Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

o wyłączenie gruntów i czekam na powrót pani z urlopu kompetentnej do "zwolnienia" mnie z konieczności wykonywania operatu wodno-prawnego :roll:

 

Didi widzę, że jesteś w temacie. Podpowiedz mi proszę. Gdzie się

załatwia wyłączenie z pod produkcji rolnej i co jest do tego

potrzebne. Plan zagospodarowania działki? Coś słyszałem, że sprawa

dotyczy tylko części gruntu poniżej 600m2 bo potem się coś płaci czy jakoś tak.

 

Jak widzisz wiem, że dzwoni tylko nie wiem, w którym kościele.

Czy mogła byś rozjaśnić mi ten temat?

Melduję co następuje:

Wyłączenie bezpłatne z gruntów pod budowe jest do 539mkw powyżej się płaci no chyba, że masz grunty mineralne to jesteś wtedy całkowicie zwolniony (wszystko załatwia się w starostwie).

Potrzebujesz:

plan zagospodarowania terenu

wniosek

zaświadczenie o pochodzeniu gruntów

bilans zagospodarowania terenu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

o wyłączenie gruntów i czekam na powrót pani z urlopu kompetentnej do "zwolnienia" mnie z konieczności wykonywania operatu wodno-prawnego :roll:

 

Didi widzę, że jesteś w temacie. Podpowiedz mi proszę. Gdzie się

załatwia wyłączenie z pod produkcji rolnej i co jest do tego

potrzebne. Plan zagospodarowania działki? Coś słyszałem, że sprawa

dotyczy tylko części gruntu poniżej 600m2 bo potem się coś płaci czy jakoś tak.

 

Jak widzisz wiem, że dzwoni tylko nie wiem, w którym kościele.

Czy mogła byś rozjaśnić mi ten temat?

Melduję co następuje:

Wyłączenie bezpłatne z gruntów pod budowe jest do 539mkw powyżej się płaci no chyba, że masz grunty mineralne to jesteś wtedy całkowicie zwolniony (wszystko załatwia się w starostwie).

Potrzebujesz:

plan zagospodarowania terenu

wniosek

zaświadczenie o pochodzeniu gruntów

bilans zagospodarowania terenu

Jeżeli mogę się wtrącić, to chciałbym dodać (ostatnio musiałem sam to robić), że ten bilans gruntów jak to okreśłiła moja przedmówczyni (ładne sformułowania, prawda?) to nic innego jak wykaz zmian gruntowych który robi praktycznie każdy geodeta (mogę polecić takiego co to za 250 zł robi).

Po prostu, w klasyfikacji gruntów jeżeli coś było wpisane że jest gruntem np.kl. III, to MUSI być oficjalnie tam zmienione... a to robi geodeta.

I zgadza się, że do 539m2 wyłączenie jest nieodpłatne,a na reszcie dalej można sadzić ziemniaki :).

Dodam jeszcze że grunty kat. IV i V nie wymagają opłat niezależnie od wyłączanej powierzchni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mineralne to jesteś wtedy całkowicie zwolniony

 

A co to są grunty mineralne? Czy to są np iły?

Bo ja taki mam

 

zaświadczenie o pochodzeniu gruntów

bilans zagospodarowania terenu

 

Pochodzenie? No nie z kradzieży przecież tylko kupione aktem notarialnym. Co to w praktyce oznacza i kto takie zaświadczenie może wystawić?

 

A ten bilans zagospodarowania jak wygląda?

 

Sorry, że tak marudzę ale próbuję to zrozumieć żeby samemu sobie to załatwić bo architekt chce za to 300zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten bilans gruntów jak to okreśłiła moja przedmówczyni (ładne sformułowania, prawda?) to nic innego jak wykaz zmian gruntowych

 

A co to są zmiany gruntowe?

Jakaś niwelacja terenu albo podniesienie poziomu może?

 

Czy jeśli nam moim wtórniku jest napisane w obrębie działki RIVa to to jest właśnie ta klasa ziemi, która nie wymaga opłat przy wyłączeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Silki jestem zadowolony, a ekipa jak to budowlańcy, ale jak dla mnie nie jest źle. Jutro pewnie będą zbliżać się w okolice nadproży okiennych i drzwiowych, zobaczymy jak to im pójdzie.

 

codziennie zmiany..... miło popatrzeć!

Z jakiego powodu zdecydowałeś się budować z Silki? My teraz zastanawiamy się nad wyborem materiału i mamy dylemat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten bilans gruntów jak to okreśłiła moja przedmówczyni (ładne sformułowania, prawda?) to nic innego jak wykaz zmian gruntowych

 

A co to są zmiany gruntowe?

Jakaś niwelacja terenu albo podniesienie poziomu może?

 

Czy jeśli nam moim wtórniku jest napisane w obrębie działki RIVa to to jest właśnie ta klasa ziemi, która nie wymaga opłat przy wyłączeniu?

Zgadza się! za "czwórkę" opłat nie będzie. Na Twoim miejscu wobec tego od razu poszedłbym do Starostwa i powiedział że chcesz wyłączyć całą działkę. Nie powinieneś wtedy (wg mnie) robić zmian gruntowych (czyli tego co miałby zrobić wspomniany przeze mnie geodeta - zmienić w ewidencji przeznaczenie z rolnego na budowlane), tylko na podstawie wniosku oraz bilansu otrzymać decyzje o wyłączeniu. 250 zł chyba masz w kieszeni....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...