Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

scur ależ on jest starszy o 12 dni :D :D :D

 

A to :oops: ........... przepraszam :oops: . Nie wygląda. Tak jakoś dobrze się trzyma :wink:

Dodam od siebie ze nasza Nadia, to ta z prawej (widać ze jest młodsza o 12 dni) :) , a dlatego w niebieskim wdzianku, gdyż przyszły mąż juz z niego wyrósł i pozyczył przyszłej żonie....

 

Wojty (właściwy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja też chciałam zapytać o coś nowego :wink:

Jak tam u Was pomysły na bramy garażowe??!

Jaką firmę polecacie i jak z działaniem?

My chcielibyśmy bramę segmentową najlepiej w jakieś ładnej okleinie imitującej drewno (żeby kolor okien w miarę współgrał z jej kolorem) :D

No tak i oczywiście jeszcze najlepiej nie drogą. :wink:

Chociaż jak kupować bramę na długie lata to chyba lepiej, żeby była jakiejś firmy, która może zapewnić odpowiednią jakość i ewentualny serwis :D

My mamy Normstahla w kolorze złotego dębu, pasuje do okien....

Przy tej bramie tylko jedna ważna uwaga...

Najlepiej już mieć po montażu wykafelkowany garaż (zrobioną docelowo podłogę) gdyż brama ma rygle antywłamaniowe i jak jest zostawiona przerwa na kafelki, to rygiel przy opuszczaniu potrafi troszeczkę za nisko opaść i się zakleszczy (wtedy trzeba rozkręcić obudowę rygla i podnieść srubokrętem zapadkę).

My mamy podłożone kafle po bokach żeby rygiel nie opadał (dwa razy był serwis na początku i odblokowywał, a potem pokazali jak to robić samemu

i stwierdzili ze kolejnym razem to juz płatnie przyjadą).

Sprzedawca nic o tym nie wspominał, dopiero jak zadzwoniłem do działu technicznego producenta to mi tam wyjaśnili o co chodzi.

(u innych forumowiczów widziałem przecież bramy innych producentów często montowane jeszcze przed wylewkami, jedynie jak jest chudziak i nic nie szkodziło że jest szpara często na 10 centymetrów)

 

Wojty (właściwy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam cieplutko grupę...

 

W marcu wreszcie ruszam z budową i chciałabym się was poradzić - czy hydraulik,

 

który kładzie przepusty w fundamentach ma być już ten docelowy? który późnie zajmie się całą instalacją?

 

Pytam, gdyz nie mam wybranej ekipy instalacyjnej, ponieważ nie mogę sie zdecydować na system grzewczy, wacham się pomiędzy ogrzewaniem mieszanym (podłogówka+kaloryfery) i tylko kaloryfery.

 

Pozdrawiam wszystkich Natalia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj Beatko...skąd ja to znam :lol: :lol: :lol:

pozdrawiam serdecznie

 

A mimo wszystko ( cyt. skąd ja to znam) , kiedy ogląda się Twój domek (na dziennikowych zdjęciach) to wrażenie jest jedno - piękny!!! A co dopiero musi czuć ktoś kto widzi go w realu?

A ogródek? :roll: no cóż ..... moich marzeń. Gratuluję, strasznie mi się podoba!!! :) Chciałabym żeby i u mnie kiedyś tak było.

ojej :oops: :oops: :oops:

dziękuje za miłe słowa i zapraszam na wiosnę aby obejrzeć domek i kawałek ogródka w realu :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

który kładzie przepusty w fundamentach ma być już ten docelowy? który późnie zajmie się całą instalacją?

 

do zrobienia przepustów w fundamentach nie jest potrzebny hydraulik a jedynie wiedza w którym miejscu będziemy chcieli doprowadzić media (wodę, prąd, gaz) i odprowadzić ścieki. Możemy zrobić to sami albo pokazać murarzom gdzie mają zrobic przepusty. Sama operacja sprowadza się do umieszczenia kawałka rury PCV o odpowiedniej średnicy i zatkanej kawałkiem folii w miejscu gdzie chcemy mieć dziurę w fundemencie :) Jeżeli nie jesteśmy do końca pewni gdzie będą doprowadzone przyłącza to wówczas warto jest zrobić więcej niż jeden przepust. Dom się nie zawali a zaoszczędzi się czas na żmudnym kuciu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Grupo. Dawno mnie tu nie było :D

Dostałem dzisiaj ciekawego meila - oto treść

_________________________

> Witam

> Uprzejmie proszę o zachowanie tej korespondencji,bo mam nadzieję,że

kontakt

> do nas jeżeli nie w tej chwili to w póżniejszym czasie może się Państwu

> przydać przy urządzaniu się w nowym domu/mieszkaniu.

