Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie w ten słoneczny dzień :D :D :D

Co do okien dachowych to naprawdę super ceny dostaliśmy w C-Gipsie na Krakowskiej (chyba) 93/105 i kupowaliśmy Veluxy. Uważam (po naprawdę dobrym rozpoznaniu terenu) że cena jest nie do pobicia :lol: :lol:

 

Michasiek to ty sąsiadko,budująca na zachód za Leśnicą? :roll: :lol: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy działkę przy skrzyżowaniu ul. Wiśniowej i ul. Pod Lasem. Obok ul. Truskawkowej. Blisko, ale nie pod samym lasem. Napiszcie gdzie Wasze poletko. Pozdrawiamy :D

 

To niedaleko nas, my mamy pod lasem tam gdzie jeszcze niema nazwanych ulic.8) W naszym dzienniku jest zdjęcie przedstawiające panoramę z naszej działki.

 

Znakiem rozpoznawczym naszego pola w poniedziałek będzie koparka zbierająca humus :D:D:D:D

 

Pozdrawiamy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niedaleko nas, my mamy pod lasem tam gdzie jeszcze niema nazwanych ulic.8) W naszym dzienniku jest zdjęcie przedstawiające panoramę z naszej działki.

 

Znakiem rozpoznawczym naszego pola w poniedziałek będzie koparka zbierająca humus :D:D:D:D

 

Pozdrawiamy,

 

No witam moich drogich przyszłych sąsiadów:) Świat jest jednak mały a forum Muratora tylko jedno;)

Jak Wam idą formalności? jeśli wszystko dobrze pójdzie to w poniedziałek składamy wniosek o pozwolenie na budowę:)

Pozdrowienia

Krzysiek i Iwona

 

PS A może byśmy kiedyś spróbowali odnaleźć resztę naszych przyszłych sąsiadów i się spotkać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do mieszkańców gminy czernica co sądzicie o remoncie strachocińskiej

 

Dla mnie to będzie uniemożliwienie prowadzenia normalnego życia, chyba będę musiała zrezygnować z pracy ... Teraz spędzam w samochodzie ok 3 godzin dziennie, nie wyobrażam sobie co będzie od lutego. Wiem że ludzie jeżdżą jakoś przez Oławę - ale to jest ok 50-70 km w jedną stronę, faktem jest, że szybciej ...

W tej chwili to jest totalna dezintegracja życia rodzinnego. Ja wyjeżdżam do pracy o 6.15 lub 6.30 - jak wcześniej to jadę 40 minut, jak o 6.30 to półtorej godziny. Bez sensu. Chyba trzeba będzie wstawać o trzeciej piętnaście, wyjeżdżać o 5 rano, i tak dalej :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello!

 

Dziękuję wszystkim za gorące przywitanie Kamilka :) :) :) Oczywiście jestem najszczęśliwszą osobą pod słońcem mając takiego szkraba. Łatwo nie było ale tatuś dzielnie nam pomagał przetrwać narodziny :)

 

Tymczasem budowa zeszła na drugi plan- choć wykończeniowcy szaleją jak nigdy :o

 

Za jakiś czas powrócę na wątek z "właściwym" tematem 8)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No witam moich drogich przyszłych sąsiadów:) Świat jest jednak mały a forum Muratora tylko jedno;)

Jak Wam idą formalności? jeśli wszystko dobrze pójdzie to w poniedziałek składamy wniosek o pozwolenie na budowę:)

Pozdrowienia

Krzysiek i Iwona

 

PS A może byśmy kiedyś spróbowali odnaleźć resztę naszych przyszłych sąsiadów i się spotkać?

 

Jak już wiecie jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje :) Powodzenia z pozwoleniem, jak złożycie od razu z odrolnieniem to będzie bardzo szybko 8)

 

Pozdrawiamy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Zarejestrowaliśmy się juz dawno ale stwierdziłem że napiszę coś dopiero wtedy gdy przeczytam wszystkie posty Wrocławskiej grupy.Latem, po wielu bojach, kupiliśmy działkę w Nadolicach Wielkich. Mamy zamiar budować się na wiosnę. Nasz projekt to http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=366&IdKolekcji=. A propos, może ktoś z Dolnego Śląska buduje ten dom? Chętnie wymieniłbym opinie na temat tego projektu. Budowę miała prowadzić Pani Małgorzata Szot ale podała mi namiar na koleżankę, Panią Irenę-mam nadzieję że będzie równie kompetentna jak opisywana Pani Małgorzata. Wiele się już od Was nauczyłem i nawet korzystałem z kontaktów do Misiów,np.Pana Romka-murarza. Za s.s.o. chce 18 tyś. Dzwoniłem do ludzi u których budował i podobno jest w miarę ok. Sprawa dachu też już jest "dograna".Będą budować górale którzy robili dach u kolegi. Powiedzieli 50 zł za metr dachu-kompletnego. Jesli chodi o pozwolenie nabudowę to na dniach składamy papiery. Cały czas zastanawiam się jak najlepiej poradzić sobie z wysokim stanem wody gruntowej....na pewno podniosę dom i zrobię drenaż opaskowy-nie ma wyjścia, nie zaoszczędzę na tym.

