie chcemy) o czym ekipa wiedziala od poczatku, ale zawarła to w wycenie.

 

Zamiast obnizac cene z robote, której nie będa mieli, pomyślalam, ze może dołozę im w ramach ustalonej kwoty jakąś prace dodatkową.

 

Tylko jaką?? Słupki pod ogrodzenie?? Ale samochody z materiałem moga miec wtedy problem i czy te słupki długo wytrzymaja na placu budowy:) A może cos innego? Co byście proponowali bo ja poza słupkami nie mam innego pomysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam dwa pytania:

Gdzie zamawialiście kontener na odpady budowlane? I po ile? Czas powoli sprzątać po budowie, choć to jeszcze nie koniec...

Gdzie we Wrocławiu można kupić drzwi firmy Wołomin? Zakochałam się w modelu Avanti...

http://www.stolarka.com.pl/produkty/drzwi/avanti/gfx/1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam dwa pytania:

Gdzie zamawialiście kontener na odpady budowlane? I po ile? Czas powoli sprzątać po budowie, choć to jeszcze nie koniec...

Gdzie we Wrocławiu można kupić drzwi firmy Wołomin? Zakochałam się w modelu Avanti...

http://www.stolarka.com.pl/produkty/drzwi/avanti/gfx/1.jpg

 

Hej,

 

my ostanio zamawialismy kontener w Transmie - 320zl za 7,5m3

 

A Wolominem tez przez chwile sie interesowalam - na Robotniczej jest sklad, ktory handluje tymi drzwiami. Niestety nie znam konkretnego adresu :(-jedyny znak rozpoznawczy to bardzo niemily pan sprzedajacy, ale zreszta to chyba coraz czesciej sie spotyka :evil: . Poza tym na Karmelkowej w sklepie po jakiejs spoldzielni ( :roll: ) - takim blaszaku, kolo niego sprzedaja dachowki (niedaleko tez KOM-Wetu) kiedys mieli Wolomin. A najlepiej zadzwon do przedstawiciela handlowego - ja do niego dzwonilam i podal mi konkretne adresy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam tez pytanie:

 

gdzie kupowaliscie lustra do lazienki - chodzi mi o takie przycinane na wymiar (wiem, ze sa jakies namiary na liscie, ale nie dzwonilam tam jeszce, bo dowiedzialm sie w sob. wieczorek, ze na cito musze je miec). No i czy kupoiwaliscie jakies specjalne (ze wzgledu na wilgoc w lazience) i kto je montowal (np. kafelkarz czy wyspecjalizowana firma???)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Lustro zamawiałam swojego czasu na rogu Kazimierza Wielkiego na przeciw salonu Plusa , tam był warsztat oprawa obrazów , ramy , lustra , szyby . Zamówiłam lustro przykręcane z 4 otworami w komplecie ze śrubami i zaślepkami , brzeg lustra był dodatkowo sfazowany tworzył taką ramkę , Lustro wisi w mojej obecnej łazience i jest o.k. Montował je mój mężym z moją pomocą . Są też lustra wklejane między kafelki , takie montują kafelkarze .

 

marpa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Smiejus pan Jasinski wykonał mi więzbe i położyl dachowke ,ale to bylo 5 lat temu.Do tej pory nie mam problemu z dachem. Kulka jw zbiornik na deszczówke powinien być dośc duży min 1000 albo 2x1000 l polaczone ze sobą. Po wkopaniu powinien byc zalany wodą min do połowy. Sa specjalne uchylne kształtki na rurze spustowej to tego celu. Można tez połączyc przelew (nadmiar wody do rury odprowadzającej z rynny) Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam tez pytanie:

 

gdzie kupowaliscie lustra do lazienki - chodzi mi o takie przycinane na wymiar (wiem, ze sa jakies namiary na liscie, ale nie dzwonilam tam jeszce, bo dowiedzialm sie w sob. wieczorek, ze na cito musze je miec). No i czy kupoiwaliscie jakies specjalne (ze wzgledu na wilgoc w lazience) i kto je montowal (np. kafelkarz czy wyspecjalizowana firma???)

 

ja zamawiałam na Wybrzezu Wyspiańskiego u szklarza....ale numeru nie pamietam :-( to jest kawałeczek za rogiem z ul.Skłodowskiej

zwykłe, bo jakoś nie wierzę w te, które ponoć nie parują ;-)

połozył je kafelkarz na klej - pomiędzy kafelkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulka jw zbiornik na deszczówke powinien być dośc duży min 1000 albo 2x1000 l polaczone ze sobą. Po wkopaniu powinien byc zalany wodą min do połowy. Sa specjalne uchylne kształtki na rurze spustowej to tego celu. Można tez połączyc przelew (nadmiar wody do rury odprowadzającej z rynny)

 

Dziekuje Wiech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...