Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Hej,

 

dziewczyny dzieki za namiary - jeszcze dzisiaj sprawdze, nawet zaraz ;).

 

WIdze, ze u nikogo nie montowal to "specjalista", a u mnie "moj osobisty wykonczeniowiec" :evil: powiedzial, ze cos takiego nie montontuje nigdy kafelkarz tylko fachowiec (a on zreszta nie ma sprzetu do tego)!!! Najbardziej wkurzajace jest to, ze jak podawal cene za cala lazienke to powiedzial, ze bedzie "tak jak na obrazku", a na obrazku bylo lustro!!! Nie mowiac ze w ogole chcial sie zmyc nie montujac halogen (rzekomo dlatego ze nikt ich nie dostarczyl-ale czemu sie o nie nie dopominal, tylko o 11 powiedzial, ze za 1,5 godziny konczy prace :o). (trudno trzymac na budowie, w widocznym miejscu, drogie, hermetyczne halogeny do lazienki). I jak tu byc spokojnym??

 

Marzena

 

my wrzucalismy wszystkie smieci z budowy, ale zdaje sie, ze nie mozna bylo wrzucac papy (ale my jej i tak nie mielismy). Musisz zadzwonic i dogadac sie, bo jesli masz np. tylko gruz, albo tylko "pozostale smieci" to mozesz zaplacic taniej (niektore firmy maja inne stawki w zaleznosci od rodzaju smieci, chyba w Van Ganswinkel maja takie rozroznienie).

Ja dzwonilam tez do: Bracia Strach (troche drozej maja 370zł/7m3 ul. Sołtysowicka 26), TransFormers (chyba mieli drogo), WPO (tez drogo), Van Ganswinkel (chyba tak to sie pisze), SITA 320zł/5m3, WIKO ul. Szczecińska. Musisz też popytać sie jak długo może postać kontener i kiedy najwcześniej mogą podstawić. Niektorzy nie trawią też styropianu i wełny mineralnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

WOPRZ

Czesc Czy mozna Cie prosic o podanie namiarów na kogos kto robi łupek na elewacji jaka jest u Ciebie i na archipelagu? Wiesz moze gdzie mozna kupic łupek, ja szukam jasnożóltego chyba na jednym z domów na archipelagu takai jest (do polowy i wejscie) chcielibysmy podobnie sobie zrobic na wiosnę, bedę wdzięczna za wszelkie namiary

pozdrawiam Bogusia

 

Ten dom jest obłożony wapieniem i o ile pamiętam matriał brali gdzieś z pod Bielska. więcej nie wiem

 

Acha a masz jakies namiary na fachowca który Wam robił elewacje?

pozdrawiam Bogusia

 

 

Sebastian Czachajda - namiar jest na liście misiów ale ....raczej niedostępny

 

elewację drewnianą na ruszcie zrobi każdy miś który robi podbitkę - można wykorzsytać ten sam materiała lub dołozyć i zamówić troche grubszy - ja już nie pamiętam tego mojego :( ale to nie jest jakiś specjalny problem

 

lustro najlepiej u szklarza np Pan Szklarz koło PB na kromera nei pamietam adersu ale w panoramie firm na pewno znajdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FLOWERKA- po pierwsze wielkie dzieki za zaproszenie , zdzwonimy sie , żeby ustalić szczegóły no i termin oczywiście

- po drugie jakis tydzień temu wysłałam ci wiadomość na priva i ?????, chyba jesteś mocno zapracowana , albo mój serwer znowu nawala .

 

Betty - o matko :o toż to ci już wielkie dzwony biją , trzymam kciuki za pomyślne rozwiązanie i życze ci ślicznego, zdrowego bobaska.

 

Dabell - wielkie dzieki za wyczerpujące informacje o misiu od szaf .

 

woprz kolego sympatyczny a co to jest ten PAX z IKEI , z czego to cudo i jak wygląda . Mówiąc szczerze ja mam złą opinie o wyrobach z tego sklepu , raczej mało solidne no i troche mnie wpienia fakt , że kupujesz kartoniki do samodzielnego skręcania , a jak coś popierniczysz to sory gregory - twoja wina .

 

MARPA

 

system Pax wygląda tak

 

http://www.ikea.com/webapp/wcs/stores/servlet/CategoryDisplay?cattype=sub&topcategoryId=15597&categoryId=15857&parentCats=15597*15852*15855&storeId=19&catalogId=10103&langId=-27

 

fronty szaf mogą być białe szklane (lustrzane) albo z sosny patynowanej

system jest bardzo elastyczny - szafy 100 i 50 + dwa warianty wysokości co fajnie pozwala wykorzystać skosy no i oczywiście bardzo duży wybór akcesoriów do wnętrz od półek na buty po szuflady na krawaty.

jak policzyłem szafy pod zabudowę w różnych systemach (senatory i inne takie) z drzwiami innymi niż zwykłą tania płyta wiórowa

 

Warto podejść, popatrzeć i policzyć mi wyszło jakieś 30% taniej

 

mam takie szafy , prosto się montują i sa bardzo uniwersalne w komponowaniu wnętrza.

