Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

ojej :oops: :oops: :oops:

dziękuje za miłe słowa i zapraszam na wiosnę aby obejrzeć domek i kawałek ogródka w realu :D :D :D

 

 

Słowa uznania zupełnie zasłużone. :)

 

Bardzo dziękuję za zaproszenie, jak tylko czas pozwoli ( a nie może być inaczej) :wink: chętnie pooglądamy, porozmawiamy i skorzystamy z rad doświadczonych "budowlańców".

Póki co, powiem tylko, że z lektury Twojego dziennika wnioskuję, że mniej więcej jesteśmy równolatkami, mniej więcej nasze piękne córy są w podobnym wieku i tu uważaj :wink: :wink: pewnie poznasz cytat : :wink: :wink:

 

"6 października 2006

6 lat temu o tej porze cieszyłam się nowonarodzonym synkiem......a teraz taki łobuz z niego wyrósł "

 

nasi synowie - łobuzowie są dokładnie w tym samym wieku !!!

 

No to narka :wink:

 

ło matko :o :o same zbiegi okoliczności :lol: :lol: :lol: :lol:

teraz to tym bardziej musimy się poznać :wink:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Kiedyś była u mnie pani architekt i opowiadała ile ludzie na początku niepotrzebnej kasy "walą" w fundamenty, zbrojenia. Że można byłoby taniej i równie solidnie to zorganizować, ale oni o tym nie wiedzą. Chcą zrobić porządnie, a kasa jest to wydają. a potem płacz bo na końcówkę budowy zabrakło. ech, jak będziemy budować następne domy, będziemy wszyscy już trochę mądrzejsi.

a czy to przepraszam nie należy do własnie działki architekta - zaprojektowanie fundamentów na miarę potrzeb? Kto ma wiedzieć ile to jest wystarczająco a ile to jest za mało? Inwestor czy projektant?

 

Konstruktor, nie projektant. :D

 

Projektant konstruktor -tak, architekt nie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedzialam się nie dawno i wczoraj potwierdziłam w gminie, że do 2010 roku cała Gmina Czernica ma być zgazyfikowana:))

 

kulko

to bardzo ciekawe informacje ..... :)

a sądzisz że można to uważać za zgazyfikowanie wszystkich "domostw" czy może ich gazyfikacja polegać będzie na pociągnięciu rury "w pobliżu" np. 100 m od domu bo gazociąg będzie ale np. przy drodze głównej.

Albo też koszt podłączenia to będzie np. 5 000 zł, tak jak teraz musieliśmy zapłacić frycowe za możliwość podłączenia się do wody czy kanalizacji.

 

bo tak się obawiam że to iż gmina będzie zgazyfikowana niekoniecznie może oznaczać że rurę doprowadzą na nasze działki, ale gdyby tak było to byłoby po prostu bosko :wink: i warto się z jakąś butlą przemęczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano z tego co się dowiedziałam to ma to być na zasadzie takiej jak kanaliza.

 

Czyli sa jakies srodki z UE, które gtrzeba wykorzystac w konkretnym terminie, bo inaczej przepadną, więc gazyfikacja ma lecieć szybko po wylonieniu w przetargu wykonawcy.

 

Czy to będzie kladzenie gazociągu przy głównej ulicy, czy tak jak kanalizy - przy większości zamieszkałych dróg - tego dokałdnie jeszcze nie wiem, ale będę w Gminie za jakiś czas w tej sprawie własnie i dam znac czego sie dowiem.

 

Podejrzewam, że moze tez byc jakaś opłata za przyłaczenie tak jak w rzypadku kanalizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być namolna 8) ale mając cudowne maleństwo, które powinno mieć cieplutko w domku koszta grzania gazem mogą być duuuużo. Wypowiadam się z własnego doświadczenia. My ratowaliśmy się kominkiem. Tylko uwierz mi że takie grzanie w kominku na hura to jest marna przyjemność. Salon jest wtedy małą kotłównią. Kurzy się więcej niż można sobie wyobrazić. Jeszcze przy takiej zimie jak w tym roku, to całkiem sympatycznie, ale ja będzie prawdziwa to co ?? Powiedź, jaką cenę za metr sześcienny dostaliście? Zobacz dokładnie umowę - bo my mamy na 5 lat i teraz przez 4 lata będziemy oglądać zbiornik przez okno! Kulko wiem że straszę i tak właśnie planuję zrobić :)

 

Wiem Nadziejko ale jakoś te 2 lata się pzremęczymy z kotłownią w salonie i propan-butanem. Bedziemy mieli porządnie ocieplony dom, okna o U 0,6 a potem gaz ziemny.