> W załączniku znajduje się wstępna oferta Agencji Ochrony (tu cenzura zeby nie robić im rekamy)

na

> montaż systemów alarmowych oraz kamer z podglądem przez internet.

> W dzisiejszych czasach ochrona domu stała się standardem, dlatego

> pomyślałem,że taka oferta mogłaby Państwa docelowo zainteresować.

> W czasie budowy/remontu wykonujemy niezobowiązująco okablowanie pod

> przyszły ALARM/KAMERY.

> Przepraszam, jeśli nie życzyli sobie Państwo otrzymywać tego typu

> informacji. Pozdrawiam

> A.........

_____________________

 

Zastanawiam się czy już powinienem się spodziewać kradzieży na budowie czy dopiero za jakiś czas.....

Napiszcie czy tez takie meile dostaliście bo wysyła je ktoś z adresów zdobytych z dzienników budowy na forum. (tylko na forum mam podany ten adres)

Wiem ze podobnego meila dostała kilka dni temu Zaba .

 

tez kiedys dostałam takiego maila - niestety adres podany w stopce postów jest dostępny dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co daliście na skosach? Płyty kart-gips, czy deski, a może panele? Zastanawiam się co będzie praktyczniejsze /tzn dłużej wytrzyma/ no i cenowo dobre.

Elżbieta

nasz pierwotny plan to deski. długo tak było, aż zaczęliśmy liczyć koszty.

okazało się że regipsy wyjda chyba taniej :-( ale cały czas martwi mnie pękanie przy łączeniu płyt - jest to niestety nieuniknione

podobno radą na to są tapety z włóknem szklanym - jak więźba pracuje to one są elastyczne i poddają się

w tym roku czeka nas wykończenie poddasza i mam właśnie zgryz :-? :-? :-? we wtorek przychodzi gość od regipsów pooglądać wszystko - może coż z nim ustalimy ?? :roll:

Ivonesca,

prawidłowo wykonane regipsy nie mają prawa pękać i nie pękają. Powtarzam prawidłowo wykonane. Wyjątkiem gdzie mogą pojawić się rysy są połączenia ze ścianą . Ale można tego uniknąć stosując w tych miejscach spoinę ślzgową i akryl.

 

oczywiście że nie chodziło mi o pękanie płyt tylko połączeń między nimi - akryl tego nie załatwia w 100%.

pozdrawiam

Będę polemizował. Przy prawidłowym montażu regipsów, połączenia między płytami gipsowymi nie mają prawa pękać i nie pekają. Jeżeli są peknięcia to został popełniony jakiś błąd.

 

ja nie mam zamiaru się sprzeczać :wink:

oby nasz wykonawca okazał się profesjonalistą - musimy w tym roku wreszcie wykończyć poddasze i regipsy przede mną

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam cieplutko grupę...

 

W marcu wreszcie ruszam z budową i chciałabym się was poradzić - czy hydraulik,

 

który kładzie przepusty w fundamentach ma być już ten docelowy? który późnie zajmie się całą instalacją?

 

Pytam, gdyz nie mam wybranej ekipy instalacyjnej, ponieważ nie mogę sie zdecydować na system grzewczy, wacham się pomiędzy ogrzewaniem mieszanym (podłogówka+kaloryfery) i tylko kaloryfery.

 

Pozdrawiam wszystkich Natalia

 

U nas to robiła nasza ekipa murarzy. Nie w tym większej filozofii, to tylko kawałek rury PCV. Najtrudniejszym zadaniem tu jest dobre planowanie :lol:

A gdzię się budowa rozpoczyna ? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam cieplutko grupę...

 

W marcu wreszcie ruszam z budową i chciałabym się was poradzić - czy hydraulik,

 

który kładzie przepusty w fundamentach ma być już ten docelowy? który późnie zajmie się całą instalacją?

 

Pytam, gdyz nie mam wybranej ekipy instalacyjnej, ponieważ nie mogę sie zdecydować na system grzewczy, wacham się pomiędzy ogrzewaniem mieszanym (podłogówka+kaloryfery) i tylko kaloryfery.

