Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

witamy ponownie

 

Dzieki za wszystkie informacje, w podsumowaniu kapujemy ze 4 tyś za adaptacje projektu i uzyskanie pozwolen to kwota do przełkniecia, zas poprosimy o namiary na kierownika sprawdzonego dobrego kompetentego i rozsądnego cenowo (chyba nie za wiele wymagamy), nadal prosimy o podpowiedzi tytułem budulca tzn jaki (silka, suporeks czy porotherm) i dlaczego. Ponadto myslimy o ogrzewaniu gazowym i kominek z płaszczem wodnym, co wy na to??????????????????

 

PS jesli mozemy sie czuc zaproszeni na spotkanie to jak najbardziej mozna na nas liczyć!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulcia i Krzyś - 4 tys. to trochę za dużo - możecie spokojnie zaoszczędzić 1 tys.

Ja polecam silkę - ściany równiutkie i proste, choć cegła ciężka jak diabli :evil: ale murarze nie marudzili. tylko budowanie trwa trochę dłużej przez tą wagę. jak chcecie, to zapraszam, możecie zobaczyć mój dom na Warszewie z silki - namiary na priva. Już jest wymurowany i dach pokryty dachówką a dzisiaj stawiają ścianki działowe.

Nasz kierownik też jest OK i bardzo tani - ale on może przyjeżdżać tylko po południu na budowę, co nie każdemu wykonawcy odpowiada - namiar na priva jak chcecie.

 

Na spotkanie naturalnie zapraszam - myślę, że także w imieniu innych. Wpiszcie się na listę do Maksia.

Pozdrawiam! Ivette

:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ula i Krzysztof - ja buduję z betonu komórkowego z Rurki bo było najtaniej.

W projekcie miałam silkę ale na wiosnę dystrybutorzy nie bardzo garnęli się do negocjacji cen a mój wykonawca też nie był zbyt przekonany.

Z porothermu nie chciałam stawiać bo:

1. ściana jednowarstwowa ma słabsze parametry ciepłochronne,

2. jeżeli trzeba ocieplić to koszty wychodzą najwyższe z wszystkich materiałów,

3. porotherm jest trudny do otynkowania wewnątrz - potrzebuje grubszą warstwę zaprawy.

Ponieważ inne systemy potrzebują bardziej wykwalifikowanych (czyt. droższych) ekip - nie zainteresowały mnie. :wink:

S.P. moje gratulacje! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ivette napisała:

"Maksiu - to faktyczne trochę kiepsko się starałeś - ale z drugiej strony, chyba wcześniej nie bardzo miałeś jak wymieniać informacje, bo budowy nie było.... "

 

maksiu:

"Napewno masz racje.. z tym że forum to nie tylko budowa.. prawda? "

 

Ekhm - odważona ww wypowiedziami przedstawiam się:

- obecnie mieszkamy z mężem w samym środku środka Szczecina z całym tego "dobrodziejstwem"

- stan budowy na jawie: zero. Nie "zero" w sensie budowlanym, lecz dosłownym...

- stan budowy w głowie, planach, projektach - mamy projekt ("Zacisze z garażem" z http://www.apa-domy.com.pl ) i miejsce - albo sąsiedztwo Joasi i Jasia ("już byliśmy w ogródku, już witaliśmy się z Joasią" ale odwagi nie starczyło :wink: ) albo po drugiej stronie drogi - Leśno Górne (posłuchajcie tylko jak to brzmi! "Leśno Górne" :) )

 

Mamy też dużo, bardzo dużo marzeń i determinacji, by je spełnić, nie mamy za to... mamony :oops:

Jesteśmy uparci ale i uczciwi, więc zanim dojdziemy do stanu zerowego "budowlanego" trochę wody w Odrze jeszcze upłynie :wink: , także do tej pory mam zamiar uczyć się od Was i rozmawiać na tematy.. nie tylko budowlane jesli pozwolicie, a tymczasem proszę gorąco o zachęty typu: "znam takich co wybudowali 150 m kw. za 100 tys." albo chociaż: "Na pewno wam się uda" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamona Lisa - witam serdecznie w naszym gronie :D

Nie wystarczy Ci 100 metrów? Zobacz do dziennika Kodiego - on zbudował dom za 130 tys. - ale dużo robił sam.

