Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Chciałam odpowiedzieć z cytatem, ale chyba się nie da...

Co do okien - przerobiłam duuuuuuuużo zakładów w mieście, na razie poznanie "organoleptyczne", obsługa wstępna i wyceny - na tym etapie mogę zasugerować cztery punkty, z czego trzy zgodnie z przedmówcą:

EKO-DOM profil Veka firmy Oknoplast (Welecka)

MS profil Brugmann - jechać na Gdańską, trzymać się daleko od punktu na Ku Słońcu (do dziś odczuwam bezbrzeżne zdumienie i chichoczę na myśl o tym miejscu)

Rado Okna profil Deucenincka firmy AVANTE na Ku Słońcu - wszystko jest naj-, naprawdę super, obsługa, klasa okien, bezpieczeństwo, serwis - akurat ich okna najmniej nam się podobały, ale białe chyba tam bym kupiła

Jeszcze KBB System na profilach Veka z firmy Amberline

 

My również zdecydowaliśmy się na Oknoplast, chociaż cenowo wychodzi ciut drożej od pozostałych (wyceny są zbliżone).

Zaznaczam, że nie mam zielonego pojęcia, jak u którejkolwiek z tych firm na dalszym etapie będzie z terminami, montażem, serwisem itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slawku_K kupiłam działkę na Mierzynie - podobno była tam kiedyś jakaś osada i w związku z tym, w biurze Konserwatora Zabytków usłyszałam, że nie mogę rozpocząć robót ziemnych bez zgody ARCHEOLOGA. Dlatego proszę Wszystkich o pomoc w zdobyciu namiarów na kogoś normalnego.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt. "Chciałam odpowiedzieć z cytatem, ale chyba się nie da...

Co do okien - przerobiłam duuuuuuuużo zakładów w mieście, na razie poznanie "organoleptyczne", obsługa wstępna i wyceny - na tym etapie mogę zasugerować cztery punkty, z czego trzy zgodnie z przedmówcą:

EKO-DOM profil Veka firmy Oknoplast (Welecka)

MS profil Brugmann - jechać na Gdańską, trzymać się daleko od punktu na Ku Słońcu (do dziś odczuwam bezbrzeżne zdumienie i chichoczę na myśl o tym miejscu)

Rado Okna profil Deucenincka firmy AVANTE na Ku Słońcu - wszystko jest naj-, naprawdę super, obsługa, klasa okien, bezpieczeństwo, serwis - akurat ich okna najmniej nam się podobały, ale białe chyba tam bym kupiła

Jeszcze KBB System na profilach Veka z firmy Amberline

 

My również zdecydowaliśmy się na Oknoplast, chociaż cenowo wychodzi ciut drożej od pozostałych (wyceny są zbliżone).

Zaznaczam, że nie mam zielonego pojęcia, jak u którejkolwiek z tych firm na dalszym etapie będzie z terminami, montażem, serwisem itp. "

To chyba jedyny sposób na cytat "kopiuj -wklej", Azalka a dlaczego białe byś kupiła w Avante a w kolorze już nie ? Czy np. złoty dąb w Oknoplast różni się od złotego dębu w firmie Avante? Na kiedy planujesz reedycję listy bo naprawdę by się przydała.

pzdr Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barnich, obiecano mi zwrócić "żyjącego" kompa w na początku tygodnia i wtedy lista idzie do ludzi. Teraz działam na mężowskim lapku, na którym nic nie mam. A klawisz "i" działa z oporami (grrrrrrr.....).

 

W kolorowych oknach Avante nie podoba mi się okleina, wygląda jak folia. Złoty dąb w Oknoplaście czy KBB jest zdecydowanie inny niż w Avante.

Poza tym"A" mają dość szerokie "spawy" tzn folia nie styka się w narożnikach, jest przerwa silikonowana ok pół cm. W białych szeroki zgrzew jest w każdej firmie, taka jest technologia. Natomiast w przypadku kolorowych technologia może być inna i np. w Oknoplaście folia jest zgrzana "na styk". Nie ma żadnej przerwy. Stosowane do złotego dębu profile Veki mają miodowo-karmelowy kolor i wtedy nawet po otwarciu okna plastik wogóle nie rzuca się w oczy.

Za to Avante mają lepsze (w mojej opinii) okucia, roczne ubezpieczenie okien od zniszczenia, doświadczonych monterów i bdb. serwis. Taki wyznacznik ich marki.

Więc zależy, co dla kogo ważniejsze.

Ja jestem estetką i lubię ślicznie, inni wybiorą praktycznie (chociaż mam nadzieję, że i moje okienka praktyczne i solidne będą, inaczej bym ich nie kupowała...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Azalko za odpowiedź i cenne uwagi, faktycznie do tej pory nie zwracałem uwagi na kolor profili więc jutro muszę się im przyjrzeć jeszcze raz, "spawy" faktycznie w Avante są spore, a w MS ich nie ma (jutro obejrzę Oknoplast), a jak jest z kolorem bram garażowych w korelacji z kolorem okien sprawdzał to ktoś? Czy komuś z Was udało się coś utargować przy kupnie okien bo natrafiam na opór w tej branży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących w Mierzynie i polecam serwis http://www.Mierzyn24.pl

tam między innymi są informacje o dawnej osadzie na terenie Mierzyna, znaleźli bardzo stare przedmioty i ślady starszej osady niż Szczecin, pół świadka archeologicznego z Polski się zleciało aby przeprowadzać wykopaliska. Pewnie jak działka znajduje się w pobliżu wykopalisk to będzie trudno teraz uzyskać pozwolenie na budowę. Myślę że listę archeologów powinna mieć gmina Dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...