Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

WITAJCIE

 

Proszę o poradę, które polecacie hurtownie materiałów budowlanych. Za wszystkie wskazówki w tym kierunku z góry dziękuje

 

MSM Gaja ul. Opolska 136, tel. 0-71 370-58-15 , fax.370-58-30,

p. Artur Malinowski 0502 378 515 - wyceny

Dobre ceny i sprawna obsługa - ja brałam po dobrej cenie silikaty z Ludynii i resztę mareriałów na dom oprócz dachówki - nie mieli ceramicznego Bogena

Dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Dziękuję za wszystkie cenne informacje, Jezeli jeszcze ktoś coś dorzuci będę wdzieczna, również w których hurtowniach mozna kupić a nie odbierać. Czy uwazacie, że teraz dobrze jest dokonać zakupy ? (składując w hurtowni)

 

Mam również pytanie do Tych z Was, którzy kończycie. Może macie do odprzedania barok budowlany, siatkę do ogrodzenia i inne potrzebne dla początkującego budowlańca rzeczy.Z chęcią odkupię Informację można równiez przekazać na prywatny email [email protected]

Budowę rozpoczynam w Dobrzykowicach

 

Gorąco wszystkich pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dla rozpoczynających dołączę i ja adresy hurtownii i wykonawców, z których jestem zadowolona:

 

Hurtownie:

Budinpol przy Muchoborze (zaprawy, kleje, cała chemia budowlana)

Budrol w Kątach Wrocławskich (zbrojenie, bloczki fundamentowe, ścienne)

PSB Madar-Preis przy Kwidzyńskiej (ocieplenie i zabudowa poddasza)

Raab-Karcher przy Awicenny (dachówki i akcesoria dachowe)

 

Więźba

Tartak w Skałce

 

Drzwi zewn:

firma z Gór Tarnowskich - Okna Flak. Naprawdę niemiecka jakość wykonania! Robią też okna drewniane, drzwi wewnętrzne.

 

Okna

firma Krysiak z Balonowej za Astrą. (parapety też)

 

okna dachowe

Bemar - firma internetowa sprzedająca tylko okna dachowe i akcesoria do nich.

 

płytki ceramiczne

 

firma Mono-Trading przy Opolskiej. Ceny nie najniższe, ale i nie porażające (niektóre tak), płytki głównie włoskie. Można dostać oczopląsu i rozdarcia wewnętrznego, które wybrać. Nagle człowiek żałuje, że nie robi domu w płytkach po sufit...

 

wyposażenie łazienki:

Mizar - sklep internetowy

Ewabymail - sklep internetowy

 

wyposażenie kuchni:

Elektrobox - sklep internetowy

Hoopla - sklep internetowy

 

Farby

w tym tania ale dobra akrylowa biała (23 zł za 10 litrów)

 

sklep lokalny "Gwóźdź sezonu" przy Szwedzkiej 3c (osiedle Muchobór Mały)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, że ktoś z Tyńca jest też na forum! Ja buduję (a raczej będę :) ) na górce. Moja ulica jest jeszcze bezzimienna, ale to boczna ul. Piaskowej (pierwsza w lewo jadąc od Wro). Topografia Tyńca jest mi na razie całkiem obca, więc jak się ma twoja ulica do wjazdu z Wro albo kościoła (te dwa punkty są mi mni więcy znane).

 

Jakie problemy? Długo czekałaś na prąd i wodę? Ja chcę zacząć w kwietniu, maju. Zastanawiam się, czy już sobie nie załatwiać infrastruktury. Skąd miałaś koparkowego?

 

Używany baraczek też by mi się przydał. Mam też pomysł na pożyczenie na czas sso przyczepy campingowej. Stosował ktoś takie rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

potrzebuję na szybko informacje jak macie zrobione łączenia w narożnikach płyt k-g. Chodzi mi o poodasze użytkowe i łączenie płyt w narożnikach. Płyty docięte są pod skosem i wykonawca proponuje dać tylko akryl (po pierwszym malowaniu) a ja wolałabym flizelinę i zaszpachlować. Jaka opcja jest lepsza aby uniknąć pęknięć? Zaznaczam, że chodzi o narożniki.

 

pozdrowienia z placu boju :-)

marzka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę

Na wiosnę rozpoczynamy budowę w zachodnich okolicach Wrocławia. Mam do Was pytanie może coś słyszeliście o bloczkach betonowych z Osetna od Pana ogłaszającego się w autogiełdzie dolośląskiej? Za wszelkie informacje dziękuję.

 

Hej doska :D Możesz pochwalić sie gdzie w tej zachodniej częsći Wrocławia budujesz? My walczymy z budowlańcami w Mrozowie :lol:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Koala - moja działka jest po przeciwnej stronie drogi Wrocław - Świdnica, jadąc z Wrocławia,

po lewej stronie, mijam drogę w kierunku Domsławia, przy niej jest Kościół i dalej cmentarz,

następnie po prawej jest mały sklep spożywczy i za tym sklepem skręcam w prawo,

potem lekko w lewo i to jest już nasza ulica ,

a na końcu - nasza budowa :wink:

 

Problemy mam z ekipami, najpierw murarze z którymi byłam umówiona na stan surowy,

po zrobieniu fundamentów ( w kwietnu ), na przełomie lipca i sierpnia powiedzieli

że nie będą w stanie skończyć naszej budowy - za dużo nabrali budów, upały nie pozwalały pracować pełną parą, i jeszcze pomocnicy im nawalali,

jeden zdaje się wyjechał :-? , no i zaczęłam gorączkowe poszukiwania murarzy,

było ciężko w środku sezonu coś znaleźć,

ale Forumowicze sypnęli namiarai i udało się :lol: .

