Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Czy ktoś z was ma założony zmiękczacz wody i czy możecie polecić dobrą firmę ze Szczecina,która się tym zajmuje?

Aha,jeszcze mi się przypomniało....

Potrzebuję zrobić szafki do łazienki z drewna egzotycznego,dostałam namiar na stolarza z Nowogardu, Adam Podolan-może ktoś korzystał z jego usług?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się naprawiło :), ale żeby nie było pustosłowia... jutro zaczynają kłaść mi bloczki fundamentowe :) fundamenty zapastowane 3 warstwami dysperbitu, jutro rano papa i bloczki. Swoją drogą dopiero teraz zaczynam zauważać braki w moich kalkulacjach- transport z hurtowni na budowę. Niby drobne kwoty, ale jak się je zaczyna dodawać to nazbiera się tego trochę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mad:Choinka, w ramach dokształcania się przed rozpoczęciem swojej przygody z budowaniem, postanowiłam przeczytać forum od 2008 roku czyli w starym forum od 1000 strony (było 1145 stron), a teraz zrobiło się ponad 2200. Kurczę, teraz muszę szukać na oślep, bo oczywiście zapisywałam sobie stronę, a przy notatkach, które skrzętnie robiłam na interesujący mnie temat pisałam numer postu, który był w prawym górnym rogu.

I gdzie to do cholewki jest ?!?!:evil:

 

A korzystając z okazji pragnę zapytać forumowiczów doświadczonych budowlanie, ile biorą geodeci za całokształt usług przy budowie czyli

- mapa do celów projektowych

- wniosek o odrolnienie działki

- umiejscowienie budynku na działce oraz przyłączy

- mapa po budowie czyli wtórnik

 

Nie wiem, czy klarownie wyjaśniłam o co chodzi, bo nie załapałam jeszcze całego fachowego słownictwa, ale mam nadzieję że rozumiecie o co mi chodzi. Dodam że działka jest już wytyczona i ma słupki geodezyjne więc to już odpada.

Czy cena 3000 zł za ww. usługi to dużo czy mało i czy nie byłoby taniej przez architekta adaptującego projekt, z którym podpisałoby się umowę za całokształt czyli do PnB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slawek_K , ja iałem na granicy działki skrzynke ZKP (ta w której jest licznnik) i do niej uprawniony elektryk podłacza skrzynke zwaną RB'tką, koszt zakupu skrzynki i 2 m kabla ok 350zł i dla elektryka 400zł. (robili mi goście z Enei jako fuchę podczas zakłądania skrzynki ZKP)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Enei, koszt przyłączenia do sieci jest równy mocy przyłączeniowej x cena za 1kW energii umownej, np. chcemy 16kW 3-faz. to płacimy 16 x stawka za 1kW 3-faz. Tak to się ma jeżeli chodzi o odbiorców indywidualnych. Zazwyczaj inwestycje przeprowadza Enea jeżeli są spore odległości od działek i złącz, czasami jak czytacie złącza są przy działkach. Wszystko jest zawsze opisane w warunkach. Warunki otrzymuje się po złożeniu wniosku. Warunki otrzymuje się za darmo. Wszystko bardzo proste ;) więcej informacji udzielę na PW gdzie podpowiem co i jak aby było szybciej, również pomogę w zrealizowaniu takich robót, podpisywać też mogę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę ! Dawno mnie tu nie było, ponieważ biegałam po urzędach gromadząc stosy dokumentów potrzebnych do załatwienia kredytu i PNB. Po kilku miesiącach starań udało się ale ... nie jestem już tym samym człowiekiem ! Przejście całej papierologii to DROGA PRZEZ MĘKĘ ! Ale nikt nie mówił, że będzie łatwo. Ostatnią sprawą jaka została mi do zrealizowania przed wbiciem szpadla w ziemię jest Archeolog. Szanowni Forumowicze czy ktoś z Was zna jakiegoś normalnego (nie robiącego problemów) archeologa i zechce udostępnić mi jego namiary? Będę bardzo wdzięczna a w zamian mogę polecić bardzo solidnego geodetę.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...