 

Oferty na p-b jeszcze nie mamy. Dopiero zaczynamy szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze polecic Kierownika Budowy dostepnego od polowy marca, najlepiej z pld. Wroclawia???

 

Oczywiscie ma byc solidny, z doswiadczeniem, z referencjami od forumowiczow no i taki, ktory by pociagnal nie tylko stan surowy ale i do konca...

 

Czekam na Wasz odzew forumowicze!

 

Do Pani Koali...

 

Jak tylko bedziesz juz szczesliwa mama, to prosze o kontakt bo juz mam liste zakupow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy korzystaliscie z hurtowni Budoskład na Grota-Roweckiego??

 

Moj wykonawca bardzo zachwala, choc nie posredniczy w zakupach. twierdzi, ze zawsze odbieraja to zostanie niezuzyte, dowoza na czas niezbedna partie materialow itd.

 

Choc np stal maja nieco drozsza....

 

Jutro tam jade sie popytac o ceny a czekam na Wasze opinie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedzialam się nie dawno i wczoraj potwierdziłam w gminie, że do 2010 roku cała Gmina Czernica ma być zgazyfikowana:))

 

kulko

to bardzo ciekawe informacje ..... :)

a sądzisz że można to uważać za zgazyfikowanie wszystkich "domostw" czy może ich gazyfikacja polegać będzie na pociągnięciu rury "w pobliżu" np. 100 m od domu bo gazociąg będzie ale np. przy drodze głównej.

Albo też koszt podłączenia to będzie np. 5 000 zł, tak jak teraz musieliśmy zapłacić frycowe za możliwość podłączenia się do wody czy kanalizacji.

 

bo tak się obawiam że to iż gmina będzie zgazyfikowana niekoniecznie może oznaczać że rurę doprowadzą na nasze działki, ale gdyby tak było to byłoby po prostu bosko :wink: i warto się z jakąś butlą przemęczyć

 

 

tia

do 2010 gazyfikacja

do 2013 kanalizacja

a póki co to jest problem elektryfikacji :lol:

 

zalecam więcej sceptycyzmu w tym co dociera od nas z gminy

 

na początek skoncentrowałbym się na problemie Wojnowa bo jak na razie to będzie nasz największy problem. Dojazd do miasta przez Oławę albo Kiełczów to w moim odczuciu największa masakra 2007 dla mieszkańców gminy czernica.

czy ktoś w gminie już się wypowiedział co z tym zrobią?

 

pomijam kwestie natury społecznej - koszty i czas transportu, jak to wpłynie na życie rodzinne i budżet?

dużo bardziej istotne jest to, że odcięcie od aglomeracji miejskiej zablokuje praktycznie wszystkie inwestycje - bo jak powszechnie wiadomo komunikacja przy dużych i małych inwestycja jest czynnikiem krytycznym.

 

Przypomnijcie sobie jak wybieraliście lokalizację swoich domów. Tylko desperaci będą skłonni przedzierać się przez Oławę i Kiełczów żeby choćby zobaczyć działkę i okolice. Co oczywiście wpłynie również na wartość naszych nieruchomości. Więc jakby ktoś w akcie desperacji chciał wrócić do Wrocka to raczej popłynie (łatwiej popłynąć niż dojechać).

pozdrawiam w ten cudownie mokry i optymistycznie bezsłoneczny zimowy poranek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 2010 gazyfikacja

do 2013 kanalizacja

 

Ano cały Gajków juz jest skanalizowany. u nas kładli w lipcu, w listopadzie uruchomili. Faakt - 1500 zł 'dobrowolna darowizna" i tez mnie wkurzalo, ale i tak wygodniej i taniej niz szambo wybudowac.

