Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

 

a wiedzieliscie, z w Dobrzykowicach szkole podstawowa zaczna niedlugo budowac?

 

a gdzie i po co? a co z tą, która jest? skąd te wieści?

 

Po co to nie wiem, ale podobno w Kamieńcu juz jest tyle dzieci, ze chodza do szkoły na dwia zmiany i podjeto decyzje o budowie kolejnej w Dobrzykowicach.

 

A wieści z gminy od decyzyjnej osoby. Lubie sobie pogadać czasem i pociągnąć za język, a załatwiałam jakiś czas temu papierki potrzebne mi na budowie to pogadałam i się dowiedzialam paru rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie mamy kanalizy i nie wiem czy mieć będziemy. Choć mamy za płotem rury kanalizacyjne.

 

BK, zorientuj się może czy gmina nie podjęła jakiejś uchwały że jak jest kanaliza to nie można korzystać z szamba (a może to jakiś przepis sanitarny, nie pamiętam). Bo do mojej mamy pewnego pięknego dnia (za namowaą wrednych sąsiadów zresztą) zapukała straż miejsca i wlepiła jej mandat za to że nie jest włączona do kanalizacji. No i musiała się włączyć niestety.

Z tego co wiem to jak ktoś miał BOŚ-ia to nie musiał się włączać. [/b]

 

 

To można sprawdzić w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego. W gminie Święta Katarzyna jest informacje, że dopuszczalne jest POŚ na działkach powyżej 10 arów. My mamy 10,7 :) i wtedy nie jest się zmuszonym do wpięcia do kanalizacji. Jeśli działka jest mniejsza to trzeba się wpiąć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak to jest z budową ze środków unijnych, czy też mogą żądać takiej opłaty jesli to było niebudowane z ich funduszy?

 

Było o tym dość glośno bo taka praktyka jest stosowana w większości gmin kanalizujących się za pieniadze unijne.

 

Nie moga ządac pieniędzy jeżeli budują ze środków unijnych. Dlatego te 1500 zł to jest "dobrowolna opłata". Przeczytajcie w "umowie na kanalize"...

 

Ktoś gdzies się nawet w Polsce sądził z Gminą. Nie wiem czy sprawa się już skonczyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Było o tym dość glośno bo taka praktyka jest stosowana w większości gmin kanalizujących się za pieniadze unijne.

 

Nie moga ządac pieniędzy jeżeli budują ze środków unijnych. Dlatego te 1500 zł to jest "dobrowolna opłata". Przeczytajcie w "umowie na kanalize"...

 

Ktoś gdzies się nawet w Polsce sądził z Gminą. Nie wiem czy sprawa się już skonczyła.

 

sprawy zakonczone odsylam:

Warszawa Wojewodzki Sad Administarcyjny 10/08/2004 sygn. akt I SA/Wa 150/04 - brak przepisow ustawowych ktore upowaznialyby gmine do wprowadzenia takich oplat

 

wyrok NSA 11/112005 sygn. akt OSK 821/04 - rada gminy moze stanowic o oplatach za rzeczywiste a nie potencjalne korzystanie z wodociagow

 

wyrok NSA 17/05/2002 sygn akt I SA 2793/01 - oplata ma charakter przymusowy tym samym staje sie podatkiem ustalonym w w niedopuszczanej dla gminy procedurze

 

walka trudna i dluga, to kolejny pomysl skurczybykow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości przypadków Gminy nie budują w 100% z funduszy EU, dotacja dotyczy tylko jakiejś części.

Ale co do tego jak TO MUSZĄ wykorzystac środki to trochę bym sie nie łudziła.Musza nie muszą, jesli data wszystkich możliwich przesunięc kontraktu wygaśnie to zwrócą najwyżej dotację, stracą na przygotowaniach do inwestycji i tyle, za to nie zapłacą kar za nicnierobienie..

Za to napewno straca jesli nie będą mieli żadnego planu na kanalizację w gminie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie.

 

Piszę "ponownie", bo już kiedyś tu zaglądałam. Tym razem mam nadzieję zagościć tu na dobre, jeśli oczywiście Szanowna Grupa zechce mnie przyjąć (a szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie budowy bez wsparcia z Waszej strony..., serio, nie uprawiam wazeliniarstwa. Czytam Was i jestem pod wrażeniem wiedzy i doświadczenia!).

 

Otóż jesteśmy bliscy rozpoczęcia budowy - szukamy kierownika budowy. I z tym jest związana moja gorąca prośba do Was. Potrzebuję namiarów na kogoś sprawdzonego. Proszę...

 

I jeszcze jedno..., Wojty, też mam Nadię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż jesteśmy bliscy rozpoczęcia budowy - szukamy kierownika budowy. I z tym jest związana moja gorąca prośba do Was. Potrzebuję namiarów na kogoś sprawdzonego. Proszę...

Zaglądnij do mojego dziennika i do komentarzy - tam jest namiar na mojego KB (robi też wpisy do :lol: komentarzy).

