Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Kilka osób pytało o hurtownie , które dobre , i czy warto zaopatrywać się w jednej,

ja w zasadzie większość materiałów kupowałam dotychczas w MBS na Żernickiej, dobre ceny i blisko :roll: .

Dziś potrzebowałam 20 worków cementu i.... transport dopiero na popołudnie, a ja chciałam już...,

koszt transportu 50pln (przy większych zakupach - gratis)

zadzwoniłam do hurtowni w Wysokiej i ....., cena lepsza, transport bez problemów,

a koszt transportu 15pln :o ....

 

A poza tym, witam poniedziałkowo :lol:

 

Ponawiam pytanie - Co z KULKĄ :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Mój dach niestety ucierpiał :( , ale podejrzewam, że to wina dekarzy :evil: . Mam nadzieje, że na zdjeciu coś widać, bo robiłam jej już jak było ciemno i padał deszcz.

 

http://foto.onet.pl/352iz,44porofke448,6ii6l

 

trzebabyło sobie nei brać pseudo fachowców którzy nie wiedzą co to spinki do dachówki i ile ich trzeba zastosować.

 

Nie koniecznie to jest wina fachowców. Nam także poleciały dachówki :( ze strony z której był najsilniejszy wiatr my nie mamy akurat żadnego sąsiada. W Nadolicach chyba co trzeci dom był bez kilku dachówek.

Oprócz dachówek zerwało nam pół rolety tarasowej i cały czas zastanawiamy się jak to się stało :o Podejrzewamy, że chyba coś leciało i uderzyło, bo głośno było tak, że nas pobudziło i nie wiedzieliśmy co się stało, prądu nie było wszędzie ciemno. W sumie to dobrze, że roletę zerwało, a nie szybę wybiło, bo by nas wywiało z tego domku :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 40 tys domu nie wykończysz nie ma siły. Nie mówię tu nawet o meblowaniu. Wylewki, potem wykończenie podłóg, zwykle inwestor liczy sam koszt materiału, a trzeba doliczyć dodatki, klej, fugi, różne rzeczy których się nie liczy bo są trywialne ale kosztują.

Przykład - chcieliśmy zrobić taras, liczyliśmy 45 m2 (tarasu) płytki po 30 zł plus coś na klej i fugi. Wyszło 6 tysięcy.

 

Musisz się zawsze liczyć z tym że coś się schrzani, coś trzeba będzie poprawić, zabezpieczyć.

Farby na ściany to parę tysięcy.

 

Nie wiem jaki masz taras i jakie schody ale 10 tys na taras i schody to moze być trochę mało ...

 

20 tys na ogrzewanie? Trochę mało? jakie robicie ogrzewanie? Macie gaz z sieci czy będziecie kupować butlę z gazem? czy to cena z robocizną? w tych 20 tys jest ta butla? Robocizna strasznie poszła w górę.

 

Sorry że się czepiam, ale nie wierzę w 40 tys po wylewkach. Już przestałam liczyć ile nam poszło ale pięć stówek pójdzie jak nic - z meblami i wszystkim. ogród to co najmniej parę tysięcy, skromny trawniczek i parę drzewek, bez żadnych fantazji. Oczywiście zrobiony własnymi rękami. Firma bierze kilkadziesiąt tysięcy za ładny ogródek. Ogrodzenie - sam przód to dwie dychy.

 

Ale ostatnio zamarzył mi się basen - taki prawdziwy, wkopany w ziemię, z grzałką i zadaszeniem zasuwanym na jesień ... Z błękitną wodą, i leżakiem na brzegu, przy którym będzie stać barek z drinkami w słoneczne upalne popołudnie... 8) To na czas jak wszystko już będziemy mieć (chyba na emeryturze) i nie będzie żadnego projektu do uruchomienia ... :wink:

Czesc BK w sumie to masz racje, ale my mamy taras 20m2, a schody juz dawno wylane tylko drewniane stopnie bedziemy mieli, jesli chodzi o ogrzewanie to materiał wyszedł nam za ok 10 tys a robocizne zrobi mąz ze szwagrem. Troche robimy swoim sumptem, jesli chodzi o plot to robimy na razie siatke bo kolo nas jezdza ciagniki wiec boję sie robic drewniany plot jedynie przed samym wejsciem kawelek drewnianego plotu, ogród bede robic z moją Teściową, zgadzam sie ze mozna i wladowac jescze z 200 tys w dom, ale to juz chyba beda pałace z basenem i wodospadami...

pozdrawiam flowercia)

 

 

200.000 na basen i wodospad to za mało

BK mądrze prawi bo wie bo ma to za sobą

wykończeniówka to wir w portfelu

najczęstsze błędy to tak jak wspomniała BK np. klamki ale też koszty farb, baterii i białego montażu (przy kosztorysowaniu najczęściej bierze się najniższe ceny z castoramy albo innego obi.

a później okazuje się że bateria za 50 zamienia się na taką za 550 albo 1550

mało kto liczy malutkie rzeczy ja np. zużyłem kolorowych silikonów do wykończeń za jakieś 1.500 pln nie wspominając o akrylu za parę stówek, następny błąd, przy kaflach - do kalkulacji wliczasz koszt kafli i robociznę a fugi i kleje to jakieś + 50% nie wspominając o cokołach albo folii w płynie do łazienek i mokrych pomieszczeń

czy sprawdzałaś już koszty lamp i kontaktów. gniazdo elektryczne kosztuje od 6 do 16 pln (bez wodotrysków designerskich) ale już gniazdo tel.komp. od 20 do 50 a RTV z satka 70 do 100 – punktów razem masz pewnie ok. 100 nie wspominając o kablach których zużyłem prawie 2 km

kuchnia - następna studnia bez dna wliczając sprzęt pod zabudowę

kominek - .....

