Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

U mnie wielkie święto!!!!

Po cięzkich bojach znalazłem wykonawce naszego domku. Prawdę mówiąc to Pan wprost powiedział że przebierają w ofertach i ceny są jakie są póki tyle się buduje. Dziękuję dabell za pomoc, tamtej ekipie podziękowaliśmy - cena z kosmosu i najchętniej za wszystko brali by jeszcze dodatkową kasę, nowa oferta obejowała większy zakres i cena o wiele niższa :-) i co najważniejsze mogą ruszyć już za miesiąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Kulka i smiejus wielkie dzięki za odpowiedź, chociaż myślałam, że więcej osób miało już doczynienia z rynnami :wink:

W każdym razie decyzja jeszcze nie dojęta i popytamy w hurtowniach.

 

Jeśli chodzi o ceny styropianu i wełny to myślicie, że w marcu znowu coś podskoczy, czy chociaż przez chwilę będzie podobnie? :o

Jak kupowaliśmy w zeszłym roku materiały to ceny szły w górę (tak konkretnie) dopiero od marca. Ale widzę że teraz nikt się inwestorami nie przejmuje i już w styczniu całkiem nieźle poszły w górę :cry: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie tynki wybraliście? Myślę o cementowo-wapiennych, ale prawdę mówiąc zostały wybrane drogą eliminacji pozostałych. I jeszcze prośba, czy ktoś mógłby się pochwalić jakimś zdjęciem ,choćby fragmentu tynku /najlepiej w zbliżeniu/, bo bym się już upewniła, że to te, właśnie te... :wink:

Ela

 

ja mam cementowo-wapienne - wybrane z rozmysłem. 4 lata leżą i dobrze wyglądają ;-)

co do wyglądu - tynki te mogą końcowo wyglądać bardzo różnie - zależy jak chcesz - u mnie np. są chropowate - zatarte takim drobniutkim piaskiem bo tak chcieliśmy, ale mozna je zrobić bardziej gładkie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivonesca bardzo Ci dziękuję za odpowiedź, a masz może jeszcze namiary na tego tynkarza. Też chciałabym chropowate. NIestety, większość tynkarzy, których obdzwoniliśmy wczoraj, albo zajęta albo robi gipsowe. Zresztą większość z nich robi gipsowe. A czy dużo czasu zajmuje tynkowanie domu, tak mniej więcej?

Ela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mamy tez problem, może za wczesnie ale.... Okna mianowicei, dalej nie wiemy czy plastikowe czy drewniane, jeżeli PCV to barwione czy okleina. Jesteśmy w kropce, poczytaliśmy mnóstwo i dalej nie wiemy, skłaniamy sie ku drewnianym. Czy macie może namiary na interesującego producenta, który z nas nie zedrze?

Ja miałam podobny dylemat, ale się wyleczyłam - porządne okna drewniane przy naszym domu to ok. 32-35 tys zł :-? , w standardzie okucia WK2, szyba P2. Do tego konieczność pielęgnacji - wiem, że mało kto to robi, ale drewno tego wymaga, bo za parę lat może być problem. Do tego montaż koniecznie po mokrych pracach tynki, wylewki - odpadało, bo my lecimy z koksem już teraz :-)

.Jeżeli się chcecie rozeznać w drewnianych - okna Sitaka z Lubszy (k. Brzegu Opolskiego) polecam. Nie najtańsze ale super wykonane.

http://www.sitak.com.pl

 

Wybrałam PCV - Oknoplast Kraków przy Legnickiej - super, profil Avans - specjalny - jakdo drewna, kolor orzech, w okleinie dwustronnej. W promocji zimowej i po negocjacjach :-) wyszło 20,500 z montażem. Polecam.

Dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy należy podkuwać ściany pod kable elektryczne? Jak to się później ma do tynkowania? Czy może nie ma znaczenia?

Jak masz proste ściany (np. z silikatu) to mozesz dac stosunkowo cieńką warstwe tynku,

więc wtedy wg. mnie warto dać kable w bruzdach, w innej sytuacji zależy

od inwestora (na pewno elektryk bedzie wolał dawać na murze, wiec nalezałoby to okreslić w czasie negocjacji cenowej, zeby potem nie było ździwienia i niepotrzebnych nerwów). Jak robisz w bruździe w ścianie, to elektryk potem to na szybko zatynkowuje gipsem budowlanym żeby się one tam trzymały (warto też na to mu zwrócici uwagę podczas negocjacji cenowej).

My zrobiliśmy w bruzdach i mamy schowane w scianie (oprócz takich cieniutkich kabelków np alarmowych - te spokojnie przykrył tynk).

Wg. mnie zaletą w bruzdach moze byc to ze jak potem musisz odkuc kawałek tynku, to delikatnie zbijasz młotkiem tynk (wiesz ze tam nie ma kabli) i potem na murze mozesz zauważyc bruzde zaklejoną gipsem i w ten sposób uniknąć przerwania przewodu (oczywiście majstry potrafią i tak przerwać taki przewód pomimo wielu zwracanych im uwag jak to robic :evil: )

 

Acha - tynkarze tez pewnie bedą woleli jak kable sa schowane (wiec mozna probować zbic ceną, w zwiazku z tym ze bedą mieli łatwiejszą robote)

 

Wojty (własciwy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivonesca bardzo Ci dziękuję za odpowiedź, a masz może jeszcze namiary na tego tynkarza. Też chciałabym chropowate. NIestety, większość tynkarzy, których obdzwoniliśmy wczoraj, albo zajęta albo robi gipsowe. Zresztą większość z nich robi gipsowe. Ela

 

Ivonesca je też bardzo chętnie skontaktowałabym się tym tynkarzem, bo obawiam się że większość już zajęta albo nie do końca robią to o co nam chodzi :cry:

Z góry bardzo dziękuję i poproszę o namiary na priv.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scur dzięki za namiary, a siatkę kupiliśmy wczoraj w miejscowej hurtowni, nawet cena ok.

wojty zgadzam się z Tobą, ale chyba za późno się obudziliśmy, bo kable idą po murze, a ściana z porothermu /teoretycznie równa/, no i na to tynki cementowo-wap. o ile uda mi się znaleźć tynkarz, w co zaczynam wątpić

I jeszcze jedno, jaka powinna być kolejność prac po tynkach i wylewkach? Można już robić kafelki? I czy powinno się ocieplić poddasze wełną przed, czy po tynkowaniu?

