Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich. :D Dopiero zaczynam się rozkręcać, na razie mamy tylko działkę, ale wiele dobrych chęci. Nie wiem czy najpierw załatwiać pozwolenie na budowę (ile się czeka?), czy umawiać ekipę. Może znacie jakąś chętną i sprawdzoną ekipę z naszych okolic? Będziemy budować w Dobroszycach k/Oleśnicy. Czy wszyscy fachowcy już wyjechali?

 

Witaj, ja zaczynam budowę za Dobroszycami w Białych Błotach. Twoja papierologia trochę potrwa, jesli z murarzy bede zadowolona dam ci na nich namiar. Mam je z polecenia innej forumowiczki. Ona nie miała większych zastrzeżen. Facet jest rzeczowy i jeszcze ma ROZSADNE CENY.

 

Pozdrawiam Natalia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kulka i.w. - polecam widzę że drogę macie nieciekawą.

 

No droga jest masakra. Juz ja raz zrobilismy a potem przyszedł magik od wodociągu wszystko rozryl, zasypując nie zagęscił i znowu musimy robić....

 

Ale zalatwilam trochę kruszywa z Gminy. Jutro bądź pojutrze ma przyjechac. Zobaczymy ile tego będzie i wtedy będę wiedziała ile dodatkowo trzeba ściągac.

 

A jaką drogą Ty BK dojezdżasz do siebie? Piaskową. Tu tez jest miazga... Moze by te dziury przydałoby się nam czymś zasypac.

 

P.S. ciagle czekam na telefon do Pana z Progazu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem kruszywo granitowe o frakcji 31,5mm za 34zł netto/tonę. Waham się teraz, czy wziąć kruszywo o frakcji 31,5mm-63mm, czy klieniec 4mm-31,5mm, czy może mieszankę drogową 0-63mm. Co radzicie?

 

Tłuczeń betonowy raczej odpada - jakoś granit bardziej do mnie przemawia :wink: , choć rzeczywiście cena betonowego zachęca 0-20zł/tonę :o .

 

pzdr,

TS

Twoja droga, twoje pieniądze i twój wybór :-)

Mogę tylko dodać że kruszywa jednofrakcyjnego nie zagęścisz i prędzej czy później rozwiozą ci go na kołach, więc polecam mieszankę 0-63 lub kliniec zmieszany z mączką w zależności jakiej grubości drogę zamierzasz zrobić.

A tłuczeń betonowy jest powszechnie stosowany w budowie dróg, dobrze się zagęszcza a jeżeli chodzi o walory wizualne to na koniec możesz go przysypać klińcem. W mojej stopce są zdjęcia przepustu zasypane gruzem kruszonym - zdaje egzamin znakomicie - przetestowane przez transporty z materiałem wjeżdżające na działkę jak i gruszkę z betonem.

Pozdrawiam

Bogdan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie nie chce zasmiecac tego wątku dlatego umieszczam

go w wątku wnętrza jednak

prosze Was o opinie na temat kuchni musze

jakis projekt wybrac bo maz potrzebuje widziec co ma byc gdzie i jak

przed wylewkami

dzieki serdeczne bede bardoz wdzięczna i pozdrawiam

flowercia

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1693981#1693981

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flowera - mi osobiście bardziej się podoba ten pierwszy projekt, ale to oczywiście rzecz gustu. Wydaje się być jakiś sensowniejszy. Nie rozumiem natomiast, o co chodzi twojemu mężowi - obydwa chyba mają podstawowe urządzenia mniej więcej w tym samym miejscu :o

Kulka i.w. - co takiego jest w tych panach z wodociągów? Nam też rozryli całą drogę i zakopując nie zagęścili! :evil: Wiem, wiem - powinnam się cieszyć, że mam wodę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie nie chce zasmiecac tego wątku dlatego umieszczam

go w wątku wnętrza jednak

prosze Was o opinie na temat kuchni musze

jakis projekt wybrac bo maz potrzebuje widziec co ma byc gdzie i jak

przed wylewkami

dzieki serdeczne bede bardoz wdzięczna i pozdrawiam

flowercia

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1693981#1693981

 

Flowera Jak dla mnie to wersja pierwsza. Spójna i logiczna:)

p.s. juz się nie mogę tego etapu doczekac:)

 

Bogumiła - jak sie okazuje nad Panami z wodociągow trzeba stac jak kat z kosą i mówić co maja jak zrobić, żeby nie było na odp...

 

bzyk - niestety ja nie pomogę. U nas wszystko swoje miała nasza ekipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kulka i.w. - polecam widzę że drogę macie nieciekawą.

 

No droga jest masakra. Juz ja raz zrobilismy a potem przyszedł magik od wodociągu wszystko rozryl, zasypując nie zagęscił i znowu musimy robić....

