Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Jak masz fundusze to ocieplaj całe poddasze (tak zeby nie wracać z brudnymi pracami na góre, a ztego sie kurzy, zwlaszcza szlifowanie regipsów)

 

A to i tak teoria, bo w praktyce jedna ekipa sie opóznia, wiec juz wchodzi kolejna, potem gdzies niedorobka i powraca jakis brudas co potem trzeba znowu czyscic kafle itp.... samo życie .....

 

Wojty (własciwy)

 

mam pytanko dot. szlifowania regipsów. :( Kto Wam to robił, za jakie pieniążki i czy jesteście zadowoleni. Jeśli to możliwe to prosze o namiary. My regipsy położyliśmy i zagipsowaliśmy sami ale po próbach stwierdzamy, że nie umiemy ładnie sami sobie tego wyszlifować. :evil: :cry: I trzeba będzie kogoś zatrudnić.

Pozdrawiam

Bo problem w tym, że najpierw trzeba to ładnie poszpachlować aby szlifowanie nie było tak uciążliwe. Najlepiej aby szlifowanie robiła ta sam osoba, która szpachluje, Z reguły jest tak że trzeba to jeszcze raz poszpachlować bo zawsze wychodzą jakieś miejsca do porpawek . Zresztą wiekszość systemów regipsowych zaleca końcowe szpachlowanie masą typu finish.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Tyle że ten fachman jest z Opolskiego i z tego, co mi wiadomo u nas będzie działał jeszcze przez ponad miesiąc :o Nie wiem jak bardzo Wam się śpieszy ... Właściwie na razie jeszcze kładzie nam regipsy więc jeszcze nic o szlifowaniu w jego wydaniu nie mogę powiedzieć. Jak tylko zobaczymy efekty końcowe wyślę namiary o ile będzie warto :o a szczerze na to liczę 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę Wrocławska. :lol: My także jesteśmy z Wrocławia. Mam nadzieję, że juz niedługo, chociaż to przecież najpiękniejsze miasto. Budujemy w Radwanicach. Hej anndy będziemy sąsiadami. Gdzie stoi Twój uroczy domek ?

Witam sąsiadów, nasz domek jest na Lazurowej a Wy gdzie budujecie?

Nie wiem dokładnie gdzie jest Lazurowa, ale wydaje mi się, że w pobliżu tego nowego osiedla. Czy to tam gdzie buduje się grupka nowych domków, jadąc w prawo od Kolejowej?. My budujemy się róg Szerokiej i Krótkiej( w lewo od Kolejowej).To tam gdzie zrobili niedawno nowy asfalt. Mamy na razie dopiero stan zero, a pełną parą ruszamy jak zrobi się trochę cieplej (oby już w marcu). Pozdrawiamy. :lol:

Dokładnie tam - w prawo od Kolejowej , zresztą z Kolejowej widać nasz dom.

Przy najbliższej okazji obejrzę domek w realu. Często tam chodziliśmy na spacerki podziwiać nowe domki. Jesteśmy całkiem bliskimi sąsiadami! :p A może wiesz co,i czy w ogóle powstanie na tym wolnym placu przy Kolejowej? Pozdrawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Byłem dzisiaj w Gaji na Opolskiej. Niestety nie daliśmy rady skończyć dzisiaj wyceny i umówiliśmy się na czwartek.Pan Malinowski namawia mnie min.na Braasa-Romańską w technologii cisar ale zobaczymy bo w sumie to mamy w planach cementową z jakąś powłoką zabezpieczającą "zielenieniu" i tylko tyle. Muszę się jeszcze rozejrzeć za czymś innym, może znajdę coś tańszego a równie dobrego. Straszą że może być problem np. z Porothermem i że lepiej znacznie wcześniej zamawiać więc trzeba się streszczać z załatwianiem kredytu. Żeby tylko udało się zgrać to wszystko ba jak misie nie będą mieli z czego robić to się zawiną i tyle będę ich wodział-czekać nie będą

Pozdrawiam

Jacek

 

My tez bylismy w sobotę w Gai na Opolskiej i tez nas gorąco namawiano na na Romańską w technologii cisar, to jest cementowa dachówka, prawda?

Czy trafiliście na lepsze ceny w innej hurtowni?

 

A my już mamy ścianę do wysokości parapetów i obmurowane drzwi (budujemy z silikatów).

