Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Ivonesca

te 6 000 to tylko za trepy i moze za balustrade - moja 2 polowa nie zrozumiala czy wchodzi w to jeszcze balustrada :roll:

 

a, to jeszcze pytanie chyba podstawowe - masz wylane betonowe schody czy mówimy o całej konstrukcji drewnianej? mnie interesują te drugie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Mam pytanie,

 

Czym obsypujecie fundamenty? Piaskiem a na to wartswą sciągnietego humusu? Czy w całosci ziemią (chyba szkoda ziemii co?)

 

Kulka to zależy jaki masz grunt , i czy robisz drenaż. Jeśli np masz glinę i nie robisz drenażu to podobno lepiej zagęścić glinę przy fundamencie itd, itp.

Trochę na forum o tym jest, ale nie pamiętam gdzie... :roll:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Grupo :D

Ja jak zwykle po prośbie.. :D

 

Czy ktoś z Was zamawiał schody w firmie RINTAL na Grabiszyńskeij? Jakie mają ceny?

Chodzi mi o schody zabiegowe. A może polecilibyscie mi jakąś inna sprawdzoną firmę albo stolarza..

Z góry dziekuję :D

 

ja moge polecic firme "Schody Włodarczyk" z Twardogóry - w 2003 roku robili nam 3 kpl schodow i bylismy b. zadowoleni

w nowym domu tez na pewno oni beda nam robic schody

http://www.schody.net.pl/

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów,

Dopiero uczę się poruszać na tym forum.

Szukam ekipy do budowy na wiosnę domku z pustaków ceramicznych ok. 188 m2 (juz z z podwójnym garażem).Działka znajduje się koło Długołęki.

Chyba chciałbym ekipę która zrobi mi stan surowy zamkniety.

Czy możecie kogoś polecić kto robi w tamtej okolicy.

Dzięki za pomoc

 

witaj sąsiedzie

 

My budujemy się w Długołęce

Dom stawia nam p. Tkaczyk z Długołęki ---------namiary znajdziesz na liście misiów ,/ lista umieszczona w "stopce" u Wojty / ---Facet zyskuje przy bliższym poznaniu -----jest słowny i solidny --pisałam o nim we wcześniejszych postach /

Jak chcesz go zobaczyć przy pracy zapraszam na budowę -w piątek i sobotę będzie mi kończył dach / ul. Zachodnia w Długołęce ---/

 

 

pozdr MTW1

 

dzięki MTW1 za informację,wlasnie zamierzalem dzwonic do tego misia, ale moze podjadę na zachodnią do Dlugołeki i sie przekonam jak wyglada jego robota,

a jak się kształtują u niego ceny?

pzdr Bzyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kulka i.w.

 

co do gruntu - nie chce mi się wierzyć że masz "czysty" piasek.

Jak popatrysz na stan drogi na Piaskowej i Słonecznej - jest to glina. Możesz mieć poziom rody na poziomie 80 do 100 cm (w co też nie chce mi się wierzyć).

My obsypaliśmy piachem dolną część fundamentów, a wyżej (już nie pamiętam od jakiej głębokości - ale na samej górze) poszedł żwir. Kosztowało to sporo, ale nie ma problemu ze zbierającą się wodą przy fundamentach. Uważam ze drenaż powinniście zrobić obowiązkowo. U nas w studzienkach drenażowych widać że działa - woda się nie zbiera, czasem przy roztopach w jednym końcu domu jest trochę wody, ale generalnie fundamenty stoją suche.

Trochę to kosztowało, ale warto było. Zastanów się nad wykończeniem tego paska przy domu - jeśli dasz żwir, będzie drogo, ale już będzie finalnie wykończone, a jeśli dasz humus, to i tak potem będziesz musiała wykończyć kostkami (pod które dajesz przecież jakąś podbudowę). Zobacz kiedyś u mnie - przy okazji spacerku po okolicy :)

 

Poza tym - gdzie będzie szła woda z rynien? Może warto poprowadzić rury do odprowadzenia wody z rynien już teraz, drenaż też i obsypać wszystko na zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do gruntu - nie chce mi się wierzyć że masz "czysty" piasek.

 

Czysty nie oczywiście, ale tu gdzie kopali fundamenty był piekny pisaeczek, ale juz kopiąc dalej rów pod przyłącze kanalizacyjne był piach z gliną.

U naszych współbudujących było juz za to prawie wszędzie kupe gliny.

 

My obsypaliśmy piachem dolną część fundamentów, a wyżej (już nie pamiętam od jakiej głębokości - ale na samej górze) poszedł żwir.

 

Ale kiedy to robic z tym żwirem? Teraz przed zimą (w trakcie :wink: ) czy na wiosne po skończeniu prac na zewnątrz.

 

Jak teraz dam żwirek na wierzch to nie rozdepczą i nie rozniosa go nastepne ekipy łaziorując po nim? Szkoda byłoby wydawać 2 razy na to samo kase.

 

Nie wiem czy nie zrobilibysmy opaski z kostki naokoło domu.

 

Uważam ze drenaż powinniście zrobić obowiązkowo. U nas w studzienkach drenażowych widać że działa - woda się nie zbiera, czasem przy roztopach w jednym końcu domu jest trochę wody, ale generalnie fundamenty stoją suche.

 

No a do czego odprowadzacie tę wode z rur drenarskich? Wszyscy nam próbują wtluc do głowy, że skoro nie ma gdzie tej wody odprowadzić to nie ma sensu robic drenazu. I juz nie wiem co z tym zrobic...