Elżbieta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze jedno nurtujące mnie pytanie :-?

Czy możemy wstawić drewniane okna przed tynkami wewnętrznymi????

Ja mam naprawdę ogromne obawy, ale mój mąż i producent naszych okien przekonują mnie, że będzie dobrze :-? :o

Z drugiej strony podobno z uwagi na bezpieczeństwo naszych kabli, które dopiero zaczną się kłaść, to lepiej zamknąć drogę złodziejowi, bo słuchy chodzą, że dosyć często wyrywają co się da z pustych (bez okien) domków :evil:

Poza tym to kable podobno kiepsko się kładzie w niskiej temperaturze - inwestor zamierza robic to osobiście :-? , więc wolałby robić to w komfortowych warunkach :wink:

I co Wy na to???

Ja jestem mocno wystraszona!!! :o :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mamy tez problem, może za wczesnie ale.... Okna mianowicei, dalej nie wiemy czy plastikowe czy drewniane, jeżeli PCV to barwione czy okleina. Jesteśmy w kropce, poczytaliśmy mnóstwo i dalej nie wiemy, skłaniamy sie ku drewnianym. Czy macie może namiary na interesującego producenta, który z nas nie zedrze?

Ja miałam podobny dylemat, ale się wyleczyłam - porządne okna drewniane przy naszym domu to ok. 32-35 tys zł :-? , w standardzie okucia WK2, szyba P2. Do tego konieczność pielęgnacji - wiem, że mało kto to robi, ale drewno tego wymaga, bo za parę lat może być problem. Do tego montaż koniecznie po mokrych pracach tynki, wylewki - odpadało, bo my lecimy z koksem już teraz :-)

.Jeżeli się chcecie rozeznać w drewnianych - okna Sitaka z Lubszy (k. Brzegu Opolskiego) polecam. Nie najtańsze ale super wykonane.

http://www.sitak.com.pl

 

Wybrałam PCV - Oknoplast Kraków przy Legnickiej - super, profil Avans - specjalny - jakdo drewna, kolor orzech, w okleinie dwustronnej. W promocji zimowej i po negocjacjach :-) wyszło 20,500 z montażem. Polecam.

Dabell

 

Ja równiez już po tym dylemacie. Podobają mi się drewniane, ale niestety: nie widze się pielęgnującej i dbającej o drewno, poza tym mokre prace (tynki, wylewki) już mamy umówione na marzec.

 

zdecydowaliśmy sie na MS Okna, w obustronnej okleinie orzech, WK2, potrójny pakiet szybowy, ciepła ramka, klamka z kluczykiem, P4 na dole, rolety, podwójna brama garazowa - po negocjacjach wyszlo nam 24 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno, jaka powinna być kolejność prac po tynkach i wylewkach? Można już robić kafelki? I czy powinno się ocieplić poddasze wełną przed, czy po tynkowaniu?

Poddasze ocieplaliśmy po tynkowaniu

(od razu po wełnie położyli płyty GK, a te lepiej zeby potem nie miały zbyt dużo kontaktu z wilgocią z tynków)

- no chyba że ty masz parterówkę...

My zrobiliśmy tak: elektryka, pod koniec elektryki wstawili nam okna pcv, tynki, rozprowadzenie wody i podłogówki , wylewki, tydzien czekania i ocieplanie poddasza z obłożeniem regipsami i potem kafelkowanie.

Jak masz fundusze to ocieplaj całe poddasze (tak zeby nie wracać z brudnymi pracami na góre, a ztego sie kurzy, zwlaszcza szlifowanie regipsów)

i dopiero potem kafelkuj domek (przynajmniej fug nikt ci nie pobrudzi za bardzo)

 

A to i tak teoria, bo w praktyce jedna ekipa sie opóznia, wiec juz wchodzi kolejna, potem gdzies niedorobka i powraca jakis brudas co potem trzeba znowu czyscic kafle itp.... samo życie .....

 

Wojty (własciwy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz fundusze to ocieplaj całe poddasze (tak zeby nie wracać z brudnymi pracami na góre, a ztego sie kurzy, zwlaszcza szlifowanie regipsów)

 

A to i tak teoria, bo w praktyce jedna ekipa sie opóznia, wiec juz wchodzi kolejna, potem gdzies niedorobka i powraca jakis brudas co potem trzeba znowu czyscic kafle itp.... samo życie .....

 

Wojty (własciwy)

 

mam pytanko dot. szlifowania regipsów. :( Kto Wam to robił, za jakie pieniążki i czy jesteście zadowoleni. Jeśli to możliwe to prosze o namiary. My regipsy położyliśmy i zagipsowaliśmy sami ale po próbach stwierdzamy, że nie umiemy ładnie sami sobie tego wyszlifować. :evil: :cry: I trzeba będzie kogoś zatrudnić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...