Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Umieściłam wątek na Wnętrzach, ale może Grupa mnie poratuje.

Bardzo podobają mi sie płytki Imola Antares brąz :

 

http://catalogo.imolaceramica.it/libweb/minimali/KLDIMO/AM%20ANTARES%201.JPG

Ja chcę je dać na podłogę (PEI 4)- podobno super sie sprawdzają, bo trwałe i brudu nie widać 8) a kolor beż i mixy na ścianę w kuchni.

 

http://catalogo.imolaceramica.it/libweb/minimali/KLDIMO/AM%20ANTARES%204.JPG

 

Znacie może kogoś kto te płytki kładł i może jakieś zdjęcia plisss :wink: . Podobno są jednymi z najbardziej chodliwych w Cermagu, wiec może coś ktoś znajdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zaczynam rozglądać się za materiałami, bloczki keramzytobetonowe, styropian, czy ktoś zna dobrą hurtownię gdzie można kupić materiały i przechować u nich do czasu budowy?

 

Ja bym się dołączył do tego pytania. Zaczynam budowę za miesiąc w Marcinkowicach pomiędzy Wrocławiem a Oławą, więc pewnie hurtownia by musiała być z tych rejonów (ze względów transportowych).

A w Marcinkowicach nie ma żadnej? Zdaje mi się że przy głownej drodze jest jakis skąłd budowlany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - czeka mnie w najbliższym czasie usunięcie pni/pieńków po ściętych drzewach/drzewkach. Jest tego sporo, bo około 20-30 sztuk. Część małych (szerokość drzewek do 10cm), a część większych (do 20-30cm).

 

Pytanie jak to najlepiej zrobić? Wynająć koparkę/traktor/dźwig? Co radzicie (opinie na forum rózne - od wykopania do zasypania saletrą :wink: , ale mi zalezy na szybkim ich usunięciu)? Jeśli traktor/koparka to jak to technicznie zrobić? Zahaczać pieńki łańcuchem? Sznurem? Linka holownicza raczej nie da rady? :wink:

 

Myślicie, że warto zostawić stare pieńki (są takie ze 2-3) po większych drzewach (20-30cm srednicy) jako ozdoba? Czy usunąc je?

 

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fasola25 - nasza forumowa koleżanka 2004 ma domino na dachu ,

a ja będę miała za parę dni, w poniedziałek zaczynają, budowa w Tyńcu Małym :roll:

 

super! Można przyjechac poogladac ? :)

Napisz koniecznie gdzie kupilas Domino i jak długo czekałaś.

 

Chcialam wysłac wiadomośc do 2004 ale zupelnie zablokowala mi sie skrzynka i nic w niej nie dziala :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla osób szukających ekip...

Do P. Tyczyńskiego z Czernicy nie ma co dzwonić. Słysząłam jak odmawiał komuś i mówił że nie przyjmuje zleceń na następne 5 lat. Budują jakieś większe osiedle domków. Podobno może to też dotyczyć innych wykonawców z Czernicy i okolic.

 

Może smutne ale też dobrze wiedzieć, jeden telefon do wykonania mniej :(

 

wydaje mi sie ze to jest osiedle ktore powstaje w Chrząstawie Wielkiej

ja w kazdym badz razie pewnego jesiennego dnia doznalam szoku

jak opadly liscie z krzakow i ok 500 m za naszym domem ukazal sie widok kilku takich samych domów w budowie po prostu szok! Na razie jest kilka a ma byc podobno 20 lub 30... mozliwe ze to Tyczynski je buduje...bo szukalam nawet w Internecie kto buduje te domu a nia ma nic na temat ani zadej informacji

pozdrwiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyczynski na pewno. juz jesienia 2006 sie chwalił, ze tam buduja.

 

to niezly mial pomysł na business....

Jednak zeby zacząc taki business trzeba miec kase i ekipe a on ma to szczescie, ze ma ekipe kase jak widac tez, choc jak chodzilam tam na spacer i ogladalam te domki to do jakosci wykonania mam duze zastrzezenia no ale coz... moja ekipa tez nie byla idealna, wlasnie nam bloczki z ostatniej warstwy sie hustaja i trzeba wszystko doklejac... i tak jak nam schrzanili scianke fundamentowa tak scianki dzialowe tez mimo, ze ekipa podobno najlepsze z tych okolic...

pozdrawiam flowercia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to hustaja sie bloczki z ostatniej warstwy????