 

Zobacz kiedyś u mnie - przy okazji spacerku po okolicy :)

 

Zobacze jeszcze w tym tygodniu na pewno:)

 

Poza tym - gdzie będzie szła woda z rynien? Może warto poprowadzić rury do odprowadzenia wody z rynien już teraz

 

A u Ciebie jak to idzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich wściekła jak osa !!!!!!!!!!!!!!!

 

OKRADLI MNIE !!!!!!!!!!!!!

 

Kochani , niestety nadchodzi czas złodziejaszków , kręca się po opuszczonych na zimę budowach i kradną co popadnie .

 

Moje nowe rynny spustowe poszły się pie..... Zostały powyrywane ze ścian razem z uchwytami mocującymi . Sasiad na działce obok pozbył się świeżo nasadzonej zieleni ( małe choinki , tuje , żywopłot) .Ręce opadają , juz nie wiem jak zabezpieczyć moją budowę na zime . Czy nie rozkręcą jeszcze czegoś . Oczywiście Policję wezwałam ,ale sami wiecie jak ona działa . Szukaj wiatru w polu .

 

APELUJE DO WSZYSTKICH , CHROŃCIE SWOJE MIENIE , zabierzcie z budowy co tylko się da , aby nie kusić złodzieja .

 

Jedno wiem w przyszłym roku , żebym miała mieszkać bez podłóg i mebli to kończe tą budowe i się przeprowadzam .

 

pozdrawiam MARPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ,że nasze urocze CIĘŻARÓWKI już dojechały na porodówkę , a jeśli nie to radze cierpliwie czekać .

 

Mój syn też nie chciał poznać mamusi i tatusia i spóźnił się 16 dni . Ale urodził się śliczny , zdrowy i duży .

 

Trzymam za was kciuki kobietki !!!

 

Panie BOGUAKI - JESZCZE ODE MNIE SERDECZNE GRATULACJE - śliczny maluch .

 

MARPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marpa,

 

no to jedna reke z kciukami mozesz puscic ;) - w niedziele o 19,45 urodzil sie najmlodszy wroclawski forumowicz - Kamilek - synek Betty&M :D :D!!!!! "Maly" mial prawie 4 kg!!! :o . Mlodzi rodzice i synek czuja sie bardzo dobrze. Bylam u nich wczoraj - Maly cichutko sobie pochrapkuje i prawie nie placze :) a mama tryska radoscia :D

 

jezce raz GRATULACJE DLA RODZICOW!!!

 

dabell

 

"twoj olejek" najwidoczniej pomogl, ale ja jak narazie sie nie odwaze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj moze niedlugo zrobimy piknik rodzinny ze swoimi pociechami - tymi malymi i wiekszymi ;), niech juz ta wiosna nadchodzi :).

 

A ja mam pytanie - nie macie namiarow na jakis slownych misiow od gladzi?? - moj mnie wczoraj wystawil do wiatru i w ogole zdenerwowal, ze o maly wlos nie lezalam obok Betty ;). Kafelkarz specjalnie przerwal prace, zeby mozna bylo zrobic w spokoju gladzie, a tu gladzi niet :(...

 

Nie mam duzo tych metrow - tylko na dole i to tez nie wszedzie - podobno jest to robota na 4-5 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wojty - a taki był ładny z rynnami :cry: :cry: :cry:

 

No nic kupie następne , :cry: :cry:

 

Widzę że jeszcze się kulasz , spokojnie , spokojnie przyjdzie czas na ciebie , wszystkie olejki - proponuje odstawić i czekać , czekać .

Musisz pomysleć pozytywnie , jeszcze masz czas na dopilnowanie Mariana , wybranie schodów i takie tam pierdoły .

 

Rozumiem , że szanowny małżonek też już czeka w blokach wyjściowych dotowy do startu .

 

Jeśli będziesz jeszcze widzieć Betty to pozdrów ją koniecznie ode mnie .

 

pozdrawiam MARPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marpa

 

ja mimo wszystko chcialabym juz rodzic - Mariana za bardzo nie trzeba pilnowac - robi jak przecinak, jedyny z nim problem to to ze robi szybciej niz mowi i trzeba szybko podejmowac decyzje :D. A schody to w tym roku nie licze ze zronie - stolarze, nie dosc,ze maja pozajmowane do wiosny terminy to jeszcze ceny jak z kosmosu. Wiec postanowione, ze naraize, mam nadzieje ze tylko do wiosny, bedziemy mieli na schodach "guntowna wykaldzinke" , taka za 6zl/m2 :). Przynajmniej nie bedie sie stresowac ze mi psina trepy pazurkami zarysuje ;).

Odezwal sie tez gosc z Allegro (te co podalwalam ostanio), wiec tez jest nadzieja, ze moze jakos taniej by bylo :roll: .

 

Zastanawiam sie tez nd jakims stolarzem z Twardogory - sami zamowilismy meble w Twargogorze, wiec moze i schody daloby rade ;) - widze, ze tam jest jakies zaglebie drewniane :lol:

 

A widzialas zdjecia moje pomalowanej sypialni - 3 sciany pomalowalam jasnym bezem - Tobie sie chyba tez ten kolor podobal. Farba suuper - po 2 razie pieknie pokryla. Podobnie, jak czekoladka, tyle ze czekoladka byla 3 razy drozsza, bo to kolor na zamowienie.

 

 

Ivonesca - ja chce "tylko" trepy i balustrade, bo mamy schody betonowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam . Gratulacje dla rodziców i najmlodszych forumowiczów,tych obecnych i tych którzy lada moment ujrzą światło dzienne :wink: Marpa szczerze współczuje kradzieży rynien.. Wojty podaje namiary na tynkarza Arkadiusz Jarmoluk tel 071-372-22-51 lub 696-045-644. W tej chwili robi w Kamieńcu to może sie dogadacie. Pozdrawiam Wiech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...