 

Media miałam blisko, w drodze, wodę załatwłam w Exprimie - pół prywatnie :wink:

na prąd trzeba był oczywiście czekać, ale mam bardzo sympatycznych i życzliwych

sąsiadów i poratowali nas do czasu zamontowania naszej skrzynki.

 

Koparkowego załatwiali murarze.

Odradzam przyczepę my mamy blaszak 3x5m, można tam schować sporo cenniejszych

materiałów np styropian, kominy, cement itp i murarze mają gdzie się przebrać czy ukryć jak trzeba.

 

Pozdrawam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

potrzebuję na szybko informacje jak macie zrobione łączenia w narożnikach płyt k-g. Chodzi mi o poodasze użytkowe i łączenie płyt w narożnikach. Płyty docięte są pod skosem i wykonawca proponuje dać tylko akryl (po pierwszym malowaniu) a ja wolałabym flizelinę i zaszpachlować. Jaka opcja jest lepsza aby uniknąć pęknięć? Zaznaczam, że chodzi o narożniki.

 

pozdrowienia z placu boju :-)

marzka

Hej Marzka:-)

w sobotę właśnie rozmawiałam z moim kierownikiem budowy na budowie o płytach GK na poddaszu. Powiedział, że najlepiej by było płyty zostawić wcale nie łączone :p , ale tak oczywiście nikt nie robi - więc często po paru latach przy pierwszym remoncie się pęknięcia naprawia. Chodzi o tę nieszczęsną więźbę, która pracuje. Ja proponowałam np. cieniutką tapetę z włókien szklanych, ale on powiedział, że widział jak odeszły całe fragmenty razem z farbą i to zdecydowanie gorzej wyglądało niż pęknięcia.

Więc może lepiej ten akryl? Szczególnie że chodzi o narożniki.

Pozdrawiam

Dabell

 

Hej Dabell :-)

z akrylem mam złe doświadczenia. W mieszkaniu w łazience wszystkie łączenia płyt k-g mam robione akrylem i wszystko cudnie pęka. Okropnie to wygląda.

Dlatego szukam lepszego rozwiązania. Przeszukałam forum i zdania są różne ale przewaga wypowiedzi jednak tych aby stosować taśmy wzmacniające. Chyba będzie wszędzie flizelina.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie w Nowym roku !

 

Dabelldopisz kochana moją kierowniczkę budowy do listy misiów - Teresa Pawłowska 510 532 604

 

Kobietki jakie ceny macie na tynki cementowo-wapienne ????

 

Wszystkim nowym ,życze szczęścia i dużo siły w spełnianiu marzeń o własnym domu .

 

Polecam hurtownię BUDOSKŁAD na Grota Roweckiego .

 

pozdrawiam MARTA PARUSEL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ danad]Dziękuję za wszystkie cenne informacje, Jezeli jeszcze ktoś coś dorzuci będę wdzieczna, również w których hurtowniach mozna kupić a nie odbierać. Czy uwazacie, że teraz dobrze jest dokonać zakupy ? (składując w hurtowni)

 

witaj

 

My również jesteśmy zadowoleni ze współpracy z MSM Gaja .Pan Artur Malinowski to handlowiec , który nie tylko szybko robi wycene , ale również służy radami.

 

Właśnie w tej hurtowni zamówione przeze mnie dachówki mogły ponad 2,5 miesiąca leżeć u nich na placu.

/ wiem , że nie robią problemu jeżeli potrzebujesz więcej czasu na odbiór---podobno niektórzy kupują w zimie i odbierają na wiosne /

 

 

Pozdr. MTW1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marpa - też jesteśmy zdecydowani na tynki cementowo wapiene, rozmawiałam wstępnie

z jednym tynkarzem - podał cenę 19pln (robocizna), też chciałabym się dowiedzieć,

czy to dużo???

 

Czesc dziewczyny to juz taka droga robocizna, ja bede miala za 10-12 zł tynki ręczne... ale to Rodzina troche pomaga (szwagier męża jest budowlańcem)

jeszcze we wrzesniu jak dzwonilam po ekipach ze strony grupy wrocławskiej

to robocina wychodzla 10-12 zł....

Sprobuj jeszcze podzwonic po ekipach ze stron...

Wiecie zastanawiam sie czy nie zmienic zawodu z informatyka

na budowlanca... moze zacząc robic tynki ? tak sie zastanawiam ... wlasnorecznie

kafelki tez podobno poszly w gore 80-90 zł/m2 ...

Dobrze ze u nas juz koncówka budowy.... juz teraz chyba nas by nie bylo stac na dom z takimi cenami...

Mam pytanie, czy ktos z Was moze wie jak załatwic telefon

u nas linia idzie w głownej drodze do nas niestety pare lat temu

nie chcieli pociagnac telefonu - tak mowil sasiad, no ael moze

jest jakis sposób....

dzieki z góry za porady

Flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...