 

Mam nadzieje gazyfikacja pójdzie im tak samo sprawnie. Zreszta maja bat nad głowa jak w przypadku kanalizy - kase trzeba wykorzystac w konkretnym terminie i sie z niej rozliczyc. Inaczej przepadnie. Wiec jestem optymistk:)

 

Co do drogi - zgadzam sie w zupełnosci. Dobrze ze mój mąż ma blisko budowanego domu prace, a ja i tak pracuja jezdzac autem więc zawsze gdzies sie zakorkuję. Ale droga i jeszcze to zamknięcie - da nam popalić.

 

Myślę, ze miszkańcy gminy Czernica moglibyśmy naciskać z pytaniami i oczekiwaniami p. sekretarza z Gminy. W końcu podatki teraz do tej gminy bedziemy płacić - mozemy sie upomnieć o co nieco:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupe przedweekendowo...

Stronę temu było info o panu Kosatce :(

Ja zaś z listy wykonawców wykreślam pana od wod-kan/instalacji kotłowych

pana Paprockiego, dostałem od niego sms-a że już nie wykonuje prac, gdyż

choruje i chyba nie bedzie juz robil :(

 

Pozdrawiam, Wojty (właściwy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK ale styripian nie oddycha :( A wełna tak. Wydaję się że jednak warto trochę dołożyć i mieć w domu fajny miroklimat 8)

 

sorry, n ie gniewaj się ale to nonsens. Mikroklimat tworzy dobra wentylacja, brak miejsc w których zbierają się mikroby, roztocza (dywany, firany, niezmywalne powierzchnie) ale przede wszystkim wentylacja. Ani materiał z któego jest ściana, ani ocieplenie nie mają najmniejszego znaczenia - tak sądzę. U mnie jest fajny mikroklimat - mówią wszyscy którzy przychodzą. Nie mam zaduchu, nie ma wilgoci, jest przyjemne powietrze.

Na etapie surowym zawsze jest kasa żeby troche dołożyć. Nie macie pojęcia jak potem wszystko kosztuje.

Ja do teraz nie mogę się pozbierać az konczeniem budowy. Naprawdę brakuje każdej stówy. A dokładanie paru tysięcy żeby mieć złudne wrażenie że będzie lepszy mikroklimat ... Nie ma sensu.

 

 

Macie wentylację grawitacyjną czy mechaniczną ?

 

Mechaniczną - polecam bardzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kulka i.w. - z kanalizacją macie szczęście.

U nas jest jak po grudzie - wychodzi na to że chcą od nas kilku tysięcy co najmniej, a nie tak jak wszyscy ok 2 tys. czy 1500.

 

Dlatego nie mamy kanalizy i nie wiem czy mieć będziemy. Choć mamy za płotem rury kanalizacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kulka i.w. - z kanalizacją macie szczęście.

U nas jest jak po grudzie - wychodzi na to że chcą od nas kilku tysięcy co najmniej, a nie tak jak wszyscy ok 2 tys. czy 1500.

 

Dlatego nie mamy kanalizy i nie wiem czy mieć będziemy. Choć mamy za płotem rury kanalizacyjne.

A bo pewnie musicie sfinansować z własnych środków budowe kanalizacji, potem ją przekazać niodpłatnie gminie :evil: , a ona was zwolni łaskawie z opłaty 1500zł za mozliwosc wpięcia się do tejze kanalizacji, zaś potem moze w kolejnych latach bedą wam coś zwracać z pieniedzy (1500zł) od osobnika,

który wepnie się potem do takiej gotowej kanalizacji (i należy sie cieszyć ze

moze nie doładują opłaty addienckiej z tytułu wzrostu wartości działki, bo przecież jest kanalizacja gminna :D ).

 

Ciekawe jak to jest z budową ze środków unijnych, czy też mogą żądać takiej opłaty jesli to było niebudowane z ich funduszy?

 

Wojty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie mamy kanalizy i nie wiem czy mieć będziemy. Choć mamy za płotem rury kanalizacyjne.

 

BK, zorientuj się może czy gmina nie podjęła jakiejś uchwały że jak jest kanaliza to nie można korzystać z szamba (a może to jakiś przepis sanitarny, nie pamiętam). Bo do mojej mamy pewnego pięknego dnia (za namowaą wrednych sąsiadów zresztą) zapukała straż miejsca i wlepiła jej mandat za to że nie jest włączona do kanalizacji. No i musiała się włączyć niestety.

Z tego co wiem to jak ktoś miał BOŚ-ia to nie musiał się włączać. [/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...