Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Witam Grupowiczow,

 

Mam nadzieje zaczac na wiosne budowe w Kielczowie. W zwiazku z tym poszukuje dobrego inspektora nadzoru / kierownika budowy. Raczej nie takiego papierowego, tylko z prawdziwego zdarzenia, ktory solidnie dogladnie budowy.

 

Czy moglibyscie kogos polecic ? Bylbym wdzieczny.

 

pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam Grupę

Na wiosnę rozpoczynamy budowę w zachodnich okolicach Wrocławia. Mam do Was pytanie może coś słyszeliście o bloczkach betonowych z Osetna od Pana ogłaszającego się w autogiełdzie dolośląskiej? Za wszelkie informacje dziękuję.

 

Hej doska :D Możesz pochwalić sie gdzie w tej zachodniej częsći Wrocławia budujesz? My walczymy z budowlańcami w Mrozowie :lol:

Pozdrawiam

 

Byłem osobiście w Osetnie.

Kupiłem nawet 1 szt. Budowlaniec oglądnął bloczek - odpadła część - i stwierdził , że "sam piach"....nie jestem ekspertem, ale ja zdecydowanie odpuszczam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie...

 

czy to co za oknem to jest początek zimy ? czy może już "cała" zima.

 

Sprawdzałam pogodę na interii, wygląda na to że w poniedziałek, wtorek ma być całe -1 st. Celsjusza :o

 

http://pogoda.interia.pl/miasta?id=11998

 

kurcze wygląda na to że sobie o nas przypomniała :wink: i nie zdąża mi do soboty wieńców zrobić ...

 

 

Dorota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xena, bardzo przepraszam, że nie dotarła moja informacja. Zaraz potem (5min.) pojechałam do Zacharzyc i siedziałam tam do dzisiaj. Nie wiem, co zrobiłam źle, że wiadomość nie dotarła. Oto nr telefonu do tynkarzy (nie znam nazwiska) 507443292 . Mam nadzieję, że Ci się jeszcze przyda. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Właśnie otrzymalismy pozwolenie na budowe!

Teraz musimy się uporac z papierologią do banku. A propos, muszę zrobić kosztorys do banku czyli napisać ile za np.roboty ziemne, ściany nośne czy pokrycie dachu i nie bardzo wiem jak to "ugryżć" Może dać projekt do jakiejs hurtowni a potm doliczyc orientacyjne koszty robocizny? Z góry dzięki

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola i Jacek - gratulacje !! To juz lwią część macie za soba:)

 

My dostaliśmy z banku na wzór przykładowy, podobno dobry kosztorys gościa, który brał kredyt chwilę przed nami na podobną kwotę. (Oczywiscie bez danych osobowych, nazwiska i.t.d., tylko same cyferki).

 

Na podstawie tego, po pokazaniu jeszcze naszemu ówczesnemu wykonawcy (z którym się rozstaliśmy potem) i na tej podstawie mamy kosztorys.

 

Jak na razie mieścimy się w planach i wydatkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola i Jacek - gratulacje !! To juz lwią część macie za soba:)

 

My dostaliśmy z banku na wzór przykładowy, podobno dobry kosztorys gościa, który brał kredyt chwilę przed nami na podobną kwotę. (Oczywiscie bez danych osobowych, nazwiska i.t.d., tylko same cyferki).

 

Na podstawie tego, po pokazaniu jeszcze naszemu ówczesnemu wykonawcy (z którym się rozstaliśmy potem) i na tej podstawie mamy kosztorys.

 

Jak na razie mieścimy się w planach i wydatkach.

Cześć,

Wyadaje mi się że aby miało to sens to musi być kosztorys choćby podobnego domu bo inaczej wszystkie wartości się "rozjeżdzają" Zastanawiam sie czy nie pojechać w poniedziałek do którejkolwiek hurtowni żeby mieć chociaż kosztorys materiałowy

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola i Jacek - gratulacje !! To juz lwią część macie za soba:)

 

My dostaliśmy z banku na wzór przykładowy, podobno dobry kosztorys gościa, który brał kredyt chwilę przed nami na podobną kwotę. (Oczywiscie bez danych osobowych, nazwiska i.t.d., tylko same cyferki).

