Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

o rany! ale mi napisali... A prosiłam, żeby była wersja dla blondynki... :)

 

Napisali, że na projekt mają 8 miesięcy ( ale projekt już jest) Za resztę to nie ręczą- bo pozwolenie na budowe to nie od nich zależy... No ale jak juz to pozwolenie dostaną to w 4 miesiące się uwiną... Hm.... Czyli jak pozwolenia na budowę nie dostaną ( bo coś tam) to na prąd moge czekać i czekać.... i czekać...

 

Nic juz nie wiem... kupować taką działke czy nie... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Podpiąłem do mojej galerii zdjęć rzuty :lol:

 

A mógłbyś te rzuty zrobić większe i zamieścić jeszcze elewacje.

Topologia to nie wszystko, czasem optymalny układ pomieszczeń kłuci

się z rozkładem okien na elewacji. Istotne są także powierzchnie

poszczególnych pomieszczeń.

 

Dziekuję za pomoc -> poszło na E-mail

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pusto - bo chyba wszyscy coś działają we własnych domach.

A ja drink i czytanie i przeglądanie :lol:

 

 

tomadyna, chyba nie jest tak źle z tą frekwencją u nas.

Ja w każdym bądź razie też popijam piweczko i widzę juz przez różowe okulary :oops:

Mężuś mi dzisiaj kupił taki wynalazek FREEQ o smaku truskawkowym i muszę przyznać, że niezłe, pije się jak kompocik :D , gorzej będzie w wstaniem zapewne, znając moje zdolności alkoholowe (jeden procencik a mnie już w głowie szumi),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka1 polecam kafelkowe wystawki w Carmen na Santockiej, całkiem sporo i ładne, ja tam wybrałam łazienkę

 

czupurek lampki kupowałam w Batlampie na Powstańców Wlkp (firmy Brilux: polecam http://www.brilux.pl) no i w niezawodnej Castoramie (az sama sie zdziwiłam, bo celowałam raczej w "wypasione" salony oswietleniowe, a tu proszę, nie trzeba było szukac daleko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no i dostałem już rachunek z ENEI z I połową opłaty przyłączeniowej. :x Kurde kasę już ciągną ale się zobowiązali że przez 12 miesięcy im się uda :lol: podłączyć prąd, a na razie gdyby była potrzeba to pozwolą na tymczasowy budowlany.

 

W umowie Ci pisali o tych 12 miesiącach? A we wczesniejszych warunkach coś miałeś?? Bo ja właśnie się zgubiłam i nie wiem czy jak podpiszę to będę na prąd 100 lat czekała... U mnie nie ma terminu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no i dostałem już rachunek z ENEI z I połową opłaty przyłączeniowej. :x Kurde kasę już ciągną ale się zobowiązali że przez 12 miesięcy im się uda :lol: podłączyć prąd, a na razie gdyby była potrzeba to pozwolą na tymczasowy budowlany.

 

W umowie Ci pisali o tych 12 miesiącach? A we wczesniejszych warunkach coś miałeś?? Bo ja właśnie się zgubiłam i nie wiem czy jak podpiszę to będę na prąd 100 lat czekała... U mnie nie ma terminu :(

 

Terminu nie ma ale możesz go wyliczyć -> czas projektu + czas uzyskania pozwolenia + czas budowy. Jako największa niewiadoma to wydanie pozwolenia. Ale nie sądzę by gmina wydająca pozwolenia była zainteresowana blokowaniem uzbrajania terenu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka1 polecam kafelkowe wystawki w Carmen na Santockiej, całkiem sporo i ładne, ja tam wybrałam łazienkę

 

czupurek lampki kupowałam w Batlampie na Powstańców Wlkp (firmy Brilux: polecam http://www.brilux.pl) no i w niezawodnej Castoramie (az sama sie zdziwiłam, bo celowałam raczej w "wypasione" salony oswietleniowe, a tu proszę, nie trzeba było szukac daleko

 

 

O dzieki :p bylam wczoraj w Hiper - hmmm sporo tego ale nic mnie nie powalilo na kolana :cry: chociaz znalazlam niezly gres na moja komunikacje domowa.

Moze jeszcze ktos poleci cos????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no i dostałem już rachunek z ENEI z I połową opłaty przyłączeniowej. :x Kurde kasę już ciągną ale się zobowiązali że przez 12 miesięcy im się uda :lol: podłączyć prąd, a na razie gdyby była potrzeba to pozwolą na tymczasowy budowlany.

 

W umowie Ci pisali o tych 12 miesiącach? A we wczesniejszych warunkach coś miałeś?? Bo ja właśnie się zgubiłam i nie wiem czy jak podpiszę to będę na prąd 100 lat czekała... U mnie nie ma terminu :(

 

Terminu nie ma ale możesz go wyliczyć -> czas projektu + czas uzyskania pozwolenia + czas budowy. Jako największa niewiadoma to wydanie pozwolenia. Ale nie sądzę by gmina wydająca pozwolenia była zainteresowana blokowaniem uzbrajania terenu.

 

Nie 100 lat nie ale do 1,5 roku moze sie przeciagnac.

Ale moim zdaniem ( bo u mnie tak bylo) nie chodzi o pozwolenie na budowe domu, tylko za pozwolenie oni uwazaja warunki przylaczenia do ENEA. Musisz o nie wystapic.

A wiec sa potrzebne warunki przylaczenia i pozniej projekt budowy przylacza no i oczywiscie wplata zaliczki w kwocie polowe kwoty calego przylaczenia. W umowie pisze ze od momentu dostarczenia projektu i wplaty zaliczki ,maja 8 miechow na wykonanie.Ale projekt my sami robilismy. No i te 8 miechow dotrzymuja terminow bo inaczej kary mozesz im naliczyc. Nie wierzylabym jednak ze w 4 miechy sie uwina, chyba ze bedziesz miala szczescie. Jesli warunki przylaczenia beda ok to nie martw sie , napewno prad bedzie - tylko trzeba brac pod uwage jakis rok , jesli oczywiscie szybko wplacisz zaliczke i dostarczysz im projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...