Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Kolejne pytanie - skąd braliście kamienie/tłuczeń granitowy do utwardzenia drogi dojazdowej? Rozumiem, że bierze się go na wywrotki (jaki jest orientacyjny koszt jednej?)?

 

Pzdr,

TS

Tłuczeń granitowy kosztuje średnio 40 zł/tona + koszt transportu. Jeśli robisz podbudowę pod drogę warto użyć zamiast tłucznia gruz kruszony /tłuczeń betonowy/ - cena w granicach 15 zł/t ale trudno dostępny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas najpierw był alarm, w tym tygodniu idzie DGP, w przyszłym instalacje elektryczne, wodne, CO.

Potem PO instalacjach tynki, potem posadzki, pare dni przerwy i ocieplanie poddasza.

 

 

A teraz mam WAZNE pytanie. KIEDY radzicie kłasc o cieplenie elewacji na zewnatrz??

 

Czy mozemy to zrobic lada moment? Przed tynkami wew lub zaraz po? Czy lepiej poczekac az one podeschna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkiich!

 

Nareszcie wypuścili nas z Synkiem Pingwinkiem ze szpitala! Synek urodził się w charakterze prezentu walentynkowego, ale miał parę kłopotów zdrowotnych. Na szczęście już wszystko gra i lada dzien jedziemy całą rodzinką wytyczyć pole do działań koparkowego! Tylko koparkowego nadal brak!

 

Dzieje się na forum, a dzieje... Qrcze, niech i u mnie zaczie się coś wreszcie dziać!

No i niepokoi mnie, że mój umówiony budowlaniec jakoś nieosiągalny się zrobił... Mam nadzieję, że nie wystawi mnie do wiatru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wielką prośbę!!! :)

Czy możecie podać mi namiary na kogoś od instalacji wod-kan!!! Jak zwykle najlepiej solidny i niezbyt drogi :wink:

Potrzebujemy rozprowadzić je za ok. miesiąc a tu jakoś nikt warty zainteresowania się nie pojawił :(

A tak poza tym to na razie pan Bęben od elektryki też wystawił nas do wiatru!!!

Umówił się, nie przyszedł, potem wyłączył telefon, itd....

Fajnie co !!!? :evil:

A może przy okazji znacie jeszcze kogoś od elektryki :oops: :oops:

Bardzo ładnie proszę :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłaniam się wszystkm budującym oraz już posiadaczom ziemskim na Dolnym Śląsku.

 

Sam zamierzam budować siię koło Środy Śląskiej. Mam prośbę dotyczącą wyceny prac budowlanych.

 

Serdeczna prośba dotycząca oceny zaproponowanych przez murarza kosztów budowy domu i garażu.

 

Fachowiec zadeklarował się za 15.000 zł wybudować do stanu surowego otwartego (wykopy pod fundamenty ja robię):

 

Dom – Z8 http://www.projekty.z500.pl/projekt/z8.html

 

Powierzchnia zabudowy 120 m2, ściany – 150 m2

 

A potem robią zbrojenie, fundamenty, ściany fundamentowe i ciągną ściany (naprawdopodobniej z pustaka keramzytowego) nośne i działowe oraz kominy. Wszystko kończą wieńcem.

 

Tak samo wygląda zakres prac związany z garażem –

 

http://www.archon.pl/index.php?act=32&lang=pl&sid=m401676734510a

 

Tu powierzchnia zabudowy – 36, 3 m2

 

Czy to dobra cena? Jak uważacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas najpierw był alarm, w tym tygodniu idzie DGP, w

 

A teraz mam WAZNE pytanie. KIEDY radzicie kłasc o cieplenie elewacji na zewnatrz??

 

Czy mozemy to zrobic lada moment? Przed tynkami wew lub zaraz po? Czy lepiej poczekac az one podeschna?

 

 

 

Najważniejsze żeby nie było upałów. Za szybko schnie i może pękać. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :)

 

Decyzja zapadła i powoli szykuje(my) się z żoncią do budowy Iskierki z IGNu. Obecnie poszukuje geodety, który wytyczy działkę pod dom. Niestety mam taki układ ziemi, że potrzebny jest nowy podział praktycznie wszystkiego (+ pasy drogowe) i wyjdzie tego z 5-7 "działek".

Proszę o polecenie niedrogiego i dobrego specjalisty.

 

ps. gm. Kobierzyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich:

KOchani forumowicze, potrzebuję informacji dotyczących wykonawców podbitki w naszym rejonie. Jeśli ktoś zna ekipę, którą mógłby polecić będę bardzo wdzięczna. :)

I jeszcze jedno.

Może ktoś z Was sam robił u siebie podbitkę i mógłby podzielić się swoją wiedzą. Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrwaiam i niecierpliwie czekam. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi!

Jeśli chodzi o hurtownie budowlane to ze 3 są też w Oławie. Mega 1000, Domex i CDN - część materiałów braliśmy w Oławie właśnie a część ze Strzelina. Nie trzeba płacić za transport - jak np. z Gai (teraz MSM).

 

Poszukuję ekipy do ocieplenia wełną. Niedrogiej i solidnej! Błagam poratujcie ludzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A teraz mam WAZNE pytanie. KIEDY radzicie kłasc o cieplenie elewacji na zewnatrz??

 

Czy mozemy to zrobic lada moment? Przed tynkami wew lub zaraz po? Czy lepiej poczekac az one podeschna?

 

 

kulka i.w.

ja bym dała podeschnąć silikatom po zimie bo bardfzo wchłaniają wodę, to nawet widać po kolorze pustaków. Ten materiał wymaga dosuszenia przed ociepleniem, inaczej zatrzymasz całą wilgoć w ścianie, dodatkowo jeśli jeszcze planujesz tynki wewnątrz.

Proponuję poczekać z ociepleniem jeśli możesz to do jesieni, albo przynajmniej do czerwca - tak żeby nie było upałów przy tynkowaniu.

My robiliśmy elewację chyba w czerwcu zeszłego roku. A ocieplenie było natychmiast po wybudowaniu, w czasie kładzenia dachu, przed oknami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...