Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

BK dzięki za porady - mam takie samo własnie zdanie o GWC,

natomiast powiedz mi bo tu mi sie spodobało zdanie :"jak ktos nie lubi sprzątać...." -odkurzacz centralny to w sumie tylko po prostu mniej noszenia i brak worków tak?czy sa jeszcze jakies korzyści, o których nie wiem?

Pytałam też o płaszcz wodny...czy zrobilibyście go teraz jeszcze raz a może lepiej DGP (z Waszych doświadczeń)

 

Xeno, niby bylam zdecydowana na DGP ale (!!!) poczytalam kilka opinii i jak na razie przekonaly mnie one do plaszcza wodnego

a to dlatego, ze na polowie parteru (salon+kuchnia+hol i lazienki) bedziemy mieli ogrzewanie podlogowe i aby miec zawsze cieplo pod stopami i nie biegac po zimnych kaflach chyba trzeba bedzie sie zdecydowac na plaszcz wodny

no zobaczymy, ale tutaj jest kilka fajnych opinii:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=84415&highlight=p%B3aszczem+dgp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Smiejus i Kulka: super, że się odezwaliście i super, że właśnie Wy. :D Mieszkamy wszyscy w zasięgu ręki więc i z transportem będzie łatwiej.

Myślę , że jeszcze przez weekend poczekamy na odzew pozostałej części grupy a potem trzeba poważnie zabrać się za działania. Jestem pewna ze nasza współpraca zaowocuje udanymi zakupami.

Póki co pozdrawiam Was wszystkich a szczególnie małą Hanię. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz wejść w swój profil.

 

Obrazek musi spełniac prametry: szerokość nie może być większa niż 80 pikseli, wysokość większa niż 80 pikseli, a rozmiar większy niż 6kB.

 

Ten obrazek zamieszczasz na zewnętrzym serwerze np. http://foto.onet.pl, a link do tego zdjęcia umieszczasz w profilu na dole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz wejść w swój profil.

 

Obrazek musi spełniac prametry: szerokość nie może być większa niż 80 pikseli, wysokość większa niż 80 pikseli, a rozmiar większy niż 6kB.

 

Ten obrazek zamieszczasz na zewnętrzym serwerze np. http://foto.onet.pl, a link do tego zdjęcia umieszczasz w profilu na dole.

A jak mogę sprawdzić jakii obrazek ma wymiary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz wejść w swój profil.

 

Obrazek musi spełniac prametry: szerokość nie może być większa niż 80 pikseli, wysokość większa niż 80 pikseli, a rozmiar większy niż 6kB.

 

Ten obrazek zamieszczasz na zewnętrzym serwerze np. http://foto.onet.pl, a link do tego zdjęcia umieszczasz w profilu na dole.

A jak mogę sprawdzić jakii obrazek ma wymiary?

 

Na onet.pl musisz wejść w edycję zdjęcia tj."dodaj/usuń zdjęcia", następnie na wybranym zdjęciu dajesz właściwości - tam jest rozmiar zdjęcia i możesz skopiować link do umieszczenia w swoim profilu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK dzięki za porady - mam takie samo własnie zdanie o GWC,

natomiast powiedz mi bo tu mi sie spodobało zdanie :"jak ktos nie lubi sprzątać...." -odkurzacz centralny to w sumie tylko po prostu mniej noszenia i brak worków tak?czy sa jeszcze jakies korzyści, o których nie wiem?

Pytałam też o płaszcz wodny...czy zrobilibyście go teraz jeszcze raz a może lepiej DGP (z Waszych doświadczeń)

 

Dalej byłby płaszcz wodny.

Oszczędności są bardzo duże, ale trzeba doglądać - temperatury na centralce, czy dobrze ustawiony tryb pracy pieca, patrzeć na temperatury, przykręcać szyber itp.

Dla nas to sama przyjemnośc bo lubimy ten kominek ... Nawet palić lubię. Wstyd się przyznać ale to chyba jakies piromańskie skłonności, wrzucanie polan do pieca, rozpalanie etc. sprawia nam naprawdę dużo radości.

 

Od 2004 r. (mieszkamy od września 2005) zużyliśmy 1000 l gazu z butli przy czym gotowanie też na gazie no i wlecie grzanie wody również. Gaz kupowaliśmy w 2004 r za 1,39 (lub mniej) a teraz za 2,09 - cena obłędna. Tankujemy tylko propan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej byłby płaszcz wodny.

