Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Witam wtorkowo :)

 

Agnieszka1

 

Dzięki za oddzew :)

O warunki przyłączenia do sieci wystąpiłam :) Teraz muszę podpisać umowę i wpłacić połowe opłaty przyłączeniowej. Nie martwię się o moje pozwolenie na budowę ( tzn martwię się - ale nie w tym temacie :) ) tylko o pozwolenie na budowe sieci- lasy przyblokowały, bo część sieci ma przechodzić właśnie na terenach leśnych. Ojej, a co z tym projektem??? ja powinnam zrobić? Bo projekt Enea już zrobiła tylko na to nieszczęsne pozwolenie na budowę czekają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwonka

o 12,15 jadę po córeczkę do szkoły więc powinnam być, bo wcześniej muszę jeszcze pojechać do Goleniowa po odbiór pozwolenia na "oprowadzenie ścieków od wód gruntowych" za 190zł :o :evil: Ale kroją :evil: Mam nadzieję, że to pójdzie szybko

 

To o której konkretnie będziesz i czy ewentualnie można wpaść do Twojego ogródka :D

 

Później obieramy kurs na ul. Lipową, Rurzycę, i Sokolniki. Zapraszam oczywiście na oględziny. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wtorkowo :)

 

Agnieszka1

 

Dzięki za oddzew :)

O warunki przyłączenia do sieci wystąpiłam :) Teraz muszę podpisać umowę i wpłacić połowe opłaty przyłączeniowej. Nie martwię się o moje pozwolenie na budowę ( tzn martwię się - ale nie w tym temacie :) ) tylko o pozwolenie na budowe sieci- lasy przyblokowały, bo część sieci ma przechodzić właśnie na terenach leśnych. Ojej, a co z tym projektem??? ja powinnam zrobić? Bo projekt Enea już zrobiła tylko na to nieszczęsne pozwolenie na budowę czekają...

 

No jak ENEA zrobila to ok, my robilismy sami - w sumie nie wiem dlaczego, mielismy projektantke , ktora nam to wszystko prowadzila, wiec dlaczego to nie wiem, wiem tylko ze projekt robilismy my :lol:

 

 

Sluchajcie czy ktos moze cos powiedziec na temat gresu polerowanego chinskiego?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie chce zrobic podloge holu w jasnym gresie i zrobic wstawki cieplego brazu, ale w sklepie w ktorym chce kupic gres podstawowy maja tylko te jasne plytki. Myslicie ze dokupie pozniej plytki na dekor gdzie indziej? a tak wogole to wykombinowalam w tej podlodze z gresu zrobic wstawki - dekory drewniane ale czy to da sie polaczyc???? co wtedy z fugami???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie chce zrobic podloge holu w jasnym gresie i zrobic wstawki cieplego brazu, ale w sklepie w ktorym chce kupic gres podstawowy maja tylko te jasne plytki. Myslicie ze dokupie pozniej plytki na dekor gdzie indziej? a tak wogole to wykombinowalam w tej podlodze z gresu zrobic wstawki - dekory drewniane ale czy to da sie polaczyc???? co wtedy z fugami???

 

Ostatnio widziałem takie połączenie kafli z deskami że na zakończenie desek został wstawiony pasek z korka który pełnił rolę dylatacji i pomalowany został bejcą na kolor jaki mają deski. Fajne połączenie bo nie ma żadnego rantu ani listwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wtorkowo

Delf - dzięki, pooglądam.

 

Józia - no co z tobą, przestać się op.... i tylko od czasu do czasu zgłaszać.

jakie masz braki?

 

Agnieszka1 - z tymi wstawkami to, troszkę radzę uważać, bo może się zdażyć, że będzie ciut inny wymiar lub grubość płytki.

a sprawdź na stronie producenta, czy napewno nie mają?

a jak nie mają to, kup (wypożycz) 1 płtkę jasną i z nią popatrz czy coś dobierzesz.

ja mam jasny gres matowy z nowej gali i wstawiałam gdzie niegdzie polerowany i niby to samo, a ten polerowany był grubszy. na szczęście układacze poradzili sobie

 

miłęgo dnia wszystkim życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie chce zrobic podloge holu w jasnym gresie i zrobic wstawki cieplego brazu, ale w sklepie w ktorym chce kupic gres podstawowy maja tylko te jasne plytki. Myslicie ze dokupie pozniej plytki na dekor gdzie indziej? a tak wogole to wykombinowalam w tej podlodze z gresu zrobic wstawki - dekory drewniane ale czy to da sie polaczyc???? co wtedy z fugami???

 

Na pewno musi być elastyczna, pomyśl może o jakimś silikonie (kolor też da się dobrać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie chce zrobic podloge holu w jasnym gresie i zrobic wstawki cieplego brazu, ale w sklepie w ktorym chce kupic gres podstawowy maja tylko te jasne plytki. Myslicie ze dokupie pozniej plytki na dekor gdzie indziej? a tak wogole to wykombinowalam w tej podlodze z gresu zrobic wstawki - dekory drewniane ale czy to da sie polaczyc???? co wtedy z fugami???

 

Ostatnio widziałem takie połączenie kafli z deskami że na zakończenie desek został wstawiony pasek z korka który pełnił rolę dylatacji i pomalowany został bejcą na kolor jaki mają deski. Fajne połączenie bo nie ma żadnego rantu ani listwy.

 

No tak ale to polaczenie gdzie podloga z kafli przechodzi calkiem w deske, a mi chodzi o wstawienie zamiast jednej plytki np, drewno w srodku calej powierzchni... wiesz? rozumiesz? nie chcialabym tam zadnego korka , ale fuge zeby jeszcze nie roznila sie od reszty fug.

Trobe pisze ze silikon - ale silikon bedzie szpecil, bedzie widoczny z daleka, byc moze nie do zrobienia jest to co ja chce ........ :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka1 - są to, silikony tych samych firm i w tych samych kolorach co fugi. stosuje się je (silikony) tam gdzie ma być elastycznie.

 

No wiem ze kolor ten sam ale widac roznice , to matowe a to sie swieci.

E zostane przy samych kaflach.

Ale wiecie co poradzcie prosze - bo chce zamawiac gres i nie wiem ile - co zrobic - ponizej jest rzut mojego domu - chce zrobic w tym samym gresie - przedsionek, hol, ogrod zimowy, korytarz prowadzacy do pokoi no i teraz zastanawiam sie czy kuchnie tez z tego samego czy juz z innego. Bo do salonu jak widac sa schodki i z cholu i z kuchni, a wiec siedzac w salonie mam widok na podloge w holu, kuchni i ogrodzie zimowym - zrobic calosc w jednym gresie? czy kuchnie w innym?jak myslicie?poradzcie prosze.

 

http://www.mtmstyl.com.pl/projekty/jednorodzinne_parterowe/tercja/rzut.asp?id=182&ver=CE&action=parter&view=mirror

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...