Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Okna Petecki na profilach Salamander bluEvolution 82 MD z szybami 4LE/18/4/18/4LE TGI 7035 U=0,5 montowane w murze ( nie posiadamy rolet)

Dają radę, a mam w sumie bardzo oszklony dom :)

 

Hmmm. Sabat, nam Pan Sebastian zaproponował okna Team Plastu system TEAM BALANCE MD, na profilach Veki Softline 82 MD - 73 mm, szyby 05Ug 4/18/4/18/4. TGI 9016 3s, okucia Roto, po cztery zaczepy antywyważeniowe, z montażem w strefie ocieplenia KIK.

Mógłbyś podzielić się Twoją opinią na ich temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów Grupy Szczecińskiej. Jestem już po zakupie działki i zaczynam budowę. Przeczytam forum od deski do deski, ale liczę też na Wasze doświadczenie bieżące :)

Niestety wszystkie dobre ekipy SSO mają terminy na 2019/2020, chyba, że się komuś jakaś luka trafi. Oj trudno na naszym terenie o dostępnych dobrych wykonawców...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

możecie rzucić jakie ceny za płytę fundamentową w Szczecinie?

Mam około 200 m2,dom z garażem.

Na razie mam duże rozbieżności od 300 do 400 zł/m2.

 

Pozdrawiam.

 

Ja do garażu wziąłem płytę od Legalett - ekipa była miejscowa, załatwiali wszystko dodatkowe: koparka, pospółka, kanalizacja itp. Cena zależy od izolacji, styro czy xps, grubość izolacji bocznej nie robi większej różnicy. Cenowo pewnie wyjdzie 400 pln za m2 ale po negocjacjach zrobili mi na 8% vat zamiast 23.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

możecie rzucić jakie ceny za płytę fundamentową w Szczecinie?

Mam około 200 m2,dom z garażem.

Na razie mam duże rozbieżności od 300 do 400 zł/m2.

 

Pozdrawiam.

 

A wycena z kosztorysu to jakaś fantastyka robiona przez firmę krzak. Co jak co ale na fundamencie nie oszczędzaj. Wszystko przerobisz i przebudujesz, ale fundamentu nie ruszysz. A jeśli nawet to zaoszczędzone pieniądze nie wystarczą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wycena z kosztorysu to jakaś fantastyka robiona przez firmę krzak. Co jak co ale na fundamencie nie oszczędzaj. Wszystko przerobisz i przebudujesz, ale fundamentu nie ruszysz. A jeśli nawet to zaoszczędzone pieniądze nie wystarczą :)

 

 

co do vatu to chyba żadne halo,że dali 8 %.

Co do kosztorysu to jasne ale nie widzę potrzeby przepłacać ileś tysięcy za taką sama płytę, tylko dlatego,że będzie to parati,brinkmann czy jakaś inna znana firma?Co mnie interesuje to prawidłowe wykonanie i cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do vatu to chyba żadne halo,że dali 8 %.

No to poczytaj przepisy. Generalnie póki masz powierzchnię użytkową <300 m2 to możesz liczyć na VAT 8%. Powyżej nikt nie będzie chciał na tyle robić, bo nie uzyskają zwrotu od US. A zaczniesz budowę to sam zobaczysz ile VAtu będą ci naliczać wykonawcy. Inna sprawa - licz, czy cena usługi nie będzie wyższa niż różnica w VAT i jeśli możesz rób coś sam. Bo okaże się, że na VAT "oszczędzisz" 1000 PLN a za usługę zapłacisz 2000 PLN i jesteś tysiaka w plecy przez niższy VAT.

Co do kosztorysu to jasne ale nie widzę potrzeby przepłacać ileś tysięcy za taką sama płytę, tylko dlatego,że będzie to parati,brinkmann czy jakaś inna znana firma?Co mnie interesuje to prawidłowe wykonanie i cena.

no właśnie, prawidłowe wykonanie. Jeśli liczysz na wykonanie z gwarancją dłuższą niż 5 lat to pozostają ci tylko firmowe płyty. Choćby dlatego, że lokalny wykonawca nawet jeśli da ci dłuszą gwarancją, a wątpię bo mi żaden nie chciał dać, to za te 5 lat o tym wykonawcy mogą najstarsi górale nie pamiętać. A jak nawet upadnie krajowy przedstawiciel "marki" to masz firmę matkę, która tę gwarancję realizuje.

Poszukaj w necie pod hasłem "spartolona płyta fundamentowa" czy podobnym ;) i policz, ile może kosztować poprawka. Ja policzyłem, porównałem z ceną fundamentu tradycyjnego i wziąłem "markową" płytę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

policz, ile może kosztować poprawka. Ja policzyłem, porównałem z ceną fundamentu tradycyjnego i wziąłem "markową" płytę.

 

co do vat 8 czy 23 to racja,liczy się cena końcowa.

 

Ja mam zamiar zatrudnić lokalną firmę która się nazywa BEST CONSTRUCION.

 

O ile mi wiadomo to budują/zbudowali wiele płyt w Dobrej i Wołczkowie.

Jakieś opinie też bym z miłą chęcią usłyszał od forumowiczów,którzy skorzystali z jej oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamiar zatrudnić lokalną firmę która się nazywa BEST CONSTRUCION.

 

Też miałem zamiar skorzystać z ich oferty, cenowo byli 50% tańsi niż konkurencji. Dostałem ofertę, architekt zrobił projekt pod ich konstrukcję po czym po zapytaniu o termin realizacji kontakt się urwał. Ponieważ zależało mi na czasie skorzystałem z innej oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem zamiar skorzystać z ich oferty, cenowo byli 50% tańsi niż konkurencji. Dostałem ofertę, architekt zrobił projekt pod ich konstrukcję po czym po zapytaniu o termin realizacji kontakt się urwał. Ponieważ zależało mi na czasie skorzystałem z innej oferty.

 

spotkałem się już z tą opinia od jednego pana ale w moim przypadku przysłali mi wycenę chociaż też musiałem być trochę namolny.

Cena nie jest tak jak piszesz o 50% tańsza na przykład porównując do Brinkmana a jedynie może 10 % i zostaje kwestia drenażu płyty,który nie jest wliczony. Termin mnie nie goni ale nie mam ochoty później żałować,że wziąłem nie sprawdzoną firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spotkałem się już z tą opinia od jednego pana ale w moim przypadku przysłali mi wycenę chociaż też musiałem być trochę namolny.

Cena nie jest tak jak piszesz o 50% tańsza na przykład porównując do Brinkmana a jedynie może 10 % i zostaje kwestia drenażu płyty,który nie jest wliczony. Termin mnie nie goni ale nie mam ochoty później żałować,że wziąłem nie sprawdzoną firmę.

 

to jeżeli masz tylko 10% różnicy w cenie to porównaj warunki gwarancji. Best dają tylko na 10 lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...