dodatkowe koszty do ogrzewania to koszt całej kotłowni i np. zaworów termostatycznych

ogrodzenie (nawet nie wspominam o frontowym)

jakieś drogi i dojścia

ogród pomijam - sama ziemia to parę tysiączków

no i na koniec koszty odbiorów znowu koło 1-1,5 tyś

 

Dobrze prawicie ludziska!! :D

Ja wykończeniówkęmam częściowo za sobą a reszta czeka na lepsze czasy!! :cry: Tylko czy nadejdą. Teraz nawet zakup firanek to ogromny wydatek! Ale co tam, głowa do góry !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KULKO - śpieszę z ogromnymi gratulacjami dla MAMY, TATY i CÓRCI.

Hania jest przecudna !!!!!!!!!!!

Cieszę się, że już jesteście w komplecie :p .

 

PS. Proszę nie zapodawać na forum takich zdjęć z maleństwami, bo... mi się ciepło robi :lol: , a synek mi mówił ostatnio, że on by jeszcze chciał brata 8) .

 

pozdrawiam serdecznie

Dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec melduję, że jestesmy już wszyscy w komplecie:))

 

Od 18.01.07 razem z nami buduje nasza mała kochana Bob-Budownicza.

 

Przedstawiam Wam Hanię w pierwszych chwilach po porodzie:)))

http://www.wozik.com

 

KULKO Gratuluję !!! Tatusiowi również !!! Teraz może już być tylko lepiej !!!

Witam nowego członka gminy ! Ale nas dużo !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, wymiękam... :-? :( :cry:

Za dwa miesiące z hakiem musze sie przeprowadzic, a nie mam jeszcze zamówionych schodów!!!!! :o

 

Wyceny jakie dostałam wahaja sie w cenie 20-40 tysięcy!! :o :o :o

 

dajcie mi proszę namiary na jakiegoś dobrego stolarza, który zrobi mi kręte lub zabiegowe schody w normalnej cenie.

 

Pomóżcie!!!!

 

Gosiu, a co ze stolarzami na których dałam Ci namiary, nie odpowiadali?

:wink:

Ja 2 m-ce biegałam po drabinie. nie było miło ale już to mam za sobą> :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec melduję, że jestesmy już wszyscy w komplecie:))

 

Od 18.01.07 razem z nami buduje nasza mała kochana Bob-Budownicza.

 

Przedstawiam Wam Hanię w pierwszych chwilach po porodzie:)))

http://www.wozik.com

 

Gratulujemy i pozdrawiamy całą trójkę!!!!

 

Mam nową koleżankę dla mojego Kamilka bo narzeczoną już ma :wink: !!!

 

pepe* ja mogę polecić naszą firmę od CO. To Admarbud z Karmelkowej. Nie mogę na nich złego słowa powiedzieć- jedyna profesjonalna firma w całej mojej przygodzie budowlnej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAJCIE,

 

 

Czy ktoś z Was ma odkurzacz centralny ?

Jak się spisuje?

 

Jaką firmę montującą możecie polecić ?

 

pozdr MTW1

 

 

Przyłączam się do pytania i z góry dziękuję za informacje. :D

 

Rodzice maja BEAM'a i jak na razie sa zadowoleni ja tez bo raz musialem odkurzac i swietna sprawa:) Wazne jest aby dobrac odpowiednio moc ale to pomoze fachowiec i odpowiednio dlugi waz zeby wszedzie siegal. O inne odkurzacze nie dowiadywalem sie bo kumple tez taki maja i sa zadowoleni. Jesli chodzi o sprawdzony kontakt do wykonawcy to: "GAZCO" tel 609134820. Sam go sciagam w Lutym do siebie na instalacje CO, podlogowki i odkurzacza.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAJCIE,

 

 

Czy ktoś z Was ma odkurzacz centralny ?

Jak się spisuje?

 

Jaką firmę montującą możecie polecić ?

 

pozdr MTW1

 

 

Przyłączam się do pytania i z góry dziękuję za informacje. :D

 

Rodzice maja BEAM'a i jak na razie sa zadowoleni ja tez bo raz musialem odkurzac i swietna sprawa:) Wazne jest aby dobrac odpowiednio moc ale to pomoze fachowiec i odpowiednio dlugi waz zeby wszedzie siegal. O inne odkurzacze nie dowiadywalem sie bo kumple tez taki maja i sa zadowoleni. Jesli chodzi o sprawdzony kontakt do wykonawcy to: "GAZCO" tel 609134820. Sam go sciagam w Lutym do siebie na instalacje CO, podlogowki i odkurzacza.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy ktoś ma z forumowiczów namiar na projektanta ogrodu. Zamierzam na wiosne wybrukować alejki i wymurować tarasy ale kompletnie nie wiem jak to powinno wyglądać. Ziemie juz nawiozłem pod trawnik ale szkoda mi jej rozrzucac tam gdzie teoretycznie wypadnie jakas alejka do altany czy chodnik do wiaty na samochod. Jesli ktos ma jakis sprawdzony namiar to prosze na prv.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoma odsprzedać agregat (prąd)? ewentualnie może mnie polecić jaki kupic i gdzie

 

My możemy odsprzedać za jakieś 2 m-ce

a nasz kupowaliśmy w Castoramie, od 2 miesięcy chodzi bez problemu (no może z maleńkim, sznurek od ciągnięcia zapłonu się przetarł to wymieniliśmy) - a jaki - najtańszy z pożądaną mocą ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...