P.S.Powiedzcie czy ceny które podałem są ok? bo mi wydajesię zę są naprawde konkurencyjne

Serdecznie pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Zarejestrowaliśmy się juz dawno ale stwierdziłem że napiszę coś dopiero wtedy gdy przeczytam wszystkie posty Wrocławskiej grupy.Latem, po wielu bojach, kupiliśmy działkę w Nadolicach Wielkich. Mamy zamiar budować się na wiosnę. Nasz projekt to http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=366&IdKolekcji=. A propos, może ktoś z Dolnego Śląska buduje ten dom? Chętnie wymieniłbym opinie na temat tego projektu. Budowę miała prowadzić Pani Małgorzata Szot ale podała mi namiar na koleżankę, Panią Irenę-mam nadzieję że będzie równie kompetentna jak opisywana Pani Małgorzata. Wiele się już od Was nauczyłem i nawet korzystałem z kontaktów do Misiów,np.Pana Romka-murarza. Za s.s.o. chce 18 tyś. Dzwoniłem do ludzi u których budował i podobno jest w miarę ok. Sprawa dachu też już jest "dograna".Będą budować górale którzy robili dach u kolegi. Powiedzieli 50 zł za metr dachu-kompletnego. Jesli chodi o pozwolenie nabudowę to na dniach składamy papiery. Cały czas zastanawiam się jak najlepiej poradzić sobie z wysokim stanem wody gruntowej....na pewno podniosę dom i zrobię drenaż opaskowy-nie ma wyjścia, nie zaoszczędzę na tym.

P.S.Powiedzcie czy ceny które podałem są ok? bo mi wydajesię zę są naprawde konkurencyjne

Serdecznie pozdrawiam

Jacek

 

dach spokojnie za 40 zł m2 mozna zrobic na gotowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Zarejestrowaliśmy się juz dawno ale stwierdziłem że napiszę coś dopiero wtedy gdy przeczytam wszystkie posty Wrocławskiej grupy.Latem, po wielu bojach, kupiliśmy działkę w Nadolicach Wielkich. Mamy zamiar budować się na wiosnę. Nasz projekt to http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=366&IdKolekcji=. A propos, może ktoś z Dolnego Śląska buduje ten dom? Chętnie wymieniłbym opinie na temat tego projektu. Budowę miała prowadzić Pani Małgorzata Szot ale podała mi namiar na koleżankę, Panią Irenę-mam nadzieję że będzie równie kompetentna jak opisywana Pani Małgorzata. Wiele się już od Was nauczyłem i nawet korzystałem z kontaktów do Misiów,np.Pana Romka-murarza. Za s.s.o. chce 18 tyś. Dzwoniłem do ludzi u których budował i podobno jest w miarę ok. Sprawa dachu też już jest "dograna".Będą budować górale którzy robili dach u kolegi. Powiedzieli 50 zł za metr dachu-kompletnego. Jesli chodi o pozwolenie nabudowę to na dniach składamy papiery. Cały czas zastanawiam się jak najlepiej poradzić sobie z wysokim stanem wody gruntowej....na pewno podniosę dom i zrobię drenaż opaskowy-nie ma wyjścia, nie zaoszczędzę na tym.

P.S.Powiedzcie czy ceny które podałem są ok? bo mi wydajesię zę są naprawde konkurencyjne

Serdecznie pozdrawiam

Jacek

 

dach spokojnie za 40 zł m2 mozna zrobic na gotowo.

 

No nie wiem ale z tego co się dowiadywałem to ceny oscylowały koło 65 zł. Rozpytam jeszcze ale jeśli cena miałaby być niewiele niższa to nie będę ryzykował bo te Misie są sprawdzone

Pozdrawiam Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pepe ja grzejniki oraz całą resztę kupowałam w Raab Karcherze na Avicenny, ponieważ kupowałam tam wszystkie rurki itp. dostałam spory rabat + dowóz gratis. :lol:

Byłam także w hurtowni AKA na Jerzmanowskiej oraz INTERLAMIE na Strzegomskiej (tu też ładny rabat mi dali, jak później resztę rzeczy kupowałam do kotłowni).

 

Muszę się wszystkim pochwalić, że w tym tygodniu już się przeprowadzam do mojego domku :lol:. Wreszcie będę na swoim, aż mnie energia rozpiera :lol:

 

Pozdrawiam

 

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Czy oprócz polecanych Miśków :wink: mamy jakąś listę gdzie można wpisywać bublarzy????

 

firma WÓJCIK robi okna drewniane mieści się :ul. Cementowa 4, 51-503 Wrocław

 

firma,w której traktowanie klienta jest skandaliczne. mili są tylko do czasu wpłaty zaliczki- potem mają klienta w d... zamontowali nam okna w pierwszym tygodniu października - bez klamek !!! i parapetów. Klamek do tej pory (11.12 ) nie mam. wprost mówią, ze nie opłaca im sie jechać do nas tylko z klamkami i na pomiar okiennic bo to jest dla nich problem i nie chcą przyjechać/b] !!!! :evil: przed chwilą włąśnie usłyszałąm, ze klamki łaskawie przywiozą jak będą instalować okna w okolicy.....skandaliczne- troalny olew klienta. łaskawie mogą wysłąć klamki ( zapłącone za pełen montaż)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola i Jacek

 

radzę poszerzyć garaż (no i sypialnie po tej stronie). W tym garażu 2 samochody się nie zmieszczą. Niestety Murator w innych projektach tez powiela ten sam błąd - to jest garaż na dwa maluchy a nie normalne samochody. My w efekcie mamy "podwójny" garaż na jeden samochód i masę szpargałów ...

 

Zdecydowanie, na etapie projektowania, zmieńcie szerokośc garażu. Koszty pewnie będą, ale będziecie zadowoleni. Albo zróbcie od razu garaż na jedno auto, a nie taki oszukany na dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...