 

Na podstawie tego, po pokazaniu jeszcze naszemu ówczesnemu wykonawcy (z którym się rozstaliśmy potem) i na tej podstawie mamy kosztorys.

 

Jak na razie mieścimy się w planach i wydatkach.

Cześć,

Wyadaje mi się że aby miało to sens to musi być kosztorys choćby podobnego domu bo inaczej wszystkie wartości się "rozjeżdzają" Zastanawiam sie czy nie pojechać w poniedziałek do którejkolwiek hurtowni żeby mieć chociaż kosztorys materiałowy

Pozdrawiam

 

Porozmawiajcie z kierownikiem. Powinien umieć coś takiego zrobić. Mój zrobił to z dnia na dzień (w cenie kierownikowania oczywiście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam kierownika na dokończenie budowy z moim dłużej nie wytrzymam niestety....potrzebuje kogoś kto umiałby poprowadzić reszte prac i kto nie zadawałby mi głupich pytań jak się powinno poszczegolne rzeczy robić tylko wiedział/a sam/a

Help me....

 

He he

nie ma takich - przynajmniej ja nie spotkałam. Tylko wyciągają rękę po kasę i mówią jaka to odpowiedzialność złożyć podpis w dzienniku budowy ...

My niestety sami prowadziliśmy budowę - na początku budowy kierownik przyjeżdżał ale potem było mu za zimno, nie miał opon zimowych (15 km), nie chciało mu się, córce mieszkanie kończył etc. Więc zostaliśmy sami z decyzjami, dylematami ... A ile błędów popełniliśmy - to tylko my wiemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie BK no wlasnie, ja tez popelnilam niestety kosztowne błędy, ale kierownik, który z każda decyzją zapytany jak ma być mówi a pani jak mysli to juz chyba przegięcie.... poza tym rozmarzyłam się po rozmowie z Toba kulka, jak powiedziałas mi, że kierownik Wam przeliczy wełnę......mój się brzydzi ekonomią...haha;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam kierownika na dokończenie budowy z moim dłużej nie wytrzymam niestety....potrzebuje kogoś kto umiałby poprowadzić reszte prac i kto nie zadawałby mi głupich pytań jak się powinno poszczegolne rzeczy robić tylko wiedział/a sam/a

Help me....

 

He he

nie ma takich - przynajmniej ja nie spotkałam. Tylko wyciągają rękę po kasę i mówią jaka to odpowiedzialność złożyć podpis w dzienniku budowy ...

My niestety sami prowadziliśmy budowę - na początku budowy kierownik przyjeżdżał ale potem było mu za zimno, nie miał opon zimowych (15 km), nie chciało mu się, córce mieszkanie kończył etc. Więc zostaliśmy sami z decyzjami, dylematami ... A ile błędów popełniliśmy - to tylko my wiemy

Hej,

Myśle że będzie z tym kłopot. Jak chciałem kupic dom w ssz to też nikt nie chciał sie podjąć, mówiąc że jak jeden zaczął to najlepiej jakby już kończył. Mimo tego próbuj może trafi się jakiś "łaskawca"

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów,

 

Latem zeszłego roku staliśmy się z mężem szczęśliwymi posiadaczami domku w Dobrzykowicach, który odkupiliśmy w stanie surowym, a teraz wykańczamy. Wzbranialiśmy się przed takim zobowiązaniem dość długo, ale gdy okazało się, że urodzi się nam drugi dzidziuś, musięliśmy działać. Właściwie do tej pory nie natknęliśmy się na większe trudności i mamy jedynie miesiąc poślizgu od założonych terminów. Od dłuższego czasu poszukujemy jednak ziemi, którą musimy nawieźć by wyrównać teren wokół domku. Mam nadzieję, że może ktoś z Was ma namiary na kogoś z ziemią.