Oszczędności są bardzo duże, ale trzeba doglądać - temperatury na centralce, czy dobrze ustawiony tryb pracy pieca, patrzeć na temperatury, przykręcać szyber itp.

Dla nas to sama przyjemnośc bo lubimy ten kominek ... Nawet palić lubię. Wstyd się przyznać ale to chyba jakies piromańskie skłonności, wrzucanie polan do pieca, rozpalanie etc. sprawia nam naprawdę dużo radości.

 

Od 2004 r. (mieszkamy od września 2005) zużyliśmy 1000 l gazu z butli przy czym gotowanie też na gazie no i wlecie grzanie wody również. Gaz kupowaliśmy w 2004 r za 1,39 (lub mniej) a teraz za 2,09 - cena obłędna. Tankujemy tylko propan.

 

Czy w przypadku, gdy głównym ogrzewaniem będzie gaz ziemny, również warto zakładać kominek z płaszczem wodnym? Lubię palic w kominku, więc rozumiem że mógłym upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu :wink: ?

 

Czy rzeczywiscie kominek z płaszczem wodnym znacznie mniej brudzi niż z rozprowadzonym powietrzem?

 

pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki typ ogrodzenia posiadacie? Jaki polecacie? Czy z podmurówka czy bez?

 

Zaczynam na wiosne i tuż po zalaniu fundamentów chce w tzw. miedzyczasie postawic ogrodzenie.

 

Od kogo braliście siatkę (jaką i za ile).

 

A może ktoś ma ogrodzenie panelowe? Od kogo kupiliście? Wiem, że jeden z producentów na nasz rynek jest w Trzebnicy (http://www.plast-met.pl)...

 

Czy ogrodzenia panelowe nie jest one zbyt łątwym łupem dla złodziejaszków?

Może macie namiary na kogoś solidnego do wykonania ogrodzenia o dł. 170m?? Rejon - Tyniec Mały.

 

Czekam na Wasze odpowiedz,

 

as24 (Ania i Alek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co robię źle?Niby wszystko pokolei jak należy a kiedy chcę wkleić obrazek w profilu to mi pisze że adres emblematu jest nie prawidłowy,mnie komputer chyba nigdy nie polubi :(

 

Sprawdź kopiowany link! Musi kończyć się rozszerzeniem .jpg

A takie rozszerzenie masz tylko w trakcie edycji zdjęcia--->właściwości :-)

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli gaz ziemny to kominek z płaszczem niekoniecznie jest dużo tańszy w eksploatacji.

Wtedy warto DGP - i coś wymyślić żeby się ściany nie brudziły - pomalować na ciemno albo zmywalną farbą czy zastosować tynk strukturalny.

Zawsze warto mieć kominek do dogrzewania, to się naprawdę zawsze opłaci, nawet bez DGP czy płaszcza. Pamietajcie o jednym - kominek uniezależnia od kryzysów energetycznych, jest to bardzo ważne - świadomość że mimo politycznych awantur w domu zawsze będę mieć ciepło.

Przy kominku z płaszczem czy DGP warto mieć agregat prądotwórczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam na wiosne i tuż po zalaniu fundamentów chce w tzw. miedzyczasie postawic ogrodzenie.

 

as24 zastanów sie może jeszcze z tym ogrodzeniem czy masz tyle miejsca na działce aby co duże ciężarowe auta i betoniarki mogły swobodnie dom objeżdżać na około.

 

My ogrodzenie nie mamy i całe szczęście bo inaczej mielibyśmy wszystko rozładowane na ulicy a nie tam gdzie akurat wygodnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec melduję, że jestesmy już wszyscy w komplecie:))

 

Od 18.01.07 razem z nami buduje nasza mała kochana Bob-Budownicza.

 

Przedstawiam Wam Hanię w pierwszych chwilach po porodzie:)))

http://www.wozik.com

Kulka, jak mogłam przeoczyć tak ważną dla Was chwilę :roll: :oops:

 

GRATULUJĘ z całego serca

Hania jest śliczna :p

 

 

I te zdjęcia rewelacyjne :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...