 

Pozdrawiam wszystkich Natalia

 

Mógłby byc ten sam, niektórzy wolą miec jednego wykonawce. wtedy jeden za wszystko odpowiada i nie zwala, że ten drugi cos źle zrobił i dlatego jemu też nie wyszło. ale niekoniecznie ten schemat jest lepszy. ja nie miałam jednego wykonawcy i tez jest dobrze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrzykowice, dzięki.

 

To ja skorzystam z twojej wiedzy raz jeszcze. W projekcie mam oczyszczalnię ściekow ktorą moja szanowna pani architekt umiesciła na tyłach domu, akurat tam gdzie będę miała taras i ogrodek. Działka pozwala mi umieścić POŚ przed budynkiem, od strony frontowej, czyli przewody musza przejść pod ławami w innych miejscach. Czy to oznacza, ze muszę udać sie fo firmy zajmującej się oczyszczalniami by wskazali gdzie prawidłowo wyprowadzi rury i czy w ogóle można robić POŚ przed budynkiem, gdzyż muszę też zrobiż podjazd do domu? :o

 

Pozdrawiam Natalia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scur, Nadziejka, dzieki.

 

Budować sie będziemy w Białych Błotach za Dobroszycami, 37km od Wrocławia. Piękna wioska, działka jak marzenie zalesiona brzozami i sosenkami.

 

Szukam teraz materiałów, ale nic mi to szukanie nie daje, gdyż nie mam gdzie je składować a hurtownie niechetnie przetrzymują towar, ponieważ mają tyle zamówień, że towar od producenta jedzie do inwestora.

 

Pozdr Natalia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki dla wszystkich za odzew w sprawie bramy garażowej :D :D Zbieram informacje i zaraz wpadniemy w "szał zakupów" :wink:

Ostatnio śmialiśmy się, że podstawową jednostką monetarną w budowaniu jest tysiąc zł!!! Mniejsze kwoty po prostu nie istnieją :wink: :lol:

No cóż sami sobie wybraliśmy takie hobby :wink:

Gorąco pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrzykowice, dzięki.

 

To ja skorzystam z twojej wiedzy raz jeszcze. W projekcie mam oczyszczalnię ściekow ktorą moja szanowna pani architekt umiesciła na tyłach domu, akurat tam gdzie będę miała taras i ogrodek. Działka pozwala mi umieścić POŚ przed budynkiem, od strony frontowej, czyli przewody musza przejść pod ławami w innych miejscach. Czy to oznacza, ze muszę udać sie fo firmy zajmującej się oczyszczalniami by wskazali gdzie prawidłowo wyprowadzi rury i czy w ogóle można robić POŚ przed budynkiem, gdzyż muszę też zrobiż podjazd do domu? :o

 

Pozdrawiam Natalia

tutaj za bardzo Ci nie pomogę, nie mam oczyszczalni i nie chcę się wymądrzać na temat o którym mam blade pojęcie. na logikę jednak to przepust musi byc tam gdzie będą odbierane ścieki a to gdzie będą odbierane wynika z projektu. Przy wszelkich modyfikacjach trzeba pamiętać o jednej zasadzie . Ścieki będa płynąć tylko w dół, nigdy pod górę :)

W twojej modyfikacji widzę inny, moim zdaniem wiekszy problem. jak rozumiem w planie zagospodarowania terenu oczyszczalnia została umieszczona z tyłu budynku ? Nie wiem czy w takiej sytuacji jest dopuszczalna samowolna zmiana. Poza tym na ile taka oczyszczalnia jest "dyskretna" i nie czuć jej obecności ? może jednak bezpieczniej jest pozostawić ją z tyłu budynku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojej :oops: :oops: :oops:

dziękuje za miłe słowa i zapraszam na wiosnę aby obejrzeć domek i kawałek ogródka w realu :D :D :D

 

 

Słowa uznania zupełnie zasłużone. :)

 

Bardzo dziękuję za zaproszenie, jak tylko czas pozwoli ( a nie może być inaczej) :wink: chętnie pooglądamy, porozmawiamy i skorzystamy z rad doświadczonych "budowlańców".

Póki co, powiem tylko, że z lektury Twojego dziennika wnioskuję, że mniej więcej jesteśmy równolatkami, mniej więcej nasze piękne córy są w podobnym wieku i tu uważaj :wink: :wink: pewnie poznasz cytat : :wink: :wink:

 

"6 października 2006

6 lat temu o tej porze cieszyłam się nowonarodzonym synkiem......a teraz taki łobuz z niego wyrósł "

 

nasi synowie - łobuzowie są dokładnie w tym samym wieku !!!

 

No to narka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda113, Nadziejka - dzięki za odpowiedź.