 

Ale zalatwilam trochę kruszywa z Gminy. Jutro bądź pojutrze ma przyjechac. Zobaczymy ile tego będzie i wtedy będę wiedziała ile dodatkowo trzeba ściągac.

 

A jaką drogą Ty BK dojezdżasz do siebie? Piaskową. Tu tez jest miazga... Moze by te dziury przydałoby się nam czymś zasypac.

 

P.S. ciagle czekam na telefon do Pana z Progazu:)

Wysyłam na priv

 

my robiliśmy już kruszywem, wydaliśmy 4 tysiące i wszystko szlag trafił - wsiąkło i trzeba poprawiać. Dlatego radzę ci żebyście najpierw utwardzili gruzem a dopiero potem kruszywo.

My nie mamy już jak dojeżdżać do domu, jestem tak zdesperowana że chyba pojadę robić awanturę do gminy. Wójt mówi że dadzą kruszywo kiedyś a mnie kiedyś nie interesuje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie nie chce zasmiecac tego wątku dlatego umieszczam

go w wątku wnętrza jednak

prosze Was o opinie na temat kuchni musze

jakis projekt wybrac bo maz potrzebuje widziec co ma byc gdzie i jak

przed wylewkami

dzieki serdeczne bede bardoz wdzięczna i pozdrawiam

flowercia

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1693981#1693981

 

Dla mnie zdecydowany faworyt to 1, :lol: - piękna !!! ale .... to Twoja kuchnia.

Nr 2 jest jakiś niepoukładany. Wprowadza niepokój...

Jeśli jednak nie jesteś do 1 przekonana to może jeszcze jeden projekt.

Radzę jednak juz dziś zdecydować co gdzie będzie stało - potem za dużo zachodu ze zmianami. np. przesuwanie oświetlenia :evil: :cry: (autopsja).

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulka i.w. - jestem właśnie świeżo po oglądnięciu Waszej Galerii. Piękny ten domek. I jak szybko rośnie.

Największe wrażenie :wink: :wink: :wink: zrobiła na mnie trampolina nad basenem, pole golfowe i plac zabaw dla dzieci. Beauty !!!

A tak na serio domek ma bardzo zgrabną bryłę i piękny kolor dachu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze Was o opinie na temat kuchni musze

jakis projekt wybrac bo maz potrzebuje widziec co ma byc gdzie i jak

przed wylewkami

dzieki serdeczne bede bardoz wdzięczna i pozdrawiam

flowercia

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1693981#1693981

Dla mnie zdecydowanie I wersja!!!

W drugiej nie będzie Ci wygodnie przebywać! - oczywiście moim skromnym zdaniem :wink:

Wydaje mi się, że jeżeli już musi być ta wyspa to powinna mieć funkcjonalne dojście z każdej strony - nie wiem czy kuchnia (metraż) Ci na to pozwoli :-?

Natomiast pierwsza jest naprawdę poukładana i myślę, że byłaby w porządku - półwyspy też są piękne :wink: :D

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scur - dziekujemy:) dachówka to cementowy BRAAS, lumino. Dekarz powiedział, ze pierwszy raz kładł brazowego braasa :o A ja myslałam, ze to taka powszechna kombinacja.

 

pole golfowe, trampolina i plac zabaw tez mi sie podobaja, ale mam nadzieje ze niedługo juz znikna.

 

jak na przestana ciezarówki pod domem jezdzic (jeszcze do sasiednich budów) to sie ogrodzimy, nawieziemy ziemi, zrobimy nasadzenia i mam nadzieje bedzie ok:)

 

Tam pare miesiecy temu jeszcze jakies zboze podobno rosło:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK - bo w gminie nie ma co gadac. Idz do soltysa Gajkowa. Napisz podanie, on podejdzie, zobaczy droge, zrobi fotke i w gminie popchnie.

 

Nam gmina odmowila, a sołtys nie odpuscil i bedziemy mieli.

zrobiliśmy ok 10 fotek, załączyliśmy do dokumentacji i pojechaliśmy do gminy. Sołtys nam odmówił.

Nie wiem jak zrobiliście że z wami gadał ale z nami nie chciał. Odesłał do gminy.

 

Ja dzwonię do wójta codziennie. Z sekretarzem się pokłóciłam i powiedziałam że jest bezczelny, więcej z nim gadać nie będę.

Wójt obiecuje że kiedyś zrobią ale ja zamierzam być upierdliwa i chcę w tym tygodniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak zrobiliście że z wami gadał ale z nami nie chciał. Odesłał do gminy.

 

byłam przed samym porodem. moze sie myszy bał:-)

 

a tak na powaznie. do nas sie juz nawet w pewnym momencie pieszo nie dalo wejsc... moze to go przekonało...

Do nas tez się nie da

Listy nam giną, lekarz dojechac nie mógł, tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...