Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Witajcie Grupo!

Śpieszę donieść że po powrocie mojej "złotej" ekipy, od wczoraj przyrastają mi ściany.... Sama rozkosz patrzeć jak z każdą chwilą ich więcej i więcej. A wyobraźcie sobie jak moi siedmioletni chłopcy (wykorzystywani na swoje własne żądanie (!)) machają kielnią, przy budowie ich własnego domu.... Dzisiaj kazali się obudzić o 7-ej rano, zrobić kanapki i "...oni chcą iś do pracy...". I jak tu nie być szczęśliwym?.

Zapraszam na stronkę... Codziennie nowe zdjęcia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

No to co z ta listą? Do kogo się zwrócić? Klaus ciągniesz temat?

 

No pociągnę tylko musi być deklaracja, że kontakty będą spływać.

Proponuję przesyłać mi je na e-maila wg formatu:

-imię/nazwisko/nazwa

-telefon/adres

-zakres prowadzonej działalności

-krótki komentaż

-kto poleca (nick i e-mail)

Dopytam:

czy na prywatnego maila czy priva? Bo już moge wysłać conajmniej dwa nazwiska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tez zyskali na wartosci wlasciciele bo dzialki zostaly uzbrojone....i nie wazne na czyj koszt...

 

Ważne, ważne gmina może się domagać opłaty adiacenckiej tylko wtedy jeśli to na skutek jej inwestycji wzrosła wartość gruntu. Inaczej to by dowalali taki domiar za każdym razem jak wartość działek wzrośnie na rynku nawet wtedy gdy właściciel ją sobie sam uzbroił. To już by była paranoja.

 

Rygó wydaje mi się, że masz rację. Jedyne co musisz sprawdzić to czy nie masz wpisanej hipoteki w KW.

 

wlasnie nie do konca.

 

Cześć. Wydaje mi się, że gmina mogła by mi doliczyć opłatę adiacencką w przypadku gdybym kupił działki nieuzbrojone, np za 30 zł, gmina uzbroiła i wartość działek wzrosła na do 70 zł. W przypoadku gdy kupuję działki już uzbrojone, droższe to od czego gmina ma doliczyć opłatę. Co innego firma Agrowest - to oni zyskali na działaniach gminy i ti ich można ścigać.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie powiedzieć ile kosztowała (lub kosztuje) Was robocizna stanu surowego? Na forum jest bardzo duży rozrzut a chciałabym mieć jakiś punkt odniesienia u nas. Zaczynam czuć się nieswojo i jestem pełna zwątpienia - czy to normalne tuż przed rozpoczęciem budowy? :-?

 

ode mnie za stan surowy otwarty: od kopania fundamentów po dachówkę (+ orynnowanie i okna połaciowe) - 37 tys., zamawianie materiałów należy do mnie, dowożą rzcecz jasna hurtownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

GrzesiekB czy ja też mogę prosić o namiar na twoją ekipę i informację ile wezmą za pracę.

Jasne, wysyłam na priva, ale sądząc po zdjęciach Ty już masz jakąś ekipę.. Potrzebujesz zatem dla porównania czy też zamierzasz swoich "wymienić"?

 

Grzesiek moja ekipa to na razie tylko mój mąż :roll: raczej nie zamierzam go wymieniać :wink: być może że będę kogoś potrzebowała, wszystko zależy od zasobnośći portfela :-? a na razie szukam kogoś dla znajomej :D

ps. ile osób liczy twoja ekipa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

GrzesiekB czy ja też mogę prosić o namiar na twoją ekipę i informację ile wezmą za pracę.

Jasne, wysyłam na priva, ale sądząc po zdjęciach Ty już masz jakąś ekipę.. Potrzebujesz zatem dla porównania czy też zamierzasz swoich "wymienić"?

 

Grzesiek moja ekipa to na razie tylko mój mąż :roll: raczej nie zamierzam go wymieniać :wink: być może że będę kogoś potrzebowała, wszystko zależy od zasobnośći portfela :-? a na razie szukam kogoś dla znajomej :D

ps. ile osób liczy twoja ekipa?

Ile osób liczy ekipa... to bardzo trudne pytanie. Powiem Ci tak: ...Bo wszyscy Górale to jedna rodzina..." i na mojej budowie czasami jest 10 osób, a czasami 2-3... Mój Wykonawca prowadzi "elastyczną" politykę, szczególnie że robi kilka budów równolegle... W okolicy jest wiele ekip góralskich i oni się po prostu "uzupełniają" na bieżąco.

Żebyś nie myslała że coś jest jednak nie tak... o nie! Złego słowa nie moge na nich powiedzieć. Są czyści, grzeczni, mili itp. itd. Robią na czas i robią to co obiecują... Robili też u moich Kolegów (dwa przykłady) i dotąd nie słyszałem na nich słowa złego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GrzesiekB to bardzo dobrze że są tak elastyczni i że jesteś z nich zadolony :D oby tak dalej. Jak możesz to podeślij namiar na nich bo na razie nic nie dostałam :(

Mam do ciebie jeszcze jedno pytanie. Gdzie kupowałeś drenaż i ile cię to wyniosło? ile metrów drenażu masz u siebie i ile studzienek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GrzesiekB to bardzo dobrze że są tak elastyczni i że jesteś z nich zadolony :D oby tak dalej. Jak możesz to podeślij namiar na nich bo na razie nic nie dostałam :(

Mam do ciebie jeszcze jedno pytanie. Gdzie kupowałeś drenaż i ile cię to wyniosło? ile metrów drenażu masz u siebie i ile studzienek?

Wysłałem jeszcze raz. Nie wiem dlaczego, ale post wysłany przedtem "wisi" w zakłądce "Do wysłania" i nie wiem dlaczego nie idzie dalej... Co do drenażu to mam opaskowy: 78 mb. Zdecydowałem się na PIPELIFE z Mierzyna. Wziąłem rurę w otulinie. Możesz mieć jeszcze taniej jak kupisz "gołą" rurę w ... Castoramie a do tego geowłókninę (też tam) i pobawisz się sama w owijanie. Ja tego nie robiłem bo różnica jest nieduża... a mi zależało na czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GrzesiekB to bardzo dobrze że są tak elastyczni i że jesteś z nich zadolony :D oby tak dalej. Jak możesz to podeślij namiar na nich bo na razie nic nie dostałam :(

Mam do ciebie jeszcze jedno pytanie. Gdzie kupowałeś drenaż i ile cię to wyniosło? ile metrów drenażu masz u siebie i ile studzienek?

 

co do ilości studzienek i ceny powiem tak: 3 rewizyjne + jedna zbiorcza, łącznie ok. 1300 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam piatkowo.....

 

dzis udzielam sie ogrodniczo.....własnie przywiezli mi 22 kurników.....ide sadzic.....i to juz koniec ogrodniczych zmagań na ten rok....... :lol: nie liczac zeby teraz oblozyc to wszystko agrowłokniną i wysypać kora.....mam 30 worków do wysypania:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...