Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

za 40 tys domu nie wykończysz nie ma siły. Nie mówię tu nawet o meblowaniu. Wylewki, potem wykończenie podłóg, zwykle inwestor liczy sam koszt materiału, a trzeba doliczyć dodatki, klej, fugi, różne rzeczy których się nie liczy bo są trywialne ale kosztują.

Przykład - chcieliśmy zrobić taras, liczyliśmy 45 m2 (tarasu) płytki po 30 zł plus coś na klej i fugi. Wyszło 6 tysięcy. Tyle kleju poszło, a fugi kupiliśmy najtańsze, klej też wysokoelastyczny ale najtańszy z możliwych. Wszystkie folie w płynie, zabezpieczenia, rzeczy które trzeba kupić. To wszystko kosztuje. Gruntowanie ścian pod tynki i pod farby, parę warstw farby, różne taśmy nie taśmy, pędzle, wałki, materiały. Leci stówa, stówa dwie stówy, pięć. I tak się robi tysiąc. I nastepny. Listwy przypodłogowe, lampy, gniazdka etc.

 

Musisz się zawsze liczyć z tym że coś się schrzani, coś trzeba będzie poprawić, zabezpieczyć.

Farby na ściany to parę tysięcy.

 

Nie wiem jaki masz taras i jakie schody ale 10 tys na taras i schody to moze być trochę mało ...

 

20 tys na ogrzewanie? Trochę mało? jakie robicie ogrzewanie? Macie gaz z sieci czy będziecie kupować butlę z gazem? czy to cena z robocizną? w tych 20 tys jest ta butla? Robocizna strasznie poszła w górę.

 

Sorry że się czepiam, ale nie wierzę w 40 tys po wylewkach. Już przestałam liczyć ile nam poszło ale pięć stówek pójdzie jak nic - z meblami i wszystkim. ogród to co najmniej parę tysięcy, skromny trawniczek i parę drzewek, bez żadnych fantazji. Oczywiście zrobiony własnymi rękami. Firma bierze kilkadziesiąt tysięcy za ładny ogródek. Ogrodzenie - sam przód to dwie dychy. Lub dycha w wersji super economy. Nas to trochę zaczyna dobijać, dom pożre każdą kasę. Obawiam się że jakbyśmy mieli jeszcze dwie stówy też można by tyle wydać ... A już mieszkamy od półtora roku ...

 

Ale ostatnio zamarzył mi się basen - taki prawdziwy, wkopany w ziemię, z grzałką i zadaszeniem zasuwanym na jesień ... Z błękitną wodą, i leżakiem na brzegu, przy którym będzie stać barek z drinkami w słoneczne upalne popołudnie... 8) To na czas jak wszystko już będziemy mieć (chyba na emeryturze) i nie będzie żadnego projektu do uruchomienia ... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Ola i Jacek

 

U mnie w praktyce wyglądało to tak, że "dopasowywałam" kosztorys dla Kredyt Banku do kredytu jaki mam zamiar wziąść. Znajomy kosztorysant powiedział, że robienie obecnie kosztorysów szczegółowych na całą budowę nie ma sensu, bo ceny tak się szybko zmieniają, że planowanie kosztów na przyszłą wiosnę (wtedy zacznę wykańczać dom) jest czystą futurologią.

 

Na priva wyślę wam kosztorys bankowy mojego domu (150 mkw powierzchni użytkowej,parter z poddaszem użytkowym, Ytong jednowarstwowy, dwuspadowy dach). Nie wiem, czy można się orientować na podstawie tych cen. Dla banku było ważne, abym miała podpisaną umowę z firmą wykonawczą, która wg tego kosztorysu zrobi mi ten dom. Na szczęście udało mi się dogadać z moim budowlańcem i podpisał mi umowę na ssz wg tego kosztorysu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola i Jacek

 

U mnie w praktyce wyglądało to tak, że "dopasowywałam" kosztorys dla Kredyt Banku do kredytu jaki mam zamiar wziąść. Znajomy kosztorysant powiedział, że robienie obecnie kosztorysów szczegółowych na całą budowę nie ma sensu, bo ceny tak się szybko zmieniają, że planowanie kosztów na przyszłą wiosnę (wtedy zacznę wykańczać dom) jest czystą futurologią.