 

I mamy tez problem, może za wczesnie ale.... Okna mianowicei, dalej nie wiemy czy plastikowe czy drewniane, jeżeli PCV to barwione czy okleina. Jesteśmy w kropce, poczytaliśmy mnóstwo i dalej nie wiemy, skłaniamy sie ku drewnianym. Czy macie może namiary na interesującego producenta, który z nas nie zedrze?

Witam,

Niestety nie byliśmy jeszcze w innych hurtowniach co wynika z braku czasu. Mam nadzieje że damy radę w przyszłym tygodniu. Dam znać jak wypadaja inne hurtownie

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MichAsiek witam widze,że większosc ma okna plasikowe,moje doswiadczenie z oknami drewnianymi poki co niewielkie,bo zamontowane w listopadzie,ale napewno odradzam ci okna drewniane przed tynkami i wylewkami zwłaszcza o tej porze roku umnie tynki i wylewki były robione w czerwcu,prawda jest ze panowie tynkarze byli bardzo nie pocieszeni,bo teraz beda musieli wrócić na obrobke okien,szkoda kasy przemyslcie dobrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivonesca bardzo Ci dziękuję za odpowiedź, a masz może jeszcze namiary na tego tynkarza. Też chciałabym chropowate. NIestety, większość tynkarzy, których obdzwoniliśmy wczoraj, albo zajęta albo robi gipsowe. Zresztą większość z nich robi gipsowe. A czy dużo czasu zajmuje tynkowanie domu, tak mniej więcej?

Ela

niestety namiarów nie mam :-( chyba, że poszperam jeszcze w domu

tynkowanie zajęło ok. tygodnia ....tak mi sie wydaje - musiałabym wrócić sie do dziennika, bo było to już kilka lat temu i nie pamietam :oops:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co daliście na skosach? Płyty kart-gips, czy deski, a może panele? Zastanawiam się co będzie praktyczniejsze /tzn dłużej wytrzyma/ no i cenowo dobre.

Elżbieta

nasz pierwotny plan to deski. długo tak było, aż zaczęliśmy liczyć koszty.

okazało się że regipsy wyjda chyba taniej :-( ale cały czas martwi mnie pękanie przy łączeniu płyt - jest to niestety nieuniknione

podobno radą na to są tapety z włóknem szklanym - jak więźba pracuje to one są elastyczne i poddają się

w tym roku czeka nas wykończenie poddasza i mam właśnie zgryz :-? :-? :-? we wtorek przychodzi gość od regipsów pooglądać wszystko - może coż z nim ustalimy ?? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mimo że okna mam drewniane, najpierw były okna a potem dopiero tynki.

 

pozdrawiam

 

Ivonesca, a może opowiesz mi coś więcej o tych tynkach przy drewnianych oknach? :lol: Temat dalej mnie nurtuje :-? A inwestor jest na razie dalej nieprzejednany :-? Ale nad nim "pracuję" :wink:

Najbardziej boimy się o te kable, które mogą powyrywać ze ścian :x

Myślę sobie, że ewentualnie jak będzie ciepło (chcemy robić tynki czerwiec-lipiec) i do tego dobrze pootwieramy te okna to może nie byłoby aż tak źle :o

No wiem tonący brzytwy sie chwyta :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michasiek - znajomi z domku obok robili tynki i wylewki w kwietniu. Okna wstawiali w czerwcu. Dobrze pozabezpieczali okna tzn. gruba folia w obejmach z desek, do tego alarm z monitoringiem i czujkami ruchu w środku i tyle. Trzeba jedynie pozapychać wszelkie dziury między dachem i ścianą, żeby ptaki nie wlatywały i nie uruchamiały alarmu :-). Może w ten sposób?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki:

 

Czy takie ceny (oczywiscie na dzisiaj, bo jeszcze pewnie jesienia były mniejsze) są dobre cz racze z kosmosu? A jeżeli z kosmosu to jakie mniej więcej ceny znacie?

 

OCIEPLENIE budynku wełną, wraz z położeniem tynku: robocizna 50 zł/m2

 

OCIEPLENIE poddasza, ułożenie płyt G-K, przgotowanie do malowania, pierwsze malowanie: 40zł/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co daliście na skosach? Płyty kart-gips, czy deski, a może panele? Zastanawiam się co będzie praktyczniejsze /tzn dłużej wytrzyma/ no i cenowo dobre.

