Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Halszko, prosisz - masz :lol: 8) .

Cieszę się, że Wasz dom będzie miał w końcu czapeczkę. Super - doczekaliście się :-).

http://foto.m.onet.pl/_m/a4567c268c1d2e76311b74e714d330c7,5,19,1.jpg http://foto.m.onet.pl/_m/9a4125a43e00e62f1bdcc3a80338e3ad,5,19,1.jpg

Nadbitka będzie w bardziej brązowym kolorze, bo 3 raz będzie pomalowana Sadolinem na wiosnę przy okazji montażu okien dachowych. Kolor będzie zbliżony do tego przy daszku. Rynny mamy tytan - cynk :-) uprzedzam pytanie :-).

http://foto.m.onet.pl/_m/b1b9cd104d9acbcf3b47412e95542bbb,5,19,0.jpghttp://foto.m.onet.pl/_m/71008665b73cd7318be85a90bf50edc7,5,19,0.jpg

 

halszko - przy okazji murowania szczytów - przypilnuj murarza, żeby zostawił miejsce na ocieplenie od góry ściany na grubość wełny. U mnie widać to przy daszku - jest w sumie 12 cm (2x6cm) styropianu ekstrudowanego od góry między dachówką a ścianą. Od środka będzie między ściana a krokwią ok. 15 cm szerokości na wełnę a na ścianę z zewnątrz 15cm styro (schowa się w nim ta krokiew dostawiona od zewnątrz do ściany- ściana będzie otulona ociepleniem od każdej strony. Nie będzie mostków cieplnych.

 

Pozdrawiam

Dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

 

Jest jakiś tajemny patent na umieszczanie zdjęć na forum ? Próbowałem już na kilka sposobów ale bez efektu. :(

 

A masz zdjęcia zamieszczone na jakimś serwerze w sieci? Ja mam na http://www.foto.onet.pl i dopiero stamtąd można umieszczać zdjęcia na forum. Ważne - kliknąć na zdjęcie prawym przyciskiem i skopiować adres z właściwości, umieszczając go w poście w taki sposób%5Bcolor=darkred%5Dadres%5B/color%5D .

 

Dziękuje. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłam dzisia rekonesans po hurtowniach. No i porażka! W większości hurtowni panowie zajmujący się wycenami w soboty nie pracują :evil: :evil: :evil: Czeka mnie więc powtórka z rozrywki!

 

Dodatkowo nie mogłam znaleźć KEMY na Karmelkowej 66 i BUDINPOLU na Wyścigowej 58. Teoretycznie adresy odnalazłam, ale składy jako takie mi się nie objawiły! Jakieś tajne wejścia mają, czy co? Lało jak z cebra i nie było żywej duszy, żeby zapytać. Dacie jakąś wskazówkę?

 

Obie hurtownie polecane były wiele razy na forum i chciałabym tam zajrzeć. A jeżdżenie po Karmelkowej w te i wewte grozi mi przedwczesnym porodem!

 

Na razie najlepsze wrażenie zrobiły na mnie Builder II z Ziębickiej, Gaja z Opolskiej i AB Bechicki (oddział na Karmelkowej). Zobaczymy w przyszłym tygodniu jakie dadzą ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłam dzisia rekonesans po hurtowniach. No i porażka! W większości hurtowni panowie zajmujący się wycenami w soboty nie pracują :evil: :evil: :evil: Czeka mnie więc powtórka z rozrywki!

 

Dodatkowo nie mogłam znaleźć KEMY na Karmelkowej 66 i BUDINPOLU na Wyścigowej 58. Teoretycznie adresy odnalazłam, ale składy jako takie mi się nie objawiły! Jakieś tajne wejścia mają, czy co? Lało jak z cebra i nie było żywej duszy, żeby zapytać. Dacie jakąś wskazówkę?

 

Obie hurtownie polecane były wiele razy na forum i chciałabym tam zajrzeć. A jeżdżenie po Karmelkowej w te i wewte grozi mi przedwczesnym porodem!

 

Na razie najlepsze wrażenie zrobiły na mnie Builder II z Ziębickiej, Gaja z Opolskiej i AB Bechicki (oddział na Karmelkowej). Zobaczymy w przyszłym tygodniu jakie dadzą ceny.

Hej,

No to ładnie sobie pojeżdziłaś...

Też mnie to czeka tylko z czasem krucho. Muszę się jednak zebrać i też poprosić o wycenę w tych hurtowniach. Chyba najważniejsze to dostać dobrą cenę na materiał na mury, więżbe i dachówke. Ech, kiedy ja znajdę czas. A Ty Pani Koalo z czego budujesz i co planujesz położyć na dachu?

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dach niestety ucierpiał :( , ale podejrzewam, że to wina dekarzy :evil: . Mam nadzieje, że na zdjeciu coś widać, bo robiłam jej już jak było ciemno i padał deszcz.

 

http://foto.onet.pl/352iz,44porofke448,6ii6l

 

trzebabyło sobie nei brać pseudo fachowców którzy nie wiedzą co to spinki do dachówki i ile ich trzeba zastosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie znowu nie mam dachu nad głową. W czwartek zwiało nam dach z kamienicy. Cały piątek brygada zastraszająco młodych ludzio pukała i stukała i podobno opanowała sytuację. Wczoraj raz mocniej dmuchnęło i ... znowu cały dach leży na dole, a okoliczna ludność zbiera go sobie na opał... Ja mam jeszcze dwa piętra nad sobą, ale moi biedni sąsiedzi...