Stawiaj mały domek, bez bajerów, to z pewnością się uda! :lol: Tak źle z Wami nie jest - macie przecież mieszkanie do sprzedania w centrum, nie? :wink:

Wielu z nas już niestety mieszkania nie posiada - sprzedane :cry:

Będzie dobrze - myśl pozytywnie! na początku są takie huśtawki nastrojów i ciągłe wątpliwości, czy się dobrze zrobiło.

A gdzie to Leśno Górne? Koło Siadła Górnego?

Pozdrawiam serdecznie! Ivette :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc123

Właśnie, strój na spotkanie jest b.ważną sprawą. Mariusz, Ty to masz czasem i dobre pomysły :)

Popieram w tym względzie Joasię, ubierzmy się w budowlane uniformy, kasków nie trzeba zakładać. Ja np. mam niebieski komplecik, gumiaki pod kolor tez sie znajda...

Wyobrazcie sobie - MY GRUPA SZCZECIŃSKA, pokażemy innym Forumowiczom i Muratorowi, ze bierzemy sie za temat powaznie i nie tylko opowiadamy o swoich wyczynach :) potrafimy tez wygladac jak fachowcy... moge sie zalozyc, ze takie zdjecie umiesciliby na okladce Muratora jako wzor :)

To jak? Na spotkanie w stroju roboczym! Mariusz, może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum wymiany myśli - Mamona Lisa!

Żądam kategorycznie spotkania, jeżeli macie plany budowlane obok nas! Poza tym nasza wieś też się kiedyś nazywała uroczo - nie wiem czemu zmienili - Stare Budy.

Oj ja tez chyba sobie wymienię nicka na Mamona Joasia... skąd brać to cholerstwo w tak dużej ilości???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Mamona Lisa, no niezle, zaczynam byc cytowany jak jakis klasyk, jeszcze troche i mi sie w glowie przewroci :D

Jesli chcesz podyskutowac o budowaniu i nie tylko to trafilas w dobre miejsce, a nawet powiem wiecej, bo w nastepny piatek robimy spotkanie klubowe i kazdy kto ma ochote moze przyjsc. Kliknij na link na koncu mojego postu i zaglosuj na lokal na spotkanie.

Co do kombinezonow to mam taki fajny niebieski, swierzo zbryzgany pyłem ciętej cegły klinkierowej w odcieniu ceglasto-czerwonym,

apropo's ankiety... to czemu nie glosujecie narazie oddano zaledwie 7 glosow.. no co jest grupo?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc123

Mamono, policz sobie ile wydajecie na swoje mieszkanie w centrum miasta, jakie są dla Was niekorzystne dolegliwości, czego Wam tam brakuje i co moglibyście mieć w zamian.

Ja się już nie łudzę... Domu za 100 patyków nie zbudujecie ale domek... owszem.

 

Dziwię się natomiast osobom, które mając z czego startować (np. mieszkanie) nie próbują swoich sił na prawdziwie własnym polu mozliwości (brzmi dwuznacznie, co?)... my nie jesteśmy w tak dobrej sytuacji i budujemy z kredytu, własnej pracy i pomocy życzliwych ludzi... niczego innego nie mamy, a spójrz obok jak wiele udało się nam zbudować.

Podczas przygotowań i budowy nauczyłem się przede wszystkim tego, że WSZYSTKO (!) można załatwić i do wszystkiego dojść - potrzeba tylko trochę samozaparcia. Nigdy nie jest za późno i wszystkiemu można zaradzić - nie wolno się poddawać.

Mieliśmy poważny faltstart przed samą budową ale wyszliśmy z najgorszych problemów. Nie uniknęliśmy ich także w trakcie budowy i wiemy również, że czekają nas następne... ale ciągle realizujemy swój plan by zamieszkać razem, trzymając się kupy, bo jak pewnie wiesz... kupy nikt nie ruszy :D

 

