Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

witam

dziękuję za cenną podpowiedź dzieci mam jeszcze uczące się jedno w sredniej drugie jeszcze gimnazjum, więc zawęże okręg moich poszukiwań do bardzo bliskiej okolicy goleniowa. mam czas do końca kwietnia na znalezienie czegoś odpowiedniego(tak na odległość ciężko), więc poszukuje licze że może jeszcze jakiś dom mi się trafi w super cenie hahaha

pozdrawiam anuleczka

anuleczka, skoro praca w goleniowie to może bierz też pod uwagę i Goleniów? w porównaniu ze Szczecinem to nieruchomości w Goleniowie też są atrakcyjne cenowo... a nieruchomości na wsi często maja wydumaną cenę tylko dlatego że obok stoi nowy dom... sam jak palec... Ja tylko dlatego kupiłam dwie działki w poblizu Maszewa bo potrzebowałam dużo ziemi blisko lasu bez nadmiaru sąsiedztwa... A na codzień żyję jak taksówkarz, dużo czasu zajmuje mi zawiezienie dzieci do szkoły i odbiór... i życia towarzyskiego nie mają bo znajome dzieci nie mają jak, tak po prostu po lekcjach do nich przyjść, trzeba organizować transport tych dzieci, nikt nie chce... ale może masz to już za sobą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za podpowiedź podańsko by mi chyba odpowiadało zorientuję się w biurach nieruchomości

pozdrawiam anuleczka

Chyba jednak nie...

W Białuniu działki chodzą po 35-40zł, Budno jest trochę droższe, ale bliżej Goleniowa.

Natomiast w samym Goleniowie trzeba się szykować na ceny rzędu 150-250zł/m2.

Warto zaś rozważyć Podańsko i Rurzycę - jedyne wsie z gazem w tej okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

Co do siatki ogrodzeniowej to niestety, polecam grubość drutu fi 6, tylko takiego drutu nie przegryzie uroczy średni piesek ze schroniska... :-(

Nie wiem czy kiedyś nie pytałam, ale ponieważ do tej pory nie znalazłam to spytam znowu: niedługo kończymy wyposażać nasz dom w stolarkę zewnętrzną a ciągle nie znalazłam drzwi zewnętrznych do kotłowni/WC ogrodowego, drzwi są w elewacji bocznej domu, ale jest to zarazem elewacja ogrodowa południowa.. kolor okien mam drewno bielone więc i te drzwi (chyba z blachy?) moglyby mieć fakture drewna a trudno mi znaleźć takie... od południa blach się pewnie będzie nagrzewać. i nad drzwiami chcę tam dać naświetle... maa być też nad tym daszek z panelu solarnego. ocieplenie potrzebne bo reku ma tam wisieć... szukałam teraz w tanich drzwiach wejściowych (jakieś pełne z przetłoczeniami) ale i trudno o taki kolor i szerokość 80 cm.. Gdzie w Szczecinie szukać? Może hormann? ale on ma chyba te boczne nieocieplane... help.... pora też rozesłać zapytania o wykonanie stolarki wewnętrznej z drewna... takie sklepowe to chyba nie będą bo chcę zachować wysokość ok 220 cm... czy ktoś przerabiał temat drzwi rozsuwanych na boki między kuchnią a salonem? na razie mam zwykły szeroki otwór (kuchnia dostępna z salonu) ale suwane skrzydła mogą być od strony kuchni.....

macie jakąś opnię o ociepleniach natryskowych? natryskują nam teraz dodatkową warstwę na stropie w środku domu ale nie wiem czy sie zgodzić na pryskane ocieplenie ścian domu... niby jest ta zaleta że nie ma łączeń pomiędzy płytami ocieplenia, ale czy ta piana zachowuje swoje właściwosci po latach? planowałam styropian grafitowy wlasnie ze względu na utrzymywanie swoich właściwości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było tanio czy drogo, ja swój blat w kuchni mam właśnie z tego materiału. Zamawiałem w Policach w firmie lastrico. Cenowo wyszło ok. 8 tysięcy za dość duży blat, bo ok. 6,5 metra. To jest cena z montażem. Przyjeżdżają, dokonują pomiaru a potem w ciągu ok 1 tyg. montaż.

 

Nie wiem...czy ktoś tu jeszcze bywa...szukam granitu czarnego Nero Absoluto...czy macie jakieś wiadomości gdzie taniej można go zamówić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawka. Sprawdziłem dokładnie blat składał się z 3 części o łącznej długości 7,27 m bieżącego, 5,5 metra kwadratowego. Cena za metr kwadratowy 895 zł . do tego obróbka 1 otworu 250 zł i montaż za każdy metr bieżący 150 zł. To są ceny netto trzeba jeszcze doliczyć podatek VAT.

 

 

Nie wiem czy było tanio czy drogo, ja swój blat w kuchni mam właśnie z tego materiału. Zamawiałem w Policach w firmie lastrico. Cenowo wyszło ok. 8 tysięcy za dość duży blat, bo ok. 6,5 metra. To jest cena z montażem. Przyjeżdżają, dokonują pomiaru a potem w ciągu ok 1 tyg. montaż.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było tanio czy drogo, ja swój blat w kuchni mam właśnie z tego materiału. Zamawiałem w Policach w firmie lastrico. Cenowo wyszło ok. 8 tysięcy za dość duży blat, bo ok. 6,5 metra. To jest cena z montażem. Przyjeżdżają, dokonują pomiaru a potem w ciągu ok 1 tyg. montaż.

 

 

Krecik dziękuję, zamówiłam u poprzedniego kamieniarza - u któego granitowy blat kupowałam 12lat temu...Teraz zamówiłam NeroAbsoluto - też mam 6,5 m...i cena z montażem ,5,2 tyś.

W Lastrico byłam - cene mają z kosmosu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

czy ktoś przerabiał temat drzwi rozsuwanych na boki między kuchnią a salonem? na razie mam zwykły szeroki otwór (kuchnia dostępna z salonu) ale suwane skrzydła mogą być od strony kuchni.....

 

Wychodzi drogo i to moim zdanie bardzo, bez względu na producenta. Do tego moim zdaniem dużym minusem jest fakt, że jak zabudujesz kasetę, wcześniej ustawiając drzwi, to jak coś się za jakiś czas zepsuje to całą zabudowę trzeba rozebrać bo do systemu inaczej się nie dostaniesz. A wystarczy, że śrubka się poluzuje, dzieciak lub kot się rozpędzi i nie wyhamuje. Ja z tego powodu zrezygnowałem - dwa duże koty i dzieciak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...