Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

...A tak poważnie , czy BK jest tańszy od ceramiki i silki?

 

Tak. Na pewno w stosunku do ceramiki. Chocby dlatego, ze jest to materiał który mozna wykorzystać praktycznie bez strat, czego nie mozna powiedzieć np. o ceramice. Silką sie nie interesowałem, chociaż będe miał z niej ściany działowe (ale mam ją za darmo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciliśmy i zaczynamy działania ....

Jestemy teraz w trakcie podejmowania decyzji co do materałów, z których będziemy budować nasz domek. Ja jestem zakręcona kompletnie się na tym ''budowaniu'' nie znam a tu trzeba podjąć szybko decycję . A tak poważnie , czy BK jest tańszy od ceramiki i silki?

Ostatnio też mnie ten temat interesuje ponieważ zaczynam (mam nadzieję że już niedługo drugą inną budowę) i sprawdziłam oferty na dzień dzisiejszy wychodzi, że cena ściany mkw różni sie o ok 5 -10zł

i tak

poroton 44zł/mkw

BK (ceny szaleją, bo Xella przejmuje Rurkę) to 35-40zł/mkw

silki nie sprawdzałam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauwazylem brak w rankingu architektow, moze ktos sie pochwali?

czy to bylo zbyt dawno zeby pamietac :) ?

 

Ja jestem w trakcie załatwiania spraw z architektem. No ale na razie mógłbym tylko powiedzieć że widziałem inne jej prace bo moja jest w ................tych badań znaleźć nie mogłem, a Pani Broda nie odbierała telefonu. Ufffffff. to tyle. Zlecić mi było architektce łatwiej bo wcześniej się już trochę znaliśmy więc no jakoś tak padło.

 

to ja poprosze o kontakt na priva.

dziekuje

 

Poszło na Priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GrzesiekR, czy miałeś problemy z Silką? Wykonawcy twierdzą, że bardzo zepsuła się jakość - podobno "nie trzyma" wymiarów. Facet od GześkaB z tego powodu podniósł robociznę o 5 000,00.

 

Rzeczywiście wspominał, że ostatnio spadła im jakość i w porównaniu z domami budowanymi w tamtym roku z Silki jest chyba zauważalna różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...A propos, czy możecie mnie oświecić, dlaczego tylko 2 potencjalnych wykonawców chce brać na siebie materiały (reszta pracuje "na czarno"?)ale żaden nie chce oddać 15% inwestorowi?

 

Sporo firm jest na ryczałcie, a wtedy taki układ im się nie opłaca.

 

KASO, coś więcej - tak dla blondynki. :oops:

 

Jeśli firma płaci podatki od obrotu (chyba 5,5%), a nie od dochodu, to nie opłaca im się mieć tego obrotu dużego. Czyli nie opłaca im się brać na siebie materiały.

 

PS. Jestem KAS zero jeden :D

 

KAS, sorry. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GrzesiekB, "Twój" wykonawca chce ode mnie 50 000,00. Czy to normalny początek rozmów, czy ja wyglądam na ciężką idiotkę? :o Przecież wszyscy mówią, że dom ani strasznie wielki, ani skomplikowany.

 

 

GrzesiekR, czy miałeś problemy z Silką? Wykonawcy twierdzą, że bardzo zepsuła się jakość - podobno "nie trzyma" wymiarów. Facet od GześkaB z tego powodu podniósł robociznę o 5 000,00.

Witaj! Trudno mi z tym polemizować... ode mnie wziął trochę taniej, ale ja budowałem z porothermu. Też słyszałem że silka ostatnio jest bardzo kiepska i Budowlaniec musi się bardzo namęczyć żeby obok swojego nazwiska nie zobaczyć diabełka :).

Ja mogę tylko powiedzieć że facet naprawdę dobrze robi!

Poza tym wyjaśnij co się kryje pod pojęciem stan zero! Najlepszym przykładem jest mój sąsiad który nie miał zdejmowanego humusu (na humus trochę podsypki z piasku i OK) jak również wykonywanego drenażu oraz izolacji murów od środka. Dla niego jego robota też nazywała się stan zero i dla mnie też (mimo że ja te elementy miałem). W trakcie budowy nauczyłem się że nie zawsze najtańsza oferta jest najlepsza. Cały dom będzie kosztował ok. 350-450 tys. zł. Wybór Wykonawcy gorszego jakościowo (ale tańszego o np. 5 tys. zł) to może w efekcie być pomyłka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek, generalnie masz rację. Jednak wszyscy wykonawcy, z którymi rozmawiałam w ten sam sposób rozumieją stan zero, surowy otwarty itd., bo o sprecyzowanie tego zadbałam na początku. Rzrzut cenowy maksymalnie około 22 tys.Decyzji jeszcze nie podjęłam, czekam na ostatnią wycenę. Trochę martwi mnie zdanie np Didi, że ogólnie ceny z kosmosu.

Jak rozwiązałeś kwestie materiału? Czy wykonawca bierze coś na siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich czwartkowo -> na jeden dzień przed urlopem. :D

 

A ja właśnie 4 dni przed końcem. :cry: Na dodatek cały mój urlop spędziłam na załatwianiu spraw związanych z budową (i jeszcze ich nie zakończyłam).

 

nie ty jedyna :D, ja tez cały urlopek na budowie, ale za to jaka radość z efektów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...