Życzę powodzenia i radzę nie teoretyzować, tylko brać się poważnie do załatwiania, naprawdę szkoda czasu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc123
Ach... dziękuję za porady odnośnie zlewu przy oknie... chyba jednak dobrze zrobiliśmy, że go tam nie będzie - najbardziej przekonało mnie do tego bryzganie wodą... naprawdę na to nie wpadłem, a czasem potrafię przy myciu naczyń popuścić wodze fantazji :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć forumowiczom :lol: :lol: Witaj Mamona

my od 2 X 2003 jesteśmy posiadaczami działki :) :D

budowlańcami bedziemy na wiosnę :oops: :wink:

uparcie śledzę wasze wypowiedzi na tematy budowlane :-? uwagi są cenne

chyba jak kazdy zaczynamy za swioje a potem sprzedajemy mieszkanie M5 :lol: :lol: na któryms z etapów koncowych budowy prawdopodobnie wprowadzimy się i tak jak Joasia bedziemy powoli kończyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Zakompleksieni,owlosieni,nadzy,ponurzy,niepewni--

--uprzejmi,cierpliwi,zyczliwi,otwaci--Jak tam BUDOWY :wink:

 

 

W Castoramie duzy wybor kreacji sylwestrowych

promocjia -Kufajka z dopinanymi rekawami przy zakupie 10

kaloszki gratis........

Duzy wybor obuwia gumowego w sam raz na spotkanie...

 

Maksiu-jesli masz problemy z uzebieniem lub oddech

twoj przyprawia cie o bol glowy zapraszam do

mojego gabinetu stom. Porady i ekstrakcje - gratis.

Poufalosci kolego do ciebie to ja sie w wczesniejszych

postach naczytalem,ale mutacje grypy powoduja rozne

dolegliwosci...... peace....

 

Klubowicze jest promocja w SCMB na kominy Schiedla

Cena za cegle pelna do murowania 55gr/brutto

 

Z ciekawostek . sasiad naslal na mnie dzis Straz Miejska CDN.jutro

(za zablocony chodnik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwona G,no to Gorny Taras znaczy sie...Jak tylko bedzie okazja to wdepne lub wdepniemy,w miedzy czasie mozemy wymienic kontakty na priv(telefony,moze GG).My mamy dzialeczke za Wltyniem przed IsolerTechnik(styropek na budowe to moge sobie przez plt przerzucic-beda musieli mi wymyslic jakis specjalny rabat,bo transportu mi nie wlicza,he,he).Calkiem fajne miejsce,blisko do jeziora Zamkowego.Minusem jest to ,ze to jakies punkty archeologiczne i jak dopne wszystkie pozwolenia to zanim wbije lopate to jeszcze na 2 tygodnie przed tym musze powiadomic konserwatora zabytkow.A jak jakas skorupe wykpiemy to kicha ,bo mi wstrzymaja budowe-jak wiadomo ministerstwo pieniazkow nie ma a sposcizny kulturowej nie wolno profanowac...Ot co

Ja mialem taki okres w zyciu,ze i strone www popelnilem,ale to komercja,o pieniazki sie rozchodzilo a nie hobby.W ogole lubilem bardzo komputery dopoki nie zaczalem z nimi pracowac... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za serdeczne powitanie!

 

O matko :o to trzeba przejść egzamin by mieszkać obok Joasi??

("Żądam kategorycznie spotkania, jeżeli macie plany budowlane obok nas!") :wink: :wink:

 

Stasiek - nie masz pojęcia, jaką nadzieją nas natchnąłeś i uważaj chłopie! bo będę teraz pilnie się przyglądać jak sobie radzisz, jakich wyborów budowlanych dokonujesz, z czego rezygnujesz z łatwością a z czego w żadnym wypadku nie, bo... Jesteśmy dokładnie w takiej samej sytuacji finansowej. Mieszkanie nie jest nasze - nie mamy kapitału początkowego tylko chęci :wink: , rozglądamy się za kredytem i dobrymi ludźmi, którzy na wieść o naszych planach nie stukają się w głowę czyniąc na tejże wielce wymowne kółko lecz zapalają się podobnie do nas i oferują swój czas i pomoc.

 

 

"Zacisze" to jednak "domek", nie rezydencja, prawda? :) I tak trochę za duży, niż planowaliśmy, ale... Trochę niemodnie zostaniemy rodziną wielopokoleniową - teściowa i moi rodzice się do nas "przytulą".

 

Na razie trochę jeszcze poteoryzuję - przez czas potrzebny na zapełnienie skarbonki i pouczę się - na błędach innych :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...