Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Do domu jak już będzie stał :lol:. A co do toi toi to koszt jest taki jak mieszkanie w załomiu wynajęte. Powariowali chyba.

 

tez to przerabialm i ubaw mialam bo bezcenne jest nasze g.... :D , do tego wyproznienie 1 na tydzień bodajze 60,00 zl.

 

Nie pozostaje nam nic innego jak pobudowac z deseczek, jak to kiedys sie budowało.

Zreszta to nie zart ale do dzisiaj moja ciocia mieszka na takiej wsi (lódzkie), ze tam kanalizy i wody nie ma. Ale jest wychodek i studnia. Latem to jeszcze ale zimą brrrr, koszmar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Iwonka i Adaś!

 

Mieszkamy w czesci Norwegii zwanej Vestfold - to jest na poludniowy-zachód od Oslo nad Oslo Fiord. Tonsberg to najstarsze miasto Norwegii, a okolica przecudna - mnostwo przystan, malowniczych zatoczek i kolorowych domkow.

 

Zapraszamy w odwiedziny, jesli bedziecie w poblizu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

rozważam budowę mojego własnego domu. Ma być nieduży, jasny, ciepły, w miarę możliwości szybko postawiony i bezproblemowy po jego ukończeniu przez baaardzo długi czas. Dom do mieszkania, a nie do obnoszenia się

Zastanawiam się nad technologią : murowany czy tzw."kanadyjczyk". Napiszcie o swoich doświadczeniach, wadach, zaletach tych technologii. Właściwie wszystkie informacje mile widziane, które pozwolą zdecydować jaki dom i w jaki sposób postawiony

Jestem ze Szczecina.

Pozdr

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwonka i Adaś!

 

Mieszkamy w czesci Norwegii zwanej Vestfold - to jest na poludniowy-zachód od Oslo nad Oslo Fiord. Tonsberg to najstarsze miasto Norwegii, a okolica przecudna - mnostwo przystan, malowniczych zatoczek i kolorowych domkow.

 

Zapraszamy w odwiedziny, jesli bedziecie w poblizu :lol:

 

 

Miśki, patrze teraz na mapę i to zupelnie nie ten kierunek. Ja jadę blisko Alesundu (1400 km od Ystad) w kierunku pólnocnego zachodu, z drugiej strony morza.

 

Wiem, że bedziemy mijać Oslo więc moze jak to po drodze to nie zdziw sie jak tam zajadę :D . Ale nie martw sie napewno dam ci znac. Czekam az braciszek przyjedzie na urlop po 17 lipca to bede znala konkretnie jak my tam jedziemy. Bo ja to wiesz blondynka i bede za nim na sznurku jechala co by sie nie zgubic w tym swiecie hihihi.

 

pozdrowionka

iwonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chwilę mnie nie była a się rozpisaliście że hej

 

Paweł - z tego co wiem to krowy nie mają :lol: a co zamierzają ze sobą zabrać to, kurka nie wiem

 

nie czytali. było do przewidzenia. u nich tylko kasa, kasa, kasa. zauważyłam że są tak ostanio na nią pazerni, że aż mnie wkurzają i to, dość mocno.

na koniec postanowiłam ich poćwiczyć tzn. nie dać przed skończeniem robót ani centa, a nawet parę dni przeciągnąć, to powiem szczerze, że reakcje co niektórych (chodzi o jednego pomocnika) mocno mną zatrzęsły i musiałam powiedzieć gdzie ich miejsce, czego sobie nie życzę, itd.

myślę jednak, że nie będziesz miał tego typu problemów, jeżeli za bardzo się nie zaprzyjaźnisz i za długo nie będziesz trzymał u się.

 

po analizie - wychodzi że lubią się zasiedzieć na danej budowie. a wtedy to, trzeba krótko: do widzenia panom i już

 

a i będziesz miał wesoło bo plotkarze nie z tej ziemi. o mnie wiedzą nawet w sąsiedniej wiosce, a ile ja się dowiedziałam o ludziach których nawet nie znam :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martelia - również witam i życzę powodzenia

 

Iwonka Adaś - myślę że dokonałaś nadinterpretacji :lol:

to tylko kawałek mało równego terenu z posianą, rzadką trawą i kilkoma roślinami. a nazwy? ja to umiem urzadzić sobie reklamę :p

kącik młodego - no bo to jego część gdzie posadziliśmy kilka wiśni japońskich i kiedyś będzie więcej roślin z nuty orientalnej + jakaś lampka, ławeczka

 

kamienna górka - faktycznie brzmi poetyco. niestety w realu to, parę kamieni w rogu ogrodu z paroma. małymi roślinami

 

i tak czar prysł :cry:

 

 

ok - spadam do dom - do poniedziałku

 

Paweł - w razie jeszcze jakiś pytań dzwoń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czupurek jasne że pytań jeszcze będzie sporo, ale wiem juz conieco więc myślę ze dam radę. A wiesz ze o kase to on juz dyskretnie podpytywał 2 tygodnie temu bo planował kupić auto i tak delikatnie sprawdzał czy nie dam zaliczki. Umowa podpisana, powiedzialem ze wszytsko zgodnie z umową i musi to tolerować. Ale wiesz ze jesli chodzi o prace to mają dobrą opinię, dzisiaj dzwonilem do mojej klientki bo u niej tez budowali i mówiła ze jest bardzo zadowolona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich , witam Martelia :)

 

Paweł_

 

Dzięki za namiary na Załom :) Coś ten Pan telefonów nie odbiera- pewnie już ma weekend :) A zdradź mi po ile ta ziemia?? Może Pan nie odbiera, bo czuje, że ja z tych biednych i na mnie kokosów nie zrobi :D

 

Teska

 

W Twoje rejony dzisiaj nie dotarłam- aż wstyd, bo tak szczególowo wszystko opisałaś :)

 

Mam nadzieję, że moje poszukiwania skrawka ziemi dobiegają końca :)

Zakochałam się ziemi w Wołczkowie- ul Dereszowa - sama końcówka. Jak tam pięknie- ptaszków na kilogramy- małe , duże, kolorowe, szarobure :) Raj na ziemi dla takiego mieszczucha jak ja :) . Zeby było śmieszniej tą ziemię ogladałam 1,5 roku temu- też mnie urzekła- ale wtedy nie można było tam nic budować :) No i oczywiście była dużo tańsza :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany :o :o :cry: sianie trawki od 9.30 do 20.....umieram, jak ja nie lubie grzebac sie w ziemi....pod koniec to juz nie cierpiałam tej trawy..

 

prace dzis wykonane:

 

delikatne grabienie

rozrzucony nawoz

posiana trawka

przysypanie ziemią

walowanie....

podlewanie....

 

ech ide spac chyba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...