Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Witam wszystkich. Mam taki problem - mam w domu zaprojektowaną wentylację grawitacyjną :evil: Gdy architekt projektowała dom, interesował mnie tylko rozkład pokoi, ale też projektantka nie pytała o wentylację...I w zwiazku z tym mam pytanie:

Czy zmiana wentyalcji gr. na mechaniczną (nie ujętą w projekcie) musi być gdzieś zgłoszona?

I jaki koszt jest takiej mechanicznej wentylacji ( bez reku) ?

 

Pozdr Natalia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

AAAA, a przy okazji. NIE POLECAM FIRMY KARFIL od okien m&s Widziałm, że ktoś chce u nich coś kupić. Jak już coś bierzecie od nich, to kontrolujcie montaż. No i w ogóle, ekipa trochę niezdarna - dwa razy rozbili mi szybę w oknie. Nie mogę się doczekac na drugą wymianę tej szyby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAAA, a przy okazji. NIE POLECAM FIRMY KARFIL od okien m&s Widziałm, że ktoś chce u nich coś kupić. Jak już coś bierzecie od nich, to kontrolujcie montaż. No i w ogóle, ekipa trochę niezdarna - dwa razy rozbili mi szybę w oknie. Nie mogę się doczekac na drugą wymianę tej szyby.

a to ciekawe, bo sa tacy co ich polecają (to MSOkna prawda?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xena, owszem, polecali ich niektórzy, dlatego u nich kupiłam okna m&s.

 

Poniżej mój wpis z innego wątku http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1583225&highlight=#1583225

z pytaniami do jareko

Mam kilka pytań do jareko, a może jeszcze ktoś inny zechce zabrać głos.

-Czy dopuszczalne jest, aby przestrzeń między nadprożem, a ościeżnicą wynosiła 5-6cm i była wypełniona pianką i styropianem ? (moim zdaniem nie może tak być)

-Czy dyble mogą być widoczne po zewnętrznej stronie budynku ? (Dybel jest pod kątem, na zewnątzr ściany i kawałek bloczka odpadł, tym samym odsłaniając dybel.) Czy jeśli taki dybel jest źle osadzony, to tak może zostać czy wpływa to jednak na pracę okna i powinno to byc poprawione ? (moim zdaniem do poprawki)

- Czy szerokości, przestrzenie pomiędzy ramą okna, a ścianą powinny być równe czy może zostać z jednej strony 1 cm, a z drugiej 3 cm ? (moim zdaniem powinny być równe, ze względu na obróbkę tych okien, trudno później narzucać 3 cm tynku, gdy można po równo- 2cm z każdej strony)

-Czy metalowe listwy między szybami mogą być pogięte ?-jest to widoczne gołym okiem, a powstało przy montażu okien-wyciąganiu i ponownym wkładaniu szyb (moim zdaniem listwy nie mogą być pogięte)

 

I co Ty na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O O O O :lol:

Witaj Renatko :lol:

Witaj dabell :p

 

i ja w tej sprawie....

z jednej strony kuszą mnie pakiety trzyszybowe z M&S,

a z drugiej zniechęcają ich wpadki przy montażu, i nie tylko,

 

chyba jednak zdecydujemy się na oknoplast :roll:

 

A dziś dowieźli nam dachówkę i jutro od rana działać zaczynają dachowcy :lol:

 

 

http://foto1.m.onet.pl/_m/36139b036a513ace8020a2632e3dc90d,5,19,0.jpg

 

A jakie dostaliście ceny na veluxy np GGU 78 x 118 1450 pln białe, to dobra cena ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chcialbym zaczac budowe w Kielczowie na wiosne tego roku. Dzwonilem do kilkunastu ekip - MASAKRA - najwczesniejsze terminy to wrzesien

 

Jesli ktos z Was zna dobra sprawdzona ekipe i moglby ja polecic to bardzo bym prosil o informacje.

 

Jak nie wiosne to moze chociaz latem !!!

 

(ekipy ze strony Grupy Wroclawskiej oczywiscie obdzwonione)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłam okna w MS Karfil. I jak dotad jestem zadowolona.

 

Ale montaz dopiero prede mną.

Mam nadzieje, ze bedzie to dobrze zrobione. W sumi opinia 2004 jest pierwsza tego tyu na ich temat.

Wczesniej slyszalam same pozytywy. A forumowa flowera pisała same pochwały.

 

Na pewno PO naszym montazu nie omieszkam napsac jak sprawdzili sie u mniie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem dzis pod numer 607-822-159 podany jako numer do Pana Piotra Turka (murarz) na stronie

 

http://www.grupawroclawska.republika.pl

 

Odebral czlowiek nie bedacy Panem Piotrem. Mowil ze go nie zna, pewnie jest spadkobierca numer po Panu P., i teraz wciaz do niego dzwonia.

 

Nie wiem kto edytuje w/w strone (Wojty?), ale gdyby ten ktos usunal z tamtad ten numer, to ulzyl by spadkobiercy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem dzis pod numer 607-822-159 podany jako numer do Pana Piotra Turka (murarz) na stronie

 

http://www.grupawroclawska.republika.pl

 

Odebral czlowiek nie bedacy Panem Piotrem. Mowil ze go nie zna, pewnie jest spadkobierca numer po Panu P., i teraz wciaz do niego dzwonia.

 

Nie wiem kto edytuje w/w strone (Wojty?), ale gdyby ten ktos usunal z tamtad ten numer, to ulzyl by spadkobiercy.

Usuwam wiec ten numer komórki, a jak z numerem stacjonarnym?

Może dabell sprawdzi czy nie pomyliłem numeru komórki przy wpisywaniu (bo polanka i Blondyna to już chyba nieczęsto tu zaglądają)?

 

Wojty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halszka :)

czekam na dach z dachówką :)

 

Kulka - pilnuj montażystów z Karfila. Na początku zaznacz, że ma być symetrycznie itp.

Ja, po dobrych opiniach o nich, zostawiłam ich z montażem i się "przejechałam". No ale dobrze się skończyło, okna po poprawkach zamontowane jak należy, tylko wciąż czekam na wymianę pękniętej szyby (faktura zapłacona, to może im się już nie spieszy).

 

Przy okazji chcę pochwalić tynkarza Pana Arkadiusza Jarmoluka, który u mnie prawie skończył pracę. Taki fachowiec, to obecnie rzadkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulka - pilnuj montażystów z Karfila.

 

Ano mam zamiar. Uzbroimy się w wiedzę z tej strony: http://www.jareko.pl/poradnik_montazysty.htm#Inwestycje (montaż w nowych budynkach)

 

i będziemy nad nimi stać (a raczej mój Jarek, bo ja z Hanią pewnie nie dam rady).

 

P.S. A ten Twoj tynkarz robi gipsowe czy cementowo-wapienne? I ile bierze za m2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...