Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich :D

 

czupurek, zbigx a wiecie może ile m3 wchodzi na takiego Kamaza, albo jaka jest cena za m3?

 

Obserwuję dyskusję na tamat kosiarek, a ponieważ w niedalekiej przyszłości też będę musiał takie urządzenie zakupić i zastanawiam się czy na działkę ok. 700 m2, na której stoi domek nie lepsza będzie kosiarka z napędem elektrycznym? Z tego co widzę to trwająca dyskusja dotyczy kosiarek spalinowych (przynajmniej tak mi się wydaje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję dyskusję na tamat kosiarek, a ponieważ w niedalekiej przyszłości też będę musiał takie urządzenie zakupić i zastanawiam się czy na działkę ok. 700 m2, na której stoi domek nie lepsza będzie kosiarka z napędem elektrycznym? Z tego co widzę to trwająca dyskusja dotyczy kosiarek spalinowych (przynajmniej tak mi się wydaje).

Grzegorz dobrze Ci się wydaje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GrzegorzR - standardowo na kamaza ok 7 ton (tatra 12). ale piasek to, pikuś, transpor kosztuje gro. nie pamiętam ale zasypowy chyba 7-9zł, a piukany 15zł - ale głowy nie daję, ani ręki

 

też się zastanawiałam elektryczna czy spalinowa. u mnie wbór padł na spalinową bo:

- nie całkiem równy teren

- rośliny (i większe i mnniejsze) - często na środku placu

- problem plątającego się kabla znika

 

ponadto, sąsiad ma elektryczną od zeszłego roku, kosi niewielki kawałek tak ok. 200-300m2 (równiutki jak stół i bez roślinek) i właśnie w tym roku trzask, prask i coś się popsuło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście też polecam spalinową. U mnie działka 960, do koszenia ok. 700m. Nie ma problemu z kablem, duży pojemnik na trawę. Ja zakupiłam w castoramie, 4km, bez napędu, ale idzie b. dobrze, wiem co mówię bo to przeważnie moje zajęcie koszenie trawy. Silnik Brigsa, cena ok 1100. Super sprawa, słowo daję.

A tak z innej beczki, jak dobrze, że pada deszczyk. Właśnie skosiłam trawkę tuż przed deszczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieńdoberek

 

Dyskusja widze zagorzala, wiec i ja swoje 3 grosze dolożę :D

 

Ja tez jestem przed zakupem kosiarki, wiec wszystkie argumenty i za i przeciw skwapliwie notuję.

Poniewaz mam duża działkę to też idę w kierunku spalinówki (samobieżnej oczywiscie).

Ale taka kosiarka ma jedną wadę: strasznie hałasuje podczas pracy.

Co do wyboru jaka firma itp. to zdam sie na meza, bo ja jestem zupelna noga w tej dziedzinie i podziwiam Was kobitki wypowiadające sie na tym forum, że tak dobrze znacie temat. Gratulki

 

Ewa Hebda, dzięki za dobre słowo (dziś jest zdecydowanie lepiej może to przez pogodę). :D :D

 

Teska

wodę już wstawiłam

 

Didi,

juz wczesniej mowiłam że parzysz super kawke i goście lubią do Ciebie przychodzić. A skoro imprezka przeciągnęla się aż do poniedziałku tzn. że Twoja gościnność nie zna granic i goście z żalem zapewne opuszczają Twoje progi.

 

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, ja z ogromna prośbą ( jak zwykle z resztą :lol: )

Szukam bram garażowych i drzwi antywłamaniowych Dajcie namiary, jesli możecie.

a tak w ogóle, to wiecha juz za nami, dachówka przyjeżdża jutro, a w przyszłym tygodniu montujemy okna. Tylko co zrobić, żeby ich nam w nocy nie ukradli? Jak wy rozwiązaliście ten problem? Wstawialiście od razu drzwi, czy ktos nocował na budowie? A może ja przesadzam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie.....srodkowo

 

 

Tez słyszałam rozniaste opinie na temat serwisu....i wiecei co kupiłam kosiarkę hahaha samobiezna spalinowke 4km z silnikiem brigsa firmy krzak :lol: napisane Nac.....kola lozyskowane za cale 900 zł...no cóz 300m2 trawy skosi wiec 600zł w kieszeni jest....na tuje i trawy dobrze ze wyjełam gazetke reklamową z Makro :lol:

 

a elektrycznej juz nie chce...kosiłam całe 2 lata.....nigdy wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...