Flowera, a kto Ci robił ogrodzenie? Szukam kogos kto nam ogrodzi z 2 stron siatka, a od przodu jakos ładniej ik jest z naszych stron zeby nie doliczal sobie kosztu dojazdu do Gajkowa.

 

Hej tak nadzwyczajniej na swiecie sie ruszaja... .... tak jak zresztą moja scianka fundamentowa - rozbieralismy na wiosnę w zeszlym roku scianke bo najpierw zaprawa sie kruszyla wystarczylo palcem przejechac a wszystko sie sypalo a jak moj mąz podwazyl jeden bloczek, tak rozpadla sie prostopadla scianka do tej, z ktorej bloczek podwazal... na szczescie tak zle bylo tylko w garazu.. no i chlopaki musialy drugi raz te samą robotę robic a nawet jeszcze ogrszą i rozbierac scianke a potem murowac od nowa.. a teraz z kolei bloczki z gornej warstwy scianek dzialowych sie kiwaja nie wszystkei ale jednak....co parę jeden się rusza...

A propos ogrodzenia

Znam kogos zreszta sama bede robic niedlugo ogrodzenie (z Chrząstawy Malej) podam Ci namiary jutro rano bo mąz ma gdzies zapisane.

pozdrawiam Bogusia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zaczynam rozglądać się za materiałami, bloczki keramzytobetonowe, styropian, czy ktoś zna dobrą hurtownię gdzie można kupić materiały i przechować u nich do czasu budowy?

 

Ja bym się dołączył do tego pytania. Zaczynam budowę za miesiąc w Marcinkowicach pomiędzy Wrocławiem a Oławą, więc pewnie hurtownia by musiała być z tych rejonów (ze względów transportowych).

A w Marcinkowicach nie ma żadnej? Zdaje mi się że przy głownej drodze jest jakis skąłd budowlany.

 

Ja zgodnie z sugestią szanownych Forumowiczowów polecam:

 

1) BUILDER II ul. Ziębicka32 (koło Armii Krajowej) (wg nas dobre ceny i można przetrzymać materiał)tel 3679561

2) Gaja ul Opolska (Artur Malinowski, Rafał Arendt) dobra i szybka wycena , można towar przetrzymać, nam dawali mniejsze rabaty,

3) BUDOSKŁAD ul Grota Roweckiego168 na piętrze Adam Wróblewski tel 3730000

4) BUDINPOL Sp. Z o.o.Wrocław ul. Brucknera 27071/ 325 10 35

5) BUDUS GRUPA PHMBWrocław ul. Brucknera 51071/ 325 47 27

6 MADAR-PREISWrocławul. Kwidzyńska 23/25071/ 372 75 21

7 RAAB KARCHER WROCŁAWWrocławul. Avicenny 14071/ 357 80 74

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - czeka mnie w najbliższym czasie usunięcie pni/pieńków po ściętych drzewach/drzewkach. Jest tego sporo, bo około 20-30 sztuk. Część małych (szerokość drzewek do 10cm), a część większych (do 20-30cm).

 

Pytanie jak to najlepiej zrobić? Wynająć koparkę/traktor/dźwig? Co radzicie (opinie na forum rózne - od wykopania do zasypania saletrą :wink: , ale mi zalezy na szybkim ich usunięciu)? Jeśli traktor/koparka to jak to technicznie zrobić? Zahaczać pieńki łańcuchem? Sznurem? Linka holownicza raczej nie da rady? :wink:

 

Myślicie, że warto zostawić stare pieńki (są takie ze 2-3) po większych drzewach (20-30cm srednicy) jako ozdoba? Czy usunąc je?

 

Pzdr,

TS

Cześć!

Ja równieżmiałem na działce do usunięcia kilka pni drzewek - śliw, a te korzonki mają straszne... Wynająłem sprytnego pana z koparko-ładowarką i pięknie je wszystkie podkopał i wyciągnął łychą a dziury potem zasypał. Ani śladu pniaków i wszystko w należytym porządku, a do tego zleciłem to przy ściąganiu humusu więc robotę miałem gratis ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...