 

Mamy również do sprzedania okna i drzwi tarasowe, a także same szyby po wymianie. Okna wymieniliśmy bo były nieco za duże, drzwi zamieniliśmy na przesuwne, bo wstawione były normalnie otwierane. Jeśli ktoś byłby zainteresowany, to podam więcej informacji.

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Właśnie otrzymalismy pozwolenie na budowe!

Teraz musimy się uporac z papierologią do banku. A propos, muszę zrobić kosztorys do banku czyli napisać ile za np.roboty ziemne, ściany nośne czy pokrycie dachu i nie bardzo wiem jak to "ugryżć" Może dać projekt do jakiejs hurtowni a potm doliczyc orientacyjne koszty robocizny? Z góry dzięki

Pozdrawiam

Jacek

 

Czesc wystarczy orientacyjne koszty tak czy siak zawsze do kosztorysu trzeba sobie dodac +20% jaki masz metraz domu? Ja mam jakis przykładowy kosztorys dla banku milennium jak wygrzebie moge przesłać (moj dom ma 188m2 uzytkowej

generalnie teraz dobieramy kredyt pieniadze skonczyly nam sie przed wylewkami zabraklo ok 30-40 tys

pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Właśnie otrzymalismy pozwolenie na budowe!

Teraz musimy się uporac z papierologią do banku. A propos, muszę zrobić kosztorys do banku czyli napisać ile za np.roboty ziemne, ściany nośne czy pokrycie dachu i nie bardzo wiem jak to "ugryżć" Może dać projekt do jakiejs hurtowni a potm doliczyc orientacyjne koszty robocizny? Z góry dzięki

Pozdrawiam

Jacek

 

Czesc wystarczy orientacyjne koszty tak czy siak zawsze do kosztorysu trzeba sobie dodac +20% jaki masz metraz domu? Ja mam jakis przykładowy kosztorys dla banku milennium jak wygrzebie moge przesłać (moj dom ma 188m2 uzytkowej

generalnie teraz dobieramy kredyt pieniadze skonczyly nam sie przed wylewkami zabraklo ok 30-40 tys

 

Hej,

Mamy taki projekt jak w nasej nieudolnej stopce :D czyli 123 m3. Jutro zadzwonię do naszej przyszłej Pani kierownik i zobaczymy czy będzie chciała nas wspomóc no i jak znam życie, za ile :D Jeśli jednak masz kosztorys swojego domu i to z wmiare aktualnymi cenami to może być nam pomocny. Odezwę się jutro i dam znać co powiedziała nasza Pani kierownik.

miło że się zainteresowałaś-dzięki!

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosztorys do BPH robiłam "na kolanie" na godzinę przed wizytą w banku ...

 

A co do "prawdziwych" kosztorysów to doliczcie 40%.

Ktoś napisał że po wylewkach musi dobrać 30-40 tys - raczej 140 tys.

 

Bez czterech - pięciu stówek nawet nie ma co zaczynać. Chyba że zakładając mieszkanie w niewykończonym i nieumeblowanym domu - przerabiam to i nikomu nie życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosztorys do BPH robiłam "na kolanie" na godzinę przed wizytą w banku ...

 

A co do "prawdziwych" kosztorysów to doliczcie 40%.

Ktoś napisał że po wylewkach musi dobrać 30-40 tys - raczej 140 tys.

 

Bez czterech - pięciu stówek nawet nie ma co zaczynać. Chyba że zakładając mieszkanie w niewykończonym i nieumeblowanym domu - przerabiam to i nikomu nie życzę

BK

sorki ale nie rozumiem dlaczego 140 tys? na co te 140 tys?

wylewki to koszt 10 tys... , dodatkowo musimy skonczyc taras i schody ok 10 tys. + 20 tys na ogrzewanie,i potem zostana kafelki i panele (to juz na bieząco z pensji pewnie wyjdzie ok 15-20 tys) wiec nie rozumiem skąd akurat kwota 140 tys?

pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...