Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Dobrego 2018 Roku..

.dla tych mieszkających oby się fajnie mieszkało i leczyło skołatane budową nerwy, dla tych co budują samych dobrych fachowców i bezproblemowych budów, a dla tych co zaierzają.....no cóż dużo optymizmu....wszak cel to kawka na tarasie:):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Mój pierwszy dylemat to wybór działki.

Mamy na oku działkę, która jest pochyła - ze spadkiem.

Na całkowitej szerokości działki, która wynosi około 23 metrów spadek terenu jest o około 4 metry.

Czy to dużo ? czy pchać się w taką działkę ? z czym to się wiąże ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem - korzystaj z FM:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?333868-Pochy%C5%82a-dzia%C5%82ka-POMOCY-!!&highlight=pochy%C5%82a+dzia%C5%82ka

świeży temat z ub. roku.

Ja myślę, że projekt będzie trzeba dostosować a to koszty, nie wiadomo czy nie taniej wyjdzie indywidualny niż powtarzalny ze zmianami. Patrz na odprowadzenie deszczówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działka pochyła to zazwyczaj koszty, ale też możliwość postawienia czegoś nietuzinkowego.

Projekt będzie droższy pewnie z 1,5x (przynajmniej u mnie ;) ), z wykonaniem różnie, zależy czy i jak bardzo chcesz się wkopać w skarpę/pochyłość.

Oczywiście można również spaskudzić to wszystko wysokim podpiwniczeniem - co kto lubi.

Płaska działka jest nudna jak flaki z olejem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

możecie polecić kogoś do szaf na wymiar?Muszę zabudować 2 wnęki + drzwi przesuwne na dużą powierzchnię. Komandorom itp jakoś nie ufam...

Hey

nie wiem co tam u niego bo dawno go nie widziałem ale robił u mnie wszystko - kuchnię, szafy, garderoby itp. Polecam.

Krystian Kukurydza 721 856 853.

Powołaj się na Jacka z Dobrej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim,

Może ktoś z okolic Mierzyna potrzebuje darmową ziemię? Mam do oddania ziemię z wykopu - ok. 700m3, do odbioru we własnym zakresie.

Ziemia jest mieszana - do podniesienia terenu, zasypania dołu lub sadzawki, itp.

Dodam, że do ziemi jest łatwy dostęp - dojazd do posesji od DK 10, kilkanaście metrów od ulicy Zeusa w Mierzynie, a sama ziemia znajduje się tuż przy drodze. :-)

W razie czego mogę wysłać zdjęcia.

 

Pozdrawiam,

Małgosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrego 2018 Roku..

.dla tych mieszkających oby się fajnie mieszkało i leczyło skołatane budową nerwy, dla tych co budują samych dobrych fachowców i bezproblemowych budów, a dla tych co zaierzają.....no cóż dużo optymizmu....wszak cel to kawka na tarasie:):):)

 

Teska, z poślizgiem - serdeczne nawzajem! Szczególnie za tę kawkę na tarasie ;). Ja rwąc włosy z głowy przy kolejnym cymbalniętym wykonawcy (oni mają nawet ten sam repertuar werbalny) maniakalnie myślę tylko o tej cholernej kawce na tarasie...http://emotikona.pl/emotikony/pic/06icon_ban.gif

Zaczynam ćwiczyć jogę, inaczej nie dam rady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy dylemat to wybór działki.

Mamy na oku działkę, która jest pochyła - ze spadkiem.

Na całkowitej szerokości działki, która wynosi około 23 metrów spadek terenu jest o około 4 metry.

Czy to dużo ? czy pchać się w taką działkę ? z czym to się wiąże ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

Na pewno wiąże się z fundamentem. Piszę z doświadczenia. Trzeba jedynie przypilnować, by odpowiednio Ci oznaczyli punkt zero. Nam za pierwszym razem oznaczyli tak rozsądnie, że gdyby nie nasza interwencja, woda wlewałaby się do garażu.

Teraz jest efekt genialny - dom na wzgórzu. Fundament morderczy. Postawić go to pikuś, ale zasypać piaskiem... to tysiące. Ale Teska pisała o tej kawce na tarasie... Taras wyszedł rewelacyjny - sąsiadów oglądamy z góry i nikt nam nie będzie zaglądał do... kawki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałam forum i nie znalazłam aktualnej informacji, może u Was ją otrzymam. Jeśli zastosowaliście tzw. ciepły montaż okien, jak macie je zamontowane? MOWO? Kotwy i pianowanie? Taśmy rozprężne? Konsole?

Co polecacie?

Byłam pewna, że są okna energooszczędne i ciepły montaż. Okazuje się, że jest kilka sposobów ciepłego montażu. Poproszę o Waszą opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałam forum i nie znalazłam aktualnej informacji, może u Was ją otrzymam. Jeśli zastosowaliście tzw. ciepły montaż okien, jak macie je zamontowane? MOWO? Kotwy i pianowanie? Taśmy rozprężne? Konsole?

Co polecacie?

Byłam pewna, że są okna energooszczędne i ciepły montaż. Okazuje się, że jest kilka sposobów ciepłego montażu. Poproszę o Waszą opinię.

 

Możesz porozmawiać z panem Sebastianem z Benitechu strasznie uczynny :)

U mnie montowali na kotwy,pianowanie a później specjalne taśmy

zależy też od tego czy montaż ma być w warstwie ocieplenia czy muru.

idzie druga zima, nie ma żadnych problemów. nic nie drży nic się nie wypacza, po montażu na osiedlu przyjechał sąsiad i jak zobaczył jak jest zrobione to pogonił swoją ekipę bo przy zamykaniu całe profile się trzęsły.

 

https://get.google.com/albumarchive/103704073000255768900/album/AF1QipM2rPAae_j72Meu4pdNxfT9LyISEJ6yPffyDv2-/AF1QipPRmkpGyLgjtJeW1VaKW5JfHjgGCfMrXbbomKDG?authKey=CO-3h-bK_P30WA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz porozmawiać z panem Sebastianem z Benitechu strasznie uczynny :)

U mnie montowali na kotwy,pianowanie a później specjalne taśmy

zależy też od tego czy montaż ma być w warstwie ocieplenia czy muru.

idzie druga zima, nie ma żadnych problemów. nic nie drży nic się nie wypacza, po montażu na osiedlu przyjechał sąsiad i jak zobaczył jak jest zrobione to pogonił swoją ekipę bo przy zamykaniu całe profile się trzęsły.

 

https://get.google.com/albumarchive/103704073000255768900/album/AF1QipM2rPAae_j72Meu4pdNxfT9LyISEJ6yPffyDv2-/AF1QipPRmkpGyLgjtJeW1VaKW5JfHjgGCfMrXbbomKDG?authKey=CO-3h-bK_P30WA

 

Sabat - serdecznie dziękuję! Tego mi było trzeba, już dzwonię :) Montaż będzie zgodnie ze wskazówką ekipy od ocieplenia w warstwie ocieplenia. Jeśli mogę zapytać: Jakiej firmy masz okna? Ja przymierzam się do Vetrex V90+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...