 

Na priva wyślę wam kosztorys bankowy mojego domu (150 mkw powierzchni użytkowej,parter z poddaszem użytkowym, Ytong jednowarstwowy, dwuspadowy dach). Nie wiem, czy można się orientować na podstawie tych cen. Dla banku było ważne, abym miała podpisaną umowę z firmą wykonawczą, która wg tego kosztorysu zrobi mi ten dom. Na szczęście udało mi się dogadać z moim budowlańcem i podpisał mi umowę na ssz wg tego kosztorysu

Dzięki Pani Koalo!

Doszło i na pewno bardzo się przyda

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, wymiękam... :-? :( :cry:

Za dwa miesiące z hakiem musze sie przeprowadzic, a nie mam jeszcze zamówionych schodów!!!!! :o

 

Wyceny jakie dostałam wahaja sie w cenie 20-40 tysięcy!! :o :o :o

 

dajcie mi proszę namiary na jakiegoś dobrego stolarza, który zrobi mi kręte lub zabiegowe schody w normalnej cenie.

 

Pomóżcie!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kulka - fajnie masz :lol:

ale u mnie, też w końcu ruszyło :lol: ,

po miesiącu przekładania terminu rozpoczęcia prac, w końcu zaczęli montować więźbę

mówią że zajmie im to ok. 2 tygodnie, z deskowaniem i papowaniem, potem czekamy do ok.10- tego lutego na dachóweczkę,

i .... jechane :wink:

 

nie mam jeszcze zamówionych schodów!!!!!

 

Wyceny jakie dostałam wahaja sie w cenie 20-40 tysięcy!!

 

zaba_gonia - dwa miesiące to dużo czasu, ale te 20 - 40 tysięcy :o :o :o

moim murarzom, chyba nie chciało się robić wylewanych, bo mówili że drewniane tańsze

ciekawe jakie :-?

 

BK - pozdrawiam szczególnie, kiedyś namiętnie podczytywałam wątek D-08, bardzo nam się podobał ten dom,

ale nie pasował na działkę którą kupiliśmy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

korzystajac z krociotkiej chwilki wlnego czasu moge wreszcie sobie poczytac moje kochane forum ;).

 

kulka

pytalas sie, ja sie jezdzi na budowe z maluchem. No coz, musze powiedziec, ze narazie bylismy tylko 2 razy na buowie - raz w niedziele, kiedy nie bylo robotkinkow, a raz w tygodniu, ale Nadia zostala w aucie- w domku szlifowali gladzie i nie chcialam, zeby dostala pylicy. Jesli chcesz jezdzic czesto na budowe to dobrze, zebys miala w poblizu jakis sympatycznych sasiadow u ktorych molabys przycupnac i w spokoju i przede wszystkim w ciepelkiu nakarmic Malenstwo (nasza Nadia juz zjadla swoj pirwszy obiadek w domku :), w naszej sypalni - w swoim pokoju jakos nie chciala ;) ). Niestety maluchy trzeba czesto karmic i moze sie okazac, ze zanim dotrzesz na budowe przyjdzie juz pora karmienia. No i to co dla mnie jest osobista udreka, ze teraz niestety trzeba tak wyjsc z domu, zeby miec samemu czas na zjedzeinie - nie mozna juz sobie nawet okazjonalnie pzwolic na malego fastfooda :(, nie mozna kupic pizzy czy gyroska :(.

 

Troche lawiej jezdzi sie po sklapach (do tych sklepow do kotrych zagladamy nie ma takich korkow,jak na budowe ;) )- Nadia juz w wieku 2 tygodni pomagala nam wybierac fugi :).

 

Co do kosztow wykonczeniowki to 40 tys. to faktycznie dopiero wstep. My poza szalenstwem w postaci PC wszystko kupowalismy raczej tanie,a mimo to 40 tys. to byla przygrywka. Jesli nawet macie ocieplony z zewnatrz dom to jeszcze pozostaja instalacje grzewcze, elektr., wodne it, schody, kominek, tynki, wylewi , ew.gladzie (wszyscy sie zarzekaja, ze nie chca gladzi, ale po kilku miesiacach zycie to weryfikuje... :-? ), kafelki (nawet decydujac sie na polskich producentow mozna nie malo wydac), farby (warto odrazu zalozyc sobie w planach farby gotowe, a nie z mieszalnika), regipsy, armatura saminitarna (oj, tu mozna naprawde sie zatracic), drzwi itd, itp...

 

Tak jak pisalam my staralismy sie raczej nie szalec - kafeki z Opocza i Nowej Gali, kibelki z Kola (najtansze, po ok. 200zl), baterie kupowane okazyjnie na necie, farby Dekoral - gotowe kolory (tylko w sypialni mam farbe z mieszalnika), ceny robocizny tez mocno negocjowane, a mimo to kasa idzie i idzie... Jeszcze nie podliczalam calosci, bo wole sobie nie psuc nerwow, ale na pewno przekroszylo to 40 tys i to nie raz. Narazie sie tylko ciesze, ze raczej miescimy sie w kosztorysie (tyle tylko, ze kosztorys mielismy z gory zawyzony, tak zeby mozna bylo sobie jeszcze uszczknac na meble kuchenne i wyposzynek). Ale i tak wiem, ze na ogrod mi na pewno nie starczy - zreszta, jak narzie nie zalezy mi na superogrodzie - sadze ze mala Nadia i pies "urzadza" mi sami ogrod ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK to przed wylewkami - jeszcze okna elektryka i tynki to musze z 200 policzyc?...uoj....

 

Nawet i jak 400 będziesz mieć, to można tyle wydać :lol:

 

Przykład - taka prozaiczna rzecz jak klamki, założę się że nikt ich w kosztorysie nie ujmuje. Klamki do naszego domu kosztowały coś 700 zł (kupowaliśmy z raczej dolnej półki cenowej - po ok 50-60 zł za komplet). Niby nic a kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hi hi z wykończeniówką tak jest...

 

znajomi już się wprowadzili na takie drobiazgi jak kontakty wydali coś koło 1000 zł, zachciało im się drewnianego tarasu, a jest spory z drewna ryflowanego - wkręty kosztowały 2000 ;-) i tak ze wszystkim.

 

Ale przecież to ile wydamy do momentu wprowadzenia się zalezy tylko od tego w jakiej fazie się wprowadzimy..

jedni musza mieć meble i bibeloty poustawiane, a inni wprowadzaja się nie mając nawet drzwi więc chyba nei da się określić ile potrzeba na wykończeniówkę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

 

Mam dwie prośby :

 

1. Namiar na dobrą firme doradczą załatwiającą kredyty hipoteczne lub bezpośrednio na bank, który ma w tej chwili korzystną ofertę.

 

2. Czy któś z forumowiczów korzystał z firm księgowych przy składaniu wniosku o zwrot VAT za materiały budowlane ? Będę wdzięczny za namiary.

 

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 40 tys domu nie wykończysz nie ma siły. Nie mówię tu nawet o meblowaniu. Wylewki, potem wykończenie podłóg, zwykle inwestor liczy sam koszt materiału, a trzeba doliczyć dodatki, klej, fugi, różne rzeczy których się nie liczy bo są trywialne ale kosztują.

Przykład - chcieliśmy zrobić taras, liczyliśmy 45 m2 (tarasu) płytki po 30 zł plus coś na klej i fugi. Wyszło 6 tysięcy.

 

Musisz się zawsze liczyć z tym że coś się schrzani, coś trzeba będzie poprawić, zabezpieczyć.

Farby na ściany to parę tysięcy.

 

Nie wiem jaki masz taras i jakie schody ale 10 tys na taras i schody to moze być trochę mało ...

 

20 tys na ogrzewanie? Trochę mało? jakie robicie ogrzewanie? Macie gaz z sieci czy będziecie kupować butlę z gazem? czy to cena z robocizną? w tych 20 tys jest ta butla? Robocizna strasznie poszła w górę.

 

Sorry że się czepiam, ale nie wierzę w 40 tys po wylewkach. Już przestałam liczyć ile nam poszło ale pięć stówek pójdzie jak nic - z meblami i wszystkim. ogród to co najmniej parę tysięcy, skromny trawniczek i parę drzewek, bez żadnych fantazji. Oczywiście zrobiony własnymi rękami. Firma bierze kilkadziesiąt tysięcy za ładny ogródek. Ogrodzenie - sam przód to dwie dychy.

 

Ale ostatnio zamarzył mi się basen - taki prawdziwy, wkopany w ziemię, z grzałką i zadaszeniem zasuwanym na jesień ... Z błękitną wodą, i leżakiem na brzegu, przy którym będzie stać barek z drinkami w słoneczne upalne popołudnie... 8) To na czas jak wszystko już będziemy mieć (chyba na emeryturze) i nie będzie żadnego projektu do uruchomienia ... :wink:

Czesc BK w sumie to masz racje, ale my mamy taras 20m2, a schody juz dawno wylane tylko drewniane stopnie bedziemy mieli, jesli chodzi o ogrzewanie to materiał wyszedł nam za ok 10 tys a robocizne zrobi mąz ze szwagrem. Troche robimy swoim sumptem, jesli chodzi o plot to robimy na razie siatke bo kolo nas jezdza ciagniki wiec boję sie robic drewniany plot jedynie przed samym wejsciem kawelek drewnianego plotu, ogród bede robic z moją Teściową, zgadzam sie ze mozna i wladowac jescze z 200 tys w dom, ale to juz chyba beda pałace z basenem i wodospadami...

pozdrawiam flowercia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

 

Mam dwie prośby :

 

1. Namiar na dobrą firme doradczą załatwiającą kredyty hipoteczne lub bezpośrednio na bank, który ma w tej chwili korzystną ofertę.

 

Czesc ja zalatwialam przez Open Finance ale to tylko wydluzylo proces przyznawania kredytu nie potrzebnie, Open Finance wzial nasze pappiery

poczym okazalo sie ze do banku znow te same papiery musimy przygotowac

i to co przygotowal Open Finance malo ich obchodzilo

 

2. Czy któś z forumowiczów korzystał z firm księgowych przy składaniu wniosku o zwrot VAT za materiały budowlane ? Będę wdzięczny za namiary.

 

 

Pozdrowienia

Tu dołączam sie do Twojego zapytania

bo przeraza mnei moja lista faktur

pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 40 tys domu nie wykończysz nie ma siły. Nie mówię tu nawet o meblowaniu. Wylewki, potem wykończenie podłóg, zwykle inwestor liczy sam koszt materiału, a trzeba doliczyć dodatki, klej, fugi, różne rzeczy których się nie liczy bo są trywialne ale kosztują.

Przykład - chcieliśmy zrobić taras, liczyliśmy 45 m2 (tarasu) płytki po 30 zł plus coś na klej i fugi. Wyszło 6 tysięcy.

 

Musisz się zawsze liczyć z tym że coś się schrzani, coś trzeba będzie poprawić, zabezpieczyć.

Farby na ściany to parę tysięcy.

 

Nie wiem jaki masz taras i jakie schody ale 10 tys na taras i schody to moze być trochę mało ...

 

20 tys na ogrzewanie? Trochę mało? jakie robicie ogrzewanie? Macie gaz z sieci czy będziecie kupować butlę z gazem? czy to cena z robocizną? w tych 20 tys jest ta butla? Robocizna strasznie poszła w górę.

 

Sorry że się czepiam, ale nie wierzę w 40 tys po wylewkach. Już przestałam liczyć ile nam poszło ale pięć stówek pójdzie jak nic - z meblami i wszystkim. ogród to co najmniej parę tysięcy, skromny trawniczek i parę drzewek, bez żadnych fantazji. Oczywiście zrobiony własnymi rękami. Firma bierze kilkadziesiąt tysięcy za ładny ogródek. Ogrodzenie - sam przód to dwie dychy.

 

Ale ostatnio zamarzył mi się basen - taki prawdziwy, wkopany w ziemię, z grzałką i zadaszeniem zasuwanym na jesień ... Z błękitną wodą, i leżakiem na brzegu, przy którym będzie stać barek z drinkami w słoneczne upalne popołudnie... 8) To na czas jak wszystko już będziemy mieć (chyba na emeryturze) i nie będzie żadnego projektu do uruchomienia ... :wink:

Czesc BK w sumie to masz racje, ale my mamy taras 20m2, a schody juz dawno wylane tylko drewniane stopnie bedziemy mieli, jesli chodzi o ogrzewanie to materiał wyszedł nam za ok 10 tys a robocizne zrobi mąz ze szwagrem. Troche robimy swoim sumptem, jesli chodzi o plot to robimy na razie siatke bo kolo nas jezdza ciagniki wiec boję sie robic drewniany plot jedynie przed samym wejsciem kawelek drewnianego plotu, ogród bede robic z moją Teściową, zgadzam sie ze mozna i wladowac jescze z 200 tys w dom, ale to juz chyba beda pałace z basenem i wodospadami...

pozdrawiam flowercia)

 

 

200.000 na basen i wodospad to za mało

BK mądrze prawi bo wie bo ma to za sobą

wykończeniówka to wir w portfelu

najczęstsze błędy to tak jak wspomniała BK np. klamki ale też koszty farb, baterii i białego montażu (przy kosztorysowaniu najczęściej bierze się najniższe ceny z castoramy albo innego obi.

a później okazuje się że bateria za 50 zamienia się na taką za 550 albo 1550

mało kto liczy malutkie rzeczy ja np. zużyłem kolorowych silikonów do wykończeń za jakieś 1.500 pln nie wspominając o akrylu za parę stówek, następny błąd, przy kaflach - do kalkulacji wliczasz koszt kafli i robociznę a fugi i kleje to jakieś + 50% nie wspominając o cokołach albo folii w płynie do łazienek i mokrych pomieszczeń

czy sprawdzałaś już koszty lamp i kontaktów. gniazdo elektryczne kosztuje od 6 do 16 pln (bez wodotrysków designerskich) ale już gniazdo tel.komp. od 20 do 50 a RTV z satka 70 do 100 – punktów razem masz pewnie ok. 100 nie wspominając o kablach których zużyłem prawie 2 km

kuchnia - następna studnia bez dna wliczając sprzęt pod zabudowę

kominek - .....

dodatkowe koszty do ogrzewania to koszt całej kotłowni i np. zaworów termostatycznych

ogrodzenie (nawet nie wspominam o frontowym)

jakieś drogi i dojścia

ogród pomijam - sama ziemia to parę tysiączków

no i na koniec koszty odbiorów znowu koło 1-1,5 tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

 

Mam dwie prośby :

 

1. Namiar na dobrą firme doradczą załatwiającą kredyty hipoteczne lub bezpośrednio na bank, który ma w tej chwili korzystną ofertę.

 

Czesc ja zalatwialam przez Open Finance ale to tylko wydluzylo proces przyznawania kredytu nie potrzebnie, Open Finance wzial nasze pappiery

poczym okazalo sie ze do banku znow te same papiery musimy przygotowac

i to co przygotowal Open Finance malo ich obchodzilo

 

2. Czy któś z forumowiczów korzystał z firm księgowych przy składaniu wniosku o zwrot VAT za materiały budowlane ? Będę wdzięczny za namiary.

 

 

Pozdrowienia

Tu dołączam sie do Twojego zapytania

bo przeraza mnei moja lista faktur

pozdrawiam flowercia

 

Ja polecam Open'a - korzystałem z ich usług 2 razy - szybko sprawnie profesjonalnie, dodatkowe lepsze %, Do banku poszedłem tylko raz -podpisać umowę. Dodam, że mogę to odnieść to kredytu załatwianego w tradycyjny sposób. Nie ma porównania. Flowera może trafiłaś na jakiegos lipnego doradcę. Jak ktoś będzie zaintersowany mogę polecić sprawdzonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...