 

pozdrawiam

Dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry, jestem nowa osoba na forum - nasza przygoda z budowaniem dopiero sie zaczyna Z gory przepraszam, jesli moje pytanie mnozy watki ktore juz sie pojawily, ale watek grupy wroclawskiej jest tak rozlegly, ze chyba nie dam rady przeczytac wszystkich 330 stron :)

 

Czy ktos moglby polecic architekta do projektu indywidualnego domu? Dom ma stanac we Wroclawiu na osiedlu Malowniczym (bedzie stawiany przez dewelopera). Moze ktos z forum tez sie tam buduje?

 

My z mezem mieszkamy teraz w Warszawie, chcemy wrocic do domu :) Mamy jednak zagwozdke, czy szukac architekta raczej z Wroclawia, na miejscu czy z Warszawy.

 

Wydaje nam sie, ze sprawdzona profesjonalna osoba da rade niezaleznie od miejsca, tym bardziej ze mamy bardzo konkretna wizje i nie potrzebujemy tygodni na namysl. No i budowac bedzie deweloper...

 

Prosze o namiary i z gory dziekuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

wiem, ze wiekszosc z Was jest juz bardzo zaawansowana w budowie swojego domu, ale mam pytanie, moze sie orientujecie.

Ile (mniej-wiecej) kosztuje teraz zbudowanie stanu surowego domu?

chodzi mi o cene samej robocizny.

Dostalismy pierwsza wycene - 80 tys - zawiera ona fundament, sciany, dach i ocieplenie.

Dom jest "niby" parterowy (170 mkw na parterze i "wyszlo" dodatkowo 70 mkw pow uzytkowej poddasza) do tego garaz na 2 auta z kotlownia i pom. gospodarczym.

Wydaje mi sie ze to b. duzoa moze sie myle?

dodam, ze ekipa polecana.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

wiem, ze wiekszosc z Was jest juz bardzo zaawansowana w budowie swojego domu, ale mam pytanie, moze sie orientujecie.

Ile (mniej-wiecej) kosztuje teraz zbudowanie stanu surowego domu?

chodzi mi o cene samej robocizny.

Dostalismy pierwsza wycene - 80 tys - zawiera ona fundament, sciany, dach i ocieplenie.

Dom jest "niby" parterowy (170 mkw na parterze i "wyszlo" dodatkowo 70 mkw pow uzytkowej poddasza) do tego garaz na 2 auta z kotlownia i pom. gospodarczym.

Wydaje mi sie ze to b. duzoa moze sie myle?

dodam, ze ekipa polecana.

pozdrawiam

 

Witam.

Ciężko coś doradzić bo ceny powariowały. Na lato 2006 to by było bardzo dużo.

Orientacyjnie stan surowy otwarty ( bez docieplenia dachu ) domu 180 - 200 mkw. wahały się między 40 - 50.000 pln. Cena za całość fundamenty, ściany, dach. Ale w 2007 będzie na pewno drożej.

Mam na myśli solidną ekipę w trybie tzw. gospodarczym. Tak czy inaczej możesz po negocjować ale koniecznie obejrzyj wcześniej jakiś dom zrobiony przez tego wykonawcę.

Ja osobiście rozmawiałem z 10 firmami i ciężko było wybrać wykonawcę na wykończenie domu a o budowie to nikt ze mną nie chciał rozmawiać. Najbliższe terminy wiosna 2008.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecne ceny na wykonawstwo:

- 200zł/m2 pow. uzytkowej st. surowy otwarty

- 70-80zł/m2 pow. dachu w zaleznosci od rodzaju pokrycia

 

Ale rozbieznosci sa do 50%!!!! Grymasza bardzo i obrosli w piorka.

 

czyli wychodzi na to, ze cena z oferty jest realna, a nawet w miare atrakcyjna :o bo w tej cenie jest tez ocieplenie

a slyszalam ostatnio, ze za mkw ocieplenie styropianem+tynk biora 70 zl !

 

pow. uzytkowa z garazem mamy 324 mkw (niestety)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fasola25 - my budujemy od pazdziernika 2006.

Stan o którym piszesz kosztowal nas 45 tys, bez ocieplenia. z ociepleniem fasady wraz z tynkiem bedzie kosztował nas 53 000. (a mozna było jeszcze taniej, ale najtansze oferty nauczeni wstepnym doswiadczeniem-odrzucalismy)

 

Wiec wydaje sie duzo. Ale tez praktycznie wszyscy wykonawcy z ktorymi rozmawialismy mówili, ze od wiosny podnosza ceny. Niektórzy twierdzili ze nawet o 40%. Wiec moze teraz takie ceny obowiazuja...

 

 

 

A ja ccialam sie pochwalic, ze na naszym domku w sobote połozyli pierwsze dachówki:))))

http://galeria.wozik.com/displayimage.php?album=lastup&cat=0&pos=3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...