Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Ile może kosztować zawór trójdrogowy do pieca vaillant

Podczas przeglądu pieca wykryto usterkę, woda nie szła do obiegu centralnego ogrzewania. Pan od zwykłego przeglądu nie był w stanie tego naprawić ( nie wiedział,) zapłaciłam więc za przegląd i konserwację wg cennika. Musiałam jednak wezwać innego "fachowca" (z tej samej firmy)który długo nie mógł ustalić przyczyny , w końcu powiedział żeby wymienić naczynie przeponowe kompensacyjne oraz zawór kulowy i powinno być dobrze. Zainkasował i poszedł. Z wymianą naczynia wstrzymałam się , zawór wymieniłam wzywając dwóch hydraulików( serwisant nie robi hydrauliki, pierwszy hydraulik nie miał narzędzi bo rurkę trzeba było przeciąć - plastikowa i gwintu nie da się odkręcić.) Przyszły chłody i chciałam włączyć ogrzewanie a tu nie działa. Po wielu bojach ( brak ludzi) udało mi się sprowadzić fachowca a nie serwisanta,(serwisant tego nie robi) Pan podjął się zadania chociaż chociaż zaklinał się że jest od innego typu pieców. Był z firmy która zakładała mi ten piecyk. Udało się, wymienił silniczek krokowy zawór trójdrogowy i zainkasował 400 zł ( chciał 420 ale nie miałam tyle więc przyjął i to. Czemu tak drogo? Bo to jest droga część. )

Okazało się, że naczynie przeponowe jest dobre i nie trzeba go wymieniać. Moje wątpliwości dotyczą, czy nie przepłaciłam za usługę ( oczywiście bez jakiegokolwiek rachunku czy wyceny) oraz czy jest na terenie Szczecina jakaś solidna firma posiadająca pracownika,który zna się na tych piecach i bez błagania o naprawę zrobi to fachowo, solidnie i za rozsądną cenę.

A poniżej udalo mi się załączyć zdjęcie wymienionej części.

 

http://images.krajoweogloszenia.pl/nlarge/vaillant_silniczek_krokowy_zaw_r_tr_jdrogowy_329235.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecicie firme do kompleksowego załozonie trawnika ( przygotowanie terenu , nawadnianie)

 

 

Ja od kilku lat korzystam z pomocy Zielonego Lisa . Wprawdzie nie trawnik ale przycinanie żywopłotu i inne drobne prace ( przesadzanie,ścieżki) i jestem zadowolona. Uprosiłąm żeby zajął się moim ogródkiem bo wiem, że woli większe przedsięwzięcia , trawnik pewnie też założy.

 

http://www.zielonylis.pl/

 

Ceny zupełnie do przyjęcia.:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile może kosztować zawór trójdrogowy do pieca vaillant?

może dużo, bo części do vaillanta w oficjalnej sprzedaży są drogie. Można poszukać w sieci, po numerze części - jest na nalepce, częstozwłaszcza w UK są dużo tańsze niż u nas.

A kogo miałaś za serwisanta? Mój serwisant od Vailanta robi przy kotle wszystko, i po jego naprawach działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
może dużo, bo części do vaillanta w oficjalnej sprzedaży są drogie. Można poszukać w sieci, po numerze części - jest na nalepce, częstozwłaszcza w UK są dużo tańsze niż u nas.

A kogo miałaś za serwisanta? Mój serwisant od Vailanta robi przy kotle wszystko, i po jego naprawach działa :)

 

Dziękuję i przepraszam że tak długo nie odpisywałam.

 

Nie chcę podawać nazwisk ale serwis z ul.Kwiatowej a potem kołatałam do firmy zdaje się pro-ogrzewanie . W obydwu firmach pracuje ten sam pan który naprawia czy też serwisuje vaillanty. Gdy dzwoniąc do tej drugiej firmy zaproponowano mi pana, który nie pomógł mi gdy był wysłany z firmy na Kwiatowej to poprosiłam kogoś innego. Był wymieniony jako znawca od vaillanta ale jak przyszedł to mówił, że nie jest fachowcem od nich ale spróbuje. No i udało się. O cenę części pytam bo w internecie znalazłam wiele o podobnej nazwie ale jest taka różnorodność w wyglądzie a ceny od poniżej 100 do 200 zł. Zdjęcie które załączyłam wzięłam z internetu i moja część była dokładnie taka sama ale nie mogłam doszukać się ceny.

Na razie mam spokój z piecem ale jeśli można prosić o namiary na dobrego serwisanta to będę wdzięczna, pewnie wkrótce znowu coś się popsuje znając życie i urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę podawać nazwisk ale serwis z ul.Kwiatowej a potem kołatałam do firmy zdaje się pro-ogrzewanie . W obydwu firmach pracuje ten sam pan który naprawia czy też serwisuje vaillanty.

No to ten mój współpracuje z pro-ogrzewanie, ale nie mam powodu, żeby narzekać. Na pewno nie jest typem naciągacza, który przy każdym problemie próbuje sprzedać kolejną część.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ten mój współpracuje z pro-ogrzewanie, ale nie mam powodu, żeby narzekać. Na pewno nie jest typem naciągacza, który przy każdym problemie próbuje sprzedać kolejną część.

 

No to ciesze się jeśli mamy tego samego serwisanta i masz o nim dobrą opinię. Mnie też wydał się w porządku tylko zastanowiła mnie cena ale pewnie rzeczywiście jest ta czesc jest droga. Dzięki za rozmowę :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Czy mozecie polecić dobrego fachowca od tynku zewnętrznego>>>

 

Firma Pana Marka Domiana. Mnie ją również polecono. Na razie wykonał mi łaty na styku dachu z elewacją. Całość skończy wiosną, to potwierdzę tę opinię. Jednak jest to firma, jak wspomniałam z polecenia i sprawdzona przez znajomego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...