 

Wiemy, że ogrzewanie na gaz płynny jest drogie i bez perspektywy ziemnego w sumie w niedługim czasie nie wybralibysmy tego rozwiazania.

 

Ale skoro za max 3 lata mamy miec ziemny, a teraz własnie stoimy rzed dylematem - jaki piec kupic - to juz sie na tem ziemny przygotujemy, a do tego czasu będziemy mocno kominek eksploatować.

 

No własie - jaki wkład kominkowy do rozprowadzenie powietrza po domku ok 150 m2 polecacie? I gdzie warto kupować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK ale styripian nie oddycha :( A wełna tak. Wydaję się że jednak warto trochę dołożyć i mieć w domu fajny miroklimat 8)

 

sorry, n ie gniewaj się ale to nonsens. Mikroklimat tworzy dobra wentylacja, brak miejsc w których zbierają się mikroby, roztocza (dywany, firany, niezmywalne powierzchnie) ale przede wszystkim wentylacja. Ani materiał z któego jest ściana, ani ocieplenie nie mają najmniejszego znaczenia - tak sądzę. U mnie jest fajny mikroklimat - mówią wszyscy którzy przychodzą. Nie mam zaduchu, nie ma wilgoci, jest przyjemne powietrze.

Na etapie surowym zawsze jest kasa żeby troche dołożyć. Nie macie pojęcia jak potem wszystko kosztuje.

Ja do teraz nie mogę się pozbierać az konczeniem budowy. Naprawdę brakuje każdej stówy. A dokładanie paru tysięcy żeby mieć złudne wrażenie że będzie lepszy mikroklimat ... Nie ma sensu.

 

 

Macie wentylację grawitacyjną czy mechaniczną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś była u mnie pani architekt i opowiadała ile ludzie na początku niepotrzebnej kasy "walą" w fundamenty, zbrojenia. Że można byłoby taniej i równie solidnie to zorganizować, ale oni o tym nie wiedzą. Chcą zrobić porządnie, a kasa jest to wydają. a potem płacz bo na końcówkę budowy zabrakło. ech, jak będziemy budować następne domy, będziemy wszyscy już trochę mądrzejsi.

a czy to przepraszam nie należy do własnie działki architekta - zaprojektowanie fundamentów na miarę potrzeb? Kto ma wiedzieć ile to jest wystarczająco a ile to jest za mało? Inwestor czy projektant?

 

Konstruktor, nie projektant. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiemy, że ogrzewanie na gaz płynny jest drogie i bez perspektywy ziemnego w sumie w niedługim czasie nie wybralibysmy tego rozwiazania.

 

Ale skoro za max 3 lata mamy miec ziemny, a teraz własnie stoimy rzed dylematem - jaki piec kupic - to juz sie na tem ziemny przygotujemy, a do tego czasu będziemy mocno kominek eksploatować.

 

Nie chcę być namolna 8) ale mając cudowne maleństwo, które powinno mieć cieplutko w domku koszta grzania gazem mogą być duuuużo. Wypowiadam się z własnego doświadczenia. My ratowaliśmy się kominkiem. Tylko uwierz mi że takie grzanie w kominku na hura to jest marna przyjemność. Salon jest wtedy małą kotłównią. Kurzy się więcej niż można sobie wyobrazić. Jeszcze przy takiej zimie jak w tym roku, to całkiem sympatycznie, ale ja będzie prawdziwa to co ?? Powiedź, jaką cenę za metr sześcienny dostaliście? Zobacz dokładnie umowę - bo my mamy na 5 lat i teraz przez 4 lata będziemy oglądać zbiornik przez okno! Kulko wiem że straszę i tak właśnie planuję zrobić :)

 

No własie - jaki wkład kominkowy do rozprowadzenie powietrza po domku ok 150 m2 polecacie? I gdzie warto kupować?

 

Natomiast kominek polecam i to bardzo :lol: My zamawialiśmy hmmm firma znajduje się w Sconto meble, tam, gdzie Praktiker. Wkład mamy francuski Seguin załapaliśmy się wtedy na promocję i był 7% Vat bo z montażem. Kosztował nas nie całe 3 tysiące. Ma gwarancję 7 lat. Moć 14 KW jestem tego pewna na 80 % - trochę czasu już minęło. No i zamówiliśmy u nich obudowę i rozprowadzenie. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Kominek uratował nam życie w tamtym roku ... Jak będziesz zainteresowana jakimiś szczegółami - chętnie się podziele :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...