Elżbieta

nasz pierwotny plan to deski. długo tak było, aż zaczęliśmy liczyć koszty.

okazało się że regipsy wyjda chyba taniej :-( ale cały czas martwi mnie pękanie przy łączeniu płyt - jest to niestety nieuniknione

podobno radą na to są tapety z włóknem szklanym - jak więźba pracuje to one są elastyczne i poddają się

w tym roku czeka nas wykończenie poddasza i mam właśnie zgryz :-? :-? :-? we wtorek przychodzi gość od regipsów pooglądać wszystko - może coż z nim ustalimy ?? :roll:

Ivonesca,

prawidłowo wykonane regipsy nie mają prawa pękać i nie pękają. Powtarzam prawidłowo wykonane. Wyjątkiem gdzie mogą pojawić się rysy są połączenia ze ścianą . Ale można tego uniknąć stosując w tych miejscach spoinę ślzgową i akryl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki:

 

Czy takie ceny (oczywiscie na dzisiaj, bo jeszcze pewnie jesienia były mniejsze) są dobre cz racze z kosmosu? A jeżeli z kosmosu to jakie mniej więcej ceny znacie?

 

OCIEPLENIE budynku wełną, wraz z położeniem tynku: robocizna 50 zł/m2

 

OCIEPLENIE poddasza, ułożenie płyt G-K, przgotowanie do malowania, pierwsze malowanie: 40zł/m2

Kulko -

- ocieplenie 15cm styropianu z tynkiem - 38zł (możliwy upust do 10%)

- płyty GK na stelażu krzyżowym (nie pękają tak na połączeniach) - 45zł m2(też z ewentualnym upustem 10%)

- malowanie 8zł/m2 (upust do 10%)

Jak widać Twoje ceny są porównywalne, bo robocizna z wełną jest droższa a płyty GK to chyba cena w miarę ok z tym malowaniem. Ja mogę zapłacić trochę więcej niż średnia, byle było jakościowo ok.

Podejrzewam, że to i tak ceny wiosenne, bo ocieplanie budynków jesienią kosztuje ok. 25-50% drożej - wszyscy wtedy o tym myślą. Najlepszy okres na docieplenie to wczesna wiosna i cała jesień, nie może być upałów (tak mówiła mi koleżankaprowadząca firmę z dociepleniami budynków). Widziałam prognozy na maj - ma być ponadstandardowo ciepły, więc najlepiej kwiecień.

Dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mimo że okna mam drewniane, najpierw były okna a potem dopiero tynki.

 

pozdrawiam

 

Ivonesca, a może opowiesz mi coś więcej o tych tynkach przy drewnianych oknach? :lol: Temat dalej mnie nurtuje :-? A inwestor jest na razie dalej nieprzejednany :-? Ale nad nim "pracuję" :wink:

Najbardziej boimy się o te kable, które mogą powyrywać ze ścian :x

Myślę sobie, że ewentualnie jak będzie ciepło (chcemy robić tynki czerwiec-lipiec) i do tego dobrze pootwieramy te okna to może nie byłoby aż tak źle :o

No wiem tonący brzytwy sie chwyta :-?

 

pamiętam że też mieliśmy taki sam dylemat - co najpierw??

 

ostatecznie było tak jak napisałam - okna zamontowali na poczatku kwietnia, tynki i wylewki były maj/ czerwiec.

wpływ na nasza decyzję na pewno miały kable, tak tez namawiał nas wykonawca tynków - mógł otynkowac całość (tynkowaliśmy jednocześnie wewntrz i zewnątrz) i obrobić również okna za jednym zamachem - może to wygodne dla niego było.

w każdym bądź razie oknom nic się nie stało - przeciez jak pada deszcz na zewnątrz i zacina po oknach to są narażone na dużo gorsze warunki.

dobrze wszystko wietrzyliśmy i tyle. poza tym montowała nam ekipa producenta okien (Gebauer) i nie mieli żadnych zastrzeżeń co do takiej kolejności (np. że tracimy gwarancję itp)

 

okna są od 2003 - wszystko z nimi OK

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mimo że okna mam drewniane, najpierw były okna a potem dopiero tynki.

 

pozdrawiam

 

 

u nas też najpierw były drewniane okna a później tynki. Chciałam okna wstawaić po tynkach ale niestety nie udało mi się znaleźć ekipy tynkarzy, którzy chcieli robić tynki bez okien. Także proponuję najpierw poszukać tynkarzy i ustalić czy bez wstawionych okien zrobią tynki.

U mnie z oknami wszystko OK i mam nadzieję, że tak pozostanie ale drżałam o nie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...