 

A co do mebli IKEA - mam tez ich kuchnie ( bardzo prosto sie skręca)

dla porównania kupilismy ostatnio 2 biurka jedno w BRW drugie w IKEA.

http://www.ikea.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?topcategoryId=15600&catalogId=10103&storeId=19&productId=47498&langId=-27&categoryId=16135&chosenPartNumber=70059153

 

http://www.brw.com.pl/flash/systemy/doors/meble/hbiu_2d2s.jpg

jak zobaczyłem polską instrukcje złożenia biurka to ręce mi opadły.

4 punkty + mały rysunek - zadnego opisu w jakiej kolejnosci.

ehh tylko 2 razy poprawiałem sie . ale juz jest OK

 

PS .

jak przeżyłas budowę .. to zadne meble nie będą dla Ciebie straszne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,Xena tez szukam podbitki modrzewiowej wiec chetnie sie przyłącze myslałam,że juz mam zrodło,ale po dostarczeniu desek na sufit juz wiem ze kicha, a propos stropu drewnianego mam, na częsci mam kładzione wspomniane deski modrzewiowe z widocznymi belkami,na reszcie płyty

OSB 22cm kupowane w KEMIE na Pełczyńskiej szt.103zł

 

Smiejus ja równiez jak Wiech mam wiezbę i dachówke kładzioną przez p.Jasińskiego mija drugi rok i jest o.k

 

mam pytanie czy dostaliscie protokół instalacji elekr.wew.od elektryka po zrobieniu instalacji czy musiałobyć też wykonane tzw.osprzet "wtyczki-elekryczki"jak to ujeła wojty-powodzenia "ciezarówki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam kabla YKY 5x10 - przyłączeniowy do domu.

 

Wiem ze niektórzy kupowali na Jerzmanowskiej albo Krzemienieckiej. Czy mogłabym was prosić o numer do tych hurtowni albo jakąś ich nazwę, albo może namiary na inne hurtownie w dobrej cenie. Ten kabel w Castoriamie to 25 PLN za mb :o

Ja kupowałem na Krzemienieckiej w hurtowni EB tel. 357-77-30 (mieli atrakcyjne ceny na przewody 3*2.5),

albo w hurtowni Benco-Pol na Ślężnej za Impelem tel 337-24-72 (po krotkiej rozmowie ceny min 10% rabatu).

Zadzwon też do sklepu Elektra na Bema 372-06-16

 

Wojty (właściwy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie forumowicze!

 

Czy ktos ma zamiar kupic okna dachowe FAKRO FTP-V, obrotowe z nawiewinikiem V35?

 

Właśnie będziemy kupować te okna na nasze 3 domki i na 16 sztuk razem z kołnierzem oczywiście wytargowałam rabat 24 %.

 

Może ktos się chce podłączyć? A moze jak będzie nas więcej to rabat jeszcze większy wytrząchamy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - czy jeżeli ma być rekuprator to okna powinny byc bez nawiewników? jak to jest?

 

My bedziemy kupowac prawdopodobnie na początku grudnia. Tak jak pisałam najprawdopodobniej FTP-V z V35. Ale nie wykluczone, ze będzie to jakiś nizszy model.

Kulko

przy rekuperacji obieg powietrza jest wymuszony - od czerpni do wyrzutni, zapewniając odpowiednią dla wielkości domu i pomieszczeń jego ilość i właściwą wymianę. Nie ma potrzeby nawiewników, co jest konieczne do zrównoważenia ilości powietrza nawiewanego z wywiewanym przy wentylacjji grawitacyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

Prosze o porade w sprawie drenażu.

W którym momencie najlepiej go wykonać ?

Po nawiezieniu ziemi / musimy podsypac budynek w niektórych miejscach ok. 1m w innych mniej/, czy przed tą czynnością ?

 

Macie jakiś sprawdzony namiar na firmę zajmującą się wykonaniem drenażu?

 

Pozdr

MTW1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem, że zwyczajnie nie ma potrzeby stosowac nawiewników, ale nie wpływają one negatywnie na prace rekuperatora?

Kulko

z założenia przy wentylacji mechanicznej z rekuperatorem nie stosuje się nawiewników - przez nie do domu wpływa powietrze o temp= temp zewnętrznej, natomiast założeniem rekuperatora jest wymiana ciepła między powietrzem wychodzącym (cieplejszym) a powietrzem napływającym (zimniejszym) - dzięki temu odzyskujesz ciepło z ogrzanego powietrza uciekającego normalnie przez wentylację. Nie wiem jaki Ty będziesz miała reku, ale model który my chcemy zamontować stara się jakby na zasadzie termostatu wyrównywać temp. powietrza do zadanej (to tak w dużym uogólnieniu - aż tak techniczna nie jestem 8) :lol: )- w miarę możliwości.

Namieszałam bardzo 8) :-? ? Może ktoś mądrzejszy technicznie to wytłumaczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...