 

Ola i Jacek

 

Zanim pojedziecie do hurtowni umówcie się telefonicznie z kimś do wyceny. Wczoraj mało mnie szlag nie trafił, jak zmarnowałam wolny dzień nic nie załatwiając. Dużo pracuję w tygodniu, ale widzę, że będę musiała się przeorganizować i wyskrobać czas na wizyty w hurtowniach.

 

Buduję z BK 36,6 (Ytong lub Solbet- to się okaże po wycenach w hurtowniach). O dachu jeszcze nie myślę (oprócz tego, że to będzie dachówka). W marcu są zawsze jakieś targi budowlane i mam nadzieję obejrzeć to sobie w realu i podjąć jakąś decyzję.

 

halszka.ka

 

W jednym z twoich starszych postów jest zdjęcie z piękną blondyną na tle zachodzącego słońca. Ileż blondyna liczy lat? Moja blondyna (wkrótce 7) martwi się, że jej życie towarzyskie ucierpi po przeprowadzce na wieś (obecnie w kamienicy mamy trzynaścioro dzieci mni więcy w tym samym wieku, więc większość rodzin zrezygnowała z zamykania drzwi, żeby ciągle nie latać i nie otwierać :D ). Gdzie poślecie małą do szkoły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ecik - myślałam żeś ty inwestor i chciałam sprawdzić na jakim etapie, aleś ty - dekarstwo, ciesielstwo...

mam nadzieję ze z tych - co to po nich poprawiać nie trzeba,

my inwestorzy, nie raz słyszymy o super fachowości majstrów - przed robotą,

a potem :evil: :evil: :evil: , szkoda gadać,

i nie zawsze ci drożsi są lepsi :-?

 

Pani Koala - no to się będziemy spotykać na wywiadówkach :lol: :lol:

moja Zuzula w lipcu kończy 7 :roll:.Myślałam , aby klasy 1-3 w Tyńcu, a potem do Bielan ?

Jakie macie plany, kiedy przeprowadzka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, że ktoś z Tyńca jest też na forum! Ja buduję (a raczej będę :) ) na górce. Moja ulica jest jeszcze bezzimienna, ale to boczna ul. Piaskowej (pierwsza w lewo jadąc od Wro). Topografia Tyńca jest mi na razie całkiem obca, więc jak się ma twoja ulica do wjazdu z Wro albo kościoła (te dwa punkty są mi mni więcy znane).

 

Jakie problemy? Długo czekałaś na prąd i wodę? Ja chcę zacząć w kwietniu, maju. Zastanawiam się, czy już sobie nie załatwiać infrastruktury. Skąd miałaś koparkowego?

 

Używany baraczek też by mi się przydał. Mam też pomysł na pożyczenie na czas sso przyczepy campingowej. Stosował ktoś takie rozwiązanie?

 

Witam Panią-Koalę!

 

My także ruszamy z budową w Tyńcu w marcu. I to w poblizu, bo na Piaskowej. Na razie wszystko w powijakach i czekamy na pozwolenie na budowę, bowiem sprawa trafiła do Koserwatora Zabytków, ze wzgledu na obszar chroniony... No i szukamy ekipy - jestesmy w trakcie negocjacji. Najgorzej jest z energia, może się uda załątwić przyłacze gdzieś w sierpniu...

 

Pozdrawiamy

 

Ania i Alek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

as24

Nie strasz tą energią! Ja jeszcze nie dotarłam do energetyki. Teoretycznie skrzynka stoi już mi przy działce, ale praktycznie to pewnie muszę jeszcze parę przeszkód pokonać. Chyba jutro polecę na Powstańców!

 

W którym miejscu dokładnie macie działkę? Moja ulica od niedawna ma nazwę: Rubinowa to brzmi dumnie! Co i z czego budujecie? Zamierzacie stawiać jakiś baraczek budowlany? Ja dzisiaj oglądałam na Allegro blaszaki. Nie są drogie, w każdym bądź razie tańsze niż w Autogiełdzie. Może przy dwóch mielibyśmy transport i montaż gratis?

 

A może ktoś z forumowiczów będzie miał niedługo na zbyciu jakąś transportowalną budę?

 

halszka.ka

 

Z tą przeprowadzką to mamy nadzieję wyrobić się latem 2008 :cry: A już chętnie bym się przeniosła, bo całkiem fajna ta nasza wioseczka. Obecnie mieszkam w Śródmieściu... Nic dodać, nic ująć. Nie mamy szans dowozić Lei do szkoły do Tyńca. Zdecydowaliśmy się na szkołę w połowie drogi, czyli SP 76 przy ul. Wandy. Nie nasz rejon i nie wiadomo, czy nas przyjmą :( Żyjemy nadzieją, bo szkoły w rejonie mamy koszmarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam odkurzacz centralny firmy BEAM. Mówiąc szczerze, innymi się nie interesowałam, choć poczytałam sobie na ten temam w jednym ze starszych Muratorów. Moi znajomi mają BEAM'a i są zadowoleni. Ja odkurzałam dopiero jeden raz, więc nie mogę jeszcze nic konkretnego powiedzieć. Póki co, cieszę się, że go mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja, Pani Koala.

 

W hurtowniach moje pytania o ceny styropianu, folii itd zbywają stwierdzeniem, że to drobiazgi i jak dostanę na to ryczałtowe 10% upustu przy zakupie wszystkich materiałów u nich to będzie to dla mnie finansowo ok. Prawda li to i dać im spokój, czy upierać się przy tym, żeby mi dali cenę